• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Nu uita tema zilei

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Lun Apr 14, 2008 9:06 pm

Maine incercam un alt fel de tema.


Ce este normalitatea?
Oare suntem adeptii 'asa trebuie' 'asa este normal' sau lasam loc si pentru alte reprezentari? Suntem pregatiti sau dispusi a le accepta? Ne este frica de ceea ce ne ameninta 'normalitatea'?

ce ziceti? incercam maine sa ne gandim la aceasta 'normalitate'?
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Joi Apr 17, 2008 4:10 am

Daca tot ploua si stam in casa ce-ar fi sa vedem cum viata 'virtuala' o influenteaza pe cea reala. Sau invers? ?hm! Oare luam cu noi probleme cotidiene si in virtual? Le descoperim acolo mai putin presante sau le gasim solutii? Prelungim discutiile de pe net si-n lumea reala? Oare ne ascundem adevarata viata dupa ID sau el ne ajuta sa avem mai multa incredere in noi, sa fim mai sinceri sau sa ne redescoperim?
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Lun Mai 26, 2008 7:45 am

ei? cum ati dormit? ati reusit sa va adunati? ?HAHA! Mai avem o zi cu emotii si astazi. Majorul nostru este in emisiune, pentru el urmeaza inca o zi de 'da-i cu apa' ?HAHA! si pentru noi alta de emotii pentru el. Sunt sigura ca n-o sa uite toata viata acest majorat. Ma gandeam ca n-ar fi rau sa avem o tema cu acest subiect ?hm! A fost majoratul nostru altfel decat o zi aniversara obisnuita? Da, dar nu astazi. Astazi avem impresii de la party de 18 ani. Haideti sa vedem cum a fost, cum v-ati simtit, daca v-ati incurcat in botoane ?HAHA! , si cum v-ati ales clonele alea ?HAHA! super tari

Tema se face la party la 18 ani, normal ca puteti intra si cu clonele respective ?HAHA! chiar ar fi fain sa stim ce-ati simtit in pielea acelor personaje
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Vin Mai 30, 2008 3:30 pm

nici nu s-au stins bine ecourile party-lui si iata ca va invit din nou la petrecere. De data asta suntem copii. Ne jucam de-a copiii personajelor din poveste, film pentru copii sau desen animat. . Putem face nazdravanii, ne furam jucariile, ungem clantele cu gem de fructe, ne dam in leagan, facem castele de nisip, In concluzie suntem copii si avem voie sa facem orice chiar sa si parodiem ca cine nu ne lasa? Sa ne punem si avatare cu personajul respectiv sau ceva asemanator ca sa stim in ce poveste ne aflam ?HAHA!


Haideti sa lasam copilul din noi sa forumeasca in locul nostru sambata si duminica Imagine.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Lun Aug 18, 2008 5:15 am

ok, lumea vrea teme ?159! zilnice sau saptamanale? ?159! uite o tema zilnica care tine toata saptamana ?24!

in fiecare zi vom avea un cuvant. Trebuie sa formam propozitii care trebuie sa contina acel cuvant simplu sau refacut. Hooooooooo ca va dau exemplu
Ex:

TEO

astazi avem tema ca sa te obisnuiesti cu munca

Incepem saptamana cu tema usoara sa nu ziceti ca sunt zana rea ?117!

cuvant de inceput

car
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mar Aug 19, 2008 4:59 am

ce este azi? marti ?159! iaca cuvantul de azi


marti
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Vin Aug 22, 2008 5:14 am

sa ne jucam si azi de-a vineri
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde adrian » Lun Aug 25, 2008 10:18 pm

TEMA

Incepand din data de 26 august, de la ora 00.00 intra in vigoarea urmatoarea tema. Pentru ca este o zi speciala, fiind ziua de nastere a unui om special pentru fiecare din noi, va propun ca pentru o zi sa uitati de griji si de probleme si va invit sa chefuim la ziua zanei, avem bautura si mancare pe gratis!


Factura o trimitem la targu mures, pe 27 cand expira tema!
Imagine
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mar Sep 02, 2008 9:51 am

vai de mine ce praf este in cancelarie ?115! imediat incepe scoala si noi suntem neantrenati :)) so, TEMA ?117!

azi nu avem voie DA si NU. Stiu, a mai fost tema dar incepem cu ceva usor (ca sa nu spun ca si neuronii mei sunt in concediu ?9! )

Nu uitati, fara DA si NU

start
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mie Sep 03, 2008 6:07 am

ce ziceti de-o spanzuratoare? ei? parca de mult n-am mai jucat

stiti regula, da? se scrie prima si ultima litera, in locul celorlalte litere se pun liniute si trebuie sa ghicim cuvantul.
incepem?


