• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Pt. ADI > Munca in exces dauneaza grav sanatatii

Arhiva de topicuri inchise.

Pt. ADI > Munca in exces dauneaza grav sanatatii

Mesajde ionutsocol » Lun Mai 28, 2007 6:26 am

Buna Adi

Tocmai te-am vazut la Teo si pari un pusti descurcaret rau :) intr-un sens pozitiv.

Eu unu ma ocup cu tot ce se vrea a fi un site de la proiectare, structurare, optimizare, realizare, promovare, design & redesin, etc.... daca ai vreodata nevoie de sprijin, un raspuns, un sfat poti apela la mine si in masura timpului disponibil, te sprijin cu placere.

Si eu m-am apucat acum 7 ani de domeniul acesta. Am stat un an in casa si doar asta am facut apoi, datorita unor prieteni care m-au batut la cap si a unor clienti cu pretentii am evoluat ajungand la un nivel profesionist.

De ce toata introducerea asta ?....
Am auzit ca zicea Teo ca dormi mult.... 3 ore pe noapte.
Da .... cunosc senzatia.... cand te manka pasiunea uiti de tine si aici, daca imi permiti, am sa iti dau un sfat: DORMI NOAPTE si macar 6-7 ore.

Dupa vreo 7-8 ani mi-am schimbat ritmul de noapte-zi... s-a cam inversat noapte cu ziua. Din punctul meu de vedere totul e ok... decat ca organismul a inceput sa faca revolutie si.... dupa ce l-am ignorat mi-a dat ShutDown.

Altfel zis.... am ajuns sa nu pot manca, pentru ca intre orele 11 si 1 noapte corpul secreta nu stiu ce enzima care nu stiu ce face dar lipsa ei duce la stari de repulsie in momentul cand mananc si stari tampe.

Daca cu astea m-am obisnuit, sa spunem, ziceam ceva de un shutdown.... acum vreo 2 luni m-am internat in spital iar diagnosticul era preinfarct. Mi-au pus niste diagnostice de m-au speriat de moarte nu alta, angina pectorala si prolaps de valva mitrala. In fine nasol.... si toate astea de la nopti nedormite, stres, probleme, nervi si altele.

Pana in acel moment nu regretam nici o zi din care traisem pentru ca toate le traisem pana la extreme dar..... incepusem sa regret zilele care nu mai puteau urma.

Sunt un tip energic si imi place viata si sa fiu foarte activ, iar astia 7 ani mi-au pus frana si m-au oprit. Aveam si eu tabieturi si pasiuni la care acum am renuntat (ca sa raman alive) si pe care le regret enorm. Nu iti poti imagina ce insemna sa vrei sa faci un lucru si sa nu mai ai voie sa il faci.

Destul cu morala si asa cred ca te-am cam plictisit.

Ideea e simpla: ai nevoie de sustinere pe linie IT gasesti si la mine, iar cu noptile nedormite las-o mai usor (sfatul meu).

Tine minte o chestie: Cum te fortezi la tinerete, asa te ai la batranete, ca o masina cu cat o forjezi cu atat e mai varza.

Cica inima noasta are in cartea tehnica doar 1 miliard de batai. Interesant nu ?

La multi (b)ani.... sanatosi si fericiti !
Avatar utilizator
ionutsocol
membru
membru
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 28, 2007 6:04 am
Localitate: Iasi
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde adrian » Lun Mai 28, 2007 12:00 pm

In primul rand bine ai venit la noi in forum.
Sa stii ca ma ragasesc in descrierea ta 100%, si eu am inceput sa am probleme medicale, insa inca nu sunt la un nivel care sa ma multumeasca, nu stiu sa fac tot ce as vrea.. si asta ma face sa stau ore intregi...
Nici vorba sa ma plictisesti, chiar ITI MULTUMESC PENTRU SFAT, IMI ESTE DE MARE FOLOS.
Din punct de vedere profesional sunt maxim interesat sa colaborez cu tine, poate mai invat si eu ceva, cand ai tu timp.

Multumesc mult pentru sfaturi.
Te rog frumos, pe privat, pe mail, pe ce vrei tu sa-mi dai o adresa de a ta, sa mai vorbim.

adi_vrauko - messenger
adrian.vrauko@romantica.ro - mail
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

  • Reclame
cron