• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde CRISSTINICA » Lun Iul 30, 2007 8:05 am

DAR CE LINISTE SE-AUDE?!? NICI CAFELUTZA, NICI TEMA? ZANAAAA! HIHIHIHI! SA NE LUAM NASUL LA PURTARE! ZANA NU SE SUPARA! DE CE OARE?
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 8:36 am

adi scrie:Buna dimineata Romy, Buna Dimineata Bucurosilor!

azi sunt tare matinal
ce m-o fi apucat?
Bem niste cafea?

Imagine

Buna dimineata bucurie. Ce lume harnica. Haideti sa bem impreuna cafeluta facuta de adi. Dar daca mai adaugam un pic de nostalgie, amintiri si nerealizari? Ca doar asta este tema zilei, nu?
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Lun Iul 30, 2007 8:37 am

PE PRINCIPIUL EU CENTREZ, EU DAU CU CAPUL, IATA SI TEMA MEA: MI-AS FI DORIT SA FIU JUDECATOR. NUMAI CA MI-A PLACUT CHIMIA ASA CA M-AM GANDIT SA FOLOSESC ASTA SI AM AJUNS LA FARMACIE. IN VISELE MELE MI-AR FI PLACUT SA-MPART DREPTATE, NUMAI CA LA CAT SUNT DE STRICTA NU STIU DACA AS FI AVUT PREA MULTE SANSE. PROBABIL CA M-AR FI PAZIT CU TRUPELE SPECIALE...
MI-AS DORI SA MA INTORC IN MOMENTUL IN CARE MARIUS MI-A PROPUS SA FACA SCOALA PE CARE O FACE ACUM. I-AM ZIS ATUNCI:" FUGI DE-AICI CA NU ESTI POTRIVIT PENTRU ASA CEVA." UNA DIN CELE MAI MARI TAMPENII DIN VIATA MEA. NUMAI CA DUMNEZEU NE MAI DA SI MINTEA CEA DE PE URMA..... SI AS MAI VREA SA MA INTORC INTR-UN MOMENT DIN VIATA MEA CAND AM LUAT O DECIZIE PE CARE SPER SI ACUM SA NU AJUNG SA O REGRET. NU STIU DACA AS FACE ALTFEL, NU POT SA SPUN ASTA. DAR CINE STIE.....
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 8:39 am

CRISSTINICA scrie:PE PRINCIPIUL EU CENTREZ, EU DAU CU CAPUL, IATA SI TEMA MEA: MI-AS FI DORIT SA FIU JUDECATOR. NUMAI CA MI-A PLACUT CHIMIA ASA CA M-AM GANDIT SA FOLOSESC ASTA SI AM AJUNS LA FARMACIE. IN VISELE MELE MI-AR FI PLACUT SA-MPART DREPTATE, NUMAI CA LA CAT SUNT DE STRICTA NU STIU DACA AS FI AVUT PREA MULTE SANSE. PROBABIL CA M-AR FI PAZIT CU TRUPELE SPECIALE...
MI-AS DORI SA MA INTORC IN MOMENTUL IN CARE MARIUS MI-A PROPUS SA FACA SCOALA PE CARE O FACE ACUM. I-AM ZIS ATUNCI:" FUGI DE-AICI CA NU ESTI POTRIVIT PENTRU ASA CEVA." UNA DIN CELE MAI MARI TAMPENII DIN VIATA MEA. NUMAI CA DUMNEZEU NE MAI DA SI MINTEA CEA DE PE URMA..... SI AS MAI VREA SA MA INTORC INTR-UN MOMENT DIN VIATA MEA CAND AM LUAT O DECIZIE PE CARE SPER SI ACUM SA NU AJUNG SA O REGRET. NU STIU DACA AS FACE ALTFEL, NU POT SA SPUN ASTA. DAR CINE STIE.....

Aha, mai adaugam DREPTATE, NEINCREDERE, DECIZII si mult, mult REGRET
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 8:57 am

M-au lasat fetele la greu. Ei bine, voi termina eu cafeluta. Toate astea le acopar cu 'tot raul e spre bine', optimism, incredere in viitor si-n cei de langa noi, invatatura, iar indulcitorul este VIATA.

