• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde malimai » Vin Apr 20, 2007 9:16 am

HANA79 scrie:Hello, dragii mei prieteni!
acum am intrat, o sa-mi ia ceva timp sa va citesc, ca nu vreau sa pierd nimic:)
Mai intai, vreau sa va spun ca v-am simtit alaturi de mine. Sincer! Exact in ziua examenului, pe drum..mi-a fost foarte rau, nu mai eram in stare de nimic, dar cand am intrat in sala de examen, am simtit ca..imi revin, dintr-o data. Vorbisem la telefon cu sotul meu si apoi, m-am gandit si la voi, pentru ca eu CRED in prietenie si in prietenia noastra. Desi nu sunt de mult timp pe forum, ma simt aici in largul meu:) Si va multumesc mult pentru tot ce suntem impreuna! Bucurosi!!!

Ce sa spun, sunt multumita de cum m-am descurcat la examen si sunt sigura ca am luat examenul. Mereu m-am evaluat bine, mi-am dat mai putin, ca sa am o surpriza placuta. De-acum o sa ma apuc de dizertatie, sper sa ma mai primeasca vreun profesor:) Daca nu, o dau in februarie..vedem.

Si, mai vreau sa impartasesc cu voi o bucurie:) Azi, Victor face 6 luni!
Stiu ca nu aici vorbim despre copii, asa ca imi cer scuze, am vrut doar sa impartasesc cu voi mai multe:) (o sa scriu si la topicul despre copii:))

Va imbratisez cu mare drag si bucurie si..pana se trezeste Victor, ma grabesc sa va citesc:)
:-40

Ma bucur ca ai revenit.Ne-ai lipsit.
Felicitari pt ca te-ai descurcat la examen si sunt sigura ca ai reusit si mai ales pupici multi lui Victoras.Iti doresc sa ajungeti sa sarbatoriti muuuulti multi ani impreuna
malimai
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Vin Apr 20, 2007 9:18 am

HANA79 scrie:Da, Amalia, te iubim mult si e o bucurie reala si sincera ca esti mereu cu noi, ca suntem toti, asa, prieteni bucurosi
Felicitari pentru noul job! Sa ai incredere in tine!
Multumesc mult :-40
malimai
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 9:18 am

BUNA DIMINEATA, BUCUROSI DRAGI!
Ce arome m-au chemat aici! Hmmmm... ce iz, ce bunatati, ce suflete minunate:)
Va pup pe toti!
hana
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 9:19 am

malimai scrie:
HANA79 scrie:Hello, dragii mei prieteni!
acum am intrat, o sa-mi ia ceva timp sa va citesc, ca nu vreau sa pierd nimic:)
Mai intai, vreau sa va spun ca v-am simtit alaturi de mine. Sincer! Exact in ziua examenului, pe drum..mi-a fost foarte rau, nu mai eram in stare de nimic, dar cand am intrat in sala de examen, am simtit ca..imi revin, dintr-o data. Vorbisem la telefon cu sotul meu si apoi, m-am gandit si la voi, pentru ca eu CRED in prietenie si in prietenia noastra. Desi nu sunt de mult timp pe forum, ma simt aici in largul meu:) Si va multumesc mult pentru tot ce suntem impreuna! Bucurosi!!!

Ce sa spun, sunt multumita de cum m-am descurcat la examen si sunt sigura ca am luat examenul. Mereu m-am evaluat bine, mi-am dat mai putin, ca sa am o surpriza placuta. De-acum o sa ma apuc de dizertatie, sper sa ma mai primeasca vreun profesor:) Daca nu, o dau in februarie..vedem.

Si, mai vreau sa impartasesc cu voi o bucurie:) Azi, Victor face 6 luni!
Stiu ca nu aici vorbim despre copii, asa ca imi cer scuze, am vrut doar sa impartasesc cu voi mai multe:) (o sa scriu si la topicul despre copii:))

Va imbratisez cu mare drag si bucurie si..pana se trezeste Victor, ma grabesc sa va citesc:)

Ma bucur ca ai revenit.Ne-ai lipsit.
Felicitari pt ca te-ai descurcat la examen si sunt sigura ca ai reusit si mai ales pupici multi lui Victoras.Iti doresc sa ajungeti sa sarbatoriti muuuulti multi ani impreuna

Iti intorc cu mare drag urarile, draga prietena!
hana
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 9:25 am

Imagine
HAI sa va spun eu.
Nu vei lasa ca razele de soare sa nu-ti ajunga la inima si sa nu-ti alunge toate nemultumirle, nelinsitile, micile rautati.
Soarele vine la tine cu bucurie!
Imagine
Apoi, dupa ce te-ai incarcat pozitiv, sorbi in liniste, cu gandul la prieteni si bucurie, cafeluta Zanei
Imagine
Ajungi la birou sau incepi sa trebaluiesti prin casa, dar in niciun moment al zilei nu vei uita sa visezi!
Imagine
hana
membru
membru

