• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Votati-l pe Costel Busuioc

Votati-l pe Costel Busuioc

Mesajde adrian » Mie Feb 06, 2008 12:21 am

Cine este Costel Busuioc?
Costel Busuioc are şansa să îşi schimbe viaţa. Este un bărbat simplu, zidar de meserie. N-are studii muzicale, dar are har şi merită să continue. Singurele vocalize din viaţă le-a făcut în timp ce dădea cu sapa în grădina sa din Ghilad, Timiş sau duminica la slujbă.

Ca dovadă că este talentat, Costel Busuioc a fost invitat să ia lecţii de canto la prestigioasa Operă din Viena. Oamenii îl plac şi îl admiră, dar cel mai tare îi duc dorul ai lui, mai ales că bărbatul a fost nevoit să plece în Spania la muncă.

Printre străini pe şantier, cineva l-a auzit cântând şi i-a sugerat să se înscrie la concursul "Hijos de Babel". Costel a trecut de preselecţie şi de alţi 4.000 de concurenţi. Aşa a prins un loc în finala în care au intrat zece cântăreţi.

Dacă v-a convins îl puteţi vota încă trei zile, nu de alta, dar şi contracandidaţii săi sunt bine pregătiţi.

Dacă doriţi ca românul Costel să câştige concursul, accesaţi această adresă http://babel.rtve.es/votaciones/.

IN DREAPTA JOS EXISTA UN FORMULAR
Ultima oară modificat de adrian pe Mie Feb 06, 2008 5:19 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Adina » Mie Feb 06, 2008 8:44 am

L-am votat si chiar am constatat cu multa bucurie ca are cele mai multe voturi . De fapt conduce detasat ! Ii doresc mult succes si chiar sper sa fie castigatorul, doar e roman de-al nostru si are talent ! ?toast!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde CRISSTINICA » Mie Feb 06, 2008 9:03 am

am votat si eu, am auzit de acest baiat de la cineva care a vazut un reportaj sau ceva la tv, bine ca ne-ai spus, adi! are dreptate adina, are cele mai multe voturi!
sunt o ratzushca tare norocoasa! prietenii stiu de ce!
http://crisia.net/
Avatar utilizator
CRISSTINICA
membru
membru
 
Mesaje: 3429
Membru din: Mie Iun 06, 2007 8:27 am
Localitate: BUZAU
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Petrica » Mie Feb 06, 2008 11:49 am

CRISSTINICA scrie:am votat si eu, am auzit de acest baiat de la cineva care a vazut un reportaj sau ceva la tv, bine ca ne-ai spus, adi! are dreptate adina, are cele mai multe voturi!


Asa e,l-am votat si eu, au fost la protv sapt trecuta niste reportaje, dar nu le-am prins complete, doar putin din ele, cred la acele reportaje te referi ?fara!
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ioana1986 » Mie Feb 06, 2008 1:01 pm

L-am votat si eu pe Costel si am vazut ca are un avans considerabil. Conduce cu 7248 de voturi pana la acest moment. Ii tinem pumnii in continuare ?toast!
ImagineImagine
Avatar utilizator
ioana1986
membru
membru
 
Mesaje: 3727
Membru din: Sâm Mai 26, 2007 9:42 am
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Mie Feb 06, 2008 2:39 pm

asa bine imi pare ca ai pus linkul, Adi!eu am auzit de el abia de cateva zile, mama mi-a spus de el si tot ma tineam sa caut pagina de net sa-l votez.Dupa ce l-am ascultat la prima mi-au dat lacrimile!
Merci din suflet! ?pupasca! ?pupasca!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Feb 28, 2008 5:20 pm

a mai castigat o etapa mai sunt doua etape si e cel mai bun felicitarii ?toast! ?toast!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Joi Mar 06, 2008 9:09 am

a castigat si semifinalaa!!!
cu 26 de puncte!
noi, il putem vota, pe internet
Mult succes, Costel!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Mar 06, 2008 2:29 pm

unde sury il putem vota ?hm! ca el trebuie sa castige ;) mult succes Costel ?toast!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde hana » Joi Mar 06, 2008 4:17 pm

Aseara au zis la Romantica sister, ca il putem vota pe internet. Nu am avut timp sa ma dumiresc exact, dar am intrat pe acest site Imagine
si am impresia ca daca descarcam in telefonul mobil o melodie, in felul asta el e votat
si pe site-ul tvr scrie multe de el si astia i-au facut si un blog unde e un interviu cu el, f frumos
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Mar 12, 2008 3:08 pm

parca am auzit la stiri ca azi e semifinala ?cine! mult succes ?toast!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ioana1986 » Mie Mar 12, 2008 3:25 pm

In aceasta seara de la ora 21.00 va fi difuzata in direct FINALA concursului "Hijos de Babel" asa ca ii tinem pumnii lui CostelImagine
ImagineImagine
Avatar utilizator
ioana1986
membru
membru
 
Mesaje: 3727
Membru din: Sâm Mai 26, 2007 9:42 am
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Petrica » Mie Mar 12, 2008 10:23 pm

ioana1986 scrie:In aceasta seara de la ora 21.00 va fi difuzata in direct FINALA concursului "Hijos de Babel" asa ca ii tinem pumnii lui CostelImagine

