• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Show de show: Invatati-o pe Costina sa gateasca!

Show de show: Invatati-o pe Costina sa gateasca!

Mesajde hana » Lun Mar 03, 2008 6:49 pm

Dragi prieteni!
Gospodini si gospodine, rogu-va pe domniile voastre, sa invatati pe nestiutoarea, pe femeia-catastrofa, pe femeia toca-ciorba, sa gateasca si ea o mancare buna pentru familie.
Dupa ce-mi puneti cate-o reteta de mancaruri de-astea, obisnuite, supe, ciorbe si alte alea, vin cu dovada, cu poze, numa' sa iasa!
Ca nu mai poci ?itsme!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde carmen » Lun Mar 03, 2008 7:21 pm

avand in vedere importanta acestui lucru pentru tine, am facut topicul important, sa nu fuga la sfarsit de taraba.
Tocanita,, ceea ce faceai tu azi, poti s-o faci si fara faina, este si mult mai sanatoasa
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Mar 04, 2008 9:35 am

Sarut-mana, mami ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Mar 04, 2008 9:39 am

ASa, ia spuenti-mi si mie, va rog, cum sa fac o tocanitza?
Da, faina, nu e sanatoasa. Asa e. Dar cum sa fac sa o ingros? ca sa nu fie apa rosie, sa nu fie ostropel.
Eu ieri, de exemplu, am pus pe langa carne, 4 cartofi, 4 morcovi, 2 cepe si telina.
cred ca nu prea nimeresc cantitatile si de-asta iese prea lichid. Sa pun alta data mai multi cartofi ca sa evit faina?
dati-mi si mie o reteta de tocanitza,dar scrieti=o ca pt incepatori:) ;) ?itsme!
multam
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Mar 05, 2008 5:11 pm

costina sury ?pupasca! cand pui apa nu pune prea multa ca sa nu iasa apoasa ;) si atunci numai e nevoie sa pui faina
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Joi Mar 06, 2008 9:03 am

multumesc, sister?pupasca!
ea a iesit, culmea!buna la gust, dar..intr-adevar nu e sanatoasa cu faina!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Joi Mar 06, 2008 9:04 am

dar pilaf?cine ma invata?iau lectia de saptamana asta ca sa fac saptamana viitoare:)
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Mar 06, 2008 2:15 pm

sury sunt mai multe feluri de a face pilaf acum eu iti dau o reteta:

o cana orez, 4 cani apa, ceapa, morcovi, carne(ciuperci), sare, piper
Ceapa, morcovii, carnea (ciupercile) se calesc in putin ulei. Se adauga orez, apa, sare, piper si se da la cuptor ,eu adaug si rosi sau bulion ca la alor mei nu le place alb,acum nu stiu eu mi am dat o parere ?rusini!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Joi Mar 06, 2008 6:01 pm

multumesc, sister
sa vezi in capul cui se vor sparge oalele, ca tu m-ai invatat :P
te ?pupasca! si iti multumesc mult ?pupasca! ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Mar 06, 2008 11:22 pm

asta e sury ii zici cumnatelului ca eu sunt de vina ;)
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Vin Mar 07, 2008 8:38 am

bun, sister :P
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde xen@ » Sâm Mar 08, 2008 9:00 pm

COSTINA scrie:ASa, ia spuenti-mi si mie, va rog, cum sa fac o tocanitza?
Da, faina, nu e sanatoasa. Asa e. Dar cum sa fac sa o ingros? ca sa nu fie apa rosie, sa nu fie ostropel.
Eu ieri, de exemplu, am pus pe langa carne, 4 cartofi, 4 morcovi, 2 cepe si telina.
cred ca nu prea nimeresc cantitatile si de-asta iese prea lichid. Sa pun alta data mai multi cartofi ca sa evit faina?
dati-mi si mie o reteta de tocanitza,dar scrieti=o ca pt incepatori:) ;) ?itsme!
multam

