• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Clubul Bucuriei participa?

Arhiva de topicuri inchise.

Clubul Bucuriei participa?

Mesajde adrian » Vin Apr 20, 2007 5:00 pm

Dragi mei, suntem o mana de oameni aici care din cate am observat isi doresc mult sa ajute si sa sprijine persoanele in dificultati.
Ne-am gandit ca noi CLUBUL BUCURIEI sa facem o strangere de fonduri care cat poate si cat doreste sa dea, banii sa fie livrati intr-un cont, intr-o perioada de timp, dupa care din acel cont sa fie transferati in numele Clubului Bucuriei, catre conturile fundatiei Licinium.
Acum se ridica mai multe chestiuni
Daca ramane in picioare si daca voi sunteti deacord sa strangem acesti bani intr-un cont de banca trebuie ca intr-un fel sa va asigur ca banii nu ii voi lua eu sau mai stiu eu ce smecherii. O sa ma interesez care sunt modalitatile care ,sa va dea voua siguranta si increderea de a face o donatie.

Acum va rog daca sustineti aceasta idee, daca nu o sustineti, sa postati ca sa stim ce drum sa urmam.

De ce un cont neaparat in numele formului?
Pentru ca noi Bucurosii doamnei Teo sa avem o contributie.


Nu este ideea doamnei Trandafir sau a vreunui membru din echipa Teo sau a Romanticii.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde carmen » Vin Apr 20, 2007 8:49 pm

DA, adi. Eu sunt de acord si chiar mi-as dori sa se poata realiza. Sunt sigura ca si TEO va fi mandra de noi.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Vin Apr 20, 2007 10:09 pm

si eu sunt de acord.Imagine
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Vin Apr 20, 2007 10:34 pm

votez :-9 pentru...acum chiar nu glumesc ... vreau detalii
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Apr 22, 2007 12:16 am

si eu sunt de acord si voi contribui
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Lun Apr 23, 2007 2:11 pm

DA , sunt intru totul de acord si am toata increderea in tine , draga Adi ! Cum bine spui , noi , Bucurosii doamnei Teo , ne putem uni fortele si putem avea o contributie in sprijinirea persoanelor aflate in dificultate !

Sustin cu mare drag ideea ! Asteptam detalii !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Teofan » Lun Apr 23, 2007 2:57 pm

...si propuneri : putem vira sumele in conturile prezentate de Adi pe site cu ordin de plata (OPH) iar la obiectul platii fiecare scrie "donatie de la membru al clubului bucuriei ", acolo poti scrie ce vrei chiar daca suma, sa zicem,o transferi dintr-un cont personal. De asemenea se poate depune cu foaie de varsamant (chitanta) la orice banca dar atentie la completat contul beneficiar ca ar fi pacat sa gresiti vreo cifra !
Teofan
membru
membru
 
Mesaje: 2337
Membru din: Dum Mar 25, 2007 10:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Catutza » Lun Apr 23, 2007 11:02 pm

subscriu si sunt de acord sa facem tot e ne este in putere sa ajutam, atat cat avem oferim si noi. eu sunt pentru si sper sa reusim sa facem ceea ce ne propunem...
intotdeauna pentru Teo
Avatar utilizator
Catutza
membru
membru
 
Mesaje: 224
Membru din: Dum Apr 01, 2007 10:13 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabi66 » Mar Apr 24, 2007 10:45 am

