• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Clubul Bucuriei

contact: adrian@clubulbucuriei.ro; carmen@clubulbucuriei.ro

Re: Clubul Bucuriei

Mesajde adrian » Lun Mar 30, 2009 1:34 pm

Am contactat atat YouTube cat si Antena 3. Explicatii din partea YouTube nu vom primi, pentru ca Antena 3 a avut drept de autor asupra emisiunii ”In gura presei” cu Mircea Badea.

Explicatia Antena 3 este urmatoarea.
Antena 3 SA nu a stiu ca acel cont de YouTube ii apartine lui Teo Trandafir si de aceea au sters video-urile urcate de catre noi, iar YouTube automat a desfiintat contul.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: Clubul Bucuriei

Mesajde adrian » Vin Apr 17, 2009 5:14 pm

Incepand de astazi am introdus activarea noilor conturi de catre administrator.

De asemenea userii inactivi, care nu au mai scris de mult pe forum vor avea contul dezactivat, urmand ca in 6 luni de neprezenta pe forum contul lor sa fie sters. Postarile lor fiind trecute ca vizitatori.

Si o ultima regula introdusa este urmatoarea.
Vizitatorii sau membri care nu se logheaza nu vor mai putea citi "activitatea" membrilor Clubul Bucuriei. Astfel, daca doriti sa citi pe forum ,va trebui sa va logati.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Clubul Bucuriei

Mesajde adrian » Vin Apr 17, 2009 5:16 pm

Dragi membri, cei care mai vizitati acest forum... de astazi s-a rezolvat problema logatului pe site.
Adica, forum va tine minte numele dumneavoastra de utilizator si parola, nu va mai fi nevoie sa va tot logati, decate ori intrati.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Clubul Bucuriei

Mesajde adrian » Vin Apr 17, 2009 8:25 pm

Pentru a nu fi inteles gresit. Vor fi stersi userii care au postari intre 0 si 50. De ce? Pentru ca voi trimite newslettere cu toate noutatile de pe acest site.

Userii care au postari intre 50 si 1000(sau mai mult) dar nu sunt activi pe forum(Nu s-au logat in ultimele 3 luni) nu vor mai primi din partea forumului noutati pe email.

Acestia au posibilitatea de a se abona la Newsletter. Forumularul este disponibil pe site. Am luat aceasta masura, pentru a respecta atat principiile acestui site cat si cele din internet si web 2.0. Nu dorim sa facem SPAM prin trimiterea de mesaje unor utilizatori care nu mai sunt interesati de acest forum sau nu-l mai pot vizita.

Bucurosii inactivi vor mai primi mesaje timp de 30 de zile, incepand de astazi, dupa aceea vor avea contul "Inactiv". Dar spre deosebire de cei care nu sunt bucurosi, vor putea sa se mai logheze pe acest forum, atunci cand doresc.

Eu nu uit ca au format acest forum, ca au stat aici si au postat zilnic sau cand au putut. Forumul si valoarea lui nu a fost facuta de mine ci de voi. Asadar, dragi bucurosi din "vacanta" stati linistiti nu ne-am suparat ca nu mai postati aici.

Fiecare am plecat pe drumul nostru si ne-am reorientat. Unii poate ati fost deranjati, altii poate nu mai aveti timp. Aceste masuri nu sunt o pedeapsa, repet sunt reguli ale internetului.

Noi avem inregistrati 755 de membri din care activi sunt mai putin de 10.

Prefer un forum cu 40 de membri care sa ne viziteze mai des, decat unul cu aproape 800.

Precizare:
Conturile inactive, in afara de cele cu statut "Bucurosi" nu vor fi sterse definitiv, decat dupa 6 luni. Dupa 30 de zile devin inactive, iar pentru a intra pe forum, trebuie sa va logati si sa asteptati aprobarea de catre administrator a contului.


Multumesc,
Adrian
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Clubul Bucuriei

Mesajde ZalinaZix9 » Mar Mai 28, 2019 4:55 pm

Ca să nu apară probleme pe viitor că youtube a sters video-urile, trebuiesc incarcate si pe alte hostinguri ca dailymotion sau vimeo, ca să-i putei uleterior descarca cu un dailymotion downloader și iar să incercati sa încărcati, numai că deja videourile sa fie un pic modificate cu un video editor, schimbind sunetul, marimea, durata.
ZalinaZix9
membru
membru
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Mai 23, 2019 5:28 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Clubul Bucuriei

Mesajde Sylver Cheetah 53 » Vin Aug 16, 2019 2:18 am

Merge modificată dimensiunea, rezoluția ș.a.m.d. cu Freemake Video Converter. E free, dar trebuie să instalați versiunea 4.1.7.1, deoarece cele mai noi adaugă un watermark urît pe video.
I see dumb people... they're everywhere
They walk around like everyone else
They don't even know that they're dumb
And some of them... post here

____________________________________
www.youplay.ro
www.forumulateilor.ro
www.generatiapro.ro
www.pcbazar.ro
www.spiruharet.net
www.alternativasoftpedia.tk
www.3sudest.eu.org
www.eurodance90.eu.org
www.vocaltrance2000.tk
www.phpbb3refugees.com
www.survivorromania.tk
Avatar utilizator
Sylver Cheetah 53
administrator
administrator
 
Mesaje: 30
Membru din: Mie Oct 11, 2006 2:27 pm
Localitate: Milky Way
Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Anterior

Înapoi la Clubul Bucuriei.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

  • Reclame
cron