'O veche legenda Amerindiana povesteste despre un viteaz care a gasit intr-o zi un ou de vultur si l-a pus intr-un cuib de pui de preerie. Puiul de vultur a vazut lumina zilei odata cu puii de preerie si a crescut alaturi de ei.
Toata viata lui tanarul vultur a facut exact ceea ce faceau puii de preerie. Ciugulea insecte si scurma dupa rame in pamant. Cloncanea si caraia exact ca un veritabil pui de preerie. Iar cand zbura starnea un nor de pene pe o distanta de cativa metri.Pana la urma, acesta era stilul de zbor al puilor de preerie.
Anii au trecut si vulturul a crescut.Intr-o zi a vazut o pasare minunata care plana in inaltul cerului albastru fara nori. Elegant, pasarea uriata se rotea miscandu-si incet aripile aurii. “Ce pasare minunata!” a exclamat vulturul nostru catre prietenii lui puii. “Ce este? ” “Asta-i un vultur, regele pasarilor”, a cloncanit unul dintre pui. “Dar ar fi bine sa o lasi balta. Tu n-ai sa fii niciodata un vultur.”
Si uite asa vulturul a uitat de pasarea magnifica si a murit, convins fiind ca este un pui de preerie.

Ti-a trecut vreodata prin minte ca esti mai putin decat poti fi cu adevarat? ca poti obtine mai multe de la viata decat ai obţinut pana acum? Oricum ar fi DATI CLICK AICI
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 9:04 am

carmen scrie:Buna dimineata bucurie. Ce lume harnica. Haideti sa bem impreuna cafeluta facuta de adi. Dar daca mai adaugam un pic de nostalgie, amintiri si nerealizari? Ca doar asta este tema zilei, nu?

Buna dimineata , bucurie ! Intr-adevar , lume harnica ! Buna cafeluta lui Adi ! Zana unde ti-e ibricelul ? Sa mai adaug si eu niste regrete ? Numai sa nu iasa cafeluta prea amara !
Adina
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 9:08 am

Adina scrie:
Buna dimineata , bucurie ! Intr-adevar , lume harnica ! Buna cafeluta lui Adi ! Zana unde ti-e ibricelul ? Sa mai adaug si eu niste regrete ? Numai sa nu iasa cafeluta prea amara !

Buna surioara. Imagine este pregatit, doar pe voi va asteapta ca sa-l umpleti
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 9:12 am

carmen scrie:M-au lasat fetele la greu. Ei bine, voi termina eu cafeluta. Toate astea le acopar cu 'tot raul e spre bine', optimism, incredere in viitor si-n cei de langa noi, invatatura, iar indulcitorul este VIATA.

Ti-a trecut vreodata prin minte ca esti mai putin decat poti fi cu adevarat? ca poti obtine mai multe de la viata decat ai obţinut pana acum? Oricum ar fi DATI CLICK AICI

Nu te lasam la greu, zana draga ! The show must go on , nu-i asa ? ]2

Da, mi-a trecut prin minte ca sunt mai putin decat as putea fi , ca as putea mai multe , ca mi-ar place sa.... Oare de cate ori pe zi ??
Adina
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 9:17 am

Sa-mi fac tema repede. De ce? Daca ma gandesc prea mult, bat numarul record de pagini scrise pe oricare forum din lume.

Ce mi-as fi dorit sa fiu? MAMA. Este singurul meu MARE regret, ca n-am putut sa fiu mama. Chiar daca dau timpul inapoi lucrurile ar ramane la fel. Oare de ce trebuia sa ma intristez? Nu crisstinica, acest regret este prezent permanent la mine, nu tema ta este de vina.

La ce moment m-as intoarce ? Grea intrebare. Multe sunt dar ma opresc tot la un moment care chiar mi-a schimbat viata. Mi-ar fi placut sa urmez facultatea de matematica. Am dat la matematica-informatica si am picat cu o frumoasa medie de 7 si ceva. Anul viitor, in loc sa ma pun pe invatat cu simt de raspundere, dintr-o incapatanare prosteasca pe care astazi o regret, am dat la alta facultate unde am intrat. Si ce daca? Nu-mi placea dar, daca te lasi condus de incapatanare, nu ajungi prea departe. Acolo, cred, ca m-as intoarce. Matematica este unul din visele mele neinplinite.

