• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

M E R I T A !

Arhiva de topicuri inchise.

M E R I T A !

Mesajde Teofan » Joi Apr 19, 2007 8:57 pm

Investitia in potential e o investitie sigura !
Va asigur! De unde stiu ? Poate din anii traiti pana acum ,din ce am invatat de la oameni mai inteligenti ca mine !
Azi am invatat de la Teoviziune ca o sansa data unor tineri ca Tedy Necula e o sansa in plus pentru fiecare dintre noi !
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru
 
Mesaje: 2337
Membru din: Dum Mar 25, 2007 10:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde malimai » Vin Apr 20, 2007 8:29 am

Trebuie sa ne ajutam semenii neconditionat.Atat cat ne putem permite,trebuie sa donam,pt ca din putinul tuturor se creaza intregul.
Asa sa ne ajute Dumnezeu!
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Vin Apr 20, 2007 9:36 am

Ai drepate, Amalia!
Asa s-a facut si Unirea!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: M E R I T A !

Mesajde Adina » Vin Apr 20, 2007 12:50 pm

adiem scrie:Investitia in potential e o investitie sigura !Va asigur! De unde stiu ? Poate din anii traiti pana acum ,din ce am invatat de la oameni mai inteligenti ca mine !
Azi am invatat de la Teoviziune ca o sansa data unor tineri ca Tedy Necula e o sansa in plus pentru fiecare dintre noi !


Mare adevar ! Am vazut si eu si m-a emotionat foarte tare ! Toata admiratia mea si tot respectul pentru oameni ca Tedy care stiu sa lupte cu viata ! Cata putere si tarie de caracter ! Avem ,intr-adevar , de invatat si nu numai !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Vin Apr 20, 2007 10:41 pm

Nu conteaza infatisarea , important este cum simtim si cum gandim . Acesti OAMENII ne`au dat o adevarata lectie de viata. Merita macar sa incercam sa-i intelegem .
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Apr 23, 2007 11:37 pm

http://www.clubulbucuriei.ro/LICINIUM.PPT


pareri
este un material informativ
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabi66 » Mar Apr 24, 2007 10:36 am

Este un material bun, dar oamenilor o sa le trebuiasca mai mult.Adica sa vada mai mult.Si noi(eu si sotul)ajutam astfel de persoane aici.Tot asa constituiti intr-o fundatie.Dar ce talentati pot sa fie oamenii cu handicap...am ramas fara cuvinte.De aceea iti spun parerea mea!Unii oameni nu cred ca e adevarat ceea ce vad in fotografii(si la cate inselatorii se produc in zilele noastre nici nu-i poti condamna foarte tare!), ei vor mai mult.Si nu toti au putut urmarii Teoviziunea de vineri, 20.04.
Adesea singurul leac al durerilor noastre consta in uitare; dar noi uitam leacul - Gracian
gabi66
membru
membru
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Feb 12, 2007 1:28 pm
Localitate: Germania
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Apr 29, 2007 9:25 am

florina scrie:Nu conteaza infatisarea , important este cum simtim si cum gandim . Acesti OAMENII ne`au dat o adevarata lectie de viata. Merita macar sa incercam sa-i intelegem .

Si daca putem sa-i si ajutam, noi vom fi cei castigati.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Teofan » Lun Mai 07, 2007 12:38 pm

gabi66 scrie:Este un material bun, dar oamenilor o sa le trebuiasca mai mult.Adica sa vada mai mult.Si noi(eu si sotul)ajutam astfel de persoane aici.Tot asa constituiti intr-o fundatie.Dar ce talentati pot sa fie oamenii cu handicap...am ramas fara cuvinte.De aceea iti spun parerea mea!Unii oameni nu cred ca e adevarat ceea ce vad in fotografii(si la cate inselatorii se produc in zilele noastre nici nu-i poti condamna foarte tare!), ei vor mai mult.Si nu toti au putut urmarii Teoviziunea de vineri, 20.04.


Gabi 66 are perfecta dreptate. Oamenii sunt neincrezatori cred ca vrei sa le iei banii si e greu sa-i convingi ca faci un demers pentru a-i ajuta pe cei ce au nevoie.
Poate fiecare ne-am gandit sa facem mai mult, sa folosim relatiile si contactele personale incercand sa-i ajutam ...pe site nu stiu cati intra si dintre cei pe care sa zicem ii convingi si le dai numarul de cont pe un bilet poate il uita in vreun buzunar...ramane sa ajutam fiecare cand putem si cat putem dar e prea putin iar cei ce au nevoie de ajutor sunt multi! Speram doar ca pic cu pic se aduna !
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru
 
Mesaje: 2337
Membru din: Dum Mar 25, 2007 10:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

  • Reclame
cron