• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde gabrielle » Dum Dec 30, 2007 12:36 am

noapte buna si somnic pufos zana mami

Imagine
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde gabrielle » Dum Dec 30, 2007 12:52 am

?hm! ati disparut ?fara! vreaiam sa vad ce ati facut azi ?cine!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Dum Dec 30, 2007 1:09 am

carmen scrie:Buna dimineata bucurie Imagine Ne apopiem cu pasi repezi de un an an. Ieri ma gandeam la timpul ce trece rapid pe langa mine, la ce am facut sau nu din ceea ce mi-am propus in anul ce imediat il incheiem. Deci se apropie vremea bilantului si gandul iar imi fuge la ceea ce as fii vrut sa fac si n-am facut. Iau Imagine si-l spal bine de toata amaraciunea, de planurile nefinalizate, vorbele aruncate aiurea, lacrimile de neputinta, tristetea, nepasarea, durerea, stresul, ranchiuna, toate adunate peste an. Acum ca este curat il umplu cu toleranta, iertare, incredere, intelepciune, speranta, optimism, respect, dorinta, putere, recunostinta, vise, magie, bunatate, sensibilitate, caldura sufleteasca, daruire, compasiune, veselie si multa, multa iubire. Imagine
Stiu ca am mai citit ceea ce va urma dar eu inca mai am ceva de invatat de aici

“Daca mi-as putea trai din nou viata ...
M-as fi culcat sa ma odihnesc atunci cind ma simteam rau, in loc sa pretind ca pamintul se va opri daca eu nu voi fi la serviciu pentru o zi…
As fi ars luminarea roz sculptata ca un trandafir, in loc sa o las sa se topeasca in camara…
As fi vorbit mai putin si as fi ascultat mai mult…
As fi invitat prieteni la masa chiar daca e o pata pe covor si canapeaua trebuie curatata.
As fi mincat biscuiti in camera "buna" si nu mi-as mai fi facut atitea griji din cauza prafului cand cineva vroia sa intre incaltat.
Mi-as fi facut timp sa-l ascult pe bunicul povestind din tineretile lui.
N-as fi insistat niciodata sa mergem cu geamurile masinii inchise intr-o zi frumoasa de vara, doar pentru ca parul meu a fost proaspat coafat si fixat.
As fi stat intinsa pe pajiste cu capul pe iarba.
As fi plans si ras mai putin privind televizorul si mai mult privind viata.
Dar, cel mai mult, sa am o a doua sansa la viata, as pretui fiecare moment, l-as privi cu adevarat...l-as trai...
Nu m-as mai agita atit de mult pentru lucruri meschine si marunte…
Nu va faceti griji din cauza celor care nu va simpatizeaza, sau mai mult, n-ar trebui sa va intereseze cine ce face…
In schimb, sa pretuim prietenii pe care ii avem si oamenii care ne iubesc
Sa ne gandim la lucrurile cu care Dumnezeu ne-a binecuvantat…
Si la ceea ce facem in fiecare zi sa ne imbunatatim mintea, trupul, sufletul”


Imagine


'- Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu mi-a raspuns:
- Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca..., iar apoi tinjesc sa fie copii; ca isi pierd sanatatea pentru a face bani..., iar apoi isi pierd banii pentru a-si recapata sanatatea; faptul ca se gindesc cu teama la viitor si uita prezentul, iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.

- Doamne, care ar fi citeva dintre lectiile de viata pe care ai dori sa le invete copiii tai?
- Sa invete ca dureaza doar citeva secunde sa deschida rani profunde in inima celor pe care ii iubesc..., si ca dureaza mai multi ani pentru ca acestea sa se vindece; sa invete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin; sa invete ca exista oameni care ii iubesc dar, pur si simplu, inca nu stiu sa-si exprime sentimentele; sa invete ca doi oameni se pot uita la acelasi lucru si ca pot sa-l vada in mod diferit; sa invete ca nu este suficient sa-i ierte pe ceilalti si ca, de asemenea, trebuie sa se ierte pe ei insisi. ' Interviu cu Dumnezeu de Octavian Paler


