• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde nynna » Lun Iul 09, 2007 10:20 pm

florina scrie:Bucurosii mei dragi va doresc o Noapte minunata . Ne vorbim de maine seara , gata cu chiulitul. Va iubesc mult!

Somnik pufos draga mea florina...maine o zi minunata si te pupik cu drag! $-7 $-7 $-6
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Mar Iul 10, 2007 4:46 am

Imagine Buna dimineata dragutilor. Asa arata ceasul meu de astazi panaaaaaaaaaaa prin august. Ultima zi de lucru inainte de concediu. De maine trec pe modul odihna Imagine
Vin eu dimineata cu avant si cheile de la casuta si... ce vad? Usa data de perete iar 2 secsosi isi pregateau veninul. Pun repede mana pe lopata si-i alung pe alte meleaguri. Acum ca este liniste si pace parca ma simt mai bine. Sa vedem cum stam cu magia. Pai bine steff, iti dau ... butoaie iar tu le iei repede acasa si uiti de tema? Nici macar spaga $-4 $-4 nu am gasit-o. S-au adunat cam multe teme la tine. Azi sunt nerabdatoare sa te citesc in marsariei sau nu, cum vrei tu. Surioara si tu ai multe restante. Ba la somn, ba la postat. Ce-i cu voi bucurosilor? Va incearca dor de vacanta? Vorbind de vacanta, nu uitati tema. Am si eu ca omul o felie de concediu si tare nu stiu pe unde sa-mi plimb ... tineretile.
M-am luat cu vorba si nici macar Imagine nu l-am pus pe foc. Gata cu vorbaria ca imediat va sculati si n-am timp sa pregatesc cafeluta. Ieri am tras chiulul dar ce buna cafeluta am baut. Primul strop de astazi este tot voie buna. Apoi prietenie cu daruire si iubire. Mai adaug magie, o picatura de vraja, liniste, pace, chiar si un strop de odihna. Sa nu uit un praf de uitare, altul de dor, si iar dor, caldura sufleteasca, o lacrima de fericire si alta tot de dor, mai multe lingurite de imbratisare, dragoste, frumusete, tinerete si multa, multa viata. Stiti bine ca este loc in ibricel si pentru dorintele voastre.
Am sa indulcesc cafeluta cu VACANTA. Imagine Imagine

Va doresc o zi bucurie, de aducere aminte a celei mai frumoase vacante din viata voastra. Imagine
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 8:37 am

Neatza, BUCURIE!!!

Mai inti, apropo de praful de uitare vreau sa MULTUMESC ZANEI DIN TOATA INIMA CA M-A FACUT SA SIMT CE SIMTEAM SI INAINTE, BA CHIAR LA O INTENSITATE SI MAI MARE!!!

va aduceti aminte ca la defectele mele am scris ca interpretez prea mult
]11 ]11 ]11 ]11 ]11 Iaca s-a intamplat! dar cum nu pot sta niciodata cu o apasare in suflet am spus si bine am facut, ca uite-ma-s, mai noua ca niciodata!!!

SI PENTRU ASTA, TE IUBESC DIN SUFLET, ZANA CA MI-AI REDAT BUCURIA !!! $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-7 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Iul 10, 2007 8:52 am

BUNA DIMINEATA! CE MAI FACETI? AZI NU POT SA-MI FAC TEMA. PENTRU CA ZANA A ATINS UN PUNCT NEPLACUT LA MINE: EU N-AM AVUT NICIODATA UN CONCEDIU MINUNAT. DE FIECARE DATA MI S-A INTAMPLAT CEVA: ORI M-AM IMBOLNAVIT, ORI NU M-AM NIMERIT CU MARIUS IN ACELASI TIMP, ORI N-AM AVUT BANI SA PLECAM PE UNDEVA. NICI NU-MI MAI AMINTESC CAND A FOST ULTIMA VACANTA MINUNATA.... PUNCTUL CULMINANT A FOST ANUL TRECUT CAND MI-AM PETRECUT CONCEDIUL IN SPITAL CU MAMAITA MEA CARE S-A SI PRAPADIT. DAR DE AJUNS CU MINE, VAD CA-S TARE DEPRESIVA ZILELE ASTEA. PE UNDE-I CISTERNA CU BUCURINOL SA MA SCUFUND IN EA?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 10:02 am

Crisstinica, dupa cum vezi, am trimis BUCURINOLUL!!!
Imagine

Te imbratisez cu drag $-8
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 10:04 am

Zana a scris: Am si eu ca omul o felie de concediu si tare nu stiu pe unde sa-mi plimb ... tineretile.

