• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde malimai » Mar Mai 22, 2007 8:32 am

nynna scrie:
malimai scrie:Buna Dimineata,suratelor.
Ati facut ochi?Ma duc in urma sa citesc vreo 10 pagini si ma intorc.
va tzuc :-*

Buna dimineata Amalia... dupa ce soarele ti-a zambit in geam ia-ti cafeluta magica a Zanei..si spor la citit1 ;)
Iti urez o zi minunata! :-* :-*

O zi minunata si tie,draga Nynna.Sarutari mii.
malimai
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde malimai » Mar Mai 22, 2007 8:33 am

COSTINA scrie:Felicitari, Amalia pentru examen!!
INCA n-am ajusn la pagina in care ne spuneai bucuria ta, dar am aflat ca l-ai luat, bravo tie!!!
Bucuria ne face sa vedem toate hopurile niste nimicuri si le invingem, nu?
Te pupic

omul e construit in asa fel incat sa uite repede neplacerile.Altfel,ce fel de viata am duce?
malimai
membru
membru

Mesajde malimai » Mar Mai 22, 2007 8:35 am

Te sarut Adina.
Spor la lucru.
malimai
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 8:46 am

Imagine

BUNA DIMINEATA , BUCUROSILOR ! Tot auzeam ca ma cheama cineva si am stiut eu de unde vine !

Doamne , cata bucurie si ce oameni minunati sunt aici ! Va port in suflet tot timpul , si de cate ori lipseste cineva sau lipsesc eu , ma gandesc cu drag la fiecare si sper sa va fie bine tuturor ! Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 8:57 am

carmen scrie:Ma gandesc sa indulcesc cafeluta de astazi cu CANDOAREA COPILARIEI. Imagine Imagine

Va doresc o zi in care, macar pentru o secunda, sa fiti din nou copii

Multumesc pentru cafeluta ! Minunata , ca-ntotdeauna , da' cred ca am sa-mi iau o portie dubla din cafeluta aia vesela de duminica , dupa petrecerea de pomina pe care a-ti avut-o voi , bucurosilor

carmen scrie:Cu ochii rosii de la lacrimile de ras ma duc la bucatarie. Auzi poker si pe ce miza!!!. Gasesc printre lacrimi Imagine si-l pun la foc. Prima lingurita este cu intelegere (Adi) ‘hai iu si iara iu/danseaza forumu' /haideti cu toti la joc /sariti de pe loc /dar nu prea tare /ca bucurosii...dorm oare?Imagine, apoi vigoare (adiem) ‘haideti cu totii la joc /din pamant sa iasa foc !Imagine, hotarare (ofelia) ‘BATE TALPA DE PODEA , NU TE DA ,NU TE LASAImagine, perseverenta (Marie) ‘haide iu si iarasi iu /danseaza forumu' /haideti cu toti la joc /din pamant sa iasa foc ! /Bate talpa de podea /nu te da nu te lasa !’ Imagine, pasiune (mihaela ) ‘haideti cu totii la joc /din pamant sa iasa foc ! /si din forumul asta tare /dati mai iute din picioare!’ ****, compasiune (adi) ‘virusii stau stau si se uita /cum forumul danseaza si canta’, un pic de ajutor (ofelia) ‘HAI SA DAM DE-UN ANTIDOT SA NU RAMANA DELOCImagine, un strop de nebunie (Marie) ‘si acum la ora unu /canta adi ca nebunu’, altul de bucurie (ofelia) ‘CANTA DE RASUNA ZAREA C-A VENIT IAR PRIMAVARA’ si altul de inviorare (Mihaela) ‘pe taramul bucuriei /nu e loc de virusat /de tu esti un bonsumflat /treci aici la un cantatImagine si iar un strop de nebunie (adi) ‘adi nebunu sunt /eu tot va cant, va cant /ca azi am fost la votare /duminica-i sarbatoare /in club, soarele rasare /facem toti o urare /bucuria eeeeeeee maaaaaaaareeee!Imagine altul de grija (Adi) ‘zana mea cea buna /doarme de tuna /draga de ea se odihneste /fli nu mai soste /or fi multe voturi de numarat /eu la cumpana am plecat /sa-mi ajut liliacu /ca e greu cu numaratu’ . Sa mai pun un pic de plimbare (marie) ‘adi pleaca la Sovata /unde copilu-i "de gata "!’ (mihaela) ‘iar pe harta lui scria /Cumpana, nu renuntzaImagine si unul de dragoste (marie) ‘Rasare soarele curand /Si ma prinde cu voi in gand /Mai bine zic somnic pufos /Si sa visati numai frumos !Imagine. Peste toate pun multa, multa VESELIE (Gabrielle) ‘si bag iar un iuiuiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu’ (Mihaela) ‘hi hihihihiihihih