De multe ori o cafea bauta la miez de noapte atunci cand ai mare nevoie de ea ,face tare bine . Cam asta s-a intamplat cu mine azi. aproape toata ziua am haladuit prin camarutele casutei dar va spun n`am descoperit cafeluta. Poate nu ma credeti dar exact pagina aceea nu am citit-o. Oare de ce??? Ma intreb si acum. De ce nu am vazut-o??? Ioana poate sa si confirme, chiar i`am si zis : ce-o fi cu Zana nici cafeaua nu a pus-o azi.
M`a pus pe gandit si poate masinaria numita "creier" va toca ceva in noaptea asta. Multumesc Surioara!

Noapte buna iti doresc! Si Bunul sa te ocroteasca pentru toata dragostea ce ne`o daruiesti in fiecare zi fiecaruia dintre noi ! Te iubesc mult! Imagine
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Dum Dec 30, 2007 1:15 am

ce frumos a scris mami zana ?pupasca! acum am citit si eu

si frumos a scris si tushi ?pupasca!

Imagine
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ioana1986 » Dum Dec 30, 2007 1:28 am

Noapte buna Bucurie!
Imagine
ImagineImagine
Avatar utilizator
ioana1986
membru
membru
 
Mesaje: 3727
Membru din: Sâm Mai 26, 2007 9:42 am
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Dum Dec 30, 2007 1:28 am

Noapte buna Gabitza!
Noapte buna bucurosi oriunde va aflati!
Va iubesc! Imagine
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Dum Dec 30, 2007 1:37 am

noapte buna si somnic pufos sury ?pupasca! ?larevedre!

noapte buna si somnic pufos sury ?pupasca! ?larevedre!

Imagine

va iubesc mult ?pupasca!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Dum Dec 30, 2007 1:38 am

?pupasca! ?larevedre! ies si eu

Imagine
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Dum Dec 30, 2007 1:46 am

si cafeluta
Imagine

Imagine

Imagine
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Dec 30, 2007 6:58 am

Buna dimineata bucurie Imagine. Astazi e zi de placinta cu ravase. Nu, nu fac eu, surioara mijlocie zicea ieri sa dau o fuga pana la ea sa le gust. Adica, zice ea, iau o placinta, o mananc si cand mi-e lumea mai draga gasesc hartiuta in placinta care-mi da de stire ca Imagine. Buna metoda dar nu-i mai buna la 1 aprilie? ?hm! . Oare in cafeluta nu merge? Umplu cu apa ibricelul Imagine il pun pe foc si rastorn borcanasele cu buna dispozitie, spor la ultimele pregatiri, un strop de emotie pentru anul ce bate la usa si multe ganduri bune. Iau tava cu cescute Imagine si pun in fiecare cate un ravas. Pe unul scriu 'ai sa fii tot anul vesel' pentru ca 'cine rade la urma gandeste mai incet' ?ceamuzant! , 'ai sa fii rabdator si ai sa ai mai mult timp pentru toate in anul ce vine' pentru ca 'timpul este cel mai bun profesor, din pacate isi omoara toti elevi', 'ai sa fii mult mai intelept in anul 2008' pentru ca stii ca 'omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc', 'vei fii mult mai puternic anul viitor' in momentele dificile ale vietii, trebuie sa ridici capul, sa bombezi pieptul si sa spui cu hotarire: ....."Acum chiar ca-s in rahat pina-n git!!", 'ai sa fii mult mai responsabil si mai optimist in 2008' pentru ca daca esti in stare sa zimbesti cand ceva merge rau..... este pentru ca ai gasit un timpit pe care sa arunci vina, 'viata ta o sa fie mai frumoasa la anul, cu multe surprize placute' pentru ca 'cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau', 'ai invatat multe lucruri anul asta pe care ai sa le aplici cu succes in 2008' fiindca 'cine are carte, are ce citi', 'anul viitor vei invata sa fii diplomat' adica persoana care iti spune sa te duci dracului intr-un fel care te face sa-ti incepi ziua cu dreptul, 'ai sa-ti intelegi seful sau profesorul, dupa caz' ca fiind persoana destul de inteligenta care sa aibe dreptate si atunci cand se inseala, si uite-asa in fiecare cescuta am sa pun un ravas. Acum depinde de norocul fiecaruia. Sa nu uit indulcitorul RECUNOSTINTA
Sunt recunoscator ...

