• Reclame

Revista Teo: www.revistateo.ro

locul de strigat durerea

LOC DE DAT CU CAPUL

esti de acord cu aceasta camera?

DA
15
100%
NU
0
Niciun vot

Voturi totale : 15

locul de strigat durerea

Mesajde carmen » Joi Noi 29, 2007 11:44 pm

dragutilor, avem un loc, doar al nostru, unde putem sa ne strigam durerea fara teama de a veni cineva de afara si a rade de problemele noastre. Ne-a venit ideea ascultand plansul gabrielei. Net-ul este un loc public si poate nu vrem ca toata lumea sa ne stie secretele ci doar prietenii apropiati, ce-i care ne inteleg si ne iubesc.

Sa ne deschidem inimile aici, fara rezerve si frica.
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Joi Noi 29, 2007 11:45 pm

Foarte buna ideea, chiar buna! Nu o zic doar asa, e bine sa avem un loc al nostru, unde sa strigam ce ne doare...
adrian
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Joi Noi 29, 2007 11:48 pm

deci de-asta ati disparut voi...
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde fly » Joi Noi 29, 2007 11:49 pm

astazi stig din cauza somnului gooooooooooooooooooooo natiune , mai glumesc nu va suparati ?rusini! ?rusini! ?rusini!

buna ideea ?pupasca!
Imagine La multi ani pisicuta!!!
fly
membru
membru

Mesajde carmen » Joi Noi 29, 2007 11:52 pm

Oare trebuia sa o numim camera secretelor? ?hm! E bine si asa
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde ioana1986 » Joi Noi 29, 2007 11:52 pm

Aici erai mami.Te-am gasit ?pupasca! Buna seara fratiorul meu drag ?pupasca!
ImagineImagine
ioana1986
membru
membru

Mesajde carmen » Joi Noi 29, 2007 11:56 pm

alfa scrie:Hop si eu!Incep prin a va spune inainte de toate ca voi suntei prietenii mei de suflet!Printre altele sunt putin c-am necajita,Sorin nu se simte prea bine de fapt are perioade de bine dar mai mult de rau.In 1994 a suferit un atac de panica in urma unei vanzari la CT.a unei case care era pe numele soacrei mele.Fraiera era in perioada ai ala CT.si a semnat un act fara sa primeasca nici un ban(casa fiind vanduta unor makedoni)ne-a sunat tarziu in noapte sa venim urgent acolo(stiindu-l pe Sorin cum e...)ca sa recuperam banii.In fine intr-un final sa rezolvat(numai noi stim cum......)dar Sorin a ramas cu sechele.Am chemat N.doctori si fiecare a avut cate o parere:Ba ca a facut comotie cerebrala ,ba congestie cerebreala e.t.c.(ptr.ca la CT. in ziua plecarii spre Bucuresti numai stia de el era incoonstient)Intadevar au trecut 13 ani de atunci dar au ramas cateva sechele(amortirea mainii stangi,capul cu dureri enorme si multe altele care sunt relative)si sincer va spun ca numai eu stiu prin ce am trecut cu el,l-am inteles,am facut cum a vrut ,totul ca sa nu-l enervez sau sa- fac vreo suparare.Ar fi mai multe de spus dar nu prea stiu cum.Daca el sa refugiat de aproape toata lumea m-am dat si eu dupa el numai ca sa se simta el bine.Uneori stau si ma gandesc ca poate nu fac bine,dar cum spune mama mea e un om dificil si ori il i-au ca atare,ori.....Deacea vreau sa va multumesc din tot sufletul ca sunteti prietenii mei sa ca va iubesc enorm
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde adrian » Joi Noi 29, 2007 11:56 pm

Sa nu intelegeti ca aici este un ce ar fi sa ne intalnim, carmen a creat acest loc sa avem unde sa ne spunem durerea fara ca oricine sa o citeasca. In grup suntem toti bucurosii. puteti viziona lista
apasand GRUPURI in partea de sus a forumului
Ultima oară modificat de adrian pe Joi Noi 29, 2007 11:57 pm, modificat 1 dată în total.
adrian
membru
membru