Va iubesc de nu mai pot. Imagine

O zi plina de frumusete ca sufletul vostru

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

SUPERB ! N-am cuvinte , sunteti cu adevarat fenomenali !
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 9:00 am

myky scrie:trezireaaaaaaa, pai daca stati noaptea pe forum normal ca a doua zi sunteti lenese, hai o zi frumoasa!
ofelia cum sa ma supar?
pai cine se supara ii taim nasu'
'neata carmen
merci pentru cafeluta!

Imagine Buna dimineata , Myky si ma bucur tare sa te vad pe-aici ! O zi frumoasa iti dorim si tie ! >:D<
Adina
membru
membru

Mesajde malimai » Mar Mai 22, 2007 9:03 am

Buna,Adina.Sunt in fuga pt ca trebuie sa mergem la plimbare pana nu se face prea cald afara.
Cum esti?Tot la lucru?Nu te-ai saturat de el?
malimai
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 9:04 am

COSTINA scrie:Spor la cumparaturi, Nnynnutza, si eu va las acum, ca s-a trezit puiucul si ma duc sa-i pregatesc lapticul.
Revin eu... >:D<
O zi minunata tuturor!

Adina, chiar daca nu am mai vb demult, stii ca te am mereu in suflet!
O zi minunata si te pupic dulce-ducle :-*

Imagine Buna dimineata , draga Costina ! Te-am auzit da' pana am ajuns eu la forum ai plecat sa pregatesti papa la Victoras ! Sper sa te mai prind azi pe-aici ca mi-e dor si mie sa ne mai vorbim !

Si eu te port mereu in suflet si cred ca de multe ori te fac sa sughiti ;) :))
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 9:07 am

malimai scrie:Buna,Adina.Sunt in fuga pt ca trebuie sa mergem la plimbare pana nu se face prea cald afara.
Cum esti?Tot la lucru?Nu te-ai saturat de el?

HEEEEEEEEEEEI ! Imagine Buna, Amalia draga ! Ce ma bucur sa te vad pe-aici ! Stai macar pana iti raspund si eu la mesaj !
Da, tot la lucru , uneori ma cam satur , da' tot imi place ceea ce fac !

Aaaa, sa nu uit : FELICITARI pentru examen ! Vezi ca pana la urma a fost bine ? >:D<
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 9:29 am

adi scrie:
Adina scrie:
adi scrie:Buna Adina >:D< :-* ti-am cam dat de citit! :))

ImagineBuna, Adi si tuturor bucurosilor ! Da, mi-ati dat de citit de am crezut ca se lasa seara pana termin eu si uite, acum trebuie sa plec ...Am fost anuntata de limuzina e-n parcare :D gata-gata de plecare !

Va imbratisez pe toti cu mare drag , si ......fie-va mila :P :)) :))

O ZI MINUNATA SA AVETI !

nu ne e mila de nimeni, nu noi suntem de vina ,Bucurinolul...

Da, da, si cine-o fi inventatorul ?? :P :)) Dupa cum vad eu luati bucurinol tot in supradoza , ca probabil va ganditi sa luati si pentru cei absenti ! Si atunci , tine-te frate de distractie !

