• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 5:07 pm

Pana ajung eu la tine ninuca, ma duc sa fac un dus ca gabita si-a aruncat buzduganul. Peste 10 minute ne intalnim sa mergem la pizza. Va pup cu mare drag, va iubesc de mor si ne citim mai pe seara.

Nu uita steff colacul de salvare, la mine n-a fost o problema ca-l am la purtator dar tu cum esti ca o sageata de mare ai grija.

Ninuca, pana vin sa vad poza la matrimoniale a LUI. Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 5:09 pm

Imagine
...ma ierti???
$-11 $-16 $-16 $-16 $-16 $-16 $-16 $-16
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 5:12 pm

nynna scrie:Imagine
...ma ierti???
$-11 $-16 $-16 $-16 $-16 $-16 $-16 $-16


Cat te iubesc. Am Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde steff » Lun Iul 30, 2007 5:14 pm

carmen scrie:Nu uita steff colacul de salvare, la mine n-a fost o problema ca-l am la purtator dar tu cum esti ca o sageata de mare ai grija.



ma bazez pe nina sa'mi spuna ea unde sunt salvamarii aia musculosi ]11 ...si 'survolez' doar pe acolo
Imagine ]5
~those who are afraid to fall, they never learn to fly~
Avatar utilizator
steff
membru
membru
 
Mesaje: 382
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 8:52 pm
Localitate: ~acaSa :D~
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 5:15 pm

carmen scrie:Pana ajung eu la tine ninuca, ma duc sa fac un dus ca gabita si-a aruncat buzduganul. Peste 10 minute ne intalnim sa mergem la pizza. Va pup cu mare drag, va iubesc de mor si ne citim mai pe seara.

Nu uita steff colacul de salvare, la mine n-a fost o problema ca-l am la purtator dar tu cum esti ca o sageata de mare ai grija.

Ninuca, pana vin sa vad poza la matrimoniale a LUI. Imagine

Sa aveti pofta "manaca si o bucatica de pizza si ptr mine....!
Te asteptam cu are drag sa revii! $-7 $-6
dar pina atunci sa porti cu tine pupikul dulceee
Imagine
Shot at 2007-07-30
Ultima oară modificat de nynna pe Lun Iul 30, 2007 5:30 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde steff » Lun Iul 30, 2007 5:18 pm

^^ distractie placuta,zana $-6 $-4

si poate teleportezi o bucata de pizza si la mine langa calculator..pofticiosa sunt de nu mai pot, dar nu ies din casa acum nici pt brad pitt ]11 ..eh, poate totusi m'as mai gandi de doua ori la asa o optiune ]5
~those who are afraid to fall, they never learn to fly~
Avatar utilizator
steff
membru
membru
 
Mesaje: 382
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 8:52 pm
Localitate: ~acaSa :D~
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 5:56 pm

Imagine
ce zici de acesta zana???..merge??/ ]8 ]8 ]8
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 6:45 pm

Draga vasilica. Tema aici o faci, de acolo numai afli care este.

VASILICA INACHE scrie:$-8 $-8 ]8 $-8 ]8 $-8 ]2 $-8 ]2 $-8 ]2 Bine v-am regasit pe toti ! ]2 $-8 ]2 $-8 $-6 ]2 $-8
Doar ce i-am trimis Ofeliei un mesaj legat de aceasta tema.Chiar nu sunt multumita de ceea ce fac in prezent si daca ar fi sa o iau de la capat as vrea sa ma intorc pe la virsta de 18-19 ani,sa fac ceva legat de jurnalism,sau ceva legat de comunicare ,mie imi place mult sa comunic cu oamenii sau chiar ceva legat de public, sa am fanii mei care sa ma adore ,ei... nu stiu exact ce ,insa cu totul si cu totul altceva decit ceea ce fac in prezent. Voi ce v-ati dori? Va pup ! $-4 $-8 $-5 $-8 ]3 $-8 ]3 ]3 $-8
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 7:59 pm

