• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Ce ar fi sa ne intilnim ?

Multumiri lui ROMY, intemeietorul subiectului!

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 4:29 pm

carmen scrie:Ieri ma gandeam la cuvantul bucurie. Pentru mine bucuria este un sentiment de multumire, o traire provocata de emotii placute, de multumire sufleteasca, o stare de bine. Oare pentru voi ce reprezinta acest cuvant?
Un prieten nu trebuie judecat din punctul nostru de vedere, chiar daca este real si, nu trebuie sa-l pretuim numai prin ceea ce ne convine noua, ci pentru ceea ce este el. Va doresc o zi in care sa fiti mai ingaduitori cu cei din jurul vostru.


Daca judeci oamenii nu vei mai avea timpul sa-i iubesti



Mi-ati adus atata bucurie , incat oricat as incerca eu sa va multumesc ar putea parea mult prea putin ! Surpriza pe care mi-ati facut-o mi-a adus multa , multa emotie si traire sufleteasca , un mare sentiment de prietenie , o stare de bine , de multumire ....Mi-ati daruit un cadou minunat si nu gasesc cuvinte ! Bucuria ne lasa uneori inmarmuriti , bucuria ne invaluie si ne place atat de mult melodia ei incat am vrea sa nu se mai termine !

Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 4:40 pm

carmen scrie:Va rog sa nu mai postati aici pana cand adina va putea posta pe pagina 300. Ne continuam discutiile pe Ce'ar fi sa ne intalnim? doar pana la pagina 300. Fiecare dintre noi meritam o surpriza, asta sa fie surpriza noastra pentru adina


Sa va multumesc ? Ar fi prea putin . Sa va spun cat de deosebiti sunteti ? Ar fi prea putin . Sa va spun ca va cautam de mult ? Ar fi prea putin . Sa va spun ca bucuria inseamna si multa iubire ? Sa va mai spun ca uneori cantecul nu se sfarseste nici dupa minute lungi de pauza ? Sa va spun ca fiecare clipa o putem trai cu intensitate ? Sa va spun ca atunci cand ploua , plange cerul pentru noi ? Sa va spun ca un zambet va lumineaza chipul ? Sa va spun ca poezia inimii o poti citi atunci cand simti ca exista ? Sa va spun ca trebuie sa fim cu sufletul deschis ? Sa va spun ca putem aduce mangaiere si numai cu o privire blanda ? Sa va spun ca o frunza in vant poate duce undeva un vis sau un gand ? ....Sa va mai spun altceva ? Tot ar fi prea putin ....

Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 4:57 pm

carmen scrie:Am sa pun ajutorul meu de nadejde Imagine pe foc si imi aduc borcanasele mai aproape.
Prima data pun un pic de Tact, Efort si Obiectivitate.
Apoi adaug Bunatate, Umanitarism, Camaraderie, Uitare, Rabdare, Iubire si Echilibru.
Poate aveti multe de completat la cafeluta de astazi dar, am vrut sa va aduc aminte ce ne uneste pe acest site.
Indulcitorul, tot de la TEO il am, PRIETENIE. Imagine Imagine.


Daca judeci oamenii nu vei mai avea timpul sa-i iubesti


TEO...BUCURIE...PRIETENIE...nu stiu daca ar mai fi ceva de completat ! Aici ne putem regasi cu totii !
Am savurat cafeluta , asa cum fac intotdeauna , chiar si la ora asta ! Important este ca mereu are caldura sufleteasca si multa intelepciune !

Sa cantam impreuna un cantec de suflet ce ne-a adunat pe toti aici Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:11 pm

carmen scrie:Trebuie sa caut niste batistute sa postez. Daca reusim acesta surpriza va avea o zi MAXIMA cum ai spune tu. Chiar am emotii pentru ziua de luni.


Nu gasesc batistele ....am o zi maxima ...si este sambata ....ceva m-a adus incoace si stiu ce anume , cantecul bucuriei din sufletele voastre !

adi scrie:Buna idee Adina chiar merita aceasta surpriza din partea noastra.