Sotului (sotiei) care sforaie toata noaptea,
Pentru ca doarme acasa cu mine si nu cu altcineva !

Fiicei mele adolescente care se plange ca trebuie sa spele vasele,
Pentru ca inseamna ca este acasa si nu pe strazi.

Impozitelor pe care le platesc,
Pentru ca inseamna ca sunt angajat.

Murdariei de curatat dupa o petrecere,
Pentru ca inseamna ca am fost inconjurat de prieteni.

Hainelor care sunt putin cam strimte,
Pentru ca inseamna ca am destul de mincare.

Umbrei mele care ma insoteste la munca,
Pentru ca inseamna ca sunt afara la lumina soarelui.

Podelei care trebuie stearsa si ferestrelor care trebuiesc spalate,
Pentru ca inseamna ca am o locuinta.

Tuturor nemultumirilor la adresa guvernului pe care le aud,
Pentru ca inseamna ca avem libertatea cuvintului.

Locului de parcare pe care il gasesc tocmai la capatul parcarii,
Pentru ca inseamna ca pot sa merg si ca am fost binecuvantat cu un mijloc
de transport.

Zgomotului pe care trebuie sa-l suport de la vecini,
Pentru ca inseamna ca pot auzi.

Gramezii de rufe de spalat si calcat,
Pentru ca inseamna ca am haine de imbracat.

Oboselii si durerilor musculare la sfarsitul unei zile,
Pentru ca inseamna ca am fost capabil sa muncesc din greu.

Soneriei care ma trezeste in zorii zilei,
Pentru ca inseamna ca sunt viu.


Va doresc o zi vesela Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Dec 30, 2007 8:00 am

florina scrie:
carmen scrie:Buna dimineata bucurie Ne apopiem cu pasi repezi de un an an. Ieri ma gandeam la timpul ce trece rapid pe langa mine, la ce am facut sau nu din ceea ce mi-am propus in anul ce imediat il incheiem. Deci se apropie vremea bilantului si gandul iar imi fuge la ceea ce as fii vrut sa fac si n-am facut. Iau Imagine si-l spal bine de toata amaraciunea, de planurile nefinalizate, vorbele aruncate aiurea, lacrimile de neputinta, tristetea, nepasarea, durerea, stresul, ranchiuna, toate adunate peste an. Acum ca este curat il umplu cu toleranta, iertare, incredere, intelepciune, speranta, optimism, respect, dorinta, putere, recunostinta, vise, magie, bunatate, sensibilitate, caldura sufleteasca, daruire, compasiune, veselie si multa, multa iubire.

