• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde ofelia » Joi Apr 12, 2007 6:56 pm

HANA79 scrie:si noi te iubim, Ofelia si te sustinem cu mare drag
M-AI EOTIONAT PANA LA LACRII ...ITI MULTUMESC SI TE IMBRATISEZ CU DRAG ! MULTI PUPICI ! :-5 :-5 :-5
Imagine
Imagine

SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
ofelia
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde nynna » Joi Apr 12, 2007 7:58 pm

ofelia scrie:
HANA79 scrie:si noi te iubim, Ofelia si te sustinem cu mare drag
M-AI EOTIONAT PANA LA LACRII ...ITI MULTUMESC SI TE IMBRATISEZ CU DRAG ! MULTI PUPICI ! :-5 :-5 :-5

Scumpa mea Ofelia abia am sosit ,am fost plecata .... si nu uita noi suntem cu sufletul ,gandul mereu alaturi de tine
in toate momentele importante in viata ta! :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :4 :4 :4
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."

Mesajde malimai » Joi Apr 12, 2007 9:09 pm

Noapte buna dragi prieteni
Imagine
malimai
membru
membru

Mesajde nynna » Joi Apr 12, 2007 9:15 pm

Somnik pufos tuturor ingerii sa va vegheze si maine soarele sa va intre in casa cu multe bucurii! :-5 :-1 :-1 :-1 :-1 :4 :18 :18
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."

Mesajde hana » Joi Apr 12, 2007 9:43 pm

somnic dulce, lin si vise palcute dragii mei
hana
membru
membru

ne intalnim!

Mesajde TEO » Joi Apr 12, 2007 11:22 pm

Am intrat in seara asta si v-am gasit parca mai bucurosi decat alte dati!! Ma bucur la randul meu, ca doar asta am invatat de la voi! Incerc sa intru si eu, daca imi spuneti o ora si o zi! Sau n-am inteles eu bine? Mi se pare ca pregatim o "iesire" impreuna?
Cu dragoste, pentru bucurosi,
Bucuroasa Teo
TEO
membru
membru

Mesajde malimai » Joi Apr 12, 2007 11:43 pm

EXTRAORDINAR,EXTRAORDINAR!
Asta a fost prima reactie.M-am topit.
malimai
membru
membru

Re: ne intalnim!

Mesajde fly » Vin Apr 13, 2007 12:05 am

TEO scrie:Am intrat in seara asta si v-am gasit parca mai bucurosi decat alte dati!! Ma bucur la randul meu, ca doar asta am invatat de la voi! Incerc sa intru si eu, daca imi spuneti o ora si o zi! Sau n-am inteles eu bine? Mi se pare ca pregatim o "iesire" impreuna?
Bucuroasa Teo

draga noastra, ora si data o asteptam de la tine, bucuroaso :-5
Imagine La multi ani pisicuta!!!
fly
membru
membru

Mesajde fly » Vin Apr 13, 2007 1:12 am

Imagine

Despre Izvorul Tamaduirii se spune ca Sfantul Apostol Andrei a venit sa predice Crestinismul cu un bat in mana si desi nu a stat mult aici, cat a stat a invatat lumea sa se inchine si cand a plecat, a plecat fara bat caci se spune ca i-a fost sete si a dat cu batul in stanca si a iesit apa. Astazi acest izvor tasneste din stanca doar de sarbatoarea Izvorul Tamaduirii. Tot aici se spune ca din pamant a rasarit o piatra in forma de cruce cu efecte tamaduitoare, care se mareste de la an la an, locul fiind cautat anual de mii de pelerini.

Sper ca aceasta zi sfanta sa va aiba in paza dragii mei, iar in inimile voastre sa existe doar liniste si iubire Imagine
Imagine La multi ani pisicuta!!!
fly
membru
membru

Mesajde Romy » Vin Apr 13, 2007 4:47 am

Imagine
Buna dimineata !
Fiindca nu am mult timp i-mi las prietenul gata pregatit (cu limbuta afara ) sa guste din cafeluta Imagine ! Plata cu anticipatie Imagine
De "linga" tara in care Sfincsi stau de vorba cu Nilul sfint
Va transmit mesaj de "pace" prosperitate si avint !
Imagine
"cine ma ia prea in serios, m-a inteles gresit!"
Romy
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 13, 2007 8:11 am