Ma simt importanta :-8 :-20 !
Aaa, nuuu , aici fiecare isi are rostul si locul lui , fiecare isi aduce bucuria sau tristetea , reusita sau nereusita , zambetul sau lacrima , important este ca fiecare se poate regasi undeva , intr-un cuvant , un desen , o poezie, un cantec , bucuria este sa fim impreuna !

malimai scrie:Am o propunere.Sunteti de acord sa pastram ultima pagina ,cea de 300,pt maine sa o sarbatorim impreuna cu Adina?

Oare se poate?Ne putem muta la Alan-Dala?Zic si eu :-8


Oameni cu idei :-20 ...Multumesc din suflet ! Sper insa ca , pana la urma , sa nu vorbesc doar eu...si cu mine !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Sâm Apr 14, 2007 5:12 pm

Buna Adina!Surpriza noastra a fost desconspirata.... Oricum te iubim ....
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:16 pm

Imagine Buna, Florina ! Ce ma bucur ca ne intalnim !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Sâm Apr 14, 2007 5:17 pm

Te saruta si saluta si ninus, e la mine. Vii si tu?????
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Sâm Apr 14, 2007 5:18 pm

Mai tu citesti gandurile????? :-5
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:22 pm

Imagine Buna si tie , Hana ! Bucuria este tot mai mare ! Poate mai vin bucurosi ! Nimic nu este mai frumos decat sa imparti bucuria cu prietenii ! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:24 pm

fly scrie:Mai tu citesti gandurile????? :-5


Ceva imi spunea ca trebuie neaparat sa va caut astazi pe aici ! Asa ca pasii m-au purtat spre "Clubul bucuriei" !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Sâm Apr 14, 2007 5:25 pm

Imagine


iti daruim niste flori poate ajungem la pag. :-17 300
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Apr 14, 2007 5:25 pm

Buna, ADINA..eu tot ieseam, toi ntram ca sa fii tu cea care scrie prima la pagina 300..sper sa nu am ghinionul sa imi apara mesajul meu primul la pag 300

Ce sa-ti spun, te iubim toti, apreciem si suntem niste adevarati prieteni, toti:)
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:26 pm

fly scrie:Te saruta si saluta si ninus, e la mine. Vii si tu?????


O salut si eu cu mare drag ! Imagine A iesit buna cafeaua ? Sau poate aveai nevoie de un ajutor precum Adi ? Ce reteta originala au avut ei doi , Carmen si Adi , la Bucuresti ! :-20
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Apr 14, 2007 5:29 pm

Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Sâm Apr 14, 2007 5:29 pm

a zis Nina ca e buna... asta pentru ca n`a gustat`o pe`a lui Adi si Carmen...
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Apr 14, 2007 5:32 pm

va pupic pe toti si va daruiesc o parte inima mea care sa va poarte noroc
http://www.fastnews.ro/photos/7555dbe6e ... 9e100f.jpg
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fly » Sâm Apr 14, 2007 5:34 pm

sa vina muzica... si sa dansam ca doar de aia am asteptat sarbatorirea 300 :-36 :-36 Adina nu ne`ai spus, cum de esti cu noi???? doamne ce bucurie ne`ai facut :-5
Ultima oară modificat de fly pe Sâm Apr 14, 2007 5:35 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:35 pm

HANA79 scrie:Buna, ADINA..eu tot ieseam, toi ntram ca sa fii tu cea care scrie prima la pagina 300..sper sa nu am ghinionul sa imi apara mesajul meu primul la pag 300

Ce sa-ti spun, te iubim toti, apreciem si suntem niste adevarati prieteni, toti:)


Important era sa fiu si eu prezenta la inaugurarea paginii 300 , asa ca , datorita surprizei pe care mi-ati facut-o , si pentru care va multumesc din inima , sunt si eu pe aici !