Mesajde malimai » Vin Apr 20, 2007 9:25 am

carmen scrie:Amalia, ocupata,ocupata dar, mai da si tu un semn. Poveste-ne cum este acolo, ce faci si daca-ti place. :-22

Atata mi-e de ciuda ca nu mai pot fi cu voi ca la inceput.Moooor!
Acasa a mica vrea atentia mea totala pt ca-i lipsesc mult. si acum trage de mine si nu am putut citi tot.
Dar stiti ca sunt cu gandul la voi si va rog si pe voi sa va ganditi si la mine.
Va sarut pe toti si mai vorbim
malimai
membru
membru

Mesajde malimai » Vin Apr 20, 2007 9:27 am

O zi minunata,precum va sunt sufletele. :18 :18 :18
malimai
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 9:34 am

Multumim la fel, Amalia!
Numai bine, tuturor!
hana
membru
membru

Mesajde nynna » Vin Apr 20, 2007 9:34 am

malimai scrie:
carmen scrie:Amalia, ocupata,ocupata dar, mai da si tu un semn. Poveste-ne cum este acolo, ce faci si daca-ti place. :-22

Atata mi-e de ciuda ca nu mai pot fi cu voi ca la inceput.Moooor!
Acasa a mica vrea atentia mea totala pt ca-i lipsesc mult. si acum trage de mine si nu am putut citi tot.
Dar stiti ca sunt cu gandul la voi si va rog si pe voi sa va ganditi si la mine.

Buna AMALIA...mereu vom fi ci gandul la toti .....cu siguranta va simtim lipsa... BUCUROSilor...deoarece asa-i normal . ..intr-o familia asa de frumoasa .plina de dragoste .armonie si adevarata prietenie..NU???
Multi pupici ingerasilor succes la sevici si sa auzim numai de bine!!!!!
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 11:29 am

HANA79 scrie:Adina, te-ai tuns?????????????????
Tu si asa esti o frumoasa:) asa ca sunt sigura ca iti sta foarte bine
Ce parere au avut cei dragi, fiul tau de schimbarea de look..sau ai scris si nu am ajuns la pagina cu pricina..sunt la p 331:)

M-am tuns, dar nu este mare lucru Imagine , coafeza mi-a scurtat destul de bine din par , acum parul are lungime medie si ceva mai ondulat . Nimic deosebit Imagine !
Schimbarea de look :-8 , hmmm, ce sa zic , toata lumea spune ca imi sta bine , dar stim si noi ca asa sunt ei, tare draguti Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 11:32 am

fly scrie::15 de 1.000 de ori si un pic... mi`e dor de tine Adina...te prind si eu doar cate un strop :-5 :-5 :-5
DECRETEZ: SA VINA VARA!!!!!!!

Si mie mi-e dor de tine , draga Florina :-5 si de toti ceilalti ! Sper sa ne revedem curand !
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 11:36 am

carmen scrie:Buna florina. Venii si eu sa ma povestesc un pic cu voi. Am citit eu prost sau trebuie sa-mi cumpar cort?
Bine ai venit costina si FELICITARI. Stiam noi ca o sa fie bine. Sa-ti traiasca puiutul si sa cresca mare. (florina surioara, ai dreptate, nu da nimic de baut :-22 ?)

Pai cum ? Pana acum nu l-ai achizitionat ? Nu ti-am spus ca venim la tine si facem un camping in fata blocului , dormim in corturi si facem si un foc de tabara ???

:-8 Hmmm, cum se fac unii ca nu inteleg Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 11:45 am

HANA79 scrie:Uite, nu stiam ca Adina are un baietel. Sa te bucuri de el si sa fie pe mai departe bucuria familei!. Si bun la scoala! Pup pup pentru el:)
Cangurul e foarte important1 Si felicitari pentru rezultate!
:) :-6

Multumesc mult , draga Costina ! Sa stii ca sunt tare mandra de Adi , este un copil foarte constiincios , istet , cuminte (uneori mi se pare ca e prea cuminte) si , la scoala ,atat diriginta , profesorii cat si fostele invatatoare au numai cuvinte de lauda la adresa lui !
Stiu ca fiecare parinte isi lauda puiul , insa acesta este adevarul ! Multumesc inca o data !

Pupici si numai ganduri frumoase pentru tine, familie si pentru ingerasul vostru ! Pupici pentru Victoras :-40
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 11:55 am

HANA79 scrie:azi pentru familia mea cred ca e ziua surprizelor:)
M-a sunat mama si mi-a spus ca va pleca in Franta, la sfarsitul lunii mai, pentru specilizare. Uitase sa-mi spuna azi..ma felicitase pentru Victor si uitase sa-mi spuna si bucuria ei. Si ca cei de-acolo au spus ca o vor pe ea si alte 2 d-ne. Insa, surpriza e ca mama e doar invatatoare, dar stie f bine franceza si celelalte 2 d-ne sunt profe de franceza. A fost super surprinsa si..va spun ca sunt foarte mandra de ea. O iubesc asa mult!I-am spus sa cumpere jucarii si costumase pentru Victor, iar ginerele ei a spus ca vrea bomboane:)

Printre altele, ea nu prinde Romantica..poate si ca sta intr-un orasel din jud. Braila..pe-acolo..n-o ajunge Teo?