Stiu ca am mai citit ceea ce va urma dar eu inca mai am ceva de invatat de aici

“Daca mi-as putea trai din nou viata ...
M-as fi culcat sa ma odihnesc atunci cind ma simteam rau, in loc sa pretind ca pamintul se va opri daca eu nu voi fi la serviciu pentru o zi…
As fi ars luminarea roz sculptata ca un trandafir, in loc sa o las sa se topeasca in camara…
As fi vorbit mai putin si as fi ascultat mai mult…
As fi invitat prieteni la masa chiar daca e o pata pe covor si canapeaua trebuie curatata.
As fi mincat biscuiti in camera "buna" si nu mi-as mai fi facut atitea griji din cauza prafului cand cineva vroia sa intre incaltat.
Mi-as fi facut timp sa-l ascult pe bunicul povestind din tineretile lui.
N-as fi insistat niciodata sa mergem cu geamurile masinii inchise intr-o zi frumoasa de vara, doar pentru ca parul meu a fost proaspat coafat si fixat.
As fi stat intinsa pe pajiste cu capul pe iarba.
As fi plans si ras mai putin privind televizorul si mai mult privind viata.
Dar, cel mai mult, sa am o a doua sansa la viata, as pretui fiecare moment, l-as privi cu adevarat...l-as trai...
Nu m-as mai agita atit de mult pentru lucruri meschine si marunte…
Nu va faceti griji din cauza celor care nu va simpatizeaza, sau mai mult, n-ar trebui sa va intereseze cine ce face…
In schimb, sa pretuim prietenii pe care ii avem si oamenii care ne iubesc
Sa ne gandim la lucrurile cu care Dumnezeu ne-a binecuvantat…
Si la ceea ce facem in fiecare zi sa ne imbunatatim mintea, trupul, sufletul”


'- Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu mi-a raspuns:
- Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca..., iar apoi tinjesc sa fie copii; ca isi pierd sanatatea pentru a face bani..., iar apoi isi pierd banii pentru a-si recapata sanatatea; faptul ca se gindesc cu teama la viitor si uita prezentul, iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.

- Doamne, care ar fi citeva dintre lectiile de viata pe care ai dori sa le invete copiii tai?
- Sa invete ca dureaza doar citeva secunde sa deschida rani profunde in inima celor pe care ii iubesc..., si ca dureaza mai multi ani pentru ca acestea sa se vindece; sa invete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin; sa invete ca exista oameni care ii iubesc dar, pur si simplu, inca nu stiu sa-si exprime sentimentele; sa invete ca doi oameni se pot uita la acelasi lucru si ca pot sa-l vada in mod diferit; sa invete ca nu este suficient sa-i ierte pe ceilalti si ca, de asemenea, trebuie sa se ierte pe ei insisi. ' Interviu cu Dumnezeu de Octavian Paler


De multe ori o cafea bauta la miez de noapte atunci cand ai mare nevoie de ea ,face tare bine . Cam asta s-a intamplat cu mine azi. aproape toata ziua am haladuit prin camarutele casutei dar va spun n`am descoperit cafeluta. Poate nu ma credeti dar exact pagina aceea nu am citit-o. Oare de ce??? Ma intreb si acum. De ce nu am vazut-o??? Ioana poate sa si confirme, chiar i`am si zis : ce-o fi cu Zana nici cafeaua nu a pus-o azi.
M`a pus pe gandit si poate masinaria numita "creier" va toca ceva in noaptea asta. Multumesc Surioara!



am tot evitat 2 zile daca sa va pun aceasta cafea si pana la urma m-am gandit ca toti facem o retrospectiva a anului ce-l incheiem. Petrica a crezut ca-s suparata. Nu, nu sunt suparata, poate am fost un pic dezamagita de mine ca n-am facut chiar tot ce mi-am propus in anul acesta in schimb am primit in dar ceea ce nici nu visam asa ca s-a cam echilibrat balanta. Toti suntem contabili la sfarsit de an de vrem sau nu vrem, de suntem la varsta adolescentei sau incarcati de ani.

Contabilitate
de Marin Sorescu

Vine o vreme
Când trebuie sa tragem sub noi
O linie neagra
Si sa facem socoteala.

Câteva momente când era sa fim fericiti,
Câteva momente când era sa fim frumosi,
Câteva momente când era sa fim geniali.
Ne-am întâlnit de câteva ori
Cu niste munti, cu niste copaci, cu niste ape
(Pe unde-or mai fi? Mai traiesc?)
Toate acestea fac un viitor luminos-
Pe care l-am trait.

O femeie pe care am iubit-o
Si cu aceeasi femeie care nu ne-a iubit
Fac zero.