Pai, e facut traseul: Constanta si la revenire spre casa Braila lu' tanti Elvira unde ne si vedem sau la Galati, dupa pofta inimii si a timpului $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 10:05 am

Dragii mei, ne vedem mai tarziu ca azi sunt extrem de aglomerata!!!

va pup si sa fie o zi minunata!!! $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde steff » Mar Iul 10, 2007 10:47 am

carmen scrie: Pai bine steff, iti dau ... butoaie iar tu le iei repede acasa si uiti de tema? Nici macar spaga $-4 $-4 nu am gasit-o. S-au adunat cam multe teme la tine. Azi sunt nerabdatoare sa te citesc in marsariei sau nu, cum vrei tu.

ce vigilenta ]11 si eu care credeam ca tinanad cont de discutia cu gabi de ieri si poze, si detalii de sambata, ma aleg cu vreo reducere ceva de tema..slabe sperante..nici asa $-4 $-6 vad ca nu mai tine

asa ca mai bine ma transform pt inceput in zana..hocus pocus...ba de unde tot eu ]11 cred ca imi 'reusesc' mai bine vrajelile, decat vrajile ]5
sa incerc totusi...hmm? deja imi intru in rol...zic sa incep cu mine daca tot am puteri magice si muuulte, fooooarte multe dorinte..ajungem direct la pagina 2000 daca le insir ]11 ..cosmarul meu e ceasul..intotdeauna trebuie sa alerg sa ajung la timp, intotdeauna ma streseaza chestia aia mica si ticaitoare..deci asta as face in primul rand..l'as desfiinta..sa nu mai existe termene limita la servici, sa nu mai munceasa agajatii atat de mult pt a-i vedea mai des la intrarea in forum[si avem atatea exemple printre bucurosi], sa stea mamicile mai mult cu copii la joaca [acel quality time cum spun englezii][dinnou plin de exemple], sa dureze mai mult concediile si sa avem toti mai mult timp de inrosit tastaurile..ziceti daca nu e reciproc avantajos? nu ne uitam prea mult la ceas in timpul unei zile?..
~those who are afraid to fall, they never learn to fly~
steff
membru
membru

Mesajde steff » Mar Iul 10, 2007 10:49 am

avand in vedere ca in mod clar calitatile de zana nu ma dau afara din casa..incerc mai spre seara ceva din temele cu 'perfectiunea' ca am cam ramas in urma

$-4 $-4 poate induplec pe cine trebuie ]11

$-4 ne citim!
~those who are afraid to fall, they never learn to fly~
steff
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 1:37 pm

Steff, ca bine le-ai zis mai devreme cu timpul de calitate si restu' ]8 ]8 ]8 ]8
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 1:38 pm

Cu mare drag am citit-o si pe Tushi:)
Te pupic si sa te odihnesti $-8 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 1:41 pm

Dragilor, nu am vazut-o pe draga noastra Gabrielle!!! $-8 $-8 $-8 $-8 $-8

O fi stat prea mult aseara la Callatis si o dormi? Sau te relaxezi la racoare pe undeva, Gabi? La mine in camera sunt 28 de gradeeeeeeeee, ma coc si puiucul meu transpira tare mult!

Gabi sa ne povestesti si noua ce-a fost la Callatis, te rog..cine , ce si cum:)

TE PUUUUUUUUUP $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Iul 10, 2007 2:24 pm

ORI SUNTETI PE CHAT DE-I LINISTEA ASTA PE AICI?
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde ofelia » Mar Iul 10, 2007 2:28 pm

]8
buna ziua bucuroaselor ....am fost plecata cu treburi prin oras...mi-am cumparat o pereche de pantofi cu f. multa broderie si au o culoare interesanta o nuanta de roz inchis...sunt f. frumosi....
mi-am aranjat si coafura ....m-am tuns dar nu scurt ...
am facut si piata si mai spre seara , cand s-o mai racori, sa coc niste vinete....acum o sa ma odihnesc putin pana mai apareti pe-aici .... $-9 $-8 $-9
Imagine
Imagine

SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
ofelia
membru
membru

Mesajde ofelia » Mar Iul 10, 2007 2:35 pm

CRISSTINICA scrie:ORI SUNTETI PE CHAT DE-I LINISTEA ASTA PE AICI?
]8 ]8 ]8

buna ,cristinica ce ma bucur ca te pot citi ....! $-9 $-9 $-9 $-8 $-9 $-9 $-9
Imagine
Imagine

ofelia
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Iul 10, 2007 2:47 pm

SA MA LAUD CU O REALIZARE: DE VINERI MERG LA SALA! AM GASIT VINERI O INSTRUCTOARE TANARA SI NUMAI MUSCHI CARE A SCOS UNTUL DIN NOI. AM BAUT CRED 5 LITRI DE APA DUPA ACEEA SI N-AM FACUT FEBRA MUSCULARA CHIAR ASA RAU, ASA CA AZI MA DUC DIN NOU. SA-TI PORTI PANTOFIORII SANATOASA, SUNT DE SCENA?
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde ofelia » Mar Iul 10, 2007 3:03 pm

CRISSTINICA scrie:SA MA LAUD CU O REALIZARE: DE VINERI MERG LA SALA! AM GASIT VINERI O INSTRUCTOARE TANARA SI NUMAI MUSCHI CARE A SCOS UNTUL DIN NOI. AM BAUT CRED 5 LITRI DE APA DUPA ACEEA SI N-AM FACUT FEBRA MUSCULARA CHIAR ASA RAU, ASA CA AZI MA DUC DIN NOU. SA-TI PORTI PANTOFIORII SANATOASA, SUNT DE SCENA?

$-9 nu sunt de scena sunt de ....fite ..... ]11

ma bucur ca ai inceput gimnastica si ca nu aifacut febra ... $-5
Imagine
Imagine

ofelia
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Iul 10, 2007 3:06 pm

AM MAI FACUT EU SI PRIN CASA CATE UN PIC DAR DACA NU TRAGE CINEVA DE TINE PARCA N-AI CHEF. NUMAI CA DOMNISOARA DE CARE-TI ZISEI TRAGE DE NOI, NU GLUMA! SPER SA VAD CURAND SI REZULTATELE.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde ofelia » Mar Iul 10, 2007 3:13 pm

CRISSTINICA scrie:AM MAI FACUT EU SI PRIN CASA CATE UN PIC DAR DACA NU TRAGE CINEVA DE TINE PARCA N-AI CHEF. NUMAI CA DOMNISOARA DE CARE-TI ZISEI TRAGE DE NOI, NU GLUMA! SPER SA VAD CURAND SI REZULTATELE.

]8 crisstinica , ai facut adresa aceea .....de care am vb noi .... $-5 $-8 $-5
Imagine
Imagine

ofelia
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 3:53 pm

Crisstinica, felicitari ca te duci la sala!!!!
Poate te urmez..am facut abonamentul in urma cu o luna si nu am fost niciodata:(
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 3:53 pm

Ofelia, sa porti cu placere incaltamintea. Roz..hmmm.d-ra vesela:)
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 4:47 pm