In orice caz , vad ca , printre multe alte talente , sunteti si mari poeti , cantareti , dansatori si chiuitori Imagine....Tare mi-ar place sa fiu si eu in toiul petrecerii cu voi ! >:D<
Adina
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 9:37 am

dragii mei de acum o sa intru tot mai rar am mai multa treaba si apoi voi pleca la drum daca voi rezolva tot ce trebuie
acum voi citi sa fiu la zi cat de cat si mai ales vreau sa va spun ca voi fi alaturi de voi si macar o sa dau cate o fuga sa citesc ( ceea ce va fi periculos ca nu voi rabda sa nu va scriu si pregatirile mele ce vor face ?)
Imagine
Ma bucur si dau din coada!
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 9:40 am

malimai scrie:Salutari si Urari de Bine,Adinutza.
Pe unde ai umblat?Ai lipsit foooaaaarte mult

stiu cum e.pana citesti tot ce scriu oamenii 'cestia',trece ziua si nu mai apuci sa le zici nici Buna Ziua.
trebuie sa punem semn de carte la pagina ramasa,ca altfel pierdem sirul

Am lipsit , intr-adevar , iar in weekend nu am cum sa fiu pe forum . C'est la vie ! Da' nu m-as fi gandit ca vin eu luni ca tot omu' si ce mi-a fost dat sa vad : aveam de citit 70 de pagini ! Da' ce m-am mai distrat ! Vorba Mihaelei , radeam ca bleaga la monitor ImagineImagine ...Bucurosii nu se dezmint ! :))

Din pacate :( , urmeaza niste perioade mai grele , acum ca incepe sesiunea si deja avem examene partiale Imagine asa ca ...voi avea mai multe absente ! Dar astea se motiveaza , nu-i asa ? :D
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Mar Mai 22, 2007 9:44 am

adiem scrie:dragii mei de acum o sa intru tot mai rar am mai multa treaba si apoi voi pleca la drum daca voi rezolva tot ce trebuie
acum voi citi sa fiu la zi cat de cat si mai ales vreau sa va spun ca voi fi alaturi de voi si macar o sa dau cate o fuga sa citesc ( ceea ce va fi periculos ca nu voi rabda sa nu va scriu si pregatirile mele ce vor face ?)

Imagine Buna, Marie ! Tocmai cand ma gandeam ca vorbesc de una singura :D ....

Da' spune-ne si noua , unde pleci ? Ne iei si pe noi cu tine , nu-i asa ? >:D<
Adina
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 9:46 am

carmen scrie:Imagine Ziua buna somnorosilor. Scularea. Astazi am ascultat de chemarea Imagine si m-am dat jos. Nu v-am spus? Ieri i-am inchis pliscul la domnul tipator si m-am intors pe partea cealalta. Mai sa intarzii la serviciu, noroc ca pasarelele au concert la ora fixa si m-au trezit ele cu spectacolul lor. Daca tot m-am sculat ma gandesc sa fac si cafeluta ca doar nu o sa plecati care pe unde aveti treaba, fara sa beti cafea. Imagine este pregatit asa ca sa incep. Primul borcanas ramas pe masa de aseara este su sarbatoare. Peste ea adaug ganduri bune, multe urari de bine, un strop de asteptare, dar si unul de intelegere, apoi putina petrecere si veselie. Sa mai pun un strop de inviorare, optimism, vointa si un pic de bunavointa, cateva lingurite bune cu mangaiere, tandrete, bunatate, sinceritate, incredere, fericire, binecuvantare, multumire sufleteasca si multa, multa iubire. Ma gandesc sa indulcesc cafeluta de astazi cu CANDOAREA COPILARIEI. Imagine Imagine

Va doresc o zi in care, macar pentru o secunda, sa fiti din nou copii

Imagine

carmen draga dar noi chiar suntem copii...si asa copil cum sunt eu mi-e asa de dor de mama-zana, cum imi spune ea seara somnic usor si imi acopera piciorul iesit din plapuma, cum dimineata imi spune cuvinte calde mangaietoare...cand voi sta cu fata la soare si el ma va mangaia pe fata ma voi gandi la tine si voi simti adierea ta blanda, zana mea buna ...atunci voi sopti un te iubesc si cei din preajma mea vor crede ca m-am indragostit iar eu voi zambi cu gandul la tine !
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 9:47 am

myky scrie:trezireaaaaaaa, pai daca stati noaptea pe forum normal ca a doua zi sunteti lenese, hai o zi frumoasa!
ofelia cum sa ma supar?
pai cine se supara ii taim nasu'
'neata carmen
merci pentru cafeluta!

