• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

Mesaje pentru TEO

Arhiva de topicuri inchise.

Mesaje pentru TEO

Mesajde adrian » Lun Oct 30, 2006 3:27 pm

Mesaje de pe TEOTRANDAFIR.ro....

Olyvia scrie:Teo este superba si speciala prin tot ceea ce face.
O ador, o admir mult si este un model de urmat pentru multi dintre noi !
Teo pentru mine inseamna frumusetze, eleganta, inteligenta, umor, bun simt, perseverenta, veselie contagioasa, etc...

Amelia scrie:ETIMOLOGIA CUVANTULUI TEO VINE DIN GREACA THEOS=zeu,DHOROS=cadou CHIAR CA ESTE UN CADOU DE LA DUMNEZEU ! ACEASTA FEMEIE REUSESTE SA SE MENTINA IN TOPUL PREFERINTELOR ROMANILOR SI MAI ALES NU ESTE NIMENI CARE SA N-O IUBEASCA! IN STRAFUNDUL SUFLETULUI SAU ,FIECARE DINTRE NOI ISI DORESTE SA AIBA PUTIN DIN ENERGIA LUI TEO,DIN PUTEREA EI DE A CAPTIVA OAMENII,DE A-I FACE SA RADA,DE A SE FACE ADORATA,SI NIMENI NU II POATE REZISTA! ESTE UN OM DEOSEBIT SI O FELICIT PT. REALIZARILE SALE,II DORESC SA FIE SANATOASA SI SA IA O VACANTA SCURTA CA DEJA MI-E DOR DE EA!!!!!

mihaela scrie:Intr-adevar TEO este un model de urmat.
FELICITARI TEO, esti o comoara!!!

dora scrie:Na, hai sa ma luad , si pe mine tot Teodora ma cheama .
Despre Teo : numai cuvinte de bine si de lauda .
Si-a castigat respectul celor din jur si prin faptul ca si-a schimbat stilul de viata , si a devenit ceea ce este acum . O admir pt realizare.
Intr-un cuvant : E UNICA .
Oricat s-ar stradui cineva sa o copieze , nu reuseste .
:wink:

NeBooMoM scrie:Buna, oameni buni! Am intrat si eu pe aici ca sa spun ce simt eu in legatura cu Teo.
Inainte sa apara emisiunea, nu prea eram o impatimita a TV-ului, mai ales a emisiunilor de asa-zis divertisment unde se batzaie tot felul de oameni cersind atentie. Dar "Teo" a fost ceva special si a devenit rutina asezarea in fata televizorului in fiecare zi la ora 17:45.

Teo trece dincolo de ecran prin tot ce zice si face, te scoate din comun, din plictiseala, iti inveseleste ziua, oricat de mohorata ar fi fost. Teo a stiut mereu sa aprecieze valorile si sa dea peste nas non-valorilor. Teo a reusit sa trimita propriile emotii dincolo de "sticla". Am plans cu ea cand a murit Teo Peter...poate mai mult decat am plans cand am auzit vestea. Am ras si m-am bucurat alaturi de ea la povestile despre "peripetiile" Maiei. Teo e pentru mine o prietena pe care o vad zi de zi. (acum nu ca e in vacanta :( )
Cel mai nou fan al ei este fiul meu de un an si 4 luni care rade de fiecare data cand o vede. Unul din primele lui cuvinte a fost Teo.

Va pup pe toti si sper sa ma primiti si pe mine in familia fanilor Teo Trandafir!
Ultima oară modificat de adrian pe Lun Oct 30, 2006 3:36 pm, modificat 1 dată în total.
adrian
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Oct 30, 2006 3:35 pm

Bubu}{ scrie: TEO TRANDAFIR un om cum rar mai gasesti, de-o spontaneitate si un simt al umorului cum rar intalnesti, si in preajma careia uiti k esti filmat, k poate de vede o tzara sau o lume intreaga, un om pe care am avut senzatia k-l cunosc de-o viata, o prietena adevarata!

Adi| scrie:Fie ca este la ProTv, fie ca este la oricare alt post Tv, asa cum acum cativa ani am facut o mutare catre ProTv, asa daca e cazul o facem si acum!
Eu sunt alaturi de Teo si la bine si la rau! :roll:
Pentru 2 lucruri lupt in viata,
Sa pot sa ii spun lui Teo , " Buna ziua , multumesc in fata " si sa ajung sa lucrez la ProTv.
Ps: Chiar daca pleaca de la ProTv ( o sa ii urmaresc programele oriunde ar fi ) dar raman alaturi de televiziunea din PacheProtopopescu pana la sfarsit.

nynna scrie:
VRAUKO_ADRIAN scrie:Ma gandesc de ce tratam totul ca pe o nenorocire ?
Teo a plecat de la ProTv, si nu mai apare in lista celor de la Pro, dar este in viata, nu s-a retras din lumea mondena, poate o sa produca ceva mai bun, este in continuare TEO. :)