Si acum cred ca putem da drumul la chef , artificii , distractie , si liber la discutii ...
Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:38 pm




Imagine Multumesc mult , Hana ! Am sa-l aduc aici pentru ca este minunat !
Imagine si , la fel si pe acesta , sa ne poarte noroc , precum spui tu
Imagine
Ultima oară modificat de Adina pe Sâm Apr 14, 2007 5:40 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Apr 14, 2007 5:38 pm

haideti, sa mai apuc si eu 5 minute din Bucurie:)
trec la invatat
cred ca prietenii simt unii pentru ceilalti, indiferent de distanta
eu tocmai faceam o pauza de invatat si am trecut sa vad ce mai e pe forum..cand..uite:)
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Sâm Apr 14, 2007 5:42 pm

trebuie sa-i facem o bucurie si lui Adi
toata ziua m-am gandit la el si ca l-am suparat
cea mai frumoasa surpriza ar fi sa vada ca postam acolo unde trebuie
si poate ca ar fi bine sa deschidem un topic...Bucuria postarii nu trece de respect
si cand ar aparea mici neintelegeri, acolo sa le postam
nu stiu
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:45 pm

HANA79 scrie:haideti, sa mai apuc si eu 5 minute din Bucurie:)
trec la invatat
cred ca prietenii simt unii pentru ceilalti, indiferent de distanta
eu tocmai faceam o pauza de invatat si am trecut sa vad ce mai e pe forum..cand..uite:)


Cred ca putem simti cand cineva ne transmite un gand bun sau atunci cand ne cheama , chiar si de la distanta ! Iata cum ne putem intalni !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ofelia » Sâm Apr 14, 2007 5:45 pm

Adina scrie:
carmen scrie:Va rog sa nu mai postati aici pana cand adina va putea posta pe pagina 300. Ne continuam discutiile pe Ce'ar fi sa ne intalnim? doar pana la pagina 300. Fiecare dintre noi meritam o surpriza, asta sa fie surpriza noastra pentru adina


Sa va multumesc ? Ar fi prea putin . Sa va spun cat de deosebiti sunteti ? Ar fi prea putin . Sa va spun ca va cautam de mult ? Ar fi prea putin . Sa va spun ca bucuria inseamna si multa iubire ? Sa va mai spun ca uneori cantecul nu se sfarseste nici dupa minute lungi de pauza ? Sa va spun ca fiecare clipa o putem trai cu intensitate ? Sa va spun ca atunci cand ploua , plange cerul pentru noi ? Sa va spun ca un zambet va lumineaza chipul ? Sa va spun ca poezia inimii o poti citi atunci cand simti ca exista ? Sa va spun ca trebuie sa fim cu sufletul deschis ? Sa va spun ca putem aduce mangaiere si numai cu o privire blanda ? Sa va spun ca o frunza in vant poate duce undeva un vis sau un gand ? ....Sa va mai spun altceva ? Tot ar fi prea putin ....

Imagine
TOTI BUCUROSII AU RESPECTAT PROPUNEREA ZANEI...AM DORIT CU TOTII SA AI O ZI BUNA CU SURPRIZE PE MASURA ....TE IUBIM CU TOTII( sau toatele ?! )..... :4 :-5 :-5 :-5
Ultima oară modificat de ofelia pe Sâm Apr 14, 2007 5:53 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine



SA VA FIE VIATA CA UN CANTEC DE VALOARE , CA O FLOARE CU NUME DE TEO !
Avatar utilizator
ofelia
membru
membru
 
Mesaje: 7260
Membru din: Dum Apr 08, 2007 1:17 am
Localitate: Campina-prahova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:49 pm

fly scrie:sa vina muzica... si sa dansam ca doar de aia am asteptat sarbatorirea 300 :-36 :-36 Adina nu ne`ai spus, cum de esti cu noi???? doamne ce bucurie ne`ai facut :-5


Cumva :-23 , chiar voi m-ati chemat aici ! Bucuria voi mi-ati adus-o si o daruiti in fiecare zi neconditionat ! Asta imi doresc , sa va aduc si eu bucurie voua , prieteni dragi !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adina » Sâm Apr 14, 2007 5:59 pm

HANA79 scrie:trebuie sa-i facem o bucurie si lui Aditoata ziua m-am gandit la el si ca l-am suparat
cea mai frumoasa surpriza ar fi sa vada ca postam acolo unde trebuie
si poate ca ar fi bine sa deschidem un topic...Bucuria postarii nu trece de respect
si cand ar aparea mici neintelegeri, acolo sa le postam
nu stiu



Il vad si pe Adi , in sfarsit ! Mi-ati facut o mare bucurie si sper ca mai stai si tu putin sa sarbatorim !
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ce ar fi sa ne intalnim ?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 50 vizitatori

  • Reclame
cron