pisica cu ochii turkoaz...nu stiu daca ti-am spus bun venit ...daca nu, iti spun acum !
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 9:57 am

adi scrie:Buna dimineata, nu am timp sa scriu ca intarzii la scoala. Va pup o zi buna, am luat cafeluta si am plecatttttttttttt

asa sta bine unui baiat cuminte, cu ghiozdanelul in spate !
dar cine o sa creasca mare si arunca ghiozdanelul cat colo ?
oare atunci o sa mai ai timp de niste fete bune dar cam depasite pentru un tanar in plina lansare ? :P
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:00 am

Ofelia draga te pup si eu .
De trei ori am incercat sa dau replay la mesajul tau si nu aparea ce scriu si eu ...ci doar textul tau ( asta am scris pentru Adi poate ii spune ceva )
apoi am sters mesajul pentru ca nu avea rost sa apara doar al tau de trei ori
Scrisesem ca o fata activa ca tine merita tot ce e mai bun pentru ea si ma bucur alaturi de tine de succesele tale !
Sa-ti iasa tot ! >:D<
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:04 am

COSTINA scrie:Buna dimineataaaaaaaaa, revin si eu dupa un week-end cu plimbari si o aniversare cu familia:)
Dar , stiu ca ati luat Bucurinol, nu gluma :) ;)
Ma grabesc a va citesc si va pupic pe toti :-*

Costina draga imi cer scuze ... pur si simplu nu am realizat ca esti Constantina...dar iti spun acum "la multi ani " si te pup dublu fata de cat te-as fi pupat ieri !
E clar ca la mine in cap domneste Hana ( e din cauza firii romantice) pentru mine numele acela sugereaza o printesa tataroaica, frumoasa si viteaza !
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:09 am

malimai scrie:Buna Dimineata,suratelor.
Ati facut ochi?Ma duc in urma sa citesc vreo 10 pagini si ma intorc.
va tzuc :-*

tzuc yu tu ! :))
uite cum tzuc devine englezism !
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:11 am

COSTINA scrie:Adi, noroc ca am zugravit anul trecut..ca altfel..te chemam :P
Incingeam o petrecere...cat despre mobila, ti-ar fi fost usor, de-abai ne-am casatorit, asa ca..de unde-atata mobila :P

avantaj tu ...poti zugravi in voie !
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:16 am

Adina scrie:Imagine

BUNA DIMINEATA , BUCUROSILOR ! Tot auzeam ca ma cheama cineva si am stiut eu de unde vine !

Doamne , cata bucurie si ce oameni minunati sunt aici ! Va port in suflet tot timpul , si de cate ori lipseste cineva sau lipsesc eu , ma gandesc cu drag la fiecare si sper sa va fie bine tuturor ! Imagine

asa e cand te furnica ceva si calculatorul nu mai e simplu obiect...parca te cheama !
Te pup Adina si ...o zi usoara la serviciu ca sa poti iubi calculatorul!
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:19 am

Adina scrie:
adiem scrie:dragii mei de acum o sa intru tot mai rar am mai multa treaba si apoi voi pleca la drum daca voi rezolva tot ce trebuie

Imagine Buna, Marie ! Tocmai cand ma gandeam ca vorbesc de una singura :D ....

Da' spune-ne si noua , unde pleci ? Ne iei si pe noi cu tine , nu-i asa ? >:D<

la mine incepe sezonul de calatorii , normal ca va iau si pe voi ,pe toti !
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:22 am

gata am reusit sa citesc tot si sa mai si raspund cate ceva
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde Teofan » Mar Mai 22, 2007 10:23 am

inca o imbratisare "la gramada" >:D< pentru pana voi intra din nou aici
Imagine
Teofana
Teofan
membru
membru

Mesajde nynna » Mar Mai 22, 2007 10:43 am

Adina scrie:Imagine

noi ne gandim mereu cu mare drag la cei care lipsesc ..le ducem doru.!
Toate cele bune draga Adina......cuvintele tale calde ,delicate ne umple inima de bucurie!
Te pupik ! :-* :-* :-*
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?