TEO scrie:Am intrat in seara asta si v-am gasit parca mai bucurosi decat alte dati!! Ma bucur la randul meu, ca doar asta am invatat de la voi! Incerc sa intru si eu, daca imi spuneti o ora si o zi! Sau n-am inteles eu bine? Mi se pare ca pregatim o "iesire" impreuna?
Bucuroasa Teo

N-as fi crezut sa am parte de asa o surpriza ! Vin si eu ca tot omul sa-mi beau cafeluta de dimineata , care lipseste din nou :-8 , si dau peste un mesaj de la TEO ! Imi zic "stai asa ca nu vad bine" :-13 :-13 si mai citesc o data si inca o data ! Da, Teo a venit sa ne aduca bucurie in suflet ! Nici nu exista un mod mai frumos de a incepe o zi !

Ce ma doare este ca nu a fost nimeni sa o intampine si mai mult de atat , din cauza celor care nu au inteles ca trebuie sa se conformeze si sa pastreze ordine in fiecare subiect si in fiecare topic , locul de intalnire si de discutii cu Teo era inchis ! Vedeti , intotdeauna actiunile noastre duc undeva si trebuie sa suportam consecintele !

adi scrie:Pentru ca nu tineti cont de ce spun.

Topic inchis

Cand ne linistim o sa putem vorbi cu doamna pana atunci NU
(Topicul "De vorba cu Teo")

Va rog si eu , ca pe viitor sa nu mai deviati de la subiect si postati acolo unde este cazul !
Adina
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 13, 2007 9:16 am

Fly, multumim din suflet ca ne-ai adus aceasta zi sfanta si mai apropae de noi!
hana
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 13, 2007 9:18 am

Ai dreptate, Adina..sunt asa de vioaie acum dupa ce am citit mesajul de la Teo, nu mi-a venit sa cred. Eu inca nu realizez...
Sa ne bucuram impreuna!
Si sa postam la subject:)
hana
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 13, 2007 9:18 am

Pentru ca nu incepe ziua pana nu ne bem cafeluta si , cum zana cea buna se pare ca este foarte ocupata , va invit eu sa savurati cu drag aceasta cafeluta speciala :

carmen scrie: Dulci si calde amintiri. Dar mai bine sa fac cafeluta. Imagine asteapta nerabdator sa vada ce ii ofer. Normal ca am sa incep, asa cum constructorul incepe cu fundatia, cu credinta. Apoi adaug amintiri, aromele copilariei si caldura ei, vraja, minune, bunatate, dragoste, cat mai multa liniste si impacare sufleteasca, pace, liniste, speranta, ingaduinta, devotament. Este musai sa mai pun cativa stropi de rabdare, tarie si forta, cumpatare, fericire, puteri reinnoite, curaj. Iar pentru mai multa aroma si dulceata am sa pun IERTARE

Si ca sa fie destula pentru toti , am sa mai aduc eu din rezervele mele inca o cafeluta cu gustul ei dulce / amarui :

carmen scrie:Imagine este pe foc asa ca nu-mi ramane decat sa-mi aduc mai aproape borcanasele. Prima lingurita va fi de liniste sufleteasca. Apoi intelegere, calm, rabdare, bunavointa, comunicare, incredere, uitare, un pic de indiferenta, curaj. Sa mai adaug cateva lingurite cu credinta, ganduri bune, vise, dorinta, impliniri, prietenie, zambete, iubire, speranta, sinceritate, intelepciune. Normal ca mai ramane loc si pentru a completa voi cu ceea ce aveti nevoie. Este cam dulce/amaruie cafeluta mea de astazi. Trebuie sa gasesc un indulcitor. DESTIN

Sunt sigura ca zana nu se va supara :-5 ....., pentru ca nu pot lasa bucurosii fara cafeluta , si ma gandesc ca o mana de ajutor nu strica !
Adina
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 13, 2007 9:21 am

Multumim pentru cafeluta calda, buna, prietenoasa cu iz de bucurie, sinceritate, calm si prietenie
hana
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 13, 2007 9:25 am

HANA79 scrie:Ai dreptate, Adina..sunt asa de vioaie acum dupa ce am citit mesajul de la Teo, nu mi-a venit sa cred. Eu inca nu realizez...
Sa ne bucuram impreuna!
Si sa postam la subject:)

Imagine
Buna , Hana ! Vezi ce cadou ne-a daruit Teo ? O bucurie imensa cu care sa incepem ziua !
Sper ca fiecare sa inteleaga ca trebuie sa existe o ordine !

