• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde Teofan » Mie Iul 25, 2007 12:34 am

somn usor Gabrielle...am sa-ti ma pun si altele acum ti-am pus doar doua care le-am avut in calculatorul asta
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru
 
Mesaje: 2337
Membru din: Dum Mar 25, 2007 10:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde vampirasul » Mie Iul 25, 2007 6:25 am

Buna dimineata Bucurosi $-7 $-7 $-7 $-7
Avatar utilizator
vampirasul
membru
membru
 
Mesaje: 22
Membru din: Mie Mar 07, 2007 6:59 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Mie Iul 25, 2007 6:59 am

Imagine Buna dimineata vampirasule, buna dimineata dragutilor. Astazi nu pot sa ma mai plang de caldura. A lasat-o mai moale. Cerul este acoperit de ceva nori de ploaie. Oare vom avea parte de un dus? Oricum si mercurul a mai scazut in termometre asa ca am toate motivele sa cred ca va fi o zi mai buna. Dar sa pun de cafeluta ca vad ca lumea a inceput sa se trezeasca. Va aduc o cafeluta ce am primit-o si eu nu de mult timp. E proaspata.

'Reteta pentru suflet - Iertarea

Ingrediente:
multa intelepciune si intelegere

Modul de preparare:
Inarmeaza-te cu o dorinta adevarata de a fi mai bun cu tine si cu cei din jur. Intelege ca fiecare dintre noi facem ce putem mai bine tinand cont de resursele, instrumentele si intelepciunea pe care le avem in dotare. Gaseste puterea de a fi mai presus de manie, teama, resentimente, ura, aratat cu degetul, suspiciune, amaraciune, invinuire, condamnare. Accepta ca actiunea s-a petrecut in trecut si ce a fost nu se mai poate schimba. Lasa sentimentele negative sa se evapore.

Stiu ca reteta e mai complicata, dar rezultatul merita efortul. Spiritul tau invata ce e aceea compasiunea, mintea poate gandi pozitiv, iar tu vei putea avea parte de o viata mai fericita.

Serveste-o tuturor celor dragi tie, serveste-o celor care voit sau nu te-au ranit in vreun fel, servesteti-o tie. Tuturor ne place sa avem parte de iertarea celorlalti dar ne e atat de greu sa iertam si sa ne iertam.'

De ce am adus-o? Pentru ca eu aveam nevoie de ea in primul rand. Poate si pentru voi este buna.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 10:36 am


buna ziua , bucurosilor. grea tema de astazi ....pai ...ce sa zic viata mea este plina de impliniri dar si de neimpliniri.... $-8 $-8 $-8 $-8 $-8

in viata asta am realizat o familie reusita cu 2 baieti casatoriti si un nepotel care va implini 2 anisori pe 29 iulie ....si aceasta realizare este cea mai importanta pt mine .... $-8 $-8 $-8

sunt implinita si pe plan profesional ...educatoare cu grad didactic 1...cu gradatie de merit ... director de institutie ...sunt apreciata de parintii copiilor pe care i-am pregatit si pe care ii voi pregati si de-acum inainte ...pana voi iesi la pensie ...

pe plan artistic sunt implinita partial desi am 21 de ani de la primele imprimari cu orchestra radio - bucuresti .... sunt multe obstacole de trecut datorate de unii care nu au scrupule in viata .... sunt mandra ca ARTISTII au avut incredere in mine si m-au propus si votat ca secretar general al sindicatului profesionistilor din industria de divertisment -ARTIS din romania .... $-8 $-8 $-8
cu toate acestea exista loc si de mai bine ..... $-6

hai ca m-am laudat destul ..... $-8 $-8 $-8
pupici pt toti bucurosii si sa aveti o zi cu multe impliniri .... $-9 $-5 $-4 $-8 $-4 $-5 $-9
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 10:38 am

vampirasul scrie:Buna dimineata Bucurosi $-7 $-7 $-7 $-7

]8 buna ziua , vampirasule ....sa ai o zi cu dorinte implinite .... $-8 $-4 $-8 $-5 $-8 $-9 $-8
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 10:41 am

carmen scrie:Imagine Buna dimineata vampirasule, buna dimineata dragutilor. Astazi nu pot sa ma mai plang de caldura. A lasat-o mai moale. Cerul este acoperit de ceva nori de ploaie. Oare vom avea parte de un dus? Oricum si mercurul a mai scazut in termometre asa ca am toate motivele sa cred ca va fi o zi mai buna. Dar sa pun de cafeluta ca vad ca lumea a inceput sa se trezeasca. Va aduc o cafeluta ce am primit-o si eu nu de mult timp. E proaspata.

'Reteta pentru suflet - Iertarea

Ingrediente:
multa intelepciune si intelegere

Modul de preparare:
Inarmeaza-te cu o dorinta adevarata de a fi mai bun cu tine si cu cei din jur. Intelege ca fiecare dintre noi facem ce putem mai bine tinand cont de resursele, instrumentele si intelepciunea pe care le avem in dotare. Gaseste puterea de a fi mai presus de manie, teama, resentimente, ura, aratat cu degetul, suspiciune, amaraciune, invinuire, condamnare. Accepta ca actiunea s-a petrecut in trecut si ce a fost nu se mai poate schimba. Lasa sentimentele negative sa se evapore.