Dar, cum bine am spus mai sus The Show Must Go On
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Lun Iul 30, 2007 9:17 am

AM CONVINGERI CONTRADICTORII: MEREU AM IMPRESIA CA AS PUTEA FI MAI MULT, ASTA M-A FACUT SA FIU ATAT DE MULT CAT SUNT ACUM. CRED DE ASEMENEA CA AS PUTEA FI SI ALTCEVA, NUMAI CA ASTA CONTRAZICE O ALTA CONVINGERE A MEA, SI ANUME CA TOTUL ARE UN SENS SI SE INTAMPLA CU UN MOTIV. POVESTEA CU VULTURUL NU PREA-MI PLACE, PENTRU CA ESTE PESIMISTA SI ARATA LIPSA IDEALURILOR SI RENUNTAREA LA INDEMNUL ALTORA. MI-AR FI PLACUT CA VULTURUL SA DESCOPERE CE ESTE CU ADEVARAT SI SA SE RIDICE DEASUPRA PUILOR DE PREERIE, INTELEGANDU-I SI PE EI PENTRU CA A AVUT OCAZIA SA STIE CUM TRAIESC.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 9:22 am

CRISSTINICA scrie:POVESTEA CU VULTURUL NU PREA-MI PLACE, PENTRU CA ESTE PESIMISTA SI ARATA LIPSA IDEALURILOR SI RENUNTAREA LA INDEMNUL ALTORA. MI-AR FI PLACUT CA VULTURUL SA DESCOPERE CE ESTE CU ADEVARAT SI SA SE RIDICE DEASUPRA PUILOR DE PREERIE, INTELEGANDU-I SI PE EI PENTRU CA A AVUT OCAZIA SA STIE CUM TRAIESC.

Conteaza mediul in care cresti, iar idealurile ti le faci, cand sti ca exista si altceva dincolo de acel loc in care cresti, sau ca viata poate fi si altfel.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Lun Iul 30, 2007 9:45 am

EU SUNT MAI VIZIONARA SI SUNT FERM CONVINSA CA TREBUIE SA-TI DEPASESTI CONDITIA. CONTEAZA MULT SI MEDIUL IN CARE TE FORMEZI, DAR NUMAI INCERCAND SA TE AUTODEPASESTI POTI REUSI. SPUNEA CINVEA CA TREBUIE SA VREI SA AJUNGI LA STELE CA SA POTI AJUNGE PE BLOC.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 9:48 am

Ca sa-ti depasesti conditia eu cred ca trebuie sa ai la ce sa te raportezi, cand sti ca exista doar acel cuib ai vrea sa zbori dar... unde? Daca nimeni nu ti-a spus ca se poate si altfel, ca exista viata si dincolo de cuib, unde sa zbori si mai ales cu ce, daca aripile ti-s frante din start.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 9:56 am

Asadar, tema serioasa astazi ! Ce as fi vrut sa fiu ? Avocat sau judecator , dar imi placea si profesia pe care am studiat-o , si cum viata nu prea mi-a dat de ales , am zis sa merg inainte doar cu atat , urmand ca intr-o zi sa-mi continui studiile . Imi pare rau insa ca a trecut enorm de mult timp pana sa ma hotarasc sa merg mai departe . Chiar renuntasem la idee , mi se parea ca este mult prea tarziu pentru mine, dar intr-o zi am luat taurul de coarne ]5 si mi-am zis "gata, pana aici ", si am facut ceea ce trebuia sa fac cu mult timp in urma !
In concluzie , nu mi-as schimba profesia pe care o am ! Imi place mult ceea ce fac !

In schimb, insa, am multe alte momente in care m-as intoarce sa o iau pe alt drum , dar asta- i alta poveste !
Adina
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Lun Iul 30, 2007 10:01 am

HEHE HIHI! AZI NE BATEM IN FILOZOFEALA! ADINA, DAR CE FACI? CA EU FIIND MAI NOUA N-AM HABAR. SI CARMEN? CE ZODIE ESTI? SIGUR CEVA DE PAMANT. EU UNA TOTDEAUNA M-AM UITAT IN ZARE, PESTE MARGINEA CUIBULUI.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 10:01 am

carmen scrie:Ca sa-ti depasesti conditia eu cred ca trebuie sa ai la ce sa te raportezi, cand sti ca exista doar acel cuib ai vrea sa zbori dar... unde? Daca nimeni nu ti-a spus ca se poate si altfel, ca exista viata si dincolo de cuib, unde sa zbori si mai ales cu ce, daca aripile ti-s frante din start.