Un sfert de ani de studii
Fac mai multe miliarde de cuvinte furajere
A caror întelepciune am eliminat-o treptat.
Si, în sfârsit, o soarta
Si cu înca o soarta (de unde-o mai fi iesit?)
Fac doua (Scriem una si tinem una,
Poate, cine stie, exista si viata de apoi).



Cat priveste cafeluta, sunt tare fericita cand pot s-o fac si cand citesc ca cineva a avut nevoie de ea. De ce? Va mai mintiti?

Un profesor de filosofie stãtea în fata clasei având pe catedrã câteva lucruri. Când ora a început, fãrã sã spunã un cuvânt, a luat un borcan mare de maionezã gol, pe care l-a umplut cu mingi de golf. I-a întrebat pe studenti dacã borcanul este plin si acestia au convenit cã era. Profesorul a luat atunci o cutie cu pietricele pe care le-a turnat în borcan, scuturându-l usor. Pietricelele au umplut golurile dintre mingile de golf. I-a întrebat din nou pe studenti dacã borcanul era plin iar acestia au fost de acord cã era. Profesorul a luat dupã aceea o cutie cu nisip pe care l-a turnat în borcan, Firesc nisipul a umplut de tot borcanul. I-a întrebat din nou pe studenti cum stãtea treaba iar acestia au rãspuns în cor "pliiin"! Profesorul a scos de sub catedrã douã cesti cu cafea pe care le-a turnat în borcan umplându-l de aceastã datã definitiv. Studentii au râs. "Acum" a spus profesorul dupã ce hohotele s-au domolit, "as dori sã întelegeti cã acest borcan reprezintã viata voastrã. Mingile de golf reprezintã lucrurile importante pentru voi, familia, copiii, sãnãtatea, prietenii si pasiunile voastre, si cã dacã totul ar fi pierdut în afarã de acestea, viata voastrã ar fi tot plinã." "Pietricelele sunt celelalte lucruri care conteazã pentru voi, serviciul, casa, masina, iar nisipul e restul lucrurilor mãrunte" "Dacã veti începe cu nisipul," a continuat el "nu veti mai avea unde sã puneti mingile de golf si pietricelele" "La fel si în viatã, dacã îti irosesti tot timpul si energia pentru lucrurile mici, nu vei avea niciodatã timp pentru lucrurile importante pentru tine." "Acordã atentie lucurilor importante pentru fericirea ta. Joacã-te cu copiii, fã-ti controale medicale periodic, iesi cu sotia în oras la cinã, joacã golf, vei avea suficient timp altã datã sã faci curat sau sã repari cine stie ce dispozitiv . Ai, în primul rând grijã de mingile de golf, ele conteazã cu adevãrat. Stabileste-ti prioritãtile, restul e doar nisip." Unul dintre studenti a ridicat mâna interesându-se ce reprezentau cele douã cãni de cafea. Profesorul a zâmbit. "Mã bucur cã întrebi asta,ele vor doar sã arate cã, oricât de plinã ar pãrea viata ta, e loc întotdeauna pentru douã cãni de cafea, împreunã cu un prieten." Imagine



http://www.youtube.com/watch?v=ErrzjGCi3gY
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Dec 30, 2007 8:19 am

Si pana se scoala crisstinica si ne bucura cu melodia zilei sa ascultam impreuna

http://www.youtube.com/watch?v=teWFnLqjnuY
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mirelutz@ » Dum Dec 30, 2007 8:39 am

Imagine
neata bucurosilor!
va doresc un an nou fericit si plin de bucurii, pace sufleteasca si multe impliniri ?pupasca!
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
mirelutz@
membru
membru
 
Mesaje: 573
Membru din: Sâm Iul 21, 2007 10:44 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mirelutz@ » Dum Dec 30, 2007 8:41 am

va pupacesc si Noul An sa va aduca tot ce va doriti ?pupasca! ?pupasca!
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
mirelutz@
membru
membru
 
Mesaje: 573
Membru din: Sâm Iul 21, 2007 10:44 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Dum Dec 30, 2007 10:40 am

carmen scrie: poate am fost un pic dezamagita de mine ca n-am facut chiar tot ce mi-am propus in anul acesta




O femeie batrana din China avea doua vase mari, pe care le atarna de cele doua capete ale unui bat, si le cara pe dupa gat. Un vas era crapat, pe când celalalt era perfect si tot timpul aducea intreaga cantitate de apa.