Buna Bucurosi iubiti! Prietenii sufletului meu!
Acum 10 minute am ajuns si noi acasa, nici nu m-am dezbracat si profit de faptul ca iubi e la dus ca sa vb si eu cu voi. Stiti ca m-am gandit la voi? Doar am vb cu mama de voi $-8 $-8 $-8 $-8
Victor a ramas la mama, ca maine seara plecam iar la Ianca
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:03 pm

Tot dau din urma..dar am ce da:)am ce citi..sper sa recuperez cat d ecat ca..stiti ca nu-mi place sa raman in urma $-8 $-8 $-8 $-8
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:04 pm

mai, mai Fly Project la Teeoooooooooooooo $-8 $-8 $-8 $-8
Misu Fotino..adorabil..pacat ca l-am prins e ultimele vorbe..despre Birlic
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 8:07 pm

]8 ]8 Buna Bucurosilor!am revenit...si asta inseamna ca monitorul meu 'tine' cu mine....asa ca profit inca de "puterile"lui...pana nu clacheaza... ]11 ]11
legat de tema ZANEI..incerc sa imi exprim cateva ganduri ...pline de nemultumire...

Eu chiar sunt nemultumita tare de ce am realizat pana acum,nu sunt multumita de mine insami!!Mi-as fii dorit sa fiu mult mai utila celor din jur!
Sa fiu realizata pe plan profesional ca sa pot fii mandra de ce las in urma1
Daca ar fii sa ma intotc intr-un moment important din viata mea ..ar fii acela in care eram la liceu si ma pregateam sa dau admiterea la fac si nu am avut curajul sa dau examen la Fac de arte.ca sa imi indeplinesc visul...!!Pe atunci nimeni nu ma incuraja ca pot face ceva in domeniul artei si nu ma simteam pregatita!
Dar nu a fost sa fie!
mi-ar fii placut sa fiu profesoara de desen sau sa lucrez in design vestimentar sau orice legat de desen!
mi-ar fii placut sa am o profesie pe care s-o practic cu placere si de care sa fiu mandra!
Si bine spunea Minulescu in versurile sale care ptr mine au devenit un motto:
"Nu sunt ce par a fi -
Nu sunt
Nimic din ce-aş fi vrut să fiu!...
Dar fiindcă m-am născut fără să ştiu,
Sau prea curând,
Sau poate prea târziu...
M-am resemnat, ca orice bun creştin,
Şi n-am rămas decât... Cea care sunt!..."



$-20 ]1 ]2
Ultima oară modificat de nynna pe Lun Iul 30, 2007 8:13 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:09 pm

doar 70 de pagini am de citit ]11 ]11 ]11 ]11 ]11 youhooooooooooooo, cum ar zice Gabi $-8 $-8 $-8
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 8:09 pm

COSTINA scrie:Buna Bucurosi iubiti! Prietenii sufletului meu!
Acum 10 minute am ajuns si noi acasa, nici nu m-am dezbracat si profit de faptul ca iubi e la dus ca sa vb si eu cu voi. Stiti ca m-am gandit la voi? Doar am vb cu mama de voi $-8 $-8 $-8 $-8
Victor a ramas la mama, ca maine seara plecam iar la Ianca

]8 ]8 bine ai revenit mamika de ingeras!
spor la citit!stii ca ne-a fost dor de tine ,nu??
$-7 $-6 $-7 $-6
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:10 pm

Buna Nynnutza, foate frumos ai scris $-8
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:13 pm

Si mie mi-ati li[psit tare mult $-4 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:20 pm

ce distractie de ziua lui romy, da-i cu bereeeeeeee ]8 asa, asa
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 8:22 pm

am incercat sa fiu eu insumi .
."daca nu am avea defecte nu ne-ar face asemenea placere sa le observam pe ale celorlalti\" Trebuie sa cunosti pe altii ca sa te cunosti pe tine.Imi place sa cunosc lume si asa ca iata-ma si aici.Fiecare clipa care se scurge ne apropie de batranete.Viata este scurta asa ca invata sa traiesti .Eu vreau sa cred ca am invatat asta."

