• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

TeoViziunea 1 octombrie!

TeoViziunea din 2 aprilie, ora 20.00

TeoViziunea 1 octombrie!

Mesajde adrian » Lun Oct 01, 2007 6:20 pm

Prima zi din octombrie ne-o incepem, in fomra, cu Teo si Tanta, la ora 20, la TeoViziunea.
adrian
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Oct 01, 2007 7:04 pm

Marioara Murarescu este invitata speciala, astazi la TeoViziunea.
adrian
membru
membru

Mesajde gabrielle » Lun Oct 01, 2007 7:25 pm

super draguta d-na Marioara Murarescu ?colgate!

imi place mult coafura lui Tantelu ?pupasca!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde hana » Lun Oct 01, 2007 7:32 pm

ce emotieeee!
cred ca nu am vazut-o niciodata pe MM asa emotionata, mai ales cand a parut fiul cu puiucul cel mic in brate! Ce carlionti frumosi are!
hana
membru
membru

Mesajde gabrielle » Lun Oct 01, 2007 7:38 pm

doamne ce dulce e cel mic ?pupasca! ?colgate! si ce cumintel e il cheama ca pe finutu si ca pe baiatu meu cel mic super ?pupasca!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Oct 01, 2007 7:57 pm

Sunt de-adreptul mut. O emisiune exceptionala.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Oct 01, 2007 9:34 pm

TeoViziunea 01 octombrie

Invitati: Marioara Murarescu, Marius Ciprian Pop, Mihaela Chiritescu- Castigatoarea celei de-a 3-a editii, a emisiunii "Mandre-s Cantecele Noastre", sezonul 2, la Romantica.

Marioara Murarescu este o legenda vie a folclorului romanesc nu doar prin sustinerea muzicii populare autentice, ci si prin imboldul dat tinerilor talentati de a pastra nemuritor cantul si portul popular. Vazand-o si ascultand-o vorbind cu patos despre traditiile fiecarei zone, MM a reusit sa ajunga usor in casele noastre. Si astfel, fiecare dintre noi si-a imbogatit familia cu un mare suflet care de 25 de ani ne arata frumusetea Folclorului Romanesc. Emisiunea pe care o realizeaza la televiziunea nationala este cel mai longeviv program de televiziune. Cariera si-a inceput-o in Radioul National unde s-a modelat, unde si-a realizat un tezaur folcloric pe care mai tarziu l-a folosit in televiziune, la realizarea celebrei emisiuni.

Turneele prin tara i-au adus cea mai mare bogatie pe care o poate avea un roman: cunoasterea tuturor zonelor folclorice. Nici sacrificiile nu au lipsit, insa nu sunt regretate. Astazi, TeoViziunea, o sarbatoreste pe Doamna Folclorului Romanesc care isi aniverseaza ziua de nastere. Un cadou important pe care echipa Teo i l-a adus, a fost prezenta fiului Petrisor si a nepotului domniei sale, Andrei.

"Teo: De ce bunicii isi adora mai mult nepotii?
MM: Nu am crezut in aceasta ipoteza, dar pe zi ce trece, aceasta bazdaganie (nepotul domniei sale), imi este tot mai draga.
La fel s-a intamplat si cu mama ei, Petrisor a trecut pe primul loc, dupa nasterea lui."

Un cadou la fel de impresionant a fost pregatit de echipa TVR, unde au fost prezenti personalitati de la conducerea televiziunii pana la prieteni dragi, ce au facut-o sa planga cel putin doua ore.

Legatura dintre Marius Ciprian Pop si Marioara Murarescu este una foarte stransa, din doua puncte de vedere. Primul este rudenia care-i leaga: doamna Marioara Murarescu i-a botezat fetita impreuna cu domnul Traian Basescu, pe acea vreme, primar al Bucurestiului. Marioara Murarescu spune despre ei, ca sunt doua persoane foarte importante pe care le respecta foarte mult. Al doilea motiv este imboldul pe care doamna Murarescu i l-a dat lui Marius si anuem acela de a se apuca de cantecul popular.

"Teo: Povesteste-ne despre omul Mariora Murarescu
MC: La inceputul cariei mele, aveam o dorinta, simteam ca exista un gol sufletesc, care putea fi umplut doar de aparitia mea la Tezaurul Folcloric."

Sustinuta de doamna Elisabeta Turcu, Mihaelea Chiritescu este castigatoarea celei de-a 3-a editii a emisiunii “Mandre-s Cantecele Noastre”. Mihaelea Chiritescu este din Arges, musereanca ca si doamna Murarescu. Aritsat de muzica populara multumeste juriului si spera sa castige trofeul cel mare, editarea unui CD.
adrian
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Oct 02, 2007 8:28 am

adi scrie:Sunt de-adreptul mut. O emisiune exceptionala.

Intr-adevar , o emisiune exceptionala ! La multi ani doamnei Marioara Murarescu !
Adina
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Oct 02, 2007 11:24 am

ATI VAZUT CATI AU PRIVIT ACEA EMISIUNE? CATE MESAJE SUNT? CUM SE MAI POATE SPUNE CA NU ARE TEO AUDIENTA?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Înapoi la TeoViziunea