• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Prietenii Bucuriei

BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde CRISSTINICA » Mar Oct 02, 2007 3:21 pm

sunt omul care nu rezista fara sa povesteasca. deci, ca sa nu umplu alte topicuri am zis sa va povestesc aici ce am vazut si mi-a placut sau nu mi-a placut dupa caz. in buticul meu veti gasi idei despre filme, carti, reviste, reclame sau orice altceva imi pare mie de interes. va astept deci cu drag sa vedeti "marfa" mea si sa imi suneti parerea voastra.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde CRISSTINICA » Mar Oct 02, 2007 3:28 pm

mai intai sa va povestesc despre un film super care a fost duminica seara. se cheama " o iubire fara sfarsit", cu robin williams. este despre un cuplu care se iubeste si se cauta chiar dincolo de moarte, reunindu-se in final si cu cei doi copii. este in toate felurile: emotionant, lacrimogen, profund, dar si infricosator, caci nu poti sa nu te gandesti cum ar fidaca acele scene care arata viata de dupa moarte ar fi adevarate.
AM UITAT SA VA SPUN CEA MAI TARE REPLICA DIN FILMUL ASTA:" ADEVARATUL IAD ESTE SA ITI GRESESTI VIATA"
Ultima oară modificat de CRISSTINICA pe Mie Oct 03, 2007 7:56 am, modificat 1 dată în total.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mar Oct 02, 2007 3:30 pm

si inca ceva: o reclama minunata: muzica italiana veche, copilasi care miros floricele, din pacate se termina muzica si incep vorbele:" din ingrediente......" ah, ce scartaie!!!!!! nu mai suport cuvantul ingrediente. sau prospetime. altele nu exista, oare?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mie Oct 03, 2007 8:07 am

am citit intr-o revista un lucru care m-am socat: stiati ca in perioada de dupa revolutie, in care au "inflorit" avorturile unele din ele au fost facute doar pentru bani, in sensul ca respectivele femei nu erau, de fapt, insarcinate???? romania se lauda cu o scadere a numarului de avorturi insa din cabinetele particulare care efectueaza avorturi nu se culeg prea multe date statistice.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Mie Oct 03, 2007 10:04 am

CRISSTINICA scrie:mai intai sa va povestesc despre un film super care a fost duminica seara. se cheama " o iubire fara sfarsit", cu robin williams. este despre un cuplu care se iubeste si se cauta chiar dincolo de moarte, reunindu-se in final si cu cei doi copii. este in toate felurile: emotionant, lacrimogen, profund, dar si infricosator, caci nu poti sa nu te gandesti cum ar fidaca acele scene care arata viata de dupa moarte ar fi adevarate.

AM UITAT SA VA SPUN CEA MAI TARE REPLICA DIN FILMUL ASTA:" ADEVARATUL IAD ESTE SA ITI GRESESTI VIATA"


Nu am vazut filmul , insa din ce povestesti este un film bine de vizionat !

Iar replica ?hm! , intr-adevar, este tare . Ne cam lasa...fara replica !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Mie Oct 03, 2007 10:07 am

CRISSTINICA scrie:am citit intr-o revista un lucru care m-am socat: stiati ca in perioada de dupa revolutie, in care au "inflorit" avorturile unele din ele au fost facute doar pentru bani, in sensul ca respectivele femei nu erau, de fapt, insarcinate???? romania se lauda cu o scadere a numarului de avorturi insa din cabinetele particulare care efectueaza avorturi nu se culeg prea multe date statistice.



Doamne fereste ce ne este dat sa aflam ! Te crucesti, nu alta ! Cat despre statistici :P , cam toate sunt numai si numai dupa ureche !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mie Oct 03, 2007 10:38 am