T _ _ _ _ _ T _ C
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mie Sep 03, 2008 9:00 pm

maine rescriem 'o scrisoare pierduta'. Ne alegem personajul si ne comportam conform lui ?24!

sa vedem ce avem

Zoe
Trahanache
Tipatescu
Catavencu
Farfuridi
Branzovenescu
Dandanache
Cetateanul turmentat
Pristanda

Eu imi aleg pristanda ?24!

maine il redescoperim pe caragiale al zilelor noastre

lume, lume, actorii lui TEO TRANDAFIR prezinta

Imagine

intrarea este libera ... in pielea personajelor. Cine nu stie piesa de este poftit in cabinet la nen'su google pentru edificare. Puteti fi si popesti, ionesti si alti ...esti, chiar si mai multe personaje din o scrisoare pierduta, poate reusim sa va ghicim :))

sa va vad talentele de actori ?24!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Vin Sep 05, 2008 6:57 am

slaba miscarea cu temele si imediat incepe scoala si nu v-ati antrenat destul ?113!
Azi vom inventa un nou dex :)) dex-ul pasaresc :)) Sper sa va amintiti limba pasareasca cu care ne jucam cand eram mici? Nu stiti care? haideti sa incercam impreuna. Dupa fiecare vocala din cuvant se pune P urmat de vocala respectiva.
Ex:

prieteni - pri-pi-e-pe-te-pe-ni-pi

haideti ca nu e greu si daca si reusiti sa cititi cu glas tare ceea ce scrieti o sa vedeti si zambete in jurul vostru ?24!

stapart la papasaparipit ?24!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Lun Sep 08, 2008 8:42 am

azi este sarbatoare asa ca nu muncim, doar ne facem cadouri. Ca sunt de mancat, de ascultat, de imbracat sau de ... ce vreti voi, le vom darui cu drag ca si cand ar fi ziua fiecaruia dintre noi. Si ce daca nu suntem maria? Ziua noastra este in fiecare zi asa ca eu va daruiesc pentru inceput o zi in care sa fim toti sarbatoriti
La multi ani, frumosii mei Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mar Sep 09, 2008 10:22 am

Tema ramane valabila si astazi ca doar este sfanta ana

La multi ani! Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Joi Sep 11, 2008 6:33 am

haideti sa ne jucam azi de-a omonimele. La fiecare postare trebuie sa facem o propozitie sau fraza cu omonime la alegere. Ce-s alea omonime? 2 cuvinte cu aceeasi forma dar care difera ca sens.

Haideti sa va dau un exemplu.

dati-mi si MIE o MIE de lei

si tot asa. Omonimele vi le alegeti singuri
Haideti sa descoperim impreuna omonime
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Joi Sep 18, 2008 8:00 pm

carmen scrie:
regina_chocolate scrie:poi dak vb doar intre voi.
e cam greu sa te acomodezi atunci knd nu-ti daq nimeni o mana de ajutor. ?124! ?124! ?124! ?124!
park as fi un ?133! ?133! ?133! ?133!



vai de mine ?115!

bre bucurosii, ati lasat regina nevorbita? drept pedeapsa maine aveti tema, na. Toti supusii bucurosi trebuie sa-i puna o intrebare reginei la care ea este musai sa raspunda (na ca o bagam in teme ?24! )

aloooooooooooo Imagine se aude? Maine temuieste toata lumea, AM ZIS.



Si ce daca-i vineri? temuim
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Lun Sep 22, 2008 4:53 am

Azi suntem printi si domnite ?129! ne imbracam adecvat, dansam menuet si ne comportam ca la curtea regelui. Care dintre noi n-a visat sa fie printesa? na, a venit si ziua noastra. Aprozi n-avem dar ne prezentam singuri cu plecaciunea de rigoare ?129!

Sa inceapa balul la palat Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mar Sep 23, 2008 4:35 am

s-a terminat cu printii si printesele, e cazul sa revenim cu picioarele pe pamant, asa ca astazi vom sta in 'palatele' noastre. Locuim toti in acelasi bloc deci suntem vecini. Ne certam pentru ca gabrielle a facut galagie cand a redecorat casa sau dam buzna la petrica cand bate carnea pentru snitele ?24, o ajutam pe costina cu mutatul si mai vedem noi ce putem face ca vecini.
Haideti sa ne imaginam ca stam usa-n usa si ne facem viata amara unii altora, sau nu? ?159!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mie Sep 24, 2008 4:39 am

miercuri, zi de spoturi publicitare :))

suntem toti angajati la o agentie de publicitate si ne vom stradui sa vindem cat mai multe produse. Dar pentru asta ne trebuie acel spot publicitar care sa convinga omul sau oama de utilitatea lui. Ce vindem? orice, chiar si vise asa ca ..