Va rog sa nu interpretati mesajul ca pe o critica. :)

Teo este si ramine TEO,indiferent pe ce post va fii!
Noi sa-i uram mult succes si emisiuni cit mai bune!Sa o revedem cit mai curind!Ne este atita dor de ea! :wink: :wink: :lol: :lol: :P :D

Amelia M. scrie:

Aştept cu nerăbdare să revină pe micile ecrane şi în viaţa noastră.
Indiferent la ce post de Tv. va fi TEO, rămâne tot TEO pentru mulţi
dintre noi !
Mi-e dor de surâsul ei ,de glumele finuţe care mi-au descreţit fruntea
în unele momente din viaţa mea.

TEO, te aşteptăm cu drag să revii !

Cu mult drag şi dor

Amelia M.

drops scrie:Si mie mi-e f. dor de Teo, astept cu nerabdare sa apara din nou pe sticla indiferent pe ce post sau indiferent ce o sa presteze doar sa o vedem si sa ne incante cu chipul sau simpatic si prietenos aidoma unei scolarite.

Sa ne delectam cu spontaneitatea, umorul, inteligenta, profesionalismul... si multe alte calitati pe care le detine.

In fine, nu conteaza in ce emisiune v-a fi prezenta Teo, aceea v-a deveni cu siguranta emisiunea mea preferata.

Sper din tot sufletul sa ramana in televiziune si sa apara pe sticla.

Pana atunci vreau sa-i doresc toate cele bune si sunt convinsa ca acum este fericita alaturi de micuta Maia.

Dumnezeu sa le ocroteasca si lui Teo sa-i indrepte pasi spre televiziune cat mai repede.

Te asteptam draga Teo!Imagine
adrian
membru
membru

Mesajde drops » Lun Oct 30, 2006 9:53 pm

Admin sa ne traiesti si te asteptam cu vesti :D

Mesaj pt. ImagineImagineImagine

Ne-ai vrajit,
Ne-ai bucurat
Si apoi tu ai plecat.
Acum zilele trec greu,
La tine ne gandim mereu.
Ne-au ramas amintirile,
Sa ne-aline sufletele.
Pe forum de tine vorbim,
Cu speranta noi traim,
Curand sa te revedem,
Sa-ti spunem cat te-ndragim.
ImagineImagineImagineImagine

" Bucuria este rugăciune. Bucuria este tărie. Bucuria este o plasă a dragostei cu care prinzi suflete. " Maica Teresa
drops
membru
membru

Mesajde Romy » Mie Dec 20, 2006 8:03 pm

Draga ImagineImagineImagine Eu "personal i-ti urz un craciun Imagine cit se poate de fericit ! Cu un mos darnic Imagine ( O poezioara o sa stii tu sa-i spui acolo Nu? )
Un an nou" macar" ma rodnic decit cel care a trecut Imagine !
si fiindca stiu ca nu esti asa de rasfatata cu "timpul liber "
Treci si pe la noi (prin forum) cind "nu"ai timp! Nu uita ca acolo "sus" cineva te iubeste ! Imagine
De "linga" tara in care Sfincsi stau de vorba cu Nilul sfint
Va transmit mesaj de "pace" prosperitate si avint !
Imagine
"cine ma ia prea in serios, m-a inteles gresit!"
Romy
membru
membru

Mesajde malimai » Joi Dec 21, 2006 9:33 pm

Draga TEO,

pentru tine,pentru Maia si pentru toate persoanele pe care tu le iubesti:

Colinde,colinde!
E vremea colindelor,
Caci gheata se-ntinde
Asemani oglinzilor
si tremura brazii
Miscand ramurelele,
Caci noaptea de azi-i
Cand scanteie stelele.

Se bucur' copiii,
Copiii si fetele,
De dragul Mariei
Isi piaptana pletele,
De dragul Mariei
Si-al Mantuitorului,
Luceste pe ceruri
O stea calatorului.

M. EMINESCU

E-n somn de salcii un vis de rastignire
Si plans de miei si plaiuri cu verdeata
Hristos sa va aduca lumina si iubire
In noaptea renuntarii la moarte pentru viata!

CRACIUN FERICIT![/i]
malimai
membru
membru

Mesajde YRYS » Sâm Feb 03, 2007 12:28 pm

IMI ESTE FOARTE DOR DE TEO, NU DOR!ABIA ASTEPT SA REVINA "PE STICLA" SA NE INVESELEASCA IAR VIETILE![/code][/quote]
viata: o piesa de teatru in care nu lungimea rolului conteaza, ci felul in care-l interpretezi!
YRYS
membru
membru

Înapoi la Arhiva