Mesajde carmen » Joi Noi 29, 2007 11:57 pm

alfa scrie:Am omis ceva...din cauza problemei lui(nu e baiat rau e chiar un barbat super tare dupa17 ani de casnicie_sau il vad eu asa cutoate momentele lui de rasfatat ?HAHA! )nu a vrut sa avem prichindei ?hm!
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde carmen » Joi Noi 29, 2007 11:58 pm

alfa scrie:V-am spus vou celor mai dragi prieteni in mare cum ar sta treaba dar uneori ma mai apuca si pe mine tristetea(mama lui care nu la inteles si nu-l intelege dar in acelasi timp <<ma bucur"ca atat cat imi sta in puteri il voi ajuta(au fost perioade de 4-5 ani in care am mumcit si 14 ore pe zi(e adevarat era afacera noastra dar la un moment dat am ajuns la 41 de k.g si numai puteam eu sa fac fata de una singura,am ajuns la spita unde m-au tinut sub perfuzii 2 saptamani,ca apoi sa se duca totul de rapa)acum avem alta afacere dar tot eu drag mai mult(vb. serios,ca el ori e ,,lenes''asa cum ii spun eu ca sa il montez in bine sa aiba o preocupare)ma ocup sdi de casa si can pot vin sa ma relaxez cu voi!pana acum nu am spus nimic fiind coonstienta ca si voi aveti problemele voastre si sa nu va incarc si eu cu ale mele.Scuze daca am spus ceva nepotrivit,dar va iubesc enorm si nu stiu ce m-as face fara voi!! ?pupasca! ?pupasca!
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Joi Noi 29, 2007 11:58 pm

am inteles, dragul nostru adi! aici e coltul unde aruncam problemele la gunoi.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde carmen » Joi Noi 29, 2007 11:59 pm

alfa scrie:
CRISSTINICA scrie:gabriela, cat de multe ai strans! si acum te-au razbit. e minunat daca te poti detasa stand aici cu noi. numai tu poti sti prin ce treci, si, vai, de atata vreme! banuiesc ca ati avut si ceva tratamente, nimic n-a avut efect?
Nimic nu a avut efect:doctorul lui de la spitalul militari i-a dat un tratament,care acum nu-si mai are efectul.Mi-am adus aminte de un lucru pe care nu vroiam sa mi-l amintesc :In 1996 am facut un avort,nefiind c,,curatata bine''eram la un pas de septicemie,doctorul meu(fiind si prieten de familie)am stat cu ifectia in organism 2 ani,mi-a salvat viata pe muchie de ,,cutit'' ?fara!
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde ioana1986 » Joi Noi 29, 2007 11:59 pm

adi scrie:Sa nu intelegeti ca aici este un ce ar fi sa ne intalnim, carmen a creat acest loc sa avem unde sa ne spunem durerea fara ca oricine sa o citeasca. In grup suntem toti bucurosii. puteti viziona lista
apasand GRUPURI in partea de sus a forumului

Am inteles,sa traiti
ImagineImagine
ioana1986
membru
membru

Mesajde hana » Vin Noi 30, 2007 2:30 am

extrem de buna ideea ?pupasca!
hana
membru
membru

Mesajde Adina » Vin Noi 30, 2007 10:14 am

De cand asteptam eu un loc de dat cu capul, un loc unde sa pot sa-mi strig durerea si , cum spune Crisstinica, sa mai arunc problemele la gunoi !
Se poate sa va iubesc mai mult din zi in zi ? Nu stiu, dar cu siguranta va "iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine" ! ?pupasca!
Adina
membru
membru

Mesajde amika » Vin Noi 30, 2007 6:30 pm

Salut aceasta initiativa !
Sunt multe probleme de care ne lovim in viata , cu pasi hotarati si cu speranta fie sa trecem peste ele !