Da, si eu cred asta ! Cunosc prea bine astfel de situatii si destui care renunta la vise inainte ca macar sa viseze ! Trist , dar adevarat !
Adina
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Lun Iul 30, 2007 10:04 am

DA, DAR ASTA NU TREBUIE SA FIE O REGULA! DEPINDE DE FIECARE. EU CRED CU TARIE IN SPUSA:"NU EXISTA NU POT, EXISTA NU VREAU!" AM INNEBUNIT PE TOATA LUMEA CU ASTA.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 10:06 am

CRISSTINICA scrie:HEHE HIHI! AZI NE BATEM IN FILOZOFEALA! ADINA, DAR CE FACI? CA EU FIIND MAI NOUA N-AM HABAR. SI CARMEN? CE ZODIE ESTI? SIGUR CEVA DE PAMANT. EU UNA TOTDEAUNA M-AM UITAT IN ZARE, PESTE MARGINEA CUIBULUI.

Pai , da , ne batem in filozofeala ! Oare cine-o fi vinovatul ]5 Sunt contabil cu state vechi si peste un an , (Doamne-ajuta!) , economist ! Dar tintesc si mai sus ! Sper sa ma tina aripile !

De zodie pe cine ai intrebat ? Pana una-alta iti spun ca eu sunt balanta ! Cantaresc muuuuuuuult, uneori chiar prea mult de ma plictisesc ]11
Ultima oară modificat de Adina pe Lun Iul 30, 2007 10:07 am, modificat 1 dată în total.
Adina
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 10:06 am

CRISSTINICA scrie:DA, DAR ASTA NU TREBUIE SA FIE O REGULA! DEPINDE DE FIECARE. EU CRED CU TARIE IN SPUSA:"NU EXISTA NU POT, EXISTA NU VREAU!" AM INNEBUNIT PE TOATA LUMEA CU ASTA.

Sunt de acord cu tine pentru ca si mie mi-a fost dat sa cresc alaturi de cei care m-au ajutat sa 'pot' ceea ce vreau.

Sunt fecioara.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 10:08 am

CARACTERISTICILE ZILEI - 30 iulie 2007

Ziua de luni, 30 iulie va fi guvernata de presimtiri, idealuri, semnificatii ale viselor, intuitie, plasamente financiare, bunastarea familiei si a caminului. Nostalgia trecutului este un alt aspect al acestei zile. Multi nativi vor avea stari melancolice si vor indentifica parneriate si relatii din trecut pe care nu le-au luat in calcul la momentul respectiv.

Ziua de luni este guvernata de Luna care se afla in miscare de revolutie completa in 27 de zile, 7 ore si 43 de minute. Luna este un element de apa si este specifica zodiei Rac.
Barbatii, in special nativii din Rac, sa fie atenti la alimentatie deoarece pot aparea unele tulburari digestive, iar femeile la durerile de sani, ovare si uter.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 10:08 am

CRISSTINICA scrie:DA, DAR ASTA NU TREBUIE SA FIE O REGULA! DEPINDE DE FIECARE. EU CRED CU TARIE IN SPUSA:"NU EXISTA NU POT, EXISTA NU VREAU!" AM INNEBUNIT PE TOATA LUMEA CU ASTA.

Nu trebuie si nu este o regula , insa din pacate , se intampla foarte des ! Drept ii ce spui acolo , asa zic si eu , dar mai mult cand le dau sfat altora ]6
Adina
membru
membru

Mesajde Adina » Lun Iul 30, 2007 10:12 am

carmen scrie:CARACTERISTICILE ZILEI - 30 iulie 2007

Ziua de luni, 30 iulie va fi guvernata de presimtiri, idealuri, semnificatii ale viselor, intuitie, plasamente financiare, bunastarea familiei si a caminului. Nostalgia trecutului este un alt aspect al acestei zile. Multi nativi vor avea stari melancolice si vor indentifica parneriate si relatii din trecut pe care nu le-au luat in calcul la momentul respectiv.

