• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

TeoViziunea

TeoViziunea din 2 aprilie, ora 20.00

Mesajde CLAUDIA » Mie Iun 20, 2007 11:25 pm

DOMNU'DOCTOR A FACUT O RECOMANDARE PENTRU CEI CARE STAU LA ULTIMUL ETAJ SI ANUME SA SE PLIMBE ZIUA PRIN MOLL-URI...MAMA CE-MI PLACE PACAT CA NU A VAZUT SI IUBI AL MEU EMISIUNEA ..DAR GASESC EU UN MOTIV SA II ARAT INREGISTRAREA.. :)) :)) :))
Imagine
mi-am tras semnatura noua
CLAUDIA
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Joi Iun 21, 2007 4:28 pm

In aceasta seara ii vei putea vedea pe: Nelu Stratan - fratele cunoscutului Pavel Stratan se pregateste sa se lanseze si el in muzica; Insound - o formatie dornica de afirmare; Mariana Calfa - o romanca ce si-a construit un castel; Sorina Burlacu, organizator de evenimente, care ne va povesti de ce artistii straini straini sunt atat de interesati de Romania.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Vin Iun 22, 2007 1:11 am

TeoViziunea 21 iunie

Nelu Stratan- fratele lui Pavel Stratan
Se lanseaza in curand si in Romania Nelu Stratan. Are 42 de ani si este fratele celebrului cantaret Pavel Stratan. Venirea sa in Romania este deocamdata cu misiunea de a testa publicul roman, de a vedea cum este perceput mesajul sau care este putin diferit de cel al fratelui. In toamna va lansa un nou album, diferit de cel care este acum in Republica Moldova, care, deocamdata, nu va aparea pe piata muzicala romaneasca. La fel ca in melodiile lui Pavel, care ne-a povestit trairile sale si ne-a redat imaginea tatalui sau, piesele pe care Nelu le interpreteaza au aceeasi destinatie, presarate cu putina ironie si umor. Cei care l-au inteles pe Pavel, au trait emotiile si gandurile redate in cantece. Nu doreste sa-l depaseasca pe Pavel, doreste sa-si creezi o propie identitate. Spre deosebire de cantecele lui Pavel, are un text mai matur. “Ultima noapte”, cantecul care a facut furori in Moldova, este bazata pe un text romantic si tineresc. Astazi ne-a incantat cu “Zai, Zai”, piesa care beneficieaza si de un videoclip, prezentat la TeoViziunea.

Mariana Calfa
Este din Bacau, dar dorinta ei de afirmare a fost foarte mare. Asa a ajuns in Germania, Bucuresti, unde a prestat modeling. Picteaza foarte frumos, realizeaza lucrari impresionante, cea mai scumpa dintre ele a costat 6000 de dolari. A venit la TeoViziunea sa ne arate ca daca vrei, poti.

Sorina Bulacu – organizator megaconcerte
In ultimul timp prin Romania s-au perindat megatrupe! Sorina are o firma care se ocupa de aducerea lor aici, de cazare lor, respectarea conditiilor din contracte care, uneori, sunt putin haioase. De exemplu Pussycat Dolls, au cerut jeleuri in forma de ursuleti, informatie divulgata numai pentru TeoViziunea. Cel mai greu este planificarea evenimentului care trebuie sa fie in conformitate cu programul artistului. O mare problema care apasa pe umerii promotorilor este lipsa de spatii, tot mai mare in ultimul timp. Tot pentru emisiunea TeoViziunea si telespectatorii ei, Sorina ne-a dezvalui cateva trupe pe care are in plan sa le aduca in tara.

In sound
Delia, vocea formatiei “In sound”, a mai cantat si in formatia Racla. Desi a terminat doua facultati in Elvetia, avand o pregatire profesionala care ar putea sa-i aduca castiguri financiare, s-a reintors pe plaiurile noastre sa ne cante. Astfel si-a implinit un mai vechi vis
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Mar Iun 26, 2007 9:13 pm