Nu ca as fi eu marea bucatareasa..ca habar n-am de nimic altceva in afara de o ciorba si-o tocana...Hai sa iti zic cum fac eu:
deci : cam 4 cepe la tai marunt si le calesc un pic cu carnea.( si alte legume:ardei gras sau ce mai preferi).. apoi pun apa si cartofii curatati, spalati si taiati in bucatele cat de cat egale ca sa fiarba toti la fel ?ceamuzant! ... apoi pun sare cata trebuie, niste mirodenii .. depinde de gustul fiecaruia.. apoi las sa fiarba pana se fierbe bine de tot si nu mai este apoasa(sau cum sa zic ?rusini! )dupa care pun verdeata spalata si tocata marunt.. mai fierb un pic si gata, sting focul ?toast!
PS: AM UITAT DE BULION ?HAHA! DECI SI BULION MAI LA SFARSIT ?ceamuzant!
Ultima oară modificat de xen@ pe Mar Mar 11, 2008 5:21 am, modificat 1 dată în total.
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Mar 09, 2008 8:28 am

Hai costina sa facem mucenici. De ce? pentru ca astazi, 9 martie, se fac mucenici pentru pomenirea celor 40 de martiri.
Facem rost de 250 g de faina, jumatate de cana de apa calduta si sare. Amestecam cele de mai sus si obtinem o coca din care facem niste snururi lungi si subtiri pe care le impletim pentru a obtine niste opturi, cat vrei tu de mari dar cu cat sunt mai mici cu atat arata mai bine. Nu te gandi la un opt cat degetul ca nu e bine ?ceamuzant! Termini mai repede dar cand o sa-l fierbi o sa arate ca orice, doar ca opt nu ?HAHA! Presaram pe masa faina si punem opturile insirate si le acoperite tot cu faina. Se lasa la uscat cateva ore bune, apoi se pun intr-o sita ca sa cada faina de pe ei. Intr-o cratita mai mare se pune la fiert apa cu sare Cand apa clocoteste se pun mucenicii, se mai ia si spuma ca de, faina tot mai ramane pe ei si se rade coaja de la o lamaie iar cand mucenicii fierb se pune zahar dupa gust. Ei sunt gata cand se ridica la suprafata. Cand sunt gata ii pui in farfurie, adaugi miez de nuca macinat si scortisoara.
Asta-i tot dar ce buni sunt.

Incearca puiul meu si ai sa vezi ce grozav gust au
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Mar 10, 2008 10:21 am

xen@ scrie:
COSTINA scrie:ASa, ia spuenti-mi si mie, va rog, cum sa fac o tocanitza?
Da, faina, nu e sanatoasa. Asa e. Dar cum sa fac sa o ingros? ca sa nu fie apa rosie, sa nu fie ostropel.
Eu ieri, de exemplu, am pus pe langa carne, 4 cartofi, 4 morcovi, 2 cepe si telina.
cred ca nu prea nimeresc cantitatile si de-asta iese prea lichid. Sa pun alta data mai multi cartofi ca sa evit faina?
dati-mi si mie o reteta de tocanitza,dar scrieti=o ca pt incepatori:) ;) ?itsme!
multam

Nu ca as fi eu marea bucatareasa..ca habar n-am de nimic altceva in afara de o ciorba si-o tocana...Hai sa iti zic cum fac eu:
deci : cam 4 cepe la tai marunt si le calesc un pic cu carnea.( si alte legume:ardei gras sau ce mai preferi).. apoi pun apa si cartofii curatati, spalati si taiati in bucatele cat de cat egale ca sa fiarba toti la fel ?ceamuzant! ... apoi pun sare cata trebuie, niste mirodenii .. depinde de gustul fiecaruia.. apoi las sa fiarba pana se fierbe bine de tot si nu mai este apoasa(sau cum sa zic ?rusini! )dupa care pun verdeata spalata si tocata marunt.. mai fierb un pic si gata, sting focul ?toast!