Adiem...mi-ai luat propunerea din capsor.Eu o sa merg luna viitoare la Romanica si imi scrisesem conturile prezentate de Adi, gandindu-ma acum ca pot sa mentionez langa numele meu si Clubul Bucuriei.
Adi...departe de mine gandul ca ai...cum ai scris...putea face cine stie ce smecherie, dar tu faci oricum foarte multe pentru forum(si pe langa).Faptul ca Teo are incredere in tine si ti-a mentionat numele in plina emisiune, la TV, si a auzit o tara intreaga, spune tot.Si asa mergem la banca sa facem viramentul.Daca vrei o evidenta a bucurosilor o sa-ti trimit nr.chitantei(sau cum se emite in Romania, dovada respectiva).E doar o propunere din partea mea, dar v-as fi recunoscatoare daca s-ar decide pana la sfarsitul lunii mai ca sa stiu cum voi proceda.O sa ma supun majoritatii daca se ia o altfel de hotarare, iar daca nu o sa-ti dau de veste cum voi proceda. :-3
Adesea singurul leac al durerilor noastre consta in uitare; dar noi uitam leacul - Gracian
gabi66
membru
membru
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Feb 12, 2007 1:28 pm
Localitate: Germania
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Mar Apr 24, 2007 5:58 pm

Eu ma gandeam ca ar fi bine sa existe un cont, in care sa viram fiecare cat vrea si poate, si la o anumita data acesti bani sa fie transferati in contul beneficiarului cu mentiunea din partea Clubului bucurosilor. Ma gandesc ca asa ar fi mai bine dar, asa cum spune si gabi, majoritatea decide
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Mar Apr 24, 2007 7:05 pm

de acord cu Carmen
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Mar Apr 24, 2007 7:09 pm

si eu sunt de acord cu zana, si zic ca pe numele lui adi ar fi indicat si apoi sa se faca transferul in contul principal al asociatiei. Dar mai dezbatem daca doriti... dar sa nu ne pierdem ... in multe idei... (parerea mea).
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Apr 24, 2007 11:21 pm

florina scrie:si eu sunt de acord cu zana, si zic ca pe numele lui adi ar fi indicat si apoi sa se faca transferul in contul principal al asociatiei. Dar mai dezbatem daca doriti... dar sa nu ne pierdem ... in multe idei... (parerea mea).


corect
sa actionam cat ai repede
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Mie Apr 25, 2007 12:24 pm

carmen scrie:Eu ma gandeam ca ar fi bine sa existe un cont, in care sa viram fiecare cat vrea si poate, si la o anumita data acesti bani sa fie transferati in contul beneficiarului cu mentiunea din partea Clubului bucurosilor. Ma gandesc ca asa ar fi mai bine dar, asa cum spune si gabi, majoritatea decide

Sunt si eu de acord cu ZANA!
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Apr 25, 2007 4:14 pm

carmen scrie:Eu ma gandeam ca ar fi bine sa existe un cont, in care sa viram fiecare cat vrea si poate, si la o anumita data acesti bani sa fie transferati in contul beneficiarului cu mentiunea din partea Clubului bucurosilor. Ma gandesc ca asa ar fi mai bine dar, asa cum spune si gabi, majoritatea decide
:3 ....CONSIDER CA ESTE CEA MAI BUNA IDEE ......SI SUBSCRIU LA ACEASTA ... :-6 :-6 :-6 :4
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mie Apr 25, 2007 4:39 pm

carmen scrie:Eu ma gandeam ca ar fi bine sa existe un cont, in care sa viram fiecare cat vrea si poate, si la o anumita data acesti bani sa fie transferati in contul beneficiarului cu mentiunea din partea Clubului bucurosilor. Ma gandesc ca asa ar fi mai bine dar, asa cum spune si gabi, majoritatea decide


da, corect!


p.s. dar nu ne si grabim?
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Mie Apr 25, 2007 5:39 pm