Felicitari mamei tale si multumim ca ne impartasesti si noua bucuriile voastre ! Este un lucru minunat sa aducem din bucuria noastra fiecaruia dintre bucurosi pentru ca ,altfel, nu ar fi la fel de mare daca nu am imparti-o cu cineva !
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:00 pm

carmen scrie:A vorbit de adi ImagineImagineImagine. Felicitari admin-ule.

Am vazut si eu cand a spus de Adi si m-am bucurat atat de tare ca mi-a crescut inima ! Felicitari , draga Adi , chiar le meriti cu prisosinta ! Imagine :-6 :-6
Am fost si sunt mandra ca il cunosc si eu pe Adi si stiam despre cine este vorba ! Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:08 pm

carmen scrie:
Invatati sa lasati pe chipul vostru sa infloreasca un zambet. Este darul pe care-l oferiti aproapelui, este darul pe care-l oferiti intregului Univers” Octavian Paller

Foarte frumos si foarte adevarat ! Este un dar nepretuit si nu cere nici un efort, nu-i asa ? Trebuie doar sa il daruim din inima ! :-5
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:14 pm

carmen scrie:
Adina scrie:Hmmm, dupa cum mi-am dat eu seama , la fel ai facut si aseara , ai plecat hai-hui cine stie pe unde , asa ca nu stiu al cui vizor il pazesti ! Sa-mi dai cateva adrese in plus ca sa nu umble curierul de nebun prin Targu Mures Imagine

Sa-ti dau adrese? Imagine Ma gandesc ca poate ar fi bine sa te prezinti tu cu nota de plata dar, pana atunci Imagine

Da, da , sa ma prezint eu cu nota de plata ca sa poti pleca linistita pe la prietene , nu-i asa ? Imagine Ca doar curierului trebuie sa-i dai si ceva bacsis :-22 :-22
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:21 pm

Mai avem un membru nou ! Imagine Noemy si spor la postat ! Te-am vazut la topicul "romantica" ! Foarte frumos ce-ai scris !
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:31 pm

:-4 Mai, mai , cum vorbesc eu singura Imagine ! Nu stiu care pe unde ati disparut , insa eu chiar aveam chef de o discutie ! :-8 Hmmm, nu-i nimic ! Stati sa va spun ce am patit eu azi ! Eram pe punctul de a da in judecata Electrica :-20 ! Intru dimineata pe forum , scriu eu linistita un mesaj , dau "trimite" si ....se ia curentul ! Vine dupa vreo 5 minute si o iau de la inceput ...scriu mesajul > trimite> ...din nou se ia curentul :-24
Le vazusem si pe Amalia si pe Costina , dar ce sa pot eu scrie ceva ??? "Electrica" , pur si simplu , se juca cu nervii mei ! Acum insa si-au revenit , ca altfel ....Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:35 pm

malimai scrie:Atata mi-e de ciuda ca nu mai pot fi cu voi ca la inceput.Moooor!

Poti fii sigura ca ne gandim tot timpul la tine si te asteptam pe aici ori de cate ori ai putin timp liber !

Povesteste-ne cum este la noul servici ! Iti place, te-ai acomodat ?
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:38 pm

Gand la gand cu bucurie ! Iat-o pe Amalia ! Si intre timp a revenit si noemy ! Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:56 pm

:-8 Hmmm, ce sa mai zic ? Bineinteles ca au disparut cu totii Imagine ...sau poate si-ar dori alti parteneri de discutii Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 1:01 pm

sper sa nu mai ai probleme, ca eu abia astept sa te mai citesc!
Merci pentru cuvintele frumoase si ma bucur pentru fiul tau si pentru voi!
Cati ani are?
hana
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 1:02 pm

sunt iar singura pe forum...revin mai tarziu, poate si-a luat cineva Bucurinolul si vine la discutii
hana
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 1:21 pm

HANA79 scrie:sper sa nu mai ai probleme, ca eu abia astept sa te mai citesc!
Merci pentru cuvintele frumoase si ma bucur pentru fiul tau si pentru voi!
Cati ani are?

Adi are 12 ani !

Probleme ? Neeee, chiar voiam sa va anunt cu bucurie si cu mandrie ImagineImagine ca am terminat situatiile si le-am predat deja ! Imagine

Asa ca draga de Carmen , care multumea RDS-ului ca ii picase internetul tocmai cand solicitam ajutor la munca :-22 :-22 , poate sta acum linistita :-10 si nu mai trebuie sa fie asa de ocupata Imagine :-20
Adina
membru
membru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?