ADINA, ITI MULTUMESC PENTRU PRIMELE COMENTARII.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Mie Oct 03, 2007 8:52 pm

am poposit si eu in micutul tau coltisor..imi place ce gasesc aici si promit ca am sa mai vin.. ?pupasca! ?pupasca! ?pupasca!
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Joi Oct 04, 2007 8:31 am

mai e cineva mai nezdravan ca mine? pleaca marius la 5 la serviciu si eu, in loc sa ma-ntorc pe cealalta parte sa mai sforai nitel, deschid tv ul si ma uit la un serial pe canalul de filme romanticoase. v-am mai zis eu de el, spre marea mea fericire il dau de la inceput. sunt doua prietene din copilarie, una alba, una negresa. traiesc in alabama, unul din statele americane in care in anii 60, anii copilariei personajelor, segregatia domina relatiile sociale. totusi, cele doua fetite, care in aparenta nu aveau nimic in comun raman prietene pe viata. fiecare episod are o tema legata de viata: familia, casnicia, copiii, identitatea ca persoana, identitatea etnica si rasiala, prejudecatile, abuzul, hartuirea, toate se regasesc in intamplarile din viata celor doua. cred ca e cam new age, dar e tare placut de urmarit. de-ar fi el si la o ora mai normala......
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Joi Oct 04, 2007 9:58 am

intr-un documentar despre dezastre petrecute prin america una din victime spunea ceva de genul:" cred ca ar trebui sa intelegem ca nu putem controla totul. ar trebui sa scapam de obsesia de a controla fiecare aspect al vietii noastre si ar trebui pur si simplu sa facem tot ce putem mai bine." ar fi asta o filozofie de viata?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Oct 04, 2007 11:05 am

CRISSTINICA scrie:.......totusi, cele doua fetite, care in aparenta nu aveau nimic in comun raman prietene pe viata. fiecare episod are o tema legata de viata: familia, casnicia, copiii, identitatea ca persoana, identitatea etnica si rasiala, prejudecatile, abuzul, hartuirea, toate se regasesc in intamplarile din viata celor doua. cred ca e cam new age, dar e tare placut de urmarit. de-ar fi el si la o ora mai normala......



Cred ca este vorba de filmul "Any day now" , nu-i asa Cristinica ? Imi place enorm serialul ala , dar din pacate , cum spui si tu, este la o ora nepotrivita ! De fapt au tot schimbat orele de difuzare pentru ca multe filme pe care le urmaream inainte, nu le mai pot vedea !

Canalul ala tv il urmaresc cel mai des cand am timp si vreau sa vad un film bun ! Sunt foarte multe filme bune , vechi si noi , istorice, romantice, toate genurile si in primul rand chiar putina violenta ! ?ok!
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Joi Oct 04, 2007 11:08 am

CRISSTINICA scrie:intr-un documentar despre dezastre petrecute prin america una din victime spunea ceva de genul:" cred ca ar trebui sa intelegem ca nu putem controla totul. ar trebui sa scapam de obsesia de a controla fiecare aspect al vietii noastre si ar trebui pur si simplu sa facem tot ce putem mai bine." ar fi asta o filozofie de viata?


Da, sa stii ca ar fi intr-adevar o filozofie de viata ! In cuvinte simple dar un foarte mare adevar spus acolo !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Joi Oct 04, 2007 8:39 pm

crisstinica, iarta-ma, azi am descoperit topicul tau. Grozave descrierile tale. N-am vazut filmele povestite de tine dar la acel serial am sa ma uit si eu dimineata daca as stii si care este acel program. Nu-i nimic, il gasesc eu. Frumos la tine aici, am sa mai vin ?pupasca!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Vin Oct 05, 2007 8:30 am

zicea cineva intr-o emisiune: sa ne imaginam o clipa ca toate cuvintele pe care le-am spus toata viata nu au disparut in neant ci ne sunt aproape, stau langa noi urmarindu-ne ca un roi de albine. este ca de acum vom fi cu mult mai atenti la ce vorbim???? de cate ori am apucat sa ma gandesc un pic inainte de a vorbi s-a dovedit ca nu am avut de pierdut.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Vin Oct 05, 2007 8:42 am

CRISSTINICA scrie:zicea cineva intr-o emisiune: sa ne imaginam o clipa ca toate cuvintele pe care le-am spus toata viata nu au disparut in neant ci ne sunt aproape, stau langa noi urmarindu-ne ca un roi de albine. este ca de acum vom fi cu mult mai atenti la ce vorbim???? de cate ori am apucat sa ma gandesc un pic inainte de a vorbi s-a dovedit ca nu am avut de pierdut.



