• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce doriti sa contina grila de programe Romantica Tv ?

Arhiva de topicuri inchise.

Ce doriti sa contina grila de programe Romantica Tv ?

Mesajde adrian » Sâm Ian 20, 2007 9:53 pm

In afara de show-ul Teo.
Ce alte programe credeti ca ar fi utile pentru Romantica Tv?
Din cate ati postat pana acum am inteles ca nu vreti telenovele asa de multe cum sunt acum.
ORICE CREDETI VOI CA AR TREBUI SA CONTINA GRILA ROMANTICA TV SPUNETI AICI SI EU VOI TRANSMITE CUI TREBUIE!
Ultima oară modificat de adrian pe Lun Mar 19, 2007 12:04 am, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde malimai » Sâm Ian 20, 2007 11:59 pm

Un program de tv cum imi place mie,ar trebui sa contina:
__Un matinal cu moderatori simpatici,haiosi si cu bun simt,cu invitati,muzica,concursuri.
__Seriale bune(drame,thriller,investigatii,educative}
__Emisiuni pt copii(desene anim,filme pt copii,concursuri pt copii)
__Emisiuni pt femei(educatie de orice natura,ingrij.copilului,frumusete,moda,casa si gradina...)
__Emisiuni de divertisment(neaparat)
__Emisiuni concurs de cultura generala

Cam asta ar fi,si nici nu sunt putine...
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Re: Ce vreti sa contina grila de programe Romantica Tv ?

Mesajde Adina » Lun Ian 22, 2007 9:26 am

adi scrie:In afara de show-ul Teo.
Ce alte programe credeti ca ar fi utile pentru Romantica Tv?
Din cate ati postat pana acum am inteles ca nu vreti telenovele asa de multe cum sunt acum.
ORICE CREDETI VOI CA AR TREBUI SA CONTINA GRILA ROMANTICA TV SPUNETI AICI SI EU VOI TRANSMITE CUI TREBUIE!


Punctul meu de vedere :
- Telenovele, NU !

Si acum , dupa show-ul TEO, care este pe prim plan, as vrea cam asa:
- Stiri (dar nu in genul orei 17.00)
- Filme bune (mai putina violenta), dar nu numai seriale
- Emisiuni educative pentru fiecare segment de telespectatori (copii, adolescenti , femei , barbati , tineri si varstnici ) , ceva in genul "ce e bine, ce e rau" sau "asa, da - asa, nu " -ma rog, stiti care este ideea
- Emisiuni culturale (poate reusim cumva sa insuflam copiilor si tinerilor dorinta de a citi si CARTI bune)
- Emisiuni de psihologie (sa reusim sa ne cunoastem si sa ne intelegem mai bine pe noi insine si pe ceilalti)
- Divertisment
- Ceva emisiune care sa surprinda "viata intre ras si plans"

Si ar mai fi, dar deocamdata , ma opresc aici . Timpul asta.....
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Jokep » Lun Ian 22, 2007 10:23 pm

-filme nu conteaza de care dar sa fie bune chiar daca sunt vechi
-telenovele imi indiferent ca si asa nu ma uit
-divertisment de calitate neaparat mai ales cu teo :wink:
-emisiunea culturale ceva gen bazar daca s-a uitat careva la ea(sa fie despre calatori,adolescenti,muzee,bogatiile romaniei etc.
-stiri dar nu chiar asa violenta cum am vazut o stire ca si-a batut femeia barbatul cu un capac de bucatarie(era greu) :wink:
mai o fi ceva dar nu imi aduc aminte
Avatar utilizator
Jokep
membru
membru
 
Mesaje: 2701
Membru din: Mar Ian 02, 2007 2:19 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Joi Feb 01, 2007 9:07 pm

pe cand vom vedea, exact , ce va contine grila de programe?
... deja suntem nerabdatori ... facem ca in armata... AMR 29 zile... AMR 28
nu` mi luati in nume de rau :-1
Ultima oară modificat de fly pe Dum Mar 18, 2007 8:53 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde andra » Sâm Feb 03, 2007 8:17 pm

