• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde Romy » Joi Feb 22, 2007 5:56 am

Buna dimineata ! Imagine
Ce buuuna e "cafeluta" de acasa !!!
Ma simt ca un erou din filmele de aventuri , dupa ce a rezolvat toate enigmele "filmului " !Imagine
Imagine Eram deja gata sa tip in gura mare ca a disparut Carmen (Imagine Ingerasul ..."pazitor" )
Dar dupa cum vedeti mi-a luat-o inainte (si a dat vina pe micutil meu "papagalut" )saracu !
Orcum bucuria e mare ca sa trezit la timp si Imagine magarusu ei ( Imagine )traieste si e "sanatos " !(multumim lui Dz.)
Inca ceva Nu mai ninge pe foruuum !Imagine Uraaaa
Zic sa ma apuc de papat si de pupat Imagine
Aveti multumiri "adinci " din partea lui Hen (i-am tradus dis de dimineata mesajele voastre !)
Imagine
A spus o rugaciune pentru sanatatea si prosperitatea tuturor membrilor si a apropiatilor lor!!!
ImagineEra sa-mi uit prietenu afara (Papa numai televizoare !)
Inca o zi fericita tuturor !
De "linga" tara in care Sfincsi stau de vorba cu Nilul sfint
Va transmit mesaj de "pace" prosperitate si avint !
Imagine
"cine ma ia prea in serios, m-a inteles gresit!"
Avatar utilizator
Romy
membru
membru
 
Mesaje: 1048
Membru din: Dum Oct 29, 2006 6:47 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde carmen » Joi Feb 22, 2007 6:02 am

Imagine sa traiti domn' doctor. Multumim ca i-ai tradus lui HEN felicitarile noastre, iar pentru HEN care nu a uitat sa ne pomeneasca in rugaciunile lui, ii daruim toata dragostea noastra Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Romy » Joi Feb 22, 2007 6:05 am

Imagine(sa furat ) si sa transmis !
Va puuup !
Imagine
Pe toti pe toti !
De "linga" tara in care Sfincsi stau de vorba cu Nilul sfint
Va transmit mesaj de "pace" prosperitate si avint !
Imagine
"cine ma ia prea in serios, m-a inteles gresit!"
Avatar utilizator
Romy
membru
membru
 
Mesaje: 1048
Membru din: Dum Oct 29, 2006 6:47 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Joi Feb 22, 2007 8:13 am

Carmen draga mea,cu asa mancaruri cu care ne incanti,devin frustrata.Sti de ce?Pt ca eu nu stiu sa fac asa ceva :-28 :-28 :-28 .Si mi-e o poftaaaa!
Romy,baiatul tau e tare dragalas!Ii multumim ca s-a gandit la noi.
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Feb 22, 2007 9:13 am

carmen scrie:Imagine este pe foc asa ca nu-mi ramane decat sa-mi aduc mai aproape borcanasele. Prima lingurita va fi de liniste sufleteasca. Apoi intelegere, calm, rabdare, bunavointa, comunicare, incredere, uitare, un pic de indiferenta, curaj. Sa mai adaug cateva lingurite cu credinta, ganduri bune, vise, dorinta, impliniri, prietenie, zambete, iubire, speranta, sinceritate, intelepciune. Normal ca mai ramane loc si pentru a completa voi cu ceea ce aveti nevoie. Este cam dulce/amaruie cafeluta mea de astazi. Trebuie sa gasesc un indulcitor. DESTIN


Hmmm, am servit mai mult din cafeluta de astazi . Oare de ce ? M-a pus pe ganduri, mi se pare ceva familiar ...foarte cunoscut ...a, da , gustul dulce/amarui... momente de viata ...! Cat de importanta prima lingurita "liniste sufleteasca" ...., apoi toate celelalte ingrediente ("intelegere, calm, rabdare, bunavointa, comunicare,....., sinceritate, intelepciune") , si descoperim un secret al vietii ... si ne putem descoperi pe noi ! Nu mai trebuie decat sa cautam acolo unde ,cu atata grija, le tinem ferecate sau le pastram pentru cine-stie cand...
O fi DESTINUL ...?

Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Feb 22, 2007 9:23 am

Romy scrie:Buna dimineata ! Aveti multumiri "adinci " din partea lui Hen (i-am tradus dis de dimineata mesajele voastre !) Imagine
A spus o rugaciune pentru sanatatea si prosperitatea tuturor membrilor si a apropiatilor lor!!! !


Multumiri "adanci" si din partea noastra ! Este tare dulce "ciufulitu" vostru!

P.S. Pana la urma tot nu a prins ceva romaneste ? Ca limba sfanta si rusa stiam ca le "practica" , dar ma gandeam ca poate, intre timp, sa fi prins si un pic de romana ! :-20
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Joi Feb 22, 2007 11:56 am

La mine in oras e primavara.E o zi atata de frumoasa!
Pomisorul acesta e plin de boboci Imagine
.Acusi am flori in toata splendoarea lor
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Joi Feb 22, 2007 1:45 pm

malimai scrie:Carmen draga mea,cu asa mancaruri cu care ne incanti,devin frustrata.Sti de ce?Pt ca eu nu stiu sa fac asa ceva :-28 :-28 :-28 .Si mi-e o poftaaaa!
Romy,baiatul tau e tare dragalas!Ii multumim ca s-a gandit la noi.