multumesc mult, Xen@! O sa pun o proba cu reteta data cand o sa fac urmatoarea tocanitza ?pupasca!
te pupic ?pupasca! ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Mar 10, 2008 10:25 am

carmen scrie:Hai costina sa facem mucenici. De ce? pentru ca astazi, 9 martie, se fac mucenici pentru pomenirea celor 40 de martiri.
Facem rost de 250 g de faina, jumatate de cana de apa calduta si sare. Amestecam cele de mai sus si obtinem o coca din care facem niste snururi lungi si subtiri pe care le impletim pentru a obtine niste opturi, cat vrei tu de mari dar cu cat sunt mai mici cu atat arata mai bine. Nu te gandi la un opt cat degetul ca nu e bine ?ceamuzant! Termini mai repede dar cand o sa-l fierbi o sa arate ca orice, doar ca opt nu ?HAHA! Presaram pe masa faina si punem opturile insirate si le acoperite tot cu faina. Se lasa la uscat cateva ore bune, apoi se pun intr-o sita ca sa cada faina de pe ei. Intr-o cratita mai mare se pune la fiert apa cu sare Cand apa clocoteste se pun mucenicii, se mai ia si spuma ca de, faina tot mai ramane pe ei si se rade coaja de la o lamaie iar cand mucenicii fierb se pune zahar dupa gust. Ei sunt gata cand se ridica la suprafata. Cand sunt gata ii pui in farfurie, adaugi miez de nuca macinat si scortisoara.
Asta-i tot dar ce buni sunt.

Incearca puiul meu si ai sa vezi ce grozav gust au


imi pare asa rau ca nu am intrat sa citesc reteta ieri..off...ca sa fac si eu pentru ai mei dragi. Am primit ca imparteala mucenici facuti la cuptor, dar ca acestia nu am primit si mi-a fost ganmdul la asa ceva. Ceea ce spui tu, mami, am mancat cand eram mica, facea bunica mea..si ma innebuneam dupa mucenici de-astia..hmm ce zemosi si buni!
Deja mi-am copiat reteta si mi-am trimis-o in mail:)ca sa stiu ca nu se va pierde. Si, la anul, o s avezi ce poza pun eu pe forum ;) sarut-mana din suflet pentru reteta asta ?pupasca! ?pupasca! ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde VASILICA INACHE » Lun Mar 10, 2008 4:17 pm

COSTINA scrie:
carmen scrie:Hai costina sa facem mucenici. De ce? pentru ca astazi, 9 martie, se fac mucenici pentru pomenirea celor 40 de martiri.
Facem rost de 250 g de faina, jumatate de cana de apa calduta si sare. Amestecam cele de mai sus si obtinem o coca din care facem niste snururi lungi si subtiri pe care le impletim pentru a obtine niste opturi, cat vrei tu de mari dar cu cat sunt mai mici cu atat arata mai bine. Nu te gandi la un opt cat degetul ca nu e bine ?ceamuzant! Termini mai repede dar cand o sa-l fierbi o sa arate ca orice, doar ca opt nu ?HAHA! Presaram pe masa faina si punem opturile insirate si le acoperite tot cu faina. Se lasa la uscat cateva ore bune, apoi se pun intr-o sita ca sa cada faina de pe ei. Intr-o cratita mai mare se pune la fiert apa cu sare Cand apa clocoteste se pun mucenicii, se mai ia si spuma ca de, faina tot mai ramane pe ei si se rade coaja de la o lamaie iar cand mucenicii fierb se pune zahar dupa gust. Ei sunt gata cand se ridica la suprafata. Cand sunt gata ii pui in farfurie, adaugi miez de nuca macinat si scortisoara.
Asta-i tot dar ce buni sunt.

Incearca puiul meu si ai sa vezi ce grozav gust au


imi pare asa rau ca nu am intrat sa citesc reteta ieri..off...ca sa fac si eu pentru ai mei dragi. Am primit ca imparteala mucenici facuti la cuptor, dar ca acestia nu am primit si mi-a fost ganmdul la asa ceva. Ceea ce spui tu, mami, am mancat cand eram mica, facea bunica mea..si ma innebuneam dupa mucenici de-astia..hmm ce zemosi si buni!
Deja mi-am copiat reteta si mi-am trimis-o in mail:)ca sa stiu ca nu se va pierde. Si, la anul, o s avezi ce poza pun eu pe forum ;) sarut-mana din suflet pentru reteta asta ?pupasca! ?pupasca! ?pupasca!