Stiu ca reteta e mai complicata, dar rezultatul merita efortul. Spiritul tau invata ce e aceea compasiunea, mintea poate gandi pozitiv, iar tu vei putea avea parte de o viata mai fericita.

Serveste-o tuturor celor dragi tie, serveste-o celor care voit sau nu te-au ranit in vreun fel, servesteti-o tie. Tuturor ne place sa avem parte de iertarea celorlalti dar ne e atat de greu sa iertam si sa ne iertam.'

De ce am adus-o? Pentru ca eu aveam nevoie de ea in primul rand. Poate si pentru voi este buna.


buna , ZANA , ..gustoasa cafeluta .....dar grea tema ....ne pui in situatia de a ne lauda ....si mie nu prea imi place ....decat .... asa ...un pic .... ]5

sa ai o zi superba cu vise implinite ... $-5 $-8 $-5 $-8 $-9 $-8 $-9 $-8 $-4 $-8 $-4
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mie Iul 25, 2007 11:37 am

DECI ASA, CARE VA SA ZICA! TOATA ZIUA VA ASTEPT PE AICI SINGURICA SI VOI VA ADUNATI LA CEAS DE SEARA SA FACETI SCHIMB DE ZUGRAVI SEXOSI! PAI UNDE-I DREPTATEA? ]4
ASTAZI M-AM HOTARAT SA RENOVEZ: VOI DA JOS TAPETUL PLICTISELII, VOI ARUNCA MOLOZUL FALSILOR PRIETENI. VOI RAZUI STRESSUL-NERVII-AGITATIA SI VOI SPALA GEAMURILE DE MUTRELE CELOR CARE NU MAI POT DE GRIJA MEA. ACUM CA TOTUL ESTE LIBER SA PURCEDEM LA ZUGRAVEALA: ALB: SINCERITATE SI LUMINA, GALBEN: VESELIE SI OPTIMISM, PORTOCALIU: POFTA DE VIATA. TOCURILE GEAMURILOR SE VOR VOPSI CU RAZE DE SOARE, IAR JALUZELELE CELE NOI SUNT PRIVIRILE PRIETENILOR BUCUROSI SA MA VADA. VA PLACE IN CASA SUFLETULUI MEU? SIGUR CA DA!. AICI VOI GAZDUI LUMEA MEA DE VIS: AM TEMELIA: DRAGOSTEA PE CARE MARIUS MI-O OFERA. VA FI APOI CASA MEA PE PAMANT, O CASUTA MICA, IARBA MULTA IN CURTE SI MULTI POMI. VA FI SI COPILUL MEU, UN BAIAT FRUMOS SI DESTEPT. SI, DACA VREA DUMNEZEU, VA FI SI SANATATE, LINISTE SI LUMINA MULTA.
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mie Iul 25, 2007 11:49 am

DAR UNDE-OR FI RANGURILE VOASTRE?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Mie Iul 25, 2007 12:19 pm

SALUTARE DRAGII MEI PRIETENI..INCET INCET REUSESC SA AFLU CE A MAI FACUT FIECARE IN TOT ACEST TIMP CAT AM LIPSIT SI CAT MI-ATI LIPSIT..SUNT PE BARICADE LA CITIT ..PROMIT SA NU SAR NICIO PAGINA SI CAND TERMIN VOI FI NUMAI SI NUMAI CU VOI..VA IUBESC MULT MULT MULT..
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde vampirasul » Mie Iul 25, 2007 12:24 pm

ofelia scrie:
vampirasul scrie:Buna dimineata Bucurosi $-7 $-7 $-7 $-7

]8 buna ziua , vampirasule ....sa ai o zi cu dorinte implinite .... $-8 $-4 $-8 $-5 $-8 $-9 $-8

]8 $-7 $-7 buna sa fie ziua la toti bucurosii $-8 $-8
Avatar utilizator
vampirasul
membru
membru
 
Mesaje: 22
Membru din: Mie Mar 07, 2007 6:59 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 12:28 pm

CRISSTINICA scrie:DAR UNDE-OR FI RANGURILE VOASTRE?

]8
$-9 buna , crisstinica ....iata-ma-s pe-aci si eu cu ....lupta contra ....caniculei ..... ]9 ]9 ]9
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 12:30 pm

CLAUDIA scrie:SALUTARE DRAGII MEI PRIETENI..INCET INCET REUSESC SA AFLU CE A MAI FACUT FIECARE IN TOT ACEST TIMP CAT AM LIPSIT SI CAT MI-ATI LIPSIT..SUNT PE BARICADE LA CITIT ..PROMIT SA NU SAR NICIO PAGINA SI CAND TERMIN VOI FI NUMAI SI NUMAI CU VOI..VA IUBESC MULT MULT MULT..


