• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

TeoViziunea 24 septembrie

TeoViziunea din 2 aprilie, ora 20.00

TeoViziunea 24 septembrie

Mesajde adrian » Lun Sep 24, 2007 6:35 pm

Discutii legate de TeoViziunea 24 septembrie, rezumatul la ora 21:30
adrian
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Lun Sep 24, 2007 7:18 pm

Are dreptate doamna Teo.
Tinerii din ziua de azi nu au decenta atunci cand isi aleg hainele.. din pacate.
adrian
membru
membru

Mesajde gabrielle » Lun Sep 24, 2007 7:40 pm

imi place d-na Mirabela si faina faza cu dalele din poarta dumneaei ?ceamuzant!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde gabrielle » Lun Sep 24, 2007 8:12 pm

e buna faza cu uniformele scoalare dar cred ca scolarilor nu le place :P
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Sep 24, 2007 8:21 pm

Mirabel Dauer a primit cadou o vacanta, dupa ce, de timp de 35 de ani nu a avut un concediu. Doua prietene, una posesoare de agentie de turism, au gasit o loctie tocmai potrivita, Elguna, in Egipt. Mirabela habar nu avea de ceea ce ii se pregateste, nici nu a avut timp sa refuze. Biletul de avion si datele necesre i-au fost puse in mana fara sa poata contesta. Acolo totul este deosebit, de la locurile de neuitat pana la un lucru ciudat, in camera nu fac curatenie doamnele ci domnii. Mirabela are o problema, accesul in casa sa, este restrictionat de lucrarile de reparatie la drumurile capitalei, de 1 luna se roaga de autoritati, spera sa se ia masuri cat mai repede.

Maria si Ioana Popescu sunt castigatoarele celei de-a doua editii a emisiunii, Mandre-s Cantecele Noastre, sezonul 2. Au inregistrat o premiera, in emisiune deobicei exista doar un singur castigator dar ele, cantand in duet, au luat marele premiu intrand in marea finala. Au cantat o doina. Fetele au fost aduse in concurs de mentorul lor, Ileana Ciuculete. Zilele trecute au inregistrat 12 piese, ajutate fiind de orchestra Doina Gorjului. Au venit special pentru Teo si emisiunea TeoViziunea sa ne cante.

Domnul inspector Marian Banu ne-a povestit despre Legea numarul 35, adoptata de Parlamentul Romaniei, lege care obliga elevii sa poarte uniforme. Legea prevede nu doar insemnele scolare, ci si cei care au voie sa intre in scoli, pentru a marii securitatea elevilor in incinta Unitatilor Scolare. Directorii, elevii si comitetul de parinti vor fi responsabili de alegerea uniformelor. Sunt prevederi mult mai stricte, referitoare la: piercing-uri, telefoane mobile, bijuterii, care sunt strict interzise.
Doamna Carmen Toba, Director, la Liceul Teoretic Alexandru Vlahuta a introdus uniformele, elevii nu au protestat, ba chiar au participat la alegerea modelelor.

Alexandra Ungureanu si Crush, care a venit doar cu jumatatea din Crush, celalalt coleg este acasa la el. Au fost nominalizati la o competitie internationala. Sunt reprezentatii Romaniei cu piesa “Aprinde Dragostea”. Se bucura mai putin pentru aceasta nominalizare, pentru ca au muncit prea mult. Alexandra este studenta la Conservator, din aceasta toamna se pune cu burta pe carte.

Galerie foto
http://www.clubulbucuriei.ro/TeoViziune ... index.html
adrian
membru
membru

Mesajde gabrielle » Lun Sep 24, 2007 8:28 pm

frumoasa galeria adi ?pupasca!
Imagine
gabrielle
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Sep 24, 2007 8:49 pm

ma bucur ca va place. de vineri fiecare emisiune are galerie.
in curand facem modernizari. :)
galeriile le puteti vedea daca accesati rezumatul pe site adica:
http://www.clubulbucuriei.ro/TeoViziune ... umate.html
adrian
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Sep 25, 2007 10:43 am

Nu am putut vedea Teoviziunea de aseara , decat foaaaaarte rau . De ce ? In continuu era bruiat rau, rau de tot semnalul ?uite-macatsufar! ?uite-macatsufar! ca-mi venea sa mor de ciuda . Am vazut ceva pe la inceput, mi-a placut mult Mirabela , dar apoi tot mai rau mergea semnalul. Nu stiu ce s-a intamplat ca numai Romantica a mers foaaaarte, foaaaarte rau ieri , inca de pe la ora 18 pana tarziu . Offf ?uite-macatsufar!
Adina
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Sep 25, 2007 1:51 pm

SI EU SUNT DE ACORD CU UNIFORMELE DAR NU NEAPARAT PENTRU CA ECLIPSEAZA PROFESORII CI MAI MULT CA INTARIRE A SPIRITULUI DE ECHIPA, CA SA SIMTA CA APARTIN UNEI COMUNITATI. MAI SCADE INDIFERENTA CARE-I CARACTERIZEZAZA.... MIRABELA DAUER DRAGUTA CA-NTOTDEAUNA, O MELODIE MINUNATA A CANTAT.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde adrian » Mar Sep 25, 2007 2:00 pm

nu fi suparata! aici e teo de aseara
http://www.romantica.ro/multimedia/play ... type=shows
adrian
membru
membru