daca stiam iti mai opream si tie ca mie mi-au mai ramas de ieri si doar ce i-am terminat un piiiicut mai inainte sa intru pe acest topic, c-am facut mai multi ,am si impartit si ai mei doar ce-au gustarit putin ,dar am mincat eu si pt. ei ,ca tare buuuuuuuni mai sunt,iam,iam.
Imagine Imagine
Domnul nostru Dumnezeu sa fie cu noi!Va doresc tot binele din lume !Va iubesc
BUCUROSILOR !
Avatar utilizator
VASILICA INACHE
membru
membru
 
Mesaje: 1514
Membru din: Sâm Iul 21, 2007 8:22 pm
Localitate: CALARASI
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Mar 10, 2008 7:22 pm

iam-iam:)
la anul, punem toate 3 farfuriile pe forum. AM zis! ?pupasca! ?itsme!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mar Mar 11, 2008 2:06 pm

acum te-am descoperit costina, draga, asa ca iata experienta mea nemuritoare referitor la tocanitza. eu fac asa:
in oala mea de inox straveche dar foarte buna pentru asa ceva pun ulei in strat foarte subtire pe fund, pun ceapa(cat mai multa) si o calesc. ca sa nu planga ficatul adaug si o jumatate de cescuta de apa ca sa se inabuse mai mult. daca am pun si ciuperci, care se vor cali si ele macar vreo 10 minute. focul nu trebuie sa fie prea iute ca se arde ceapa si se innegreste. ai observat probabil ca de obicei exact ceapa innegrita iese la suprafata mancarii ca sa strice aspectul. dupa ce s-au calit acestea pui cartofii dupa cat vrei de multi, amesteci si-i lasi un pic sa se prajeasca(2-3 min.) AMESTECAND! dupa care pui apa doar cat sa-i acopere si lasi sa fiarba.
ABIA ACUM POTI SA MAI ARUNCI UN OCHI PRIN CASUTA SA VEZI CINE A MAI INTRAT. ;)
cand cartofii incep sa se inmoaie(scoti unul si incerci daca se sfarama) eu pun de obicei o punga de mazare congelata sau de amestec de legume congelate, amestec si nu mai pun apa, ca se lasa din ele. dupa ce au fiert si acestea poti sa pui bulion, tot la fel, dupa gust si dupa bulion. ca sa se ingroase recunosc ca eu amestec bulionul cu o lingura de faina. daca nu vrei sa pui faina e suficient sa zdrobesti din bucatile de cartofi vreo cateva si sa amesteci bine o sa vezi ca se ingroasa la fel de bine. la final poti sa pui verdeata daca ai proaspata, daca nu din pliculet. eu pun de toate: patrunjel, marar, piper, cimbru, oregano, tot ce am prin pliculete. si un catel de usturoi tocat marunt marunt.
vara, cand sunt, poti sa pui la inceput si un ardei tocat, da un gust grozav. si merg si morcovi, tot la fel, la inceput, cu ceapa.
asta-i mancarea de baza. in ea poti sa adaugi piept de pui, copanele, aripioare, pulpe, carnita de pui sau vita, ficatei, orice carne doresti, preparata in orice fel-prajita sau fiarta-. daca o prajesti in uleiul respectiv poti sa faci mancarea pe urma. recunosc ca-i mai mult ghiveci asa cum o fac eu, da-i foarte buna.
p.s. tu sa nu uiti sa-i pui sare si/sau delicat, ca eu mai uit, sau nu pun de-ajuns.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Mar 11, 2008 2:32 pm

Multumesc mult , Criss pentru atatea detalii.
Sfatul cu sarea..niciodata n-o nimeresc:)) ?ceamuzant! ori prea sarat ori deloc ?itsme!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mar Mar 11, 2008 3:25 pm

COSTINA scrie:Multumesc mult , Criss pentru atatea detalii.
Sfatul cu sarea..niciodata n-o nimeresc:)) ?ceamuzant! ori prea sarat ori deloc ?itsme!

am invatat de la marius ca de sare mancarea trebuie gustata dupa ce s-a racit putin, daca-i fierbinte nu mai simti gustul sarat. scoti un pic pe o farfurioara si vezi cum e.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mar Mar 11, 2008 3:32 pm

aaaa..de-asta supa mea parea asa buna fierbinte si rece nu mai simteam niciun gust, nu mai avea sare si nu stiam unde fugise:)

multam!!!Ce multe invat!Yes!bun topicul asta:)
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Show de show: Invatati-o pe Costina sa gateasca!