TeoViziunea 26 iunie 2007

Cornelia Ion, purtator de cuvant la S.C. Electrica Muntenia Sud ne-a lamurit in priviinta caderilor tot mai dese de energie electrica. Una dintre explicatii este utilizarea masiva a aparatelor de aer conditionat, insa, si canicula contribuie la cedarea transformatoarelor.
Transformatoarele sunt de doua tipuri, subterane si exterioare. Cele exterioare sunt agresate de mai multi factori. Unul din ei este necesitatea de a fi inchise in cutii, care sa le protejeze de furt. Astfel la trecerea curentului se incalzeasc, cu cat sarcina este mai mare, incalzirea lor este mai puternica, plus ca asupra loc actioneaza si temperatura de afara. Doamna Cornelia ne-a explicat ca transformatoarele sunt dotate cu un sistem de protectie, care, atunci cand un barem de grade celsius este depasit, automat se intrerupe activitatea pentru o anumita durata de timp, necesara racirii lor.
In Romania iarna este ca vara! Pentru ca vara sunt utilizate aparatele de racire si iarna aparatele de incalzire. Sistemele montate la intrarea in blocuri nu au fost construite sa suporte o sarcina electrica atat de mare, necesara unui asemenea consum.

Zorica Savu impreuna cu fiul ei Simi
La varsta de 11 ani Simi, pe langa faptul ca este un copil cuminte, este si vedeta. Are 2 albume pe piata si un videoclip realizat impreuna cu “Varu’ Sandel”. Zorica l-a crescut din greu, cand a fost insarcinata cu el, tatal i-a parasit. Neintelegerile si agresarea fizica au facut-o sa renunte la casnicie. A ales sa-l educe singura, asa cum poate. Tine sa-i multumeasca din suflet mamei sale, care a avut o foarte mare contributie in cresterea si educarea baiatului.
Partea frumoasa a vietii lor este in plina desfasurare, impreuna cu fiul ei lanseaza un album.

Studio One
Acum aproximativ un an s-au lansat pe piata. Au realizat videoclipuri si mari hituri. Sunt din Chisinau, dar, nu au uitat de locurile natale. Au un proiect care-si propune aducerea artistilor romani, sa le cante moldovenilor, sub egida STUDIO ONE & FRIENDS.
Dupa ce Victor s-a casatorit, nu se putea imparti intre viata de familie si viata artistica. A decis sa renunte la muzica in favoarea familiei. Asa a ajuns Jonny in trupa dupa ce Victora pleca.

In emisiune au mai fost prezente si fetele de la noua formatie etno “Romancutele”.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Mie Iun 27, 2007 8:39 pm

TeoViziunea 27 iunie 2007

Radu Soviani – director departamentul Stiri “The money Channel”.
Leul se intareste pe zi ce trece, intrarea in tara a unor sume mari de bani venite de la capsunari si faptul ca BNR nu a cumparat masiv euro il ultima vreme sunt cauzele aprecierii leului. Populatia nu simte aceasta apreciere, pentru ca legislatia in vigoare stabileste tarifele la energie, carburanti, si utilitati la cursul euro din prima zi bancara din al patrulea trimestru.
In cazul in cazul in care detinem economii, este bine sa le pastram atat in euro cat si lei.

Cristina Spatar
Nici acum nu a luat sfarsit mult mediatizata despartire a Cristinei Spatar de iubitul ei. Ziarele inca mai vand aceasta stire, asta este presa noastra de scandal, scrie orice, fara nicio valoare sau vreun sambure de adevar.
Cristina se relanseaza in muzica, dupa o pauza in care a muncit pentru un nou album. A lansat in premiera la TeoViziunea o piesa pop. Dar nu a renuntat de tot la stilul care a caracterizat-o si datorita caruia a fost supraminuna regina R&B. Melodia proaspat lansata este o combinatie intre Pop si R&B.

Viorel si Oana LIS
Sotii Lis s-au lansat in afaceri dupa ce un amic de-al domnului Viorel le-a propus sa deschida un restaurant cu specific italian. Zis si facut! Restaurantul se bucura de succes, la fel cum se bucura si domnul Lis care nu are parte de mancare gatita acasa de sotia sa, pentru ca ea nu cocheteaza cu arta culinara.
Oana si Viorel adora excursiile in tari care au o adevarata mostenire istorica.

Angela Rusu
Dupa ce a cantat muzica populara si etno, Angela adopta si genul dance. Nu inseamna ca renunta la muzica care a consacrat-o, va incerca sa le combine. In 3 saptamani, va lansa pe piata albumul dance; astazi in premiera la TeoViziunea ne-a lansat piesa promotoare.
Dupa multa munca si epuizare, s-a gandit sa-si ofere ei si fiicelor ei o binemeritata vacanta, vor pleca la Disney Land, Paris. Momentul ales este mai mult decat potrivit, fetele fiind in vacanta
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Joi Iun 28, 2007 8:36 pm

TeoViziunea 28 iunie 2007

Alina Eremia si Ioana Popescu formeaza trupa Ecstasi. Amandoua sunt ziariste, scriu articole despre lumea mondena si presa de scandal. Trupa Ecstasi, la inceputurile sale a avut 3 membre, au ramas doua deoarece a treia colega a renuntat la presa, find in incompatibilitate cu “regulamentul” de functionare a formatiei.
Dupa ce au participat la un concurs de frumusete, Alina a fost acostata de Dacian Varga, un tanar fotbalist, care a curtat-o si i-a propus o iesire in oras. Acceptul sau refuzul invitatiei este inca un mister.