Imagine

O zi minunata va doresc prieteni ai bucurieiImagine

"cafeaua este pe foc asa ca nu-mi ramane decat sa-mi aduc mai aproape borcanasele. Prima lingurita va fi de liniste sufleteasca. Apoi intelegere, calm, rabdare, bunavointa, comunicare, incredere, uitare, un pic de indiferenta, curaj. Sa mai adaug cateva lingurite cu credinta, ganduri bune, vise, dorinta, impliniri, prietenie, zambete, iubire, speranta, sinceritate, intelepciune. Normal ca mai ramane loc si pentru a completa voi cu ceea ce aveti nevoie. Este cam dulce/amaruie cafeluta mea de astazi. Trebuie sa gasesc un indulcitor. DESTIN


Hmmm, am servit mai mult din cafeluta de astazi . Oare de ce ? M-a pus pe ganduri, mi se pare ceva familiar ...foarte cunoscut ...a, da , gustul dulce/amarui... momente de viata ...! Cat de importanta prima lingurita "liniste sufleteasca" ...., apoi toate celelalte ingrediente ("intelegere, calm, rabdare, bunavointa, comunicare,....., sinceritate, intelepciune") , si descoperim un secret al vietii ... si ne putem descoperi pe noi ! Nu mai trebuie decat sa cautam acolo unde ,cu atata grija, le tinem ferecate sau le pastram pentru cine-stie cand...
O fi DESTINUL ...?"
Cuvintele uneori palesc in fata atitor bunatati si a sentimentelor care te cuprind citind aceste minunate rindurii!
Va multumesc ca existati minunati mei prietenii care imi faceti ziua mai frumoasa mai senina! :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Feb 22, 2007 1:47 pm

Da, PRIMAVARA ! Ce anotimp frumos , cum renaste totul la viata , asa ar trebui sa renastem si noi , sa ne improspatam fortele si sa ne bucuram sufletele !
Am vazut si eu deja primii ghiocei Imagine pe care vi-i daruiesc din suflet !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Feb 22, 2007 1:53 pm

Imagine Buna , Nynna!
Intr-adevar aici suntem cu totii niste prieteni minunati si fiecare zi devine mai frumoasa, mai senina ! :-5 :-5 :-5 :-40
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Feb 22, 2007 2:00 pm

:-23 Si am ramas din nou singura ...Nu-i nimic , mai Imagine bantui putin pe-aici . Sunt sigura ca veti aparea !Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Joi Feb 22, 2007 4:54 pm

Adina scrie:Da, PRIMAVARA ! Ce anotimp frumos , cum renaste totul la viata , asa ar trebui sa renastem si noi , sa ne improspatam fortele si sa ne bucuram sufletele !
Am vazut si eu deja primii ghiocei Imagine pe care vi-i daruiesc din suflet !


Va des dedic o poezie despre primavara ..anotimul renasterii ,a tineretii scrisa de o poeta din "Spiralele vietii"


Speranta
de Loreley



Când înzäpezita cale sträluceste a sperantä,
Dar iubirea absolutä rätäceste-n flori de gheatä
Vine primävara care, retrezeste tineretea
Înflorind, prin fericire, imnuri ce cuprind tristetea

Între file de sperantä, de iubire dädätoare
Neläsând ca sä ne pierdem într-o clipä trecätoare...
De sub pätura cäzutä printre stele-n dimineatä
Ne salutä ghioceii retreziti din nou la viatä...

Dacä iarna înghetatä ne acoperä iubirea,
Ghioceii ne învatä cum sä înfruntäm sclipirea
Anotimpului ce clipa ne-o încântä cu zäpadä
Oferindu-ne speranta printre fulgii ce-or sä cadä...

Nu e chip sä-nvingä gheata a sperantelor culoare,
Nu e chip sä nu cuprindä primävara noasträ-n floare
Bucuria împlinirii de-a renaste fericirea
Peste poala nemuririi, presärând-o cu iubirea.

Chiar de-n iarnä-i risipitä prin täcerea din ogradä
Reapare încälzitä prin speranta din zäpadä,
Ce aprinde-n primävarä viata lumilor florale,
Strälucind prin ciripituri si prin fluturi de petale...


