• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

TeoViziunea 10 octombrie

TeoViziunea din 2 aprilie, ora 20.00

TeoViziunea 10 octombrie

Mesajde adrian » Mie Oct 10, 2007 7:05 pm

Dupa o zi obositoare de munca, trebuie sa te relaxezi, uita-te alaturi de noi la TeoViziunea, la Romantica si comenteaza cele ce se intampla in emisiune.
adrian
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Mie Oct 10, 2007 7:37 pm

Albert Iovan, fiul Romanitei Iovan, a fost invitatul special de astazi de la TeoViziunea. De curand I s-a taiat motul, eveniment important in viata mezinului familiei Iovan. Traditia spune ca la taiere de mot, trebuie sa punem pe o tava, obiecte care sa apartina unor meserii, bani si alte lucrusoare care sa aiba propria semnificatie. Romanita a avut grija sa puna pe tava cat mai multe variante de alegere. Micul Albert a ales o papiota de ata rosie, probabil va mostenii talentul mamei sale, o bancnota de 100 de euro si o insigna a aviatiei americane, semn ca poate si meseria tatalui sau va fi urmata. Albert este un copil foarte cuminte, energic si deja umbla dupa fete. Daca Dumnezeu o sa o binecuvanteze pe Romanita si o sa ii mai de-a o noua sarcina, spune ca o va pastra pentru ca isi doreste un fratior sau o surioara pentru micul print.
adrian
membru
membru

Mesajde carmen » Mie Oct 10, 2007 7:39 pm

minunat puiutul. Ati vazut? De mic ii curgeau balutele dupa fete ?ceamuzant!
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde adrian » Mie Oct 10, 2007 7:56 pm

Dupa ce au participat la mai multe concursuri de muzica si au cunoscut diferiti cetateni, care la randul lor au cunoscut oameni importanti in domeniul muzicii Romanesti, precum Smiley si Marius Moga, au fost alese cateva fete care, acum, formeaza formatia Wasabi. Pe langa activitatea lor muzicala, fetele sunt studente. S-au mutat de curand in Bucuresti, locuiesc impreuna. Fetele sunt de parere ca este mult mai bine fara internet, chiar si fara cablu tv, prefera sa citeasca. Astazi la TeoViziunea, Wasabi ne-a prezentat melodia "Si m-am indragostit de tine", versuri Marius Moga.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Mie Oct 10, 2007 8:24 pm

Elena Jurjescu Todi este o mare artista a tarii noastre, care a raspuns invitatiei TeoViziunea cu mare drag. Este casatorita cu un aroman, in ciuda traditiei lor, care cere casnicii doar intre membrii comunitatii Aromane. Povestea lor de iubire este una speciala, sotul ei s-a indragostit lulea de Elena, desi mama sa era impotriva mariajului. Timpul insa a dovedit ca sunt facuti unul pentru altul. Pana sa ajunga sa cante muzica populara, a dat la filologie, a cantat muzica usoara pana cand a dat de domnul Marius Teicu care a indemnat-o sa cante folclor.

Pagina emisiunii:
http://www.clubulbucuriei.ro/TeoViziune ... 10-07.html
adrian
membru
membru

Mesajde gabrielle » Mie Oct 10, 2007 9:08 pm

doamne ce copil dragut ?pupasca! si ce veselie pe capul lui
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Joi Oct 11, 2007 9:58 am

slabiciunea mea, baieteii! un dulcic!
wassabi imi plac pentru ca sunt altfel si zic eu ca ne canta altceva. insa cu doamna elena jurjescu todi teo a facut o super treaba buna(aaaaa! iar "super"???? sunt virusata!). e bine ca-i mai aduce la vedere, ca-i pacat sa-i uitam. mai ales asa o voce, eu n-am mai vazut-o de mult.
p.s. sa incercam sa ne raspundem la intrebarea pusa de teo fetelor wassabi: va imaginati o zi din viata fara internet? ati putea trai fara sfantul google?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Înapoi la TeoViziunea