Mesajde cristinmnc » Dum Mar 23, 2008 11:40 am

Reteta se poate face cu pulpe, aripioare sau piept. Eu am facut azi cu piept.
Ingrediente:
Jumatate piept de pui, 2 oua, 100 g parmezan, 100 g pesmet, ulei de masline, boia dulce, sare si piper.

Pieptul de pui se taie bucatele.
Intr-o farfururie se adauga 2 linguri de ulei de masline, boia dulce, sare si piper.
Prin aceasta compozitie se tavalesc bine bucatile de piept de pui.

Separat se bat cele doua oua cu sare si piper.

Prin ouale batute se da bucatile de pui.

Parmezanul si pesmetul

Se pun intr-o punga, se adauga bucatile de pui si se amesteca bine.


Se pun intr-o tava unsa cu ulei si se da la cuptor (200 grade Celsius) pentru 45 de minute.


Am mancat puiul cu conopida murata.
Avatar utilizator
cristinmnc
membru
membru
 
Mesaje: 227
Membru din: Mar Iul 31, 2007 6:35 am
Localitate: Iasi
Puncte de reputaţie: 0

Re: Show de show: Invatati-o pe Costina sa gateasca!

Mesajde hana » Dum Mar 23, 2008 10:09 pm

o sa fac si eu, dar dupa post, insa..fara conopida murata. N-am mancat niciodata,dar parca imi trezeste interesul ?toast! tot ce emurat imi trezeste interesul:) ;)
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Show de show: Invatati-o pe Costina sa gateasca!

Mesajde Petrica » Dum Apr 20, 2008 10:39 am

O friptura usoara si simpla
Se ia pulpe de pui ...sa zicem vreo 8(inferioare, superioare, intregi-> dupa preferinta) li se fac operatiile pregatitoare( se spala, se... ).O sa vedeti de ce am pus fix 8

Se pun intr-un vas mai mare, acolo se adauga : Mustar 350g(un borcan de mustar normal), piper alb(se gaseste mai greu pe la magazinele de pe langa blocuri, dar e bun si ala negru) si se pune dupa ochi-> cam cat credeti voi, ustoroi pisat(vreo jumatate de caciulie), si vegeta dupa ochi ->> toate acestea pentru aproximativ 8 pulpe . Dupa adaugarea acestora se amesteca pulpele cu toate, ca si cum ati framanta aluatul, le tot invartiti acolo, apoi se pun intr-o 'tava' asezate , si ce ramane pe recipientu unde ati amestecat pulpele se adauga apa, si se pune in tava respectiva apa amestecata cu aroma de mustar si toate cele adaugate. Puteti pune si o folie de aluminiu inainte de a se introduce la cuptor, sau se poate lasa liber fara nimic deasupra( asta e mai bine liber, pt cei care fac prima data, dar si in general e mai bine fara folie de aluminiu ;) ).

Nu va temeti ca nu se va simti gustul de mustar, chiar deloc, si vor fi gustoase, fiindca mustarul se va topi.
Se tine la cuptor aprox. 1h 30min -> 2 h .Oricum, dupa 1h sa le mai verificati . Si la foc mediu

Ati vazut ca e simplu? doar 4 ingrediente(piper alb, usturoi, vegeta, mustar) si pulpele

Pofta buna!

Ca sa nu aveti dubbi incercati cu 3 pulpe si le reduceti la jumatate toate ingredientele, ca sa nu fiti dezamagiti ?toast!

Reteta recomandata de catre Petrica ?HAHA! . Vreau sa va zic ca am si facut, si a iesit bine, astept si alti amatori sa imi zica parerile lor ?ceamuzant!
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Show de show: Invatati-o pe Costina sa gateasca!

Mesajde hana » Lun Apr 21, 2008 8:54 am

chiar de mustar mi-e un pic teama, dar zic sa incerc dupa Pasti
si, ca dovada o sa pun poza:)
Merci ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la Taraba cu zarzavat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 38 vizitatori

  • Reclame
cron