Eu as prefera sa difuzeze in continuare si telenovele. Sunt de acord ca poate in programul actual sunt cam multe telenovele, cu multe reluari, dar un canal care se numeste Romantica nu cred ca poate renunta la telenovele. Mai ales sper ca nu vor incepe si ei cu "faimoasele " telenovele romanesti, ar fi dezastruos.
Ar putea , de exemplu, ca ziua sa creeze un program cu diferite emisiuni realizate in Romania dar noaptea sa continue cu programul original de telenovele ale celorlalte canale Romantica ( croat, rus etc.). Astfel, cine doreste poate continua sa vada telenovele preferate transmise de Zone Romantica. Sau ar putea transmite numai o data diferitele episoade din telenovele iar in locul reluarilor sa includa emisiunile romanesti.
Din pacate, cred ca vor elimina total telenovele si din nou vom ramane doar cu "Acasa" unde sa poti urmari o telenovela .
andra
membru
membru
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Feb 03, 2007 6:08 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm

Inainte de toate buna Andra si bine ai venit pe forum.

Nu se va renunta la telenovele. :-39 in continuare postul Romantica va difuza acest gen de productii, doar ca se va reduce numarul lor.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Mie Feb 07, 2007 9:51 am

adi scrie:Inainte de toate buna Andra si bine ai venit pe forum.

Nu se va renunta la telenovele. :-39 in continuare postul Romantica va difuza acest gen de productii, doar ca se va reduce numarul lor.


Chiar voiam sa vin cu o adaugare . Deci, sa nu se inteleaga gresit, nu sunt genul de luptator vehement impotriva telenovelelelor si nu am nimic impotriva celor care le urmaresc , doar ca nu sunt deloc genul meu . Asta insa nu ma transforma intr-un inamic :-37 .
Oricum, important este ca se apropie luna martie, chiar de n-o fi sa fie pe 1, se apropie intalnirea cu TEO si Echipa .
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde violet » Mie Feb 07, 2007 9:57 pm

Si eu sper sa se reduca telenovelele cat mai mult.Voi privi,oricum,atat cat imi va placea din acest post,in mod special ,pe Teo.Si nu numai...
violet
membru
membru
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Oct 05, 2006 6:29 pm
Localitate: Braila
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde andra » Joi Feb 08, 2007 7:31 pm

In primul rand Adi iti multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde.
Apoi Adinei vreau sa-i spun ca m-am hotarat sa scriu primul meu mesaj cand am citit ce ai scris tu : "TELENOVELE nu".
Nu vreau sa incep o discutie pro sau contra telenovelor dar m-am saturat de snobismul si de ideile preconcepute conform carora telenovelele sunt programe de calitate inferioara pentru persoane nestiutoare, fara cultura sau pentru casnice plictisite. Astfel, din start nu putem accepta telenovelele sau este o rusine sa te uiti la telenovele.
Personal prefer o telenovela buna unui film plin de violenta, vulgar, cu scene de sex aproape hard. Recunosc chiar ca uneori ma uit le telenovele cu baietelul meu de 6 ani , sunt sigura ca nu vede scene nepotrivite pentru el sau greu de explicat unui copil de varsta lui.
Pe Romantica as vrea sa vad niste emisiuni educative pentru prescolari unde sa fie explicate cu cuvinte simple notiuni fundamentale gen: natura, geografia, evolutia speciilor pana la aparitia omului, anatomia corpului uman etc ; toate lucruri care trebuiesc explicate copiilor la aceasta varsta cand sunt foarte curiosi si vor sa descopere totul.
Andra
andra
membru
membru
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Feb 03, 2007 6:08 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Feb 09, 2007 11:37 am

andra scrie:In primul rand Adi iti multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde.
Apoi Adinei vreau sa-i spun ca m-am hotarat sa scriu primul meu mesaj cand am citit ce ai scris tu : "TELENOVELE nu".
Nu vreau sa incep o discutie pro sau contra telenovelor dar m-am saturat de snobismul si de ideile preconcepute conform carora telenovelele sunt programe de calitate inferioara pentru persoane nestiutoare, fara cultura sau pentru casnice plictisite. Andra


Draga Andra, ai inteles total gresit ce am scris eu, mi-am spus doar punctul meu de vedere si daca te uiti bine la ce am postat in 7 febr. in nici un caz nu judec pe nimeni si nu am nimic impotriva , doar ca telenovelele nu sunt genul meu . Asta in nici un caz nu ma poate cataloga snoaba!!!!
Nu cred ca am jignit pe nimeni daca mi-am exprimat optiunile si nici nu am atacat in vreun fel pe cineva .
Imi pare foarte rau , dar chiar nu imi sta in caracter sa judec pe cineva !
Pacat ca unii interpreteaza lucruri care nici nu exista !