Ziua de luni este guvernata de Luna care se afla in miscare de revolutie completa in 27 de zile, 7 ore si 43 de minute. Luna este un element de apa si este specifica zodiei Rac.
Barbatii, in special nativii din Rac, sa fie atenti la alimentatie deoarece pot aparea unele tulburari digestive, iar femeile la durerile de sani, ovare si uter.

Asadar , Luna este de vina ! Si eu care credeam ca tema Cristinicai ]5 ]6
Adina
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 10:17 am

Astazi s-ar parea ca nu suntem in cea mai buna forma nici una

Horoscop sagetator 30 iulie 2007

Va sfatuim sa nu va asumati nici un risc astazi, pentru ca sunteti nervos si s-ar putea sa mizati gresit.
Nu calatoriti cu masina! Sunteti predispus la accidente.
Ar fi bine sa evitati discutiile în contradictoriu.

Horoscop balanta 30 iulie 2007

Astazi aveti tendinta sa criticati pe toata lumea. Încercati sa va temperati spiritul critic!
Fiti atent pe ce dati banii! S-ar putea ca partenerul de viata sa nu fie de acord cu cheltuielile pe care le faceti. Ca sa evitati o cearta, va sfatuim sa mergeti împreuna la cumparaturi.
Ar fi bine sa acordati mai multa atentie relatiilor parteneriale.

Horoscop fecioara 30 iulie 2007

Este posibil sa plecati într-o delegatie.
Nu sunteti în cea mai buna dispozitie si aveti tendinta sa exagerati. Va sfatuim sa nu va sustineti parerile cu încapatânare si sa evitati discutiile în contradictoriu.
S-ar putea sa fiti nervos pentru ca nu stati prea bine cu banii. În curând veti primi o suma importanta.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 10:25 am

Toate zodiile sunt aiurea

Horoscop berbec 30 iulie 2007

Dimineata va treziti obosit si nervos. Încercati sa va controlati agresivitatea, pentru ca riscati sa declansati unui conflict!
Va sfatuim sa nu faceti vizite, chiar daca partenerul de viata insista.
Profitati de timpul liber pentru a va odihni!

Horoscop taur 30 iulie 2007

Dimineata sunteti irascibil din cauza oboselii acumulate în ultima perioada. Va recomandam sa reduceti programul de munca. În ritmul acesta, riscati sa va îmbolnaviti.
Dupa-amiaza s-ar putea sa va loviti de o problema financiara. Va sfatuim sa nu-i dati prea multa importanta.

Horoscop gemeni 30 iulie 2007

Plecati într-o calatorie foarte importanta, care va poate aduce câstiguri serioase.
Va sfatuim sa va pastrati calmul si sa nu ridicati tonul la o persoana mai în vârsta.
Pe plan sentimental, puteti avea probleme daca sunteti prea încapatânat.

Horoscop rac 30 iulie 2007

Aveti mare nevoie de un împrumut. Pâna la urma, reusiti sa faceti rost de bani.
Pastrati-va calmul si odihniti-va mai mult! Sunteti predispus la probleme de sanatate.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Iul 30, 2007 10:25 am

Horoscop leu 30 iulie 2007

Dimineata aveti dificultati de comunicare si sunteti neinspirat. S-ar putea sa deveniti agitat si nervos. Va sfatuim sa amânati întâlnirile de afaceri si calatoriile.
De asemenea, este indicat sa evitati activitatile complexe, care necesita atentie si concentrare.
Puteti avea succes în activitatile legate de camin.

Horoscop scorpion 30 iulie 2007

Este posibil sa primiti o veste proasta de la o ruda îndepartata. Aceasta va indispune si va obliga sa va schimbati programul.
Plecati într-o calatorie neprevazuta. Va sfatuim sa fiti atent, pentru ca exista riscul sa fiti implicat într-un accident.

Horoscop capricorn 30 iulie 2007

Aveti de rezolvat o multime de probleme, pe care le-ati tot amânat. Aveti tendinta sa începeti mai multe treburi deodata.
Va sfatuim sa va organizati cât mai riguros. La nevoie, nu ezitati sa cereti ajutor celor din familie!
Spre seara, s-ar putea sa ajungeti în vizita la prieteni.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?