• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

TeoViziunea 15 octombrie

TeoViziunea din 2 aprilie, ora 20.00

TeoViziunea 15 octombrie

Mesajde adrian » Lun Oct 15, 2007 7:10 pm

Daca e luni, neaparat trebuie sa incepi saptamana in hohote de ras. Solutia o are, Teo si Tanta, acum la Romantica.
adrian
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Lun Oct 15, 2007 7:14 pm

Buna ideea cu 'raspunde' daca te-ai uitat in telefonul partenerului. Facem tema ?ceamuzant!
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Oct 15, 2007 7:29 pm

Interesanta emisiune a iulianei.

TEO 'Profesorul de naturalete' Minunat
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Oct 15, 2007 7:41 pm

Intradevar foarte buna ideea, viitoarei emisiuni.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Oct 15, 2007 7:42 pm

Succes celor doi castigatori, de la Mandre-s cantecele noastre.
adrian
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Oct 15, 2007 8:10 pm

Multi ani in nainte familiei Voinescu. iata la 52 de ani de casnicie sunt mai frumosi ca niciodata.
adrian
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Oct 15, 2007 8:11 pm

Cat de frumos este acest cuplu care in timp a devenit o singura fiinta.
Este o placere sa-i asculti
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Oct 15, 2007 8:15 pm

'sa ne bucuram de tot ceea ce ne ofera viata' Ar trebui sa ne gandim mai mult la acest lucru.
Multumesc TEO pentru invitatii tai deosebiti
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde gabrielle » Lun Oct 15, 2007 9:13 pm

super invitatii de azi draguti cei de muzica populara si faina povestirile din bistrita si satu mare ?ceamuzant!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
gabrielle
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Oct 15, 2007 9:21 pm

TeoViziunea 15 octombrie 2007

Poti sa vizionezi TeoViziunea, apasand aici>>

Iuliana Tudor realizeaza un nou proiect la TVR

Iuliana Tudor este de 8 ani in TVR. Spune despre televiziunea romana ca ii ofera de fiecare data un loc al ei care o face sa se simta cu adevarat profesionista si multumita. Recent a inceput un nou proiect impresionant si curajos. Este vorba despre o emisiune caritabila, in care vedetele imbraca costumul popular, canta folclor si realizeaza un duet cu o vedeta populara. “O data in viata”, emisiunea care este o adevarata provocare pentru Iuliana, isi doreste sa ajute prin intermediul ei familii nevoiase, copii neajutorati, oameni care au nevoie de ajutor. Cazurile ajung sa fie facute publice de vedetele invitate. Sunt cautate povesti interesate si uimitoare, cauze care merita sa fie sustinute. Exista si un numar de telefon la care, dumnevoastra, telespectatorii, puteti sa ajutati, sa donati orice obiect, bani sau alte materiale care pot fi de folos. Orice invitatie la TeoViziunea este acceptata cu mare bucurie, pentru ca Iuliana spune despre Teo, ca ii este un Profesor de Naturalete.

Cea de-a cincea editie a emisiunii Mandre-s cantecele noastre, a desemnat doi castigatori.

Castigatorii cele de-a cincea editie a emisiunii “Mandre-s cantecele noastre” sunt Aniela Tegzes si Nicolae Faciu. Doi tineri foarte talentati, asta o dovedeste situatia in care au fost pusi organizatorii emisiunii, care au fost nevoiti sa faca un compromis. Nefiind posibila partajarea lor, ambii inregistrand acelasi punctaj. De comun acord, juriul a decis ca in marea finala sa intre amandoi. Aniela este din Fasnad, are douazezi si unu de ani si a intrat in concurs sustinuta de domnul Nicolae Muresan. Costumul pe care l-a purtat este foarte important pentru ea, fiind cu greu achizitionat. Este un obiect pretios de care toti cei din jur trebuie sa aiba grija.
Nicolae este din Gorj. Are un repertoriu bogat, cules chiar de el de care tine cu dintii, nu doreste sa-l divulge pana ce va lansa un cd. Se teme ca cineva ar putea sa-I cante munca.

52 de ani de iubire

O viata de om, o performanta pe care nu multi o pot face. La ceremonia centenarilor, organizata de primaria sectorului 1, au venit si familia Voinescu. Elena si Ion aniverseaza 52 de ani de casnicie. S-au cunoscut pe stadion, deoarece domnul Voinescu este un fost mare portar si antrenor al nationalei Romaniei. Elena a venit la un meci, era una din putinele zile in care Ion statea pe banca. O intoarcere spre tribuna, a facut sa se realizeze primul contact vizual intre cei doi. Dupa meci s-au reintalnit, Ion a condus-o pana acasa si dupa mai multe intalniri au decis ca drumurile lor sa continue impreuna pe cararea familiei.
Secretul unei vieti perfecte este intelegerea, care a predominat in familia lor. Nu exista casnicie fara conflicte, certuri si momente tensionate, dar acestea trebuiesc rezolvate cu calm si intelegere. Nu are ce cauta orgoliul si gelozia, dupa cum sustin sotii Voinescu.
Elena a lucrat in Televiziunea Romana, ca o a doua profesie, prima fiind cea de profesoara de matematica. Nici la TVR nu s-a despartit de dragostea stiintei exacte, prezentand o emisiune in care se preda matematica.
adrian
membru
membru

Mesajde CLAUDIA » Lun Oct 15, 2007 9:50 pm

vai cat mi-a lipsit paraca a trecut o vesnicie de vineri pana azi,am vazut si eu emisiunea iulianei si mi-a placut ,cat despre fam.voinescu nu mai am cuvinte..toata admiratia si respectul meu...
Imagine
mi-am tras semnatura noua
CLAUDIA
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Oct 16, 2007 9:21 am

a fost in forma teo aseara, mi-a placut.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Înapoi la TeoViziunea