Cum merge studiul pentru examen ?
Adina
membru
membru

Mesajde ofelia » Vin Apr 13, 2007 9:27 am

Bucuroasa Teo
Sunt coplesita de emotii.... TEO este cu noi !!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred .....Draga TEO spune-ne tu ora care-ti este potrivita si noi vom fii prezenti . Sa nu uiti niciodata ca noi PRIETENII BUCURIEI suntem alaturi de tine in orice moment al vietii tale . Te iubim ,TEO, neconditionat ! :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5
Imagine
Imagine

ofelia
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 13, 2007 9:35 am

Buna, Ofelia ! Pentru ca stiu ca tu nu bei cafea m-am gandit sa iti pregatesc un ceai fierbinte Imagine pe care sa il savurezi cu placere ! Sau un ceai cu lamaie Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde ofelia » Vin Apr 13, 2007 9:35 am

Buna dimineata dragii mei prieteni :HANA79,ADINA, FLY ,MALIMAI ,ROMY si celorlalti.... buna ZANA MEA CEA BUNA ..VA DORESC SA AVETI O ZI PLINA DE REALIZARI ! Multumesc pt. ceaiul pregatit cu atata grija ! Este f. gustos ! Iata ca acum am forta necesara sa alerg prin oras dupa medicamentele sotului meu . :-5 :-5 :-5
Ultima oară modificat de ofelia pe Vin Apr 13, 2007 12:53 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine

ofelia
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 13, 2007 9:45 am

Adina, azi-noapte am mai citit cate ceva si a inceput sa-mi placa materia ceea ce e extrem de important

Multumim din suflet si iti intoarcem toate urarile de bine, Ofelia! :-40
hana
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 13, 2007 9:48 am

HANA79 scrie:Adina, azi-noapte am mai citit cate ceva si a inceput sa-mi placa materia ceea ce e extrem de important

Multumim din suflet si iti intoarcem toate urarile de bine, Ofelia! :-40

Stiu cum este ! Conteaza foarte mult sa iti placa ce ai de invatat pentru ca intelegi mult mai bine si cu mai multa usurinta ! Asta e bine ! Poate te ajutam si noi ca sa ai avant si atunci examenul iti va fi mai usor !
Iti tinem pumnii !

Ce face baietelul ? Cum ii spuneti Victor sau Teodor ? (sper ca am retinut corect numele :-1 )
Adina
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 13, 2007 9:54 am

Da, ai retinut bine Victor Teodor:)
Tocmai ce a adormit.
Ii spunem Victor.
Prietenele mele ii spun, insa, Teodor. Amandoua sunt numele lui si amandoua ne plac.
E o intreaga poveste cu alegerea numelui printisorului nostru. Ne-am gandit mult la ce inseamna: Victorie si ,, Darul lui Dumnezeu''.
hana
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Apr 13, 2007 10:01 am

HANA79 scrie:Da, ai retinut bine Victor Teodor:)
Tocmai ce a adormit.
Ii spunem Victor.
Prietenele mele ii spun, insa, Teodor. Amandoua sunt numele lui si amandoua ne plac.
E o intreaga poveste cu alegerea numelui printisorului nostru. Ne-am gandit mult la ce inseamna: Victorie si ,, Darul lui Dumnezeu''.

Foarte frumos , Hana ! Iti doresc tot binele din lume si sa va bucurati impreuna cu printisorul vostru ! Sunt sigura ca sunteti tare mandri si fericiti !

Imagine
Adina
membru
membru

Mesajde hana » Vin Apr 13, 2007 10:11 am

Asa este, suntem foarte fericiti si dorim tuturor iubire. Atunci cand iubesti si floarea, si viata, si sotul, omul, in general, ai parte numai de bucurii!
hana
membru
membru

Mesajde nicoleta » Vin Apr 13, 2007 10:17 am

BUNA DIMINEATA OAMENI BUNI VAM TOT CITIT ZILELE ASTEA DAR NU AM AVUT TIMP SA VA SCRIU.VA DORESC O ZI DE VIS FARA SUPARARI SI NELINISTIRI SA AVETI O ZI CAT MAI PLACUTA!
nicoleta
membru
membru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?