La sfarsitul lungului drum ce ducea de la izvor pana acasa, vasul crapat ajungea doar pe jumatate.
Timp de doi ani, asta se intampla zilnic: femeia aducea doar un vas si jumatate de apa. Bineinteles, vasul bun era mandru de realizarile sale. Dar bietului vas crapat ii era atat de rusine cu imperfectiunea sa, si se simtea atat de rau ca nu putea face decat jumatate din munca pentru care fusese menit!

Dupa 2 ani de asa zisa nereusita, dupa cum credea el, i-a vorbit într-o zi femeii langa izvor: "Ma simt atat de rusinat, pentru ca aceasta crapatura face ca apa sa se scurga pe tot drumul pana acasa!"

Batrana a zâmbit, "Ai observat ca pe partea ta a drumului sunt flori, insa pe cealalta nu?" "Asta pentru ca am stiut defectul tau si am plantat seminte de flori pe partea ta a potecii, si, in fiecare zi, în timp ce ne intoarcem, tu le uzi.
De doi ani culeg aceste flori si decorez masa cu ele. Daca nu ai fi fost asa, n-ar mai exista aceste frumuseti care improspateaza casa."

Morala: Crapatura vasului nu înseamna sfarsitul, ci o posibilitate de a face ceva diferit.Fiecare dintre noi avem defectul nostru unic. Insa crapaturile si defectele ne fac viata împreuna atat de interesanta si ne rasplatesc atat de mult. Trebuie sa luam fiecare persoana asa cum este si sa cautam ce este bun in ea. Numarati-va binecuvantarile...
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 11:56 am

Buna dimineata, Bucurie!
ce de bunatati ati pregatit!Hm...bun, bun. Eu primesc de la mama si pregatirile de revelion, asa ca inca sunt la stadiul de ,,copilaresc'' din acest punct de vedere ;)
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 11:56 am

Sister sa fie sanatoasa printesa mica! Si mamica la fel!Domnul sa le ocroteasca! ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 12:01 pm

Povetze de luat in seama, povestiri care te pun pe ganduri, dar mai ales prieteni la care ma voi gandi in noaptea dintre ani:Voi! ?pupasca! Va multumesc pentru acest an, mai bogat pt mine pt ca am avut norocul sa va cunosc! Domnul sa fie alaturi de noi, sa ne lumineze gandurile pentru a face mai multe lucruri bune. Va imbratisez pe toti cu mult drag, dor si adevarata prietenie ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 12:51 pm

Buna dragilor ?pupasca! Saimir si vampirasul ?pupasca! ?pupasca!
v-am zarit la portitza chiar cand vroiam sa ies
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Petrica » Dum Dec 30, 2007 12:52 pm

Buna ziua Bucurosilor. Da unde sunte-ti toti? , Nu e nimic ca va astept Imagine Am citit tot ce ati vorbit de aseara si acum imi gasesc eu ceva de facut pana venitiImagine ?colgate! .
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 12:53 pm

hello, helloooooooooooooooooo
dar eu ce mi-s, bre?
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Petrica » Dum Dec 30, 2007 12:54 pm

Saru mana CostinaImagineImagine Pe unde erai ascunsa de nu te-am vazut ?rusini! ?pupasca! ?rusini!
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 12:55 pm

nu eram ascunsa, eram aici, prezenta
hai sa te pupic ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Dum Dec 30, 2007 12:55 pm

ce mai e pe la Bistritza?mergi cu Plugusorul?
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Petrica » Dum Dec 30, 2007 12:56 pm

Imagine Ce mai faci Costina? Unde te grabeai sa pleci? :P
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 68 vizitatori

  • Reclame
cron