Loreley,
6 martie 2006



Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Joi Feb 22, 2007 8:38 pm

Imagine Buna seara prieteni. Dupa 2 zile de absenta trebuie sa vad ce ati mai facut. Asa ca sunt pe aici pe undeva la cules de cuvinte.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Jokep » Joi Feb 22, 2007 9:22 pm

Si eu am cam dat cu chiulu de pe aici dar netu a fost de vina :-11
Avatar utilizator
Jokep
membru
membru
 
Mesaje: 2701
Membru din: Mar Ian 02, 2007 2:19 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Joi Feb 22, 2007 9:25 pm

Buna seara, buna seara
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Joi Feb 22, 2007 10:00 pm

Doamnelor,doar veni,vidi,vici?Asteptam barfe. :-22
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Joi Feb 22, 2007 11:28 pm

Imi pare rau amalia, dar a intervenit ceva si nu m-am putut intoarce pe forum.
Sa ai o noapte linistita Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Feb 23, 2007 9:04 am

carmen scrie:Imi pare rau amalia, dar a intervenit ceva si nu m-am putut intoarce pe forum.
Sa ai o noapte linistita Imagine


:-13 Nu se poate , nu-mi vine sa cred....unde este cafeluta ? ImagineSi acum eu ce ma fac ?
Uite cum mi-am amintit ca tocmai eu spuneam candva ce m-as face daca intr-o singura zi nu as mai putea savura cafeluta speciala pregatita de Carmen . Si cum sa procedez ? Voi savura din ramasitele altei cafelute ...

carmen scrie:Imagine este pe foc asa ca nu-mi ramane decat sa-mi aduc mai aproape borcanasele. Prima lingurita va fi de liniste sufleteasca. Apoi intelegere, calm, rabdare, bunavointa, comunicare, incredere, uitare, un pic de indiferenta, curaj. Sa mai adaug cateva lingurite cu credinta, ganduri bune, vise, dorinta, impliniri, prietenie, zambete, iubire, speranta, sinceritate, intelepciune. Normal ca mai ramane loc si pentru a completa voi cu ceea ce aveti nevoie. Este cam dulce/amaruie cafeluta mea de astazi. Trebuie sa gasesc un indulcitor. DESTIN
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Vin Feb 23, 2007 10:32 am

Ai gasit solutia perfecta,Adina.Chiar ma gandeam in una din zile,cum ar fii daca intruna din zile,zana noastra nu ar aparea dimineata cu cafeluta magica.Crede-ma ca a doua zi,s-a intamplat si nu mi-a placut deloc.A fost pustiu si searbad forumul.
Carmen,pt tine Imagine
vezi vreo asemanare?
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Feb 23, 2007 11:37 am

Ai dreptate, Amalia ! Ne lipseste mult "culoarea" si se simte bine absenta matinalilor nostri , Carmen si Romy ! Sper din suflet ca sunt bine si poate o fi fost doar netu' de vina ! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Feb 23, 2007 1:34 pm

adi scrie:Muncesc , va pregatesc o surpriza-surpriza!


Imagine Asta trebuie sa fie explicatia pentru care il tot vad pe Adi intrand si plecand in mare graba ! Imi faceam probleme...Imagine

Asadar , draga Adi, asteptam nerabdatori SURPRIZA . Imagine Sa nu ne tii prea mult in suspans...
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Vin Feb 23, 2007 1:36 pm

Buna Adina,ce faci?
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Vin Feb 23, 2007 1:38 pm

Sunt putin cam agitata si nelinistita azi,de aceea nu am prea scris pe forum.Te-am vazut pe aici ,dar nu am prea avut chef de scris.si acum am intrat sa te salut si fug din nou.
te pup
Imagine
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Feb 23, 2007 1:50 pm

Romy scrie: Carmen ! Ramin la concluzia ca trebue sa ne apucam de construit Imagine statuia ta la intrarea in forum ! Iar lumea sa vina in pelerinaj Imagine mai ceva ca la Meka !(serios) Zina ! Cam putin !

Ingerul pazitor de toate cele "rele" din lume " si ne arati ca exista si o alta "fata" a acestei lumi !

Ce nu as da sa putem sarbatori ziua lui pe internet , sint sigur ca ar fi mai mult decit perfect
Imagine
Orcum m-ai coplesit cu toaaaate cele puse si spuse ! Imagine I-ti revine cu prisosinta

Sarbatorim simbata ziua ! Ve-ti fi primi care ve-ti primi pozele [/b[b]](promit ! solemn! )
Va puuuuup pe toti si sa aveti o zi ca-n filme !
Imagine


Ma tot intreb ce e cu atata liniste pe forum . Este posibil ca Romy sa se fi apucat de construit :-20 , sa se ocupe de sarbatorirea zilei lui HEN aici pe internet cu prietenii sau este tare ocupat cu pregatirile evenimentului pe maine Imagine .
Oricum asteptam pozele promise solemn !Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Feb 23, 2007 1:57 pm

malimai scrie:Sunt putin cam agitata si nelinistita azi,de aceea nu am prea scris pe forum.Te-am vazut pe aici ,dar nu am prea avut chef de scris.si acum am intrat sa te salut si fug din nou.
te pup
Imagine


Buna, Amalia ! Da , intr-adevar te-am vazut pe fuga si pe tine ca si pe Adi!
S-a intamplat ceva neplacut, probabil, din moment ce te simti astfel ! As vrea sa te ajut ,chiar si numai cu o vorba buna ! Oricum, sti ca aici esti intre prieteni si gasesti oricand o mana calda intinsa spre tine! Nu trebuie decat sa intinzi mana sa o intalnesti !
Te pup si eu cu drag !Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DotNetDotCom.org [Bot] şi 45 vizitatori

  • Reclame
cron