Asa este , Cristinica ! Este mai bine sa ne gandim mai bine inainte de a spune ceva ! Mai ales ca uneori ne scapa unele cuvinte si apoi le regretam multa vreme......
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Vin Oct 05, 2007 1:34 pm

fosta mea profesoara de romana ne spunea mereu''e o arta sa sti sa taci''...cata dreptate avea.. ?pupasca!
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Oct 06, 2007 5:58 am

CRISSTINICA scrie:intr-un documentar despre dezastre petrecute prin america una din victime spunea ceva de genul:" cred ca ar trebui sa intelegem ca nu putem controla totul. ar trebui sa scapam de obsesia de a controla fiecare aspect al vietii noastre si ar trebui pur si simplu sa facem tot ce putem mai bine." ar fi asta o filozofie de viata?


da, cred ca da...dar..parca suntem dependeti de a controla ceva:fie o masina, un salariu sau..mai stiu eu ce..unele un barbat
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Oct 06, 2007 6:00 am

CRISSTINICA scrie:zicea cineva intr-o emisiune: sa ne imaginam o clipa ca toate cuvintele pe care le-am spus toata viata nu au disparut in neant ci ne sunt aproape, stau langa noi urmarindu-ne ca un roi de albine. este ca de acum vom fi cu mult mai atenti la ce vorbim???? de cate ori am apucat sa ma gandesc un pic inainte de a vorbi s-a dovedit ca nu am avut de pierdut.


wau! Da, as vrea sa-mi interiorizez acest lucru..am spus asa multe cuvinte grele si mai ales celor dragi...
Crisstinica, multumesc pt acest exemplu!

Si iti mai multumesc ca ai lasat usa deshisa la butiq pt a intra, noi, cei doritori de suveniruri:) Pup ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Dum Oct 07, 2007 10:33 pm

super fain topicul spre orbirea mea nu l-am vazut.
dar nu are loc aici, il mutam la loc de cinste
PRIETENII BUCURIEI
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde xen@ » Lun Oct 08, 2007 8:10 am

CLAUDIA scrie:fosta mea profesoara de romana ne spunea mereu''e o arta sa sti sa taci''...cata dreptate avea.. ?pupasca!


da... si noua ne spunea ... ' e bine sa spui ce gandesti... dar e important sa gandesti ce vrei sa spui" ;) asta o zicea dirigu'... acum 100 de ani ?ceamuzant! ?ceamuzant! ?ceamuzant!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Lun Oct 08, 2007 1:58 pm

astazi va povestesc despre carti. prima mi-a placut mult, desi n-am apucat s-o citesc toata. maia a iubit-o. se cheama "trecute vieti de doamne si domnite" de c. gane. poti invata din ea istoria noastra intr-un mod distractiv as zice, caci pe langa vietile doamnelor si fiicelor de domnitori aflam multe din obiceiurile timpurilor respective, tot felul de can-can-uri si intamplari. stilul este haios, doar complicatele genealogii poate v-ar parea greu de urmarit, dar asta nu deranjeaza placerea cititului. e de remarcat ca gane precizeaza acolo unde are dubii asupra izvoarelor sale. aici am aflat de exemplu ca nu toti cronicarii sunt demni de a fi crezuti, caci unii dintre ei s-au lasat influentati de diversele dusmanii intre boierii vremii.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Lun Oct 08, 2007 2:06 pm

a doua carte se cheama "cartea de la san michele", scrisa de axel munthe. sunt memoriile unui medic suedez din secolul XIX care spre deosebire de confratii sai a ingrijit benevol victimele din timpul molimelor sau catastrofelor naturale ale vremii.a iubit mult animalele si le-a tratat ca pe oameni. spre sfarsitul vietii s-a retras pe insula capri. sunt povestiri la care razi cu lacrimi, sunt povestiri la care lacrimile au alt motiv.....
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Oct 08, 2007 2:15 pm

sincer nu am citit aceste carti, dar parca mi-ai facut pofta
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Lun Oct 08, 2007 2:22 pm

in mod sigur le gasesti in anticariat destul de ieftine
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Oct 08, 2007 2:27 pm

CRISSTINICA scrie:in mod sigur le gasesti in anticariat destul de ieftine


am sa le caut cu siguranta.
sau pe net, ca mai nou totul este pe net
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la Prietenii bucuriei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

  • Reclame
cron