Petre Geambasu & Band scriu istorie in muzica romaneasca.
Petre, este unul din romanii cu adevarat fericiti de conditia lor sociala, de nivelul lui de trai in tara sa, de ceea ce viata i-a oferit, de faptul ca poate CANTA, singurul medicament ce-l mentine tanar si puternic!
Spune cu foarte multa dragoste si convingere “Sunt fericit, atunci cand pot sa cant!”. Secretul acestui succes este comunicarea si intelegerea din echipa sa. Au demonstrat ca este nevoie de foarte mult talent si pricepere sa poti cucerii publicul aflat acasa, in fata televizorului. Show-ul “dansez pentru tine” este dovada cea mai clara, toate piesele pe care le interpreteaza in spectacol sunt live, pentru fiecare din ele este necasara multa munca si repetitie ca, in seara de vineri, totul sa fie perfect.
Nu poate fi vorba de un concediu cu 100% repaus in familia Geambasu, pentru ca niciunul din membrii ei nu rezista sa stea fara sa cante. Concediile sunt petrecerile pe vapor sau cele private.
Pe langa dragostea fata de muzica, domnul Geambasu adora cainii. Are 2 acasa si spune ca sunt pe locul 1, nu va speriati, este aprobat de toti mebrii familiei, care au aceeasi slabiciune si parere referitoare la pozitia patrupezilor in familie.

Maria si Ioana Popescu
Sunt surori gemene. Acum doi ani s-au lansat la Teo, pe aceea vreme la ProTv. Aparitia de atunci a fost o adevarata binecuvantare, fiind descoperite de Axinte, care le-a luat sub aripa sa, ducandu-le in show-urile sale din tara. Datorita succesului ce il au alaturi de actor, Axinte s-a gandit sa le ofere o masina. Fetele s-au mutat de curand in chirie in Bucuresti. Poate daca Axinte citeste pe site sau a urmarit emisiunea se indura sa le cumpere si un apartament. Celebra cantareata, Ileana Ciuculete le ofera tot sprijinul. Cu ajutorul ei, fetele au imprimat piese cantate de ea, ce vor aparea pe un album ce se va lansat in doua saptamani, ea le supranumeste “pupielele ei”.
Maria si Ioana au incheiat interviul cu promisiunea ca, albumul ce urmeaza a fi lansat, il vor prezenta in exclusivitate pentru TeoViziunea.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Vin Iun 29, 2007 4:05 pm

Din 2 iulie, TeoViziunea vine in fiecare zi de luni, la Romantica, cu o editie speciala. Teo, Tanta si echipa si-au propus sa fie gazde peste vara si sa-i intalneasca pe cei carora le place sa calatoreasca si n-au uitat locul in care s-au nascut.

Oameni obisnuiti cu povesti senzationale reprezentand un judet din Romania vor fi invitati la Bucuresti, in platoul emisiunii, pentru a fi cunoscuti de-o tara intreaga. Primari de oras, cantareti de renume nascuti si crescuti in zona, cetateni de onoarea, ansambluri populare autentice, cu totii vor veni cu vesti de la ei din oras. Poate asa vom afla de ce n-ar da orasul lor natal pentru Capitala.

Craiova, Timisoara, Baia Mare, Targu Mures, Brasov, Suceava si Bacau sunt orasele care isi vor trimite reprezentantii la Bucuresti timp de 2 luni.