Cu drag
amika
Dragostea constă în dorinta de a da ce este al tău altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.

Emanuel Swdernborg
amika
membru
membru

Mesajde CLAUDIA » Mie Dec 05, 2007 7:56 pm

sunt super incantata de camaruta asta
Imagine
mi-am tras semnatura noua
CLAUDIA
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Lun Dec 10, 2007 8:17 pm

au fost odata doi tineri frumosi si inteligenti. s-au vazut, s-au placut, s-au iubit. s-au casatorit. odata mutati impreuna iubirea nu a mai avut putere, iar dupa ce am aparut noi, eu si fratele meu, cred ca depresia mamei s-a adancit si s-a lipit profund de sufletul ei. amintirile mele din copilarie au disparut. cred ca sunt in aceeasi cutie bine inchisa din mintea mea unde se gasesc certurile aproape zilnice, bataile, tristetea mamei, incapacitatea tatei de a intelege. nu-mi amintesc decat de un singur cadou de mos nicolae:un fular galben. pe mos craciun nu l-am cunoscut pana m-am marit. tin minte in schimb cum am fugit de-acasa in clasa a patra cu fratele meu de mana siu cum am ajuns la bunici dupa ce am schimbat trei trenuri. bunicii ne-au crescut de atunci, de fapt ne ingrijisera si inainte si abia acum, mare fiind, pot realiza ce sacrificii au facut si cat au muncit pentru asta. mainile lor nu le voi uita niciodata.
cum sunt eroii nostri astazi? fratele meu este realizat, are un baietel. mama se zbate in continuare in lumea ei, tata se reface dupa ce in urma cu cinci ani a operat un cancer si in urma cu trei ani a operat o metastaza. maia nu mai este, se odihneste in sfarsit. bunicul e singur la tara, traieste in casa lui pe care a luat-o unchiul meu pe toata cu japca.
eu? sunt aici. odata cu bunicul se vor stinge si amintirile mele din copilarie, atat de putine cate au fost. oricum casa nu mai e sub nici o forma la fel cu cea in care am crescut. de multe ori ma intreb care-i rostul meu pe lumea asta. cand eram mica ma gandeam ca de fapt eu sunt un bebelus care-si viseaza viata. cine stie, poate asa si e.......
asa ca sper sa ma intelegeti daca pentru mine sarbatorile, incepand cu ziua mea, ma cam baga in tristete. anul asta insa cred ca va fi altfel.
CRISSTINICA
membru
membru

Mesajde carmen » Lun Dec 10, 2007 9:10 pm

acum n-am cuvinte, imi plange sufletul
Imagine Imagine
carmen
membru
membru

Mesajde nynna » Lun Dec 10, 2007 10:11 pm

mi-a vibrat sufletul de multa tristete ,citind aceste randuri !mereu te-am apreciat ptr sinceritatea ta!

?pupasca!
Imagine
Imagine
nynna
membru
membru

Localitate: "Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima."

Mesajde ioana1986 » Lun Dec 10, 2007 10:14 pm

Ce trista si nedreapta e viata uneori ?fara!
ImagineImagine
ioana1986
membru
membru

Mesajde adrian » Lun Dec 10, 2007 10:52 pm

Este atat de trist, stiu ca este! ai ales sa ne arati o parte din viata ta care este acoperita cu ranchiuna si durere. Copilaria. Stii si eu am trecut printr-o situatie de genul celei descrise de tine. Tata, mare fan al bauturii, mama sacult de box, locul unde el isi varsa nervii.
15 ani, fugi de aici ca sa nu te prinda, fugi de datorii, fugi de propietarii, in al caror apartamente stai, pentru ca, esti mama singura cu un copil.
Copil care si el, batjocorit la scoala din diferite motive, pentru ca era slab, prea sarac...
dar nu asta voiam sa -ti zic, stii ce cred eu, experienta dura a copilariei, m-a ajutat sa vad raul, sa vad ca lumea de afara de dura, ca bautura nu e buna, ca am fost crescut din ce am avut, ca mama si-a rupt de la gura ca sa-mi de-a mie si etc...