multumesc..mi-as fii dorit sa imi pot asterne toate gandurile si sentimentele cu mai multa usurinta..(prin scris ,prin desen..)..dar stii cum e..uneorii ele o iau inaintea scrisului..si le pierzi sirul si ideea ....si tare ma simt inutila atunci..cand pur si simplu ma blochez...
Ultima oară modificat de nynna pe Lun Iul 30, 2007 8:27 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Lun Iul 30, 2007 8:23 pm

Nynnutza , ma bucur ca s=a hotarat Mira si, are dreptate adiem ca si c-ta este oras in care te poti afirma cu succes. E un oras mare, cu multe perspective! Asa ca..mult succes si sa se si distreze...si eu am muncit in timpul facultatii, dar m-am si distrat pe cinste, niciodata nu s-au mai repetat distractiile de atunci!!!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 8:23 pm

COSTINA scrie:ce distractie de ziua lui romy, da-i cu bereeeeeeee ]8 asa, asa

Da distractie simai ales tema Zanei ..ne facut sa fim si mai si....... ]11 ]11 ]11
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 8:26 pm

COSTINA scrie:Nynnutza , ma bucur ca s=a hotarat Mira si, are dreptate adiem ca si c-ta este oras in care te poti afirma cu succes. E un oras mare, cu multe perspective! Asa ca..mult succes si sa se si distreze...si eu am muncit in timpul facultatii, dar m-am si distrat pe cinste, niciodata nu s-au mai repetat distractiile de atunci!!!

asa-i costina... a fost hotararea ei..si o respect..eu nu am influentat--o in nici-un fel..sper sa stie sa se distreze si sa traiasca clipe inedite in viata ei de student si sa isi realizeze visurile la superlativ!
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 8:34 pm

mi-am permis sa pun aici un fragment pe care l-am gasit pe site care cred eu se incadreaza foarte bine temei de azi!
Parerea mea!
Nostalgia fericirii spune:

Suntem convinşi ca viaţa noastră va fi mai bună când vom realiza împliniri de genul căsătoriei, naşterii primului copil sau când se va naşte cel de-al doilea. Apoi ne simţim frustraţi că odraslele ne sunt prea mici şi credem că lucrurile vor merge mai bine când vor creşte. Apoi ne exasperează cu comportamentul lor de puberţi, de adolescenţi şi iarăşi suntem convinşi că vom fi mai fericiţi când vor depăşi această vârstă.
Credem că ne vom simţi mai bine când un prieten îşi va rezolva problemele sau când ne vom lua maşină, când vom merge în mult visata vacanţă sau când nu vom mai fi nevoiţi să trudim atât de mult pentru o răsplată atât de mică.
Doar că ACUM trebuie să începem o viaţă plină şi fericită. Acum şi fără amânare.
Mereu va trebui să înfruntăm dificultăţi şi neajunsuri de toate felurile.
Aşadar merită să acceptăm această realitate şi să decidem să fim fericiţi, orice s-ar întâmpla.
Mult timp am avut impresia că viaţa mea va începe în curând; adevărata mea viaţă, cea prea mult amânată...! Dar mereu aveam ceva de rezolvat, o încurcătură care cerea timp, datorii care nu mai puteau să aştepte.
După toate acestea viaţa mea frumoasă ar fi început. În fine am înţeles că aceste obstacole sunt chiar viaţa.
Acest mod de a tălmăci lucrurile m-a ajutat să înţeleg că nu există o metodă pentru a fi fericit şi că fericirea este metoda de a fi. Aşa că va trebui să trăiesc fiecare moment din viaţă mai intens, să-l împărtăşesc celor dragi, să trăiesc împreună cu cei dragi clipele speciale din viaţă.
Timpul chiar nu aşteaptă pe nimeni. Nu mai vreau răbdări şi aşteptări pentru reîntoarceri. Nu mai vreau să aştept pentru a slăbi cinci kilograme. Să nu mai aştepte nimeni să vină barza, să-şi vadă copiii mari, să-i vadă aşezaţi la casa lor, etc.
Oare chiar toţi vom încerca să ne debarasăm de toate acestea când va fi prea târziu? Oare trebuie să sperăm că vom renaşte în altă viaţă şi să o epuizăm pe aceasta consumându-ne toate aşteptările.
Hotărâţi-vă, dragii mei, că nu există moment mai bun pentru a fi fericiţi decât momentul acesta. Fericirea si bucuria vieţii nu sunt destinaţia călătoriei, sunt chiar călătoria.
Chiar nu vom reuşi să lucrăm cu plăcere ca şi când nu vom avea nevoie de bani? Sau să iubim ca şi când nu va trebui să suferim?
Persoanele care înseamnă ceva în viaţa ta nu sunt cele cotate la maximum, cu premiile cele mai mari... Sunt acelea care se îngrijorează pentru tine, care te fac să te simţi special, acelea care în orice situaţie îţi rămân alături.
Oare ce înseamnă fericirea de a fi învingător? Aplauzele trec. Trofeele se prăfuiesc. Învingătorii şi aşa foarte puţini sunt uitaţi!
De 1 Iunie, la concursul de fugă, o fetiţă a căzut, s-a rostogolit de câteva ori, s-a julit la un picior şi a început să plângă. Colegii ei din clasa a III-a (clasă Freinet) au auzit-o, au încetinit, au privit înapoi şi-n cele din urmă s-au întors...toţi.Un băieţel se aşeză lângă ea şi-i spuse mângâind-o: „Te doare?”... „Acum te simţi mai bine?”. Apoi toţi se prinseră de mâini şi merseră spre linia de sosire.
Răsplata privitorilor, aplauzele, au fost mai puternice, au durat mult mai mult timp decât pentru cei care ieşiseră primii în concurs.
Nu-i aşa că înlăuntrul nostru există mult mai mult decât dorinţa de a învinge pentru noi înşine?
Poate că aşa ne schimbăm inima, dar mai frumos lucru este că o putem schimba pe-a altora dacă-i ajutăm să învingă.
Ce poate pierde o lumânare dacă o aprinde pe alta? Nimic!
Aşa cum nu putem alunga cerul din păsări, tot aşa suntem datori faţă de noi înşine să ne păstrăm în suflet măcar o bucăţică de cer senin, o aşchie din munte şi să le împletim într-o cunună cum nu se poate mai frumoasă şi mai folositoare, fericirea.
Aşa-i că nu e greu să fim fericiţi?
Haideţi să încercăm începând chiar din acest moment!"
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Lun Iul 30, 2007 8:57 pm