Daca locuiesti intr-unul dintre aceste orase si ai o poveste de senzatie, spune-o accesand pagina emisiunii(pe site-ul romantica), la rubrica Intra in contact cu TeoViziunea!
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Vin Iun 29, 2007 5:10 pm

Teo si Tantelu` au invitat-o in aceasta seara pe
continuarea pe http://www.clubulbucuriei.ro/
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Iul 02, 2007 5:59 pm

Seria editiilor TeoViziunea dedicate oraselor din Romania si locuitorilor sai de valoare debuteaza cu Craiova. Astfel, invitatii lui Teo din aceasta seara sunt: Antonie Solomon, primarul CRAIOVEI; Ion Polan & Ilie Gheorghe; Rodion Camataru; Gh. Rosoga; Alex si Ansamblul folcloric "Ion Serban" – format din 40 de copii minunati.
adrian
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Iul 03, 2007 11:03 am

]8 salut si multumesc celui ce ne-a dat posibilitatea sa ne exprimam...multumesc Adi !
Recunosc, am o meteahna cu scrisul. Din pacate nu toti avem ursit sa facem ceea ce dorim...doar ca atunci cand sufletul imi da pe dinafara, indraznesc sa-l scot din parantezele unde l-a aruncat viata si gandurile capata conturul literelor.
Back to topic !
Sa spui "bravo Teo" pentru editia de ieri a Teoviziunii, editia cu olteni- asa am numit-o pentru ca trebuia sa poarte un nume - ar fi prea putin.
De cate ori in viata ai ocazia sa te emotionezi atat de puternic ca in fata unor oameni care simt cu putere?
Teo simte atat de mult incat are de dat si la altii..oltenii simt aprig si frumos, iar eu , ce era sa fac ? Mai precis, simturile atrofiate dupa o zi obositoare, in care am dat de aceiasi oameni roboti, de la care nu astepti nimic si care nu asteapta nimic de la tine, mi s-au dezmortit si-ncapatanate, au luptat sa redevina ale mele, tragandu-ma de maneca
"hei,ai uitat de jumatate din mostenirea ta genetica?"
Nu, nu uit niciodata de minunatul meu tata oltean "pur sange".Poate nu trebuia sa amintesc de aceasta pentru a nu fi banuita de subiectivism in cele ce voi scrie mai departe;si daca as fi fost jurnalist as fi facut-o, cu orice risc.

Pe vremea cand citeam "Cei trei muschetari"datorita lui d'Artagnan
mi-am format parerea ca gasconii, fata de restul francezilor, sunt mai
curajosi, mai aprigi, mai iubareti de parca ar avea mai multe vieti in ei.
Apoi am constatat ca si Romania are gasconii ei.
Iar editia cu olteni a Teoviziunii mi-a amintit acest lucru.
Si mi-am mai amintit un lucru: cat de deosebita este Teo.
Asa ii place lui Teo sa faca emisiuni.
Teo nu vrea sa se puna pe ea in valoare, ci doreste sa-si puna in valoare invitatii.
Atunci cand si acestia au ce pune in valoare.
Cu drag, Maria
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde gabrielle » Mie Iul 04, 2007 9:12 pm

super draguta emisiunea de azi mai ales d=nul Seicaru
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde nynna » Mie Iul 04, 2007 9:39 pm

A fost o emisiune care ..mi-a incaintat sufletul cu Melodiile lui SEICARU.."iubita mea sa ne aruncam in mare".
.unde teo ne arata inca odata ce inseamna o emisine de calitate si pe placul tuturor!
Felicitarii!
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."

Mesajde carmen » Mie Iul 04, 2007 10:10 pm

Sa asculti Seicaru live, sa canti un cantec alaturi de el? Nu stiu cine nu si-ar dori. Cat mi-e dor de folk-isti nostri cu muzica lor ce spune ceva si versuri adevarate. Multumim TEO
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde adrian » Joi Iul 05, 2007 8:24 am

TeoViziunea nu va mai fi postata pe forum
locatiile rezumatelor sunt gasite la adresa

http://www.clubulbucuriei.ro/TeoViziunea/
adrian
membru
membru

Mesajde hana » Joi Iul 05, 2007 8:20 pm

da, si mie Seicaru imi place tare mult, ma innebunesc dupa muzica lui, am discuri de cand eram mica cu el. Si e un dar sa il asculti live, asa e!!!
hana
membru
membru

Mesajde adrian » Vin Iul 06, 2007 11:53 am

Invitatii lui Teo de astazi sunt: Monica Tatoiu, care va discuta despre femei si barbati si ne va impartasi secretul fericii in cuplu; Formatia Banditos - isi va lansa noul videoclip; o doamna care realizeaza niste aranjamente florale unice si care a fost invitata ca urmare a mesajului postat pe site-ul http://www.romantica.ro; trupa Bambi
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Iul 16, 2007 4:46 pm

AZI Teo si Tanta te astepata alaturi de: Angela Buciu, Narcisa Suciu, Monica Iagar si fiica sa, sculptorul Ioan Bledea, Victoria Berbecaru (care le-a invatat pe femeile din Botiza sa vopseasca folosind culori naturale si Ansamblul de copii IZA.
adrian
membru
membru

