• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Prietenii Bucuriei

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde CRISSTINICA » Dum Ian 25, 2009 12:29 pm

Acum doi ani nu va cunoscusem. Acum doi ani eram pur si simplu o farmacista de tara, un robotel dedicat muncii si familiei sale. Am intrat insa intr-o casuta cu oameni grozavi, care mi-au aratat cat de usor e sa faci bine cuiva, sa faci un om sa se simta bine. Am invatat asta de la ei si am aflat ca sunt in stare sa leg cuvinte. Intr-un fel anume.Fara sa aberez, asa cum credeam eu. Tot scriind si povestind mi-a dat prin cap sa-mi fac un blog. Si mi-am prins urechile, caci treptat a devenit foarte serios. Am inceput sa scriu zi de zi, sa caut subiecte. Am capatat cititori, oameni care asteptau povestioarele mele. Aveati dreptate voi, oameni grozavi sunt peste tot si facand bine atragi binele.
Stiu ca n-am mai fost pe aici de mult si poate ca v-ati gandit ca v-am parasit. Insa am muncit mult la blogul meu. Citind documentatii, citind pe cei mai buni, comentand cu grija acolo unde am considerat ca am avut ceva de zis, documentandu-ma ca sa nu scap in scris ceva neadevarat. Asa am ajuns la o mare realizare: astazi am domeniul meu, am site-ul meu, pe care dupa o munca de doua zile, caci habar n-aveam de nici unele, am reusit sa descarc Wordpress si sa-mi instalez blogul. In clipa cand am vazut skin-ul instalat si in fata mea a aparut “blogul de farmacista” in haina noua, pe domeniul meu, m-am gandit la voi. Fara de care in veci n-as fi ajuns aici. Fara de care n-as fi facut niciodata primul pas, acest butic in care am strans traznaile care-mi treceau prin cap. Pe voi in primul rand n-as fi vrut sa va dezamagesc, caci voi mi-ati spus prima data ca pot.
Sunt intr-adevar o ratzushca norocoasa! Stiti de ce? Pentru ca am noroc sa intalnesc oameni grozavi. Nici n-aveti idee cat va multumesc! ?6!
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde carmen » Lun Ian 26, 2009 5:56 pm

ratusca, fericirea ta este si a noastra ?131! sunt cu ochii pe tine ?129!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde adrian » Lun Ian 26, 2009 7:05 pm

Felicitari pentru noul tau blog si pentru domeniul cumparat de tine. Poate intr-o zi apucam sa vorbit sa-ti dau mici ponturi pentru ca blogul tau sa fie bine vazut in google.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde Petrica » Lun Ian 26, 2009 10:31 pm

Frumos Blog. Am sa il vizitez de fiecare data cand e ceva nou ?6! . Felciitari ?6!
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde Adina » Mar Ian 27, 2009 3:23 pm

CRISSTINICA scrie: Sunt intr-adevar o ratzushca norocoasa! Stiti de ce? Pentru ca am noroc sa intalnesc oameni grozavi. Nici n-aveti idee cat va multumesc! ?6!


sper ca o sa avem si anul asta marfa la 'boutique' ?135!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde CRISSTINICA » Lun Mar 09, 2009 9:47 pm

Oooo, da! mai rar, mai tarziu, dar avem: se cheama SEVEN POUNDS. E un film cu Will Smith pe care nu am cum sa vi-l povestesc fara sa-i stric misterul. Asa ca va recomand cu caldura sa-l vedeti si sa aveti rabdare sa treceti de prima ora, desi in ea poate nu veti intelege prea multe. E un film extraordinar, despre un om care incearca, asa cum se pricepe mai bine, sa indrepte un rau pe care l-a facut fara voie. A reusit oare? Vedeti filmul si astept parerile voastre.
Ca sa va starnesc si mai tare curiozitatea, iata cateva replici de la inceputul filmului:
“I need an ambulance…/
What’s the emergency?/
There’s been a suicide…
Who’s the victim ?/
I am…”
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Re: BOUTIQUE "LA CRISSTINICA"

Mesajde Adina » Vin Mar 13, 2009 1:16 pm

CRISSTINICA scrie:Oooo, da! mai rar, mai tarziu, dar avem: se cheama SEVEN POUNDS. E un film cu Will Smith pe care nu am cum sa vi-l povestesc fara sa-i stric misterul. Asa ca va recomand cu caldura sa-l vedeti si sa aveti rabdare sa treceti de prima ora, desi in ea poate nu veti intelege prea multe. E un film extraordinar, despre un om care incearca, asa cum se pricepe mai bine, sa indrepte un rau pe care l-a facut fara voie. A reusit oare? Vedeti filmul si astept parerile voastre.
Ca sa va starnesc si mai tare curiozitatea, iata cateva replici de la inceputul filmului:
“I need an ambulance…/
What’s the emergency?/
There’s been a suicide…
Who’s the victim ?/
I am…”


randurile astea si doua minute din trailer m-au convins! dar unde vad filmul asta? sa nu spui HBO ca n-am ?114!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Anterior

Înapoi la Prietenii bucuriei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

  • Reclame
cron