Asa este, mult succes ?toast!
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Mar 12, 2008 10:33 pm

este acum pe romantica ,dar eu nu pot vedea
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Mar 13, 2008 1:11 am

acum sa terminat a castigat ?toast! ?toast! felicitari

mult succes in continuare
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Votati-l pe Costel Busuioc

Mesajde Petrica » Dum Mar 16, 2008 6:30 pm

E fanul lui Gigi Becali

Imagine
A castigat un loc in inimile a milioane de oameni si un supercontract cu una dintre cele mai importante case de productii din lume. Romanul Costel Busuioc a triumfat, miercuri seara, in finala concursului 'Hijos de Babel' din Spania. Talentul lui l-a impresionat pe Gigi Becali, care tine mortis sa-l cunoasca pe 'Pavarotti din Carpati'. El vrea sa-i daruiasca 10.000 €.

In finala concursului 'Hijos de Babel', Costel Busuioc a interpretat 'La Traviata' (Verdi) si, in urma punctajului obtinut, a ajuns printre cei trei finalisti. Cu 'Nessun Dorma', a incantat apoi audienta. Desi juriul i-a dat doar nota 8, voturile publicului l-au ajutat sa devina marele castigator. Costel a semnat deja un contract cu celebra casa de discuri Sony BMG, asigurandu-si astfel o cariera de tenor profesionist. O intorsatura neasteptata pentru romanul sarac, plecat la lucru in Spania ca sa-si ajute familia. Costel a fost un tanar amarat. A plecat de mic de acasa pentru a face rost de bani. A spalat vagoane, a pazit oi, a facut de toate pentru a nu muri de foame.
Imagine
Povestea lui Busuioc l-a miscat pe Gigi Becali. 'Latifundiarul din Pipera' vrea sa-l cunoasca pe talentatul artist si l-a invitat la palatul sau din Aleea Alexandru, unde intentioneaza sa-i inmaneze un premiu. 'Am auzit ca, acum niste ani, Costel a pazit oi, ca si mine, pe vremuri. Ii dau 10.000 de euro. Costel Busuioc merita acesti bani. E un adevarat talent si mi-ar placea chiar sa-i sponsorizez un eventual album cu muzica clasica. Cand o sa am timp sa merg la inregistrari, mi-ar placea sa scoatem impreuna un album cu muzica religioasa. Nu am renuntat la ideea de a scoate un album de colinde', ne-a declarat Becali.

Fara sa stie ceva despre gestul lui Becali, Daniela Busuioc, sotia lui Costel, ne-a declarat ca 'Pavarotti din Carpati' e sustinator al echipei de fotbal Steaua Bucuresti. 'Sotul meu este un mare microbist. Despre domnul Gigi Becali va pot spune ca e preferatul nostru. Mai ales cand iese la televizor si se agita atat de mult pentru binele oamenilor', ne-a marturisit Daniela Busuioc.

L-a confundat pe Domingo cu Pavarotti

Inainte de concurs, Costel Busuioc declara ca e invitat sa sustina in luna mai un concert in Romania. Emotionat, el a facut o gafa, spunand ca atunci va canta alaturi de Pavarotti si Carreras. Costel a vrut pesemne sa spuna Domingo, nu Pavarotti, celebrul tenor italian al carui nume l-a pomenit stingandu-se din viata anul trecut.

Imagine
Oamenii din satul natal au vazut show-ul la caminul cultural

Acasa la Costel, toata suflarea din localitatea timiseana Ghilad s-a adunat la caminul cultural pentru a urmari in direct 'Hijos de Babel'. Intai pentru ca voiau sa fie alaturi de sotia si de copiii lui Costel, dar si pentru ca multi, inclusiv familia Busuioc, nu au cablu TV.

Cu o ora inainte de a incepe concursul, localnicii, preotul si primarul si-au ocupat in liniste locurile. Cand au auzit ca 'Pavarotti din Carpati' este castigatorul, au sarit in picioare, aplaudand.

Costel: "Nu pot sa spun ca ma intorc in Romania"

Costel Busuioc a declarat ieri pentru Realitatea TV ca viitorul lui depinde de contractul pe care l-a semnat cu Sony: 'Nu pot sa spun ca ma intorc in Romania, pentru ca am semnat un contract. Vreau sa-mi aduc familia aici. Fara ei nu pot! Si... as mai vrea sa-mi iau o casa'. El a povestit ca a primit ieri un telefon de la presedintele Traian Basescu: 'M-a incurajat, mi-a spus sa am grija in continuare (...) Am fost emotionat, va dati seama ce onoare pe mine'.

Libertatea.ro
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Votati-l pe Costel Busuioc

Mesajde hana » Dum Mar 16, 2008 7:56 pm

mult ma mai enerveaza ziaristii.
Hai sa bage ei titluri care sa atraga:ca e fan Becali, ca l-a confundat pe Pavaroti.
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid

Înapoi la Taraba cu zarzavat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 33 vizitatori

  • Reclame
cron