]8
BUNA SEARA , BUCUROSILOR , AZI AM AVUT O ZI F GREA ....ABIA AM SOSIT , AM SPICUIT DIN CELE SCRISE DE VOI , ACUM VA PARASESC PT CA SUNT F OBOSITA ....VA PUPICI MULTI PT TOATE SA SE AJUNGA ...SA AVETI O NOAPTE BUNA CU UN SOMN LINISTIT SI VISE PLACUTE ...SI NU UITATI CA VA IUBESC DE NU MAI POOOOOOOOOOT .... $-9 $-5 $-4 $-8 $-4 $-5 $-9
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Lun Iul 30, 2007 9:05 pm

ofelia scrie: ]8
BUNA SEARA , BUCUROSILOR , AZI AM AVUT O ZI F GREA ....ABIA AM SOSIT , AM SPICUIT DIN CELE SCRISE DE VOI , ACUM VA PARASESC PT CA SUNT F OBOSITA ....VA PUPICI MULTI PT TOATE SA SE AJUNGA ...SA AVETI O NOAPTE BUNA CU UN SOMN LINISTIT SI VISE PLACUTE ...SI NU UITATI CA VA IUBESC DE NU MAI POOOOOOOOOOT .... $-9 $-5 $-4 $-8 $-4 $-5 $-9

Buna ofelia!O seara minunata .somnik pufos si toate cele bune!mii de pupicei!ai grija de tine! $-7 $-6 $-7 $-6
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nynna
membru
membru
 
Mesaje: 5438
Membru din: Mie Sep 27, 2006 6:53 pm
Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 9:17 pm

Buna seara dragutilor. Linistea de dinaintea furtunii? La noi este racoare, as zice chiar frig, dar nu ploua.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 48 vizitatori

  • Reclame
cron