• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

TeoViziunea 20 septembrie

TeoViziunea din 2 aprilie, ora 20.00

TeoViziunea 20 septembrie

Mesajde adrian » Joi Sep 20, 2007 7:03 pm

aici discutam TeoViziunea din aceasta sera, la finele ei, publicam si rezumatul.
adrian
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Joi Sep 20, 2007 7:27 pm

Frumoasa pereche si pana la urma, adevar graieste ileana stana ionescu
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Joi Sep 20, 2007 7:36 pm

Extraordinari sunt. Sa nu te plictisesti cu partenerul de viata si sa ai subiecte de discutii dupa 50 de ani, cand crezi ca s-a spus tot intr-o casnicie, este ceva foarte rara.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde adrian » Joi Sep 20, 2007 8:24 pm

TEOVIZIUNEA 20 septembrie

Editia: 20 septembrie.

ILEANA SI ANDREI STANA IONESCU
Oameni speciali intr-o emisiune speciala cum poate fi doar TeoViziunea. Astazi cuplul Stana-Ionescu implinesc 50 de ani de casatorie. O viata de om! Primarul Nicolae Ontanu le-a facut o surpriza foarte mare. Ei nefiind casatoriti, au fost cununati religios in sediul primariei, la petrecerea data in cinstea centenarilor. Ii pare foarte rau doamnei Ileana ca viata a trecut atat de repede, este foarte suparata ca timpul n-a avut rabdare. Isi doreste sa moara precum copacul, in picioare. Nu doreste sa fie povara nimanui. Cat mai sunt in viata isi doresc sa se intample o minune, sa ajunga sa isi cunoasca nepotii. Astazi s-a mai petrecut o bucurie, s-a intalnit cu colegii de liceu. In 50 de ani de viata in care au impartit multe, nu s-au plictisit unul de altul, se iubesc la fel ca in prima zi iar subiectele de discutie sunt mereu noi si interesante.

Ovidiu Purdea-Somesa a venit astazi la TeoViziunea cu ansamblul Obarsia. doreste sa promoveze cantecul de catanie. Toti cei nascuti acum ceva ani, ne aducem aminte de spiritul camaraderesc, care ne unea in front. Organizeaza un festival in cinstea acestor cantece. Prima editie s-a desfasurat in 1994, a fost apreciat, ca valoare, ca fiind al doilea dupa festivalul Maria Tanase. Cine castiga un premiu la festivalul organizat de domnul Ovidiu-Somes, are mari sanse sa ajunga un mare cantaret.Poate oricine participa la acest festival, daca trimite o caseta sau un dvd, la adresa concursului. Festivalul este deschis tuturor concurentilor.

Cristina Fedorca este castigatoarea concursurilor Miss Turismn 2006 si a Model of Models din Madrid. Spune despre concursurile de frumusete ca sunt foarte usoare. Este pentru prima data la televizor, la TeoViziunea. S-a mutat in Bucuresti, ca sa imbine scoala si cariera. Sta impreuna cu sora sa, dar pentru ca ea este foarte ocupata este mai mult singura. Cartea pentru ea nu este un mister, ii place foarte mult sa invete, viseaza la o cariera in diplomatie.

Vagabond interpreteaza doua genuri de muzica, eurodance si electro-funk. Urma sa apara un cd pe piata dar, casa de discuri la care erau, au refuzat sa le produca albumul. Au fost refuzat vehement de casele de discuri, acum, in continuare, cauta o casa care sa le produca materialul. Piesa pe care au interpretat-o la TeoViziunea, a avut foarte mare succes in strainatate.

contact@clubulbucuriei.ro
adrian
membru
membru

Mesajde gabrielle » Joi Sep 20, 2007 8:49 pm

super emisiune de azi mi a placut de d-na Ileana Stana Ionescu dar mi a placut melodia celor de la vagabond ?colgate!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde adrian » Joi Sep 20, 2007 9:02 pm

Cuplul Stana-Ionescu sunt nemaipomeniti. In schimb nu mi-a placut atitudinea celor de la vagabond.
adrian
membru
membru

Mesajde CLAUDIA » Joi Sep 20, 2007 9:29 pm

atitudinea baietilor nu mi-a placut nici mie...dar cine e baiatul acela alex care mesteca guma cand vb cu TEO despre domnisoara miss?
Imagine
mi-am tras semnatura noua
CLAUDIA
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Vin Sep 21, 2007 9:35 am

sigur asta e secretul: sa mai ai ce discuta si dupa 50 de ani. sa stii sa razi cu cel de langa tine, sa stii sa te certi in mod civilizat si fara "strigaturi". ileana stana ionescu este o alta DOAMNA pe care o iubesc ca si pe carmen stanescu. mai rar asa....
ultimii invitati... ce sa zic? asa comportament, asa tratament. ;)
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Vin Sep 21, 2007 9:37 am

aceeasi persoana pe forum la romantica cerea de asemenea ca teo sa nu mai invite atatia interpreti de folclor. eu ma bucur ca "intoxica" telespectatorii- asa se exprima persoana respectiva- cu folclorul. sa nu uitam ca la origini toti am plecat de la opinci....
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Înapoi la TeoViziunea