vrei sa scapi de cateva kilograme in plus? foloseste colgate Imagine

sau

dinti albi, stralucitori doar cu Imagine si marmota poate invelii in continuarea ciocolata ?24!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Joi Sep 25, 2008 4:33 am

Incepand de astazi si pana duminica vom povesti ce reprezinta forumul pentru noi si cum a schimbat (daca a schimbat) viata noastra, acest club.
- Astazi vom povesti cum am ajuns aici, ce sapaturi am facut, ce ne-a atras pe forum, ce asteptari aveam, care au fost primele impresii, ce sentimente ne-au incercat si tot ce tine de prima intalnire cu forumistii acestul club.
- Maine, vineri, vom petrece in stilul nostru, cat pentru 2 ani de forumeala iar
- sambata, ne lasam impresiile in cartea de onoare a forumului, ce a devenit forumul pentru noi, dar forumistii? ce ne-am dori de la ell in urmatorii 100 de ani ?129! si ceea ce doriti voi sa scrieti legat de viata acestui forum

Astazi si sambata tema se va face aici viewtopic.php?f=36&t=1863 iar petrecerea, masa si dansul la locul nostru de intalnire
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Vin Sep 26, 2008 6:58 pm

Zilele astea pentru crisstinica sunt zile triste, zile cand isi ia ramas bun pentru totdeauna de la bunicul ei, acel bunic care a trait doar pentru ea si fratiorul ei.

Zilele astea ne vom gandi la crisstinica si o vom sustine cu gandul nostru, asa ca petrecerea pentru cei 2 ani a casutei noastre se amana.

Dumnezeu sa-l odihneasca
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Lun Sep 29, 2008 4:18 am

Iata-ne pe toti someri si in cautare de locuri de munca (sa batem in lemn ?115! ). Dar pentru asta ne trebuie un CV asa ca astzi ne punem mintea pe bigudiuri si scoatem un CV cat mai haios. CV-ul cel mai haios va fi premiat :))

Cum sa scriem un CV?
Exeplu>
Ma numesc 'eu', am 'n' ani, am un fizic deosebit de atragator, am studii facute la coltul strazii, nu-mi este frica de munca, dorm langa ea, mai nou si sforai, sunt o persoana linistita, atat de linistita incat nu vin nici la munca ca sa nu stresez colegii sau sa-i dau de lucru sefului si daca totusi vin la munca ii las pe colegi sa se afirme, sunt o persoana foarte comunicativa, mai ales daca dispun si de un telefon de la firma ?9!, cunosc limbi internationale, de ex pasareasca. Am multe calitati pe care le las sa le descoperiti singuri.
In speranta ca ma veti angaja m-ar interesa daca se poate sa imi dati concediul de odihna la inceput.

Cu stima,
eu
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Mar Sep 30, 2008 4:36 am

Mai sunt cativa restantieri la tema. Nu-i nimic, ii asteptam dar pana atunci astazi voi dati note pentru fiecare CV postat. # puncte pentru cel care va placut cel mai mult, 2 pentru cel caruia ii lipsea ceva si un punct pentru cel mai putin convingator. Deseara va avea loc festivitatea de premiere :))

CV-ul meu nu participa la concurs ?117!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Joi Oct 02, 2008 4:34 am

Sub deviza ‚nu trebuie sa doresti moartea sefului,ci trebuie sa faci in asa fel incat sa si-o doreasca singur’ astazi muncim cu spor in acelasi birou. Suntem colegi, ne incurcam dosarele, ne certam cu seful, ne ascundem la o tigara in wc sau dormim pe tastatura. In concluzie azi suntem uniti de acelasi contract de angajare si muncim cu spor. Eu imi aleg biroul de langa fereastra sa vad tot ce misca pe afara ?117!
Nu uitati, cine nu munceste nu greseste, si daca nu greseste merita promovarea ?129!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Nu uita tema zilei

Mesajde carmen » Vin Oct 03, 2008 4:54 am

sa incercam astazi sa facem noi reguli de circulatie. Reguli care sa ne ajute si ca pietoni si ca volanisti.
De exemplu prioritate de tupeist, mersul pe contrasens noaptea si cu faza lunga, parcarea cu spatele pana pe capota masinii vecinului, libera trecere peste pietonii imbracati in verde, locuri de parcare pentru animalul din dotare Imagine, vedeti voi ce v-ar conveni.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 43 vizitatori

  • Reclame
cron