Si pt ca azi tema imi creeaza un dulce sentiment, o sa va povestesc despre cea mai fericita vacanta din viata mea! Vacanta aceasta coincide cu INTALNIREA DRAGOSTEI!!!
Acum 3 ani!
Tocmai ce terminasem facultatea si ma hotarasem sa parasesc de tot Galatiul pentru ca nu vroiam in invatamant si cautasem in zadar un loc de munca in acest oras de care mi-era deja sila. Stateam la camin, aveam bagaje extrem de multe si nu ma puteam descurca sa le duc singura la gara, nici nu aveam destule genti ca sa-mi incapa toate. Apelez la o colega de facultate si ...ghinion: nu ma putea ajuta. Asa ca..apelez la o cunostinta care statea in Buzau si careia ii ducea fratele sau bagajele cu masina. O rog sa-mi ia si mie cateva genti si sa mi le lase la Ianca..chiar nu aveam cum sa ma descurc. Fata aceasta avea si ea f multe bagaje si..ma refuza, insa imi zise ca are un coleg de facultate care s-a angajat si va ramane pe perioada verii in Galati si cum e un tip de treaba, sigur ma va ajuta el.
Ma duc la el in camin, bat la usa si...trezesc din somn un baiat dragut:)
Ii spun povestea si imi promite ca ma va ajuta. Mi-a carat bagajele la el in camera. Era vineri si luni urma sa vin sa iau restul bagajelor pe care nu le puteam cara in acea zi. Ca sa fiu sigura pe el..il invit la un suc, sa fiu si eu draguta, ca bani a spus ca nu vrea.
La suc:SUR-PRI-ZA!!! Aveam aceleasi conceptii de viata! Wau..un tip asa credincios nu mai intalnisem! Exact ce-mi doream! Si ce conceptii sanatoase!!!
Ma conduce si la gara:) Deja simteam furnici:) Dar cred ca si el:))
In week-end imi trimite mesaj!
Luni, ma duc cu gandul sa-mi iau restul bagajelor. Nu m-a lasat sa le iau pe toate: ba ca-s prea multe, ba ca-s prea grele, ba ca sunt in siguranta la el si pot veni sa mai iau si altadata. Imi surade ideea, mai ales ca tot week-end-ul ma gandisem doar la el!
Iarasi ma conduce la gara si-i spun ca intr-o saptamana ma voi duce la Sighioara, la festival. Si el...cica visase demult sa ajunga, dar nu s-a nimerit ocazia, asa ca...ii spun ca poate veni cu mine. ]4
Ma testeaza sa afle cu cine ma duc si cand a aflat ca voi merge singura, a spus: In cazul asta, merg sigur! $-8
Asa a ramas, si in joia dinaintea festivalului ma infatisam la Galati ca sa plecam impreuna spre Sighisoara!
Vai...singura cu un necunoscut, tata facea spume, nu alta! ]11
Insa...conteaza??? cand iti zburda sufletul $-8 $-8 $-8
Pe drum, a incercat timid sa ma tina un pic de mana. Ajunsi la Sighisoara, ma intalnesc pe drum cu gazda mea de acolo care ma intreaba daca m-am casatorit:)
Suntem cazati in aceeasi camera cu posibilitatea de a dormi in pat si fotoliu.
Am petrecut 3 zile de vis. Imi amintesc exact locul in care ne-am sarutat prima data, ne tineam tot timpul de mana:) Eram indragostita deja!!!
El mai linsitit, eu mai zbuciumata, vroiam concerte si aflu ca la Targu Mures va canta Vama Veche, preferatii mei de-atunci.
Imi face acest moft si ajungem al concert.
Dupa concert, petrecem in gara toata noaptea, aveam tren spre Galati abia dimineata. Toata noaptea am visat si cand el dormea scriam pe vederile cumparate ce simt! $-8 $-8 $-8 $-8
In drum spre Galati, in tren, ma cere de sotie:) $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
Si accept:) $-8 $-8 $-8 $-8
Se mai cere in ziua de azi de sotie in acest fel?Fara sa fie inca sex intre cei doi:)))
Ce nebunieeeeeeeeeeeeeeee frumoasa!!!
Va dati seama ca nu am spus nimic mamei, insa am hotarat sa ma duc la Galati sa stau cu el in camin:)
Tata..innebunea:))
Mama ...nici ea nu stia prea multe. Si pt ca incepusera ai mei sa strambe din nas, nu mai vroiau sa-mi dea bani de drum pt Galati..am inceput sa cer mamaitzei:)) sa mint ca ma duc la var-mea la Ploiesti, la bunici la Buzau..ca stau mai mult..eu??eram doar la Galati $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
In acel camin am petrecut vacanta..pana in toamna cand pana la urma am ajuns in invatamant!
O vacanta de vis, in care nimic nu conta, noi pluteam! Ne plimbam si eram nedespartiti!
De-asta tin asa mult la Sighisoara, locul in care a inceput povestea noastra de dragoste, locul in care anul urmator am fost ceruta de sotie..oficial: in fata bisericii:)
Au fost cele mai relaxante momente din viata mea si din viata lui, pt ca ne amintim cu asa drag de Sighisoara - oaza noastra de liniste, coltul nostru de prime-nceputuri! $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 4:52 pm

Zana, iti multumesc din suflet pt tema de azi!!! ]8
hana
membru
membru

Mesajde hana » Mar Iul 10, 2007 4:53 pm

acum va las...ma duc sa prepar ceva bun pt Iubi $-8 $-8 $-8 $-8 $-8 $-8
hana
membru
membru

Mesajde ofelia » Mar Iul 10, 2007 5:04 pm

COSTINA scrie:Ofelia, sa porti cu placere incaltamintea. Roz..hmmm.d-ra vesela:)
$-9
da , mai costina ....roz inchis dar nu cu nuanta pe care o stim cu toatele ....dar sunt f frumosi si comozi ....acum ma gandesc cu ce sa-i asortez ....voi ce parere aveti...? $-5 $-8 $-5
Imagine
Imagine

ofelia
membru
membru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?