Stii, cred ca sunt mai castigat ca un copil care a avut de toate, chiar si parinti, nu stie sa pretuiasca nimic, el fumeaza, beau, se drogheaza.

am invatat sa avem grija de noi, sa iubim, sa ne atasam de oameni.
mama a plans, ieri, ca nu mi-a oferit copilarie, ca nu am avut sarbatori
si eu i-am zis
multumesc ca m-ai tarat dupa tine, ca nu mai dat la casa de copii si ca m-ai facut om mare

NU AI FOST FERICITA CAND ERAI MICA, SI ACUM AMINTIRILE COPILARIEI ITI MANANCA DIN FERICIRE, ASA CUM RUGINA MANANCA FIERUL.

DRAGI BUCUROSI,
hai sa fim copiii! sa declaram aceste sarbatori, sarbatorile copiilor din noi, care au ramas undeva inchisi, de imprejurarile prin care am trecut.
adrian
membru
membru

Mesajde ioana1986 » Lun Dec 10, 2007 11:40 pm

Se pare ca tristetea ne-a coplesit pe toti in seara asta.
Copilaria mea...izbitor de asemanatoare cu cea a lui Adi.Mi-a rascolit sufletul si m-a facut sa imi aduc aminte de copilaria pe care mi-as fi dorit,poate,sa nu o am.
Cu toate ca suferinta si teama erau stapane pe copilaria mea,nu a fost vina mea ca m-am nascut...eu nu am cerut asta.Dar acum ma gandesc ca poate tot venirea mea pe lume a adus putina liniste in familia mea.O liniste care din pacate nu a durat foarte mult.Amintiri din copilarie...multe certuri(la care asistam neputincioasa,stand intr-un coltisor cu mainile la urechi),multa saracie si din "fericire"...o singura scena(vazuta de mine,sigur au mai existat si altele,inaintea venirii mele pe lume)in care mama a fost sac de box pentru tata...un mare amator al bauturii.O scena care din pacate nimeni si nimic nu o poate sterge din mintea mea.Asta m-a facut sa devin cel mai introvertit copil din lume si sa ma inchid intr-o lume stiuta doar de mine.Pana cand?Pana intr-o zi in care tata si-a dat seama ca cea mai importanta e familia si nu bautura.De ce l-am iertat pentru toata suferinta provocata?De ce mama a suportat multi ani umilinte?De ce am trait ani de zile in saracie din cauza unui viciu blestemat?Prea multe intrebari care au un sigur raspuns...IUBIREA DE MAMA. Acum suntem o familie fericita datorita ei.
E doar un scurt rezumat,nu vreau sa plictisesc...va iubesc pentru ca ati intrat in viata mea bucurosilor
ImagineImagine
ioana1986
membru
membru

Mesajde CLAUDIA » Mar Dec 11, 2007 8:42 am

sunteti cu adevarat invingatori,complimente mamelor ca v-au crescut si educat frumos,ii multumesc lui DUMNEZEU ca v-am intalnit,lectii de viata care ma invata cum sa imi ingrijesc familia, va iubesc la infinit
Imagine
mi-am tras semnatura noua
CLAUDIA
membru
membru

Mesajde CRISSTINICA » Mar Dec 11, 2007 10:09 am

nu mai am cuvinte sa va multumesc. toti aveti dreptate: adi, asa e, suntem mai castigati poate decat unii din ce-i ce-au crescut cu o familie. asa e, ioana, nu noi am cerut sa ne nastem. dar in final suntem oameni pe picioarele noastre. e buna pilda din povestea zanei, cel mai greu cred ca este sa ne acceptam asa cum suntem. promit sa lucrez la asta. si sper sa las cat mai mult din tristete aici.
CRISSTINICA
membru
membru

Următorul

Înapoi la LOC DE DAT CU CAPUL