]8 ]8 ]8
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo........ce surprizaaaaaaaaaaaa..... ce surprizaaaaaaaaaa......... $-9
ce faci CLAUDIAAAAAAAAAAAAAAAA......????? $-8 $-8 $-8 $-4 $-8 $-5 $-8 $-9
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Mie Iul 25, 2007 12:33 pm

SARU'MANA DRAGA MEA OFELIA..AM POPOSIT ACASA.SI SUNT LA RECUPERARI ..DAR ODATA CE TERMIN SUNT NUMAI A VOASTRA.. $-6
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 12:37 pm

CLAUDIA scrie:SARU'MANA DRAGA MEA OFELIA..AM POPOSIT ACASA.SI SUNT LA RECUPERARI ..DAR ODATA CE TERMIN SUNT NUMAI A VOASTRA.. $-6


]8 CE DOOOOOR MI-A FOST DE TINE ,DRAGA MEA FETITA .....VINO SA TE IMBRATISEZ CU DRAG ....PUPICI MULTI .... $-9 $-5 $-4 $-8 $-4 $-5 $-9
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Iul 25, 2007 1:10 pm

adiem scrie:somn usor Gabrielle...am sa-ti ma pun si altele acum ti-am pus doar doua care le-am avut in calculatorul asta

mersi mult le am primit $-8 $-6
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Iul 25, 2007 1:14 pm

CLAUDIA scrie:SARU'MANA DRAGA MEA OFELIA..AM POPOSIT ACASA.SI SUNT LA RECUPERARI ..DAR ODATA CE TERMIN SUNT NUMAI A VOASTRA.. $-6


buna sury ]8 bine ai revenit $-4 ce dor mi a fost de tine
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Iul 25, 2007 1:16 pm

buna ziua bucurosilor ]8 nu ma simt bine m am trezit cu o durere de cap canicula tot e nu se misca nici o frunza , zana imi fac mai pe seara tema chiar nu ma simt in stare acum $-4 $-5 $-9
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Mie Iul 25, 2007 1:17 pm

BUNA SURY DRAGA...NU O SA STI PROBABIL NICIODATA CAT DE DOR MI-A FOST SI MIE DE VOI..CUVINTELE SUNT PREA SARACE SA POATA EXPRIMA CE MULT MI-ATI LIPSIT CU TOTI...SUNT LA CITIT MAI AM 98 DE PAGINI SI SPER CA DE MAINE SA INTRU IN NORMAL..PANA ATUNCI PUPICI DULCI LA TOATA LUMEA..
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 1:25 pm

gabrielle scrie:buna ziua bucurosilor ]8


]8 buna , gabrielle ... imi pare rau ca nu te simti prea bine .....comprese reci la frunte ......sigur , din cauza caldurii te doare capul .....pupici sa-ti treaca ..... $-9 $-9 $-8 $-5 $-5 $-8 $-4 $-4 $-8 $-4 $-8 $-5 $-8 $-9
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Iul 25, 2007 1:26 pm

mersi ofelia $-6 $-8
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Mie Iul 25, 2007 1:27 pm

CLAUDIA scrie:BUNA ...SUNT LA CITIT MAI AM 98 DE PAGINI SI SPER CA DE MAINE SA INTRU IN NORMAL..PANA ATUNCI PUPICI DULCI LA TOATA LUMEA..


dar ai de citit nu gluma .....eu primesc pupicii cu multa dragoste .....si eu pupici .... $-9 $-5 $-4 $-8 $-4 $-5 $-9 .....si ....spor la ....citit.... $-6
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Mie Iul 25, 2007 1:36 pm

gabrielle scrie:am intrat doar sa va anunt ca al meu baiat dany este licean la pttr.va pup.

COMPLIMENTE SURY PT.FELUL CUM L-AI SUSTINUT PE DANY..FELICITARI DIN TOATA INIMA DANY..CU INTARZIERE DAR ACUM AM AJUNS LA PAGINA CU VESTEA CEA BUNA..
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Iul 25, 2007 1:41 pm

mersi mult sury $-6 $-4
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CLAUDIA » Mie Iul 25, 2007 1:57 pm

CITESC CE CITESC SI NU IMI POT ABTINE LACRIMILE..MAI AM 76 DE PG.DOAMNE CATA BUCURIE AM CITIT DAR SI SUPARARI..CONCEDII SI AMINTIRI FRUMOASE..TOATE ASTEA IMI UMPLU SUFLETUL DE O BUCURIE FARA LIMITE..VA IUBESC BUCUROSII MEI DRAGI..
Imagine
mi-am tras semnatura noua
Avatar utilizator
CLAUDIA
membru
membru
 
Mesaje: 6403
Membru din: Lun Apr 02, 2007 11:47 am
Localitate: intr-o gradina cu trandafiri..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Iul 25, 2007 1:58 pm

Jokep faina semnatura $-8 $-8 $-8
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 65 vizitatori

  • Reclame
cron