Va rog sa aveti intelegere, deschiderea contului se va face in cel mai scurt timp.
pentru a avea securitate si pentru a indeplinii toate conditiile va trebui sa asteptati putin.
Incerc sa-l deschid cat mai repede
putina intelegere.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Apr 29, 2007 9:32 am

gabi66 scrie:Adiem...mi-ai luat propunerea din capsor.Eu o sa merg luna viitoare la Romanica si imi scrisesem conturile prezentate de Adi, gandindu-ma acum ca pot sa mentionez langa numele meu si Clubul Bucuriei.
Adi...departe de mine gandul ca ai...cum ai scris...putea face cine stie ce smecherie, dar tu faci oricum foarte multe pentru forum(si pe langa).Faptul ca Teo are incredere in tine si ti-a mentionat numele in plina emisiune, la TV, si a auzit o tara intreaga, spune tot.Si asa mergem la banca sa facem viramentul.Daca vrei o evidenta a bucurosilor o sa-ti trimit nr.chitantei(sau cum se emite in Romania, dovada respectiva).E doar o propunere din partea mea, dar v-as fi recunoscatoare daca s-ar decide pana la sfarsitul lunii mai ca sa stiu cum voi proceda.O sa ma supun majoritatii daca se ia o altfel de hotarare, iar daca nu o sa-ti dau de veste cum voi proceda. :-3

Frumos gandul tau. Nu este nevoie de dovada platii, chiar este interzisa postarea copiei de pe chitanta. S-a facut un cont separat pentru noi bucurosii. Alegerea iti apartine. Daca vrei poti vira banii in contul
Clubului Bucuriei RO31RZBR 0000 06 0009 090 772 facut pe numele Ioan Vrauko daca nu, direct in contul fundatiei.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Dum Apr 29, 2007 3:42 pm

Daca aveti o firma si doriti sa donati in numele societatii din conturile firme in conturile licinium, aveti nevoie de mai multe date, trebuie facut un contract de sponsorizare intre firma dumneavoastra si Licinium.


Pentru mai multe detalii
sunati la: 0740 48 62 97 | 0724 29 31 96
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Teofan » Lun Mai 07, 2007 12:52 pm

Revin la modalitatea de efectuare a donatiei.
Deci e simplu : mergem la Raiffeisen Bank, se spune contul enuntat de Adi mai sus si se dau banii.

Si mai simplu ar fi fost sa existe toate datele necesare pentru ca sa nu mai trebuiasca sa mergem la Raiffeisen ci sa putem vira fiecare din contul personal de la banca noastra ( alta decat Raiffeisen) cu ordin de plata.
In felul acesta se extinde posibilitatea de efectuare a donatiilor unii merg zilnic la banca proprie dar niciodata la Raiffeisen sau sa zicem o data fac un efort si se duc sa doneze dar le este mai la indemana sa aiba permanent posibilitatea fara sa faca drum special, sper ca intelegeti.
Adi daca completezi datele te rog nu uita sa mentionezi si codul Swift fara de care nu pot fi efectuate viramentele din strainatate.
De mult voiam sa fac precizarile acestea ...eu zic ca-i bine sa fie toate datele ca lumea sa aleaga, orice donatie e pretioasa pentru cei ce au nevoie !
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru
 
Mesaje: 2337
Membru din: Dum Mar 25, 2007 10:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Mai 08, 2007 7:54 pm

:( am vazut ca termenul limita pt Investeste in potential s-a redus :( :( :(
eu primesc indemnizatia de mamica intre 15 si 20 :( nu se poate mari pana pe 21?
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Mar Mai 08, 2007 7:57 pm

Dragii mei cei 2 % din impozitul ce pleaca catre stat si poate fi donat catre ong-uri nu au nicio legatura cu propria campanie desfasurata de clubul bucuriei.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Mar Mai 08, 2007 7:58 pm

Termenul este de 15 mai pentru ca asa zice statul roman, dar campania Bucurosii Investesc in Potential, continua pana la data stabilita.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Mai 08, 2007 8:24 pm

M-am linsitit, merci! :-*
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Teofan » Mar Mai 08, 2007 8:27 pm

adi scrie:Dragii mei cei 2 % din impozitul ce pleaca catre stat si poate fi donat catre ong-uri nu au nicio legatura cu propria campanie desfasurata de clubul bucuriei.

Bien sur, mon ami !
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru
 
Mesaje: 2337
Membru din: Dum Mar 25, 2007 10:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

  • Reclame
cron