Sau oi fi inteles eu gresit din ceea ce scri, tu ? In fine, in nici un caz nu-mi doresc o polemica pe tema asta!
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Vin Feb 09, 2007 8:30 pm

Am recitit noile aparitii la Romantica TV si imi imaginam o zi la Romantica TV.
Dimineata Catinca Roman, Ana Prodan si inca un un personaj surpriza va face cafeluta de dimineata Imagine
Apoi va urma ceva pentru sanatatea noastra fizica Imagine si mentala. Cateva seriale. Mai tarziu, cam pe la 5-6 stam la o poveste Imagine cu Catalin Crisan si o data pe saptamana ne cerem iertare :-1 undeva pe la ora 18 sau 19 cu Raluca Moianu. Pe Andreea Banica sigur o vom vedea in week-end Imagine.
Iar pe TEO Imagine, trandafirul nostru drag, mi-o imaginez in fiecare zi la ora 20 zambindu-ne pe sticla.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Romy » Joi Feb 15, 2007 4:14 am

ImagineAti uitat pionieri de "afara" si ei vor sa vada romantica si ei s-au obisnuit cu Teo la tv si lor le e draga ! Daca se poate face asa ceva "eu" sint primu care ma abonez pentru o perioada nelimitata ! Iar atunci o sa ma gindesc ce mi-ar place sa vad !
De "linga" tara in care Sfincsi stau de vorba cu Nilul sfint
Va transmit mesaj de "pace" prosperitate si avint !
Imagine
"cine ma ia prea in serios, m-a inteles gresit!"
Avatar utilizator
Romy
membru
membru
 
Mesaje: 1048
Membru din: Dum Oct 29, 2006 6:47 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alina » Dum Mar 04, 2007 8:02 pm

EMISIUNI PSIHOLOGICE SUNT CELE MAI BUNE PTR CA TREBUIE SA NE CUNOASTEM MAI BINE
EMISIUNI IN CARE SA SE VORBESCA SI DESPRE LIMBAJUL TRUPULUI NU PREA SE PUNE ACCENT PE ASTA
alina
 

Mesajde Oana161284 » Mie Mar 14, 2007 6:21 pm

Buna ziua.

Deocamdata nu am nicio sugestie in ceea ce priveste programele postului Romantica Tv, insa am o intrebare: eu urmaresc in prezent pe Romantica telenovelele "Gloria" si "Vinovatul", difuzate in premiera. Pe 25 martie, aceste telenovele vor disparea din grila de programe, sau vor fi mentinute? Mi-as dori foarte mult ca acestea sa fie incluse in cele 4 ore de telenovele pe care am inteles ca le veti difuza, pentru ca sunt la prima difuzare si exista destui fani care doresc sa le urmareasca pana la final.

Multumesc
Oana161284
membru
membru
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mar 14, 2007 12:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ishtar » Joi Mar 15, 2007 3:35 pm

Pe mine cel mai mult ma intereseaza sa fie difuzate in continuare telenovelele "Gloria", "Vinovatul" si "Mireasa lui Iuda".
ishtar
membru
membru
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 15, 2007 2:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde G@by » Joi Mar 15, 2007 11:10 pm

imi inchipui dimineata un matinal ceva divertisment ...vedete muzicale si nu numai ..

pe la pranz un serial-doua si eventual stirile de la ora 16.00

Catalin Crisan de luni pana vineri de la 17.00-19.00 emisiunde de divertisment !

