• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Stiri

Stiri

Mesajde adrian » Dum Sep 14, 2008 1:43 pm

Aici va invit sa postam evenimentele importante ale zilei, orei, minutului.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: Stiri

Mesajde adrian » Dum Sep 14, 2008 1:44 pm

Ştefan Iordache a încetat din viaţă
Actorul Ion Caramitru a declarat că a fost prieten şi coleg cu Ştefan Iordache o viaţă întreagă şi că prin dispariţia acestuia poate spune că şi-a pierdut o parte din suflet.

"Natura lui artistică, seriozitatea, profesionalismul şi buna şcoală pe care a făcut-o, i-a determinat pe mulţi regizori să se bată să îl aibă în distribuţie, iar el a avut prilejul să aleagă. A fost autentic, unul dintre puţinii actori care nu au făcut compromisuri", a mai spus Caramitru.

Actriţa Maia Morgenstern a declarat că o leagă şi o să o lege întotdeauna o "aleasă şi caldă prietenie" de Ştefan Iordache, cu care a colaborat atât în film, cât şi în teatru. Decesul lui Ştefan Iordache este "o lovitură cumplită, pentru toţi actorii, pentru teatrul şi filmul românesc", a mai spus actriţa.

"Este cumplit ce se poate întampla cu lumea marilor actorilor. Este o mare pierdere pentru teatrul românesc", a spus Alexandru Arşinel. Actorul a completat că este răvăşit de veştile din ultimele zile, când a aflat şi de moartea lui Ilarion Ciobanu. "A fost un imens actor, un actor extraordinar care a realizat rolul mari, memorabile, a fost cel mai bun Hamlet din ultima jumătate de secol", a adăugat aceasta.

Mai multe pe site-ul Realitatea.net fiind si sursa acestei postari.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde VASILICA INACHE » Dum Sep 14, 2008 4:30 pm

Imi pare tare rau!Intr-adevar o mare pierdere,mare actor !Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !Dumnezeu sa-l ierte !Sincere condoleante familiei indoliate !
Imagine Imagine
Domnul nostru Dumnezeu sa fie cu noi!Va doresc tot binele din lume !Va iubesc
BUCUROSILOR !
Avatar utilizator
VASILICA INACHE
membru
membru
 
Mesaje: 1514
Membru din: Sâm Iul 21, 2007 8:22 pm
Localitate: CALARASI
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde xen@ » Dum Sep 14, 2008 5:14 pm

Am auzit si eu , ce sa zic, imi pare rau cand aud ca se pierd talentele adevarate, pt ca foarte rar in ziua de azi mai ajung altii la asemenea renume, la aceeasi valoare. Insa si-a lasat amprenta f puternic in lumea teatrala, muzicala, si niciodata nu va fi uitat pentru ca a realizat f mult in cariera.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde gabrielle » Dum Sep 14, 2008 9:11 pm

?123! stiu de la tv ca era bolnav Dumnezeu sa l Odihneasca in pace ?158!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde adrian » Joi Sep 25, 2008 7:56 pm

Imagine
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde gabrielle » Joi Sep 25, 2008 9:12 pm

?24! ?24! asa arata dupa cativa ani stiu asta :))
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde Adina » Mar Oct 07, 2008 8:13 am

adrian scrie:Ştefan Iordache a încetat din viaţă
Actorul Ion Caramitru a declarat că a fost prieten şi coleg cu Ştefan Iordache o viaţă întreagă şi că prin dispariţia acestuia poate spune că şi-a pierdut o parte din suflet.

"Natura lui artistică, seriozitatea, profesionalismul şi buna şcoală pe care a făcut-o, i-a determinat pe mulţi regizori să se bată să îl aibă în distribuţie, iar el a avut prilejul să aleagă. A fost autentic, unul dintre puţinii actori care nu au făcut compromisuri", a mai spus Caramitru.

Actriţa Maia Morgenstern a declarat că o leagă şi o să o lege întotdeauna o "aleasă şi caldă prietenie" de Ştefan Iordache, cu care a colaborat atât în film, cât şi în teatru. Decesul lui Ştefan Iordache este "o lovitură cumplită, pentru toţi actorii, pentru teatrul şi filmul românesc", a mai spus actriţa.

"Este cumplit ce se poate întampla cu lumea marilor actorilor. Este o mare pierdere pentru teatrul românesc", a spus Alexandru Arşinel. Actorul a completat că este răvăşit de veştile din ultimele zile, când a aflat şi de moartea lui Ilarion Ciobanu. "A fost un imens actor, un actor extraordinar care a realizat rolul mari, memorabile, a fost cel mai bun Hamlet din ultima jumătate de secol", a adăugat aceasta.

Mai multe pe site-ul Realitatea.net fiind si sursa acestei postari.


o lovitura cumplita, intr-adevar!
am aflat in duminica respectiva de la stirile realitatea si tot nu-mi venea sa cred! doar in urma cu aproximativ o luna, urmarisem un interviu, cred ca a fost ultimul sau interviu, si spunea ca cel mai mare regret al sau este ca n-au avut copii! pentru ca tot timpul au amanat, n-au considerat ca-i momentul potrivit si in final au ajuns sa regrete! a fost un interviu de exceptie, in curtea superba a casei de la tara!
a plecat un lord! am pierdut o valoare incontestabila! ramanem tot mai saraci! poate marele Ilarion Ciobanu avea nevoie de inca un prieten intr-o piesa numai a lor!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde Adina » Mar Oct 07, 2008 8:28 am

Romania se afla in criza economica! deprecierea leului nu se mai opreste! dar guvernantii promit una si alta ca doar incepe campania! de cand ma stiu eu n-am auzit de cresteri salariale de 50%! ?115! nu spun ca-s prea mari salariile, insa cand se iau astfel de hotarari, si mai ales intr-un mod discriminatoriu, nu poti sa nu te "bucuri" ce capete "luminate" avem in fruntea tarii! ?154!
ca sa nu mai spun cat de mult au explodat preturile! si exploziile continua!!!
totul se face sub deviza "dupa noi, potopul" !!!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Stiri

Mesajde Adina » Joi Oct 09, 2008 8:05 pm

Directia 5 aniverseaza majoratul!! ;;)

Felicitari ?116! 18 ani in care au stiut sa spuna si ce sa spuna atunci si acolo unde trebuia, cand trebuia! 18 ani in care au stiut care le este drumul! ?116!

cea mai noua melodie a lor, "in nici un caz", este in spiritul trupei! incepe asa "am cazut/ ma ridic in picioare/ am pierdut/ voi marca-n reluare" iar refrenul este "in nici un caz/ nu am sa ma dau batut/ in orice caz/ am s-o iau de la-nceput" !! merita s-o ascultati! cat despre ritmul melodiei, pot spune doar ca te face sa dansezi pe strada, pe scaun, la munca, la bucatarie sau oriunde ai fi! ?148!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid

Înapoi la Taraba cu zarzavat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Yandex [Bot] şi 45 vizitatori

  • Reclame
cron