• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Mar Aug 19, 2008 7:37 pm

Gabriela Dragoi, o mana de om, atat de firava si frumoasa, la cei 16 ani ai ei, a concurat astazi la Jocurile Olimpice, in finala pe aparate,la barna! Si-a sacrificat timpul pe care altii si-l dedica distractiei, jocului pe calculator, privitului la televizor sau altor activitati. Ea s-a dedicat sportului si a reprezentat Romania intr-o competitie grea! Locul 5 obtinut de Gabriela Dragoi, astazi, este un loc mai mult decat onorant! Bravo, Gabriela! BRAVO!!! ?116! ?116!

Mult succes in continuare ?134! , iar peste patru ani, la Londra, sa te vedem pe podium! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Joi Aug 21, 2008 3:26 pm

Un alt meci chinuitor, un alt final nedorit! ?130! Astazi s-a jucat meciul de handbal feminin dintre echipa Romaniei si cea a Frantei! Dupa primele doua reprize, meciul s-a terminat egal, astfel ca s-a intrat in prelungiri! Romancele au condus, dar in ultimele secunde Franta egaleaza din nou! ?126! Alte prelungiri! ?150! din pacate, n-a fost sa fie, undeva s-a rupt iar firul! parca tot nu-mi vine sa cred! ?115! Scorul final a fost 36-34 si Romania va juca doar pentru locurile 7-8 , sambata cu Suedia!

Si cand ma gandesc ca, totusi, in grupa A, in cadrul Olimpiadei, handbalistele noastre le-au invins pe frantuzoaice cu scorul de 34-26!!!

Succes, fetelor! ?134! Pentru noi, sunteti campioane! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde xen@ » Sâm Aug 23, 2008 10:48 am

Sunt surprinsa de scandalul care a rabufnit intre handabaliste si antrenorii Tadici si Gatu. Ele sustin ca din cauza antrenorilor au esuat. Parca mi se pare usor stanjenitor felul in care au procedat, au inceput sa arunce cu noroi asa..in public.. sau mai bine zis isi spala rufele in public... Nu stiu cine are dreptate dar e urat! ?158!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 25, 2008 3:23 pm

xen@ scrie:Sunt surprinsa de scandalul care a rabufnit intre handabaliste si antrenorii Tadici si Gatu. Ele sustin ca din cauza antrenorilor au esuat. Parca mi se pare usor stanjenitor felul in care au procedat, au inceput sa arunce cu noroi asa..in public.. sau mai bine zis isi spala rufele in public... Nu stiu cine are dreptate dar e urat! ?158!


asa este, Stefania! nici mie nu-mi place ca se intampla asa ceva! daca aveau ceva sa-si reproseze trebuia sa faca asta inainte de olimpiada! sau, cel putin, sa ramana intre ei! oare daca ar fi castigat, tot asa ar fi procedat? ?159! cu siguranta, nu!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Mar Aug 26, 2008 2:04 pm

Chiar daca nu s-a mediatizat, am avut si la proba de mars feminin 24 km o reprezentanta, Ana Maria Groza (din Alba Iulia :) ), care s-a clasat pe locul 24, imbunatatindu-si performantele personale. A fost tare fericita, cu toate ca nu-i un loc medaliat, insa pentru ea, la 32 de ani si la a treia olimpiada, a fost un lucru de exceptie! Sigur ca si-a dorit mult mai mult, insa o felicit sincer ?116! stiu in ce conditii se fac antrenamentele! Felicitari, Ana ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Mar Aug 26, 2008 2:12 pm

Handbalistele romance s-au clasat pe locul 7 la Jocurile Olimpice, castigand ultimul meci disputat cu Suedia, la scorul de 34-30! ?116!

Este de apreciat faptul ca din lotul Romaniei, Ramona Maier face parte din echipa ideala a Jocurilor Olimpice, pe postul de extrema dreapta, echipa ideala comunicata de Federatia Internationala de Handbal! ?116! ?116!

Campioanele olimpice la handbal feminin au fost sportivele din Norvegia, argintul fiind adjudecat de Rusia, iar bronzul de Coreea de Sud! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Mar Aug 26, 2008 2:20 pm

S-a incheiat si editia cu numarul 29 al Jocurilor Olimpice!
Comparativ cu editia anterioara de la Atena, cand delegatia sportiva a Romaniei a reusit sa cucereasca un numar de 19 medalii (opt de aur, 5 de argint si 6 de bronz), in acest an, la Beijing, au cucerit doar 8 medalii (patru de aur, una de argint si trei de bronz) ! Categoric este un semnal de alarma si sper ca cei care au competenta, sa inceapa inca de pe acum sa ia masuri, altfel se vor astepta inutil la performante!

Cu toate astea, Romania ocupa locul 17 din cele 202 tari prezente la Jocurile Olimpice! ?159!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde hana » Joi Aug 28, 2008 3:05 pm

super tare!!!
locul 17 inseamna ceva!!!ca suntem tari,unici,ambitiosi, o adevarat forta!!!

multumim mult Adinei, reporter special al bucurosilor la Beijing ?131!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde xen@ » Sâm Aug 30, 2008 4:53 am

Ieri dimi am vz sfarsitul unei emisiuni super-interesante in care erau invitati Cristian Topescu si Octavian Belu, iar marea Iolanda Balas era prezenta telefonic. Se discuta despre olimpiada si despre rezultatele proaste pe care Romania le-a avut...Ideea era cam asa: Inainte aveam rezultate bune pt ca in toata tara existau concursuri intre scoli, olimpiade sportive ...la tara era concursul de "Trante" unde a fost descoperit un luptator care a devenit campion olimpic in anul 1970 (si ceva)..stiati ca Tomescu Cristina a fost descoperita undeva la tara, intr-o comuna la o competitie intre sate parca ?114! Acum aceste competitii nu mai exista, profesorii de sport sau antrenorii avand salariile f mici, ori pleaca in strainatate ori se lasa de meseria asta, parintii cica ar vedea prin sport ceva inutil si nu-si mai dau copiii la sporturi. Nici pe copii nu-i mai atrage sportul pt ca in ziua de azi au iesit alte distractii mai frumoase dar mult mai nesanatoase! Si vorba Iolandei Balas:" Mai intai trebuie sa avem un tineret sanatos si apoi destept!" Si mare dreptate are, pt ca fara sanatate nu faci nimic!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Anterior

Înapoi la Taraba cu zarzavat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 48 vizitatori

  • Reclame
cron