19.00-20.00 Stirile

20.00-22.00 Show-ul Teo

22.00- TELENOVELA OANA

WEEKEND:

Diminetile de weekend ceva despre IT si muzica

Pranzul o emisiune pentru adolescenti si tineri

Seara Andreea Banica si Dolanescu :)
G@by
membru
membru
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Mar 08, 2007 10:46 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lena » Dum Mar 18, 2007 5:46 pm

ishtar scrie:Pe mine cel mai mult ma intereseaza sa fie difuzate in continuare telenovelele "Gloria", "Vinovatul" si "Mireasa lui Iuda".


si eu tot aceste telenovele as vrea sa fie difuzate in continuare
lena
membru
membru
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 14, 2007 9:54 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Georgeta » Dum Mar 18, 2007 8:47 pm

Aşi vrea şi un pic de horoscop,astrologie,ceva cât de puţin.Şi să ştii Teo,că e foarte bine,că nu ai lansat emisiunea în luna martie,pentru că ai fi avut de-a face cu foarte multe blocaje.Începând cu sfârşitul lui aprilie,soarele intră in zodia prietenilor tăi,aşa că nu vei duce lipsă de aceştia.Aşa că succesul va fi garantat. :-6

Aştept cu nerăbdare lansarea.Te pup dulce,Georgeta :-5
Toate cele bune!
Avatar utilizator
Georgeta
membru
membru
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Mar 18, 2007 8:24 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde michel » Dum Mar 18, 2007 10:43 pm

Telenovele.. :-11

multi se uita la ele

productii Telemundo, televisa, RCTV si Venevision is fooarte bine primite

am o rugaminte: va rog sa nu scoateti din grila de programe telenovela La Mujer de Judas (Mireasa lui Iuda) e cea mai buna telenovela pe care am vazut-o...va rog sa nu o scoateti :-1
michel
membru
membru
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 14, 2007 2:27 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde catalina patty » Lun Mar 19, 2007 12:27 am

Sper sa fie difuzate in continuare telenovelele "POR AMOR A GLORIA" si "LA MUJER DE JUDAS". Si sper k nu vom avea parte de "telenovele" romanesti :-20
catalina patty
membru
membru
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 19, 2007 12:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Mar 19, 2007 1:27 am

Va fi o singura telenovela productie romaneasca, in care joaca Oana Zavoranu.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Leaua » Mar Mar 20, 2007 12:51 pm

Buna tuturor!

Si eu sunt pentru o emisiune de astrologie,pentru ca din ce in ce mai multi oameni,cauta sa se cunoasca si sa inteleaga de ce li se intampla ceea ce li se intampla.Eu cred ca o emisiune de Astrologie pe intelesul tuturor,care sa transmita un mesaj constructiv,ar aduce o reala contributie in viata oamenilor.
Bineinteles ca Astrologia nu este singurul instrument,dar este unul valoros.
Si nu inteleg de ce televiziunile evita sau chiar resping acest gen de emisiuni,in favoarea celor de divertisment(deseori de calitate indoielnica)! :-13

Astept cu nerabdare lansarea Romanticii!
Sa fiti iubiti!
Suntem produsul gandurilor noastre!
Leaua
membru
membru
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Mar 04, 2007 1:02 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde anda74 » Mie Mar 21, 2007 11:40 pm

eu doresc 30 minute seara ,pentru copii...o emisiune cu personaje vii si "papusate",care spun povesti cu talc....este adevarat ca exista vreo 3 posturi tv cu desene animate,dar nici un post,in afara de tvr2(are o emisiune pe la ora 14 cu o papusa bobo,dar cam slabuta...)
cred ca va avea priza la publicul mic,dar si mare...cu mare nerabdare asteptam "mihaela"....as vrea si copilul meu sa-si aminteasca atunci cand va creste de un personaj drag,ce i-a insuflat unele invataminte...
va multumesc anticipat,poate tineti putintel cont si de parerea mea
Avatar utilizator
anda74
membru
membru
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 17, 2006 9:03 pm
Localitate: romania
Puncte de reputaţie: 0

NU PREA IMI PLACE ...

Mesajde alina » Vin Mar 30, 2007 2:13 pm

NICOLETA VOICU:)))
ARATA BINE DAR NU MI-E DRAGA MAI DELOC
M-I SE PARE AROGANTA CU NASUL PE SUS
IN REST IMI PLACE! CA ESTETIC BAREM? CE SA ZIC ?NIMIK...
POATE PE VIITOR O SA-MI FIE SIMPATICA :-5
alina
 

Următorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

  • Reclame
cron