Mesajde Teofan » Lun Iul 16, 2007 6:09 pm

Uraaaa!
In sfarsit Narcisa Suciu !
]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8 ]8
Inseamna ca s-or cobori ingerii la teoviziune...are Narcisa un glas de te ridica la cer sau de coboara ingerii pe Pamant...una din doua!
Plecaciune ... $-20

Astept cuminte-daca am noroc o sa aud..."oooo, voi, campuri aurii"
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Adina » Mie Iul 18, 2007 11:48 am

" Diana Osorhean este creator de moda. Nu are cunostinte in domeniu sau fies-ce studii. Pur si simplu bunul ei gust a dus-o pe cararile modei. "

Mi-au placut enoooooorm toate creatiile ! Exact pe gustul meu si tare mi le-as fi dorit in propria garderoba . Nici nu am pretentii prea mari, nu-i asa ? ]5

Felicitari Dianei Osorhean , in sfarsit am urmarit o colectie de moda care mi-a captat toata atentia ! Simplitatea si bunul gust si-au spus cuvantul ! Foarte , foarte frumos ! Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde adrian » Joi Iul 19, 2007 1:30 pm

TeoViziunea

Editia din 19 iulie este una speciala, cu supertrupe care, aflate intre doua turnee trec pe la Teo sa aduca ultimele noutati.Invitati: MANDINGA, AKCENT, KRYPTON - lanseaza la TeoViunea un nou videoclip si ANUTA MOTOFELEA
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Vin Iul 20, 2007 1:05 pm

Incheie saptamana intr-un ton optimist alaturi de Teo, Tanta si invitatii lor: formatia RUSTIC, ALIN COJOCARITA, ANCA NEACSU, MIRELA POPA – creatoare de moda, si iubita fotbalistului Bogdan Stelea
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Mar Iul 24, 2007 4:47 pm

Invitatii de astazi sunt Anca Florescu - fosta jumatate a fostei trupe LAGUNA care urmeaza sa lanseze un videoclip, surorile Valeria si Violeta Mihali si Ramona Bujdoiu, tanara despre care s-a scris in ziar ca este amanta lui Cristi Borcea.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Vin Iul 27, 2007 3:38 pm

Teo si Tanta au astazi invitati de seama. Daciana Sarbu ne va arata poze de la raliul la care a participat, iar Manuela Tudor ne arata bijuteriile pe care le creeaza. Voia buna va fi asigurata de Anamaria Danci si Gherghina Stancu.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Iul 30, 2007 9:51 pm

Fly Project lanseaza noul single la TeoViziunea!

Tasha noul single Fly Project! Astazi Caravana TeoViziunea a trecut prin Brasov!

inchide

Premiera la TeoViziunea, Fly Project si-a lansat in prima auditie noul single “Tasha”! Pentru ca astazi caravana TeoViziunea a adus Brasovul la Romantica. Tudor care este Brasovean s-a gandit sa lanseze noul single Fly Project! Baietii au mare succes, ultimele lor piese lansate au fost adevarate hituri. Cu siguranta noua piesa va fi din nou un hit! Tot ce trece prin mana lui Teo, devine number one!

Caravana TeoViziunea a ajuns astazi la Brasov!

Astazi Teo si Tanta au adus Brasovul la TeoViziunea.
Prima invitata a fost Felicia Filip pentru care, Brasovul, este foarte important. Aici a avut loc debutul in muzica si primul rol. Legatura sentimentala dintre ea si oras este s-a transformat intr-una mult mai puternica dupa ce, tot in Brasov, si-a cunoscut alesul inimii, domnul Cristian Mihailescu. In familia Felicia si Cristian Mihailescu Filip certurile, daca pot fi numite asa, sunt cauzate de zecile de bagaje pe care, noroc ca au unde sa le puna, portbagajul masinii fiind incapator. Desi nu au timp deloc, viata lor fiind petrecuta in majoritatea timpului pe aeroport si cu telefonul la ureche, mereu se intorc la Brasov, desi au o casa in Bucuresti... continuare
adrian
membru
membru

Fly Progect

Mesajde cristinmnc » Mar Iul 31, 2007 6:38 am

Imi pare rau sa iti spun Teo si eu am fost dezamagita , dar piesa de aseara a fost difuzata tot in premiera la Maruta pe plaja . Rusine celor de la Fly Project .
cristinmnc
membru
membru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la TeoViziunea