• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde carmen » Dum Aug 17, 2008 8:48 am

Publicitate

Din cand in cand sa ne aducem aminte si de frumusetea festivitatii de deschidere

[youtube]YiQu4gpoa6k&feature=related[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=YiQu4gpo ... re=related
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde carmen » Dum Aug 17, 2008 9:41 am

ceva ce m-a facut sa uit sa respir

[youtube]GCNIGc8PeoE[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=GCNIGc8PeoE
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 2:18 pm

Revenim cu ultimele noutati! :)

Ieri, am auzit din nou imnul Romaniei la Olimpiada! Canotoarele romance, Georgeta Andrunache si Viorica Susanu, au castigat aurul olimpic la proba de 2000 m canotaj doua rame! A fost o cursa extraordinara! Daca la prima linie de 500 de metri erau pe pozitia a treia, la linia de 1000 de metri au prealuat deja conducerea si au impus un ritm fantastic! Nimic nu le-a mai stat in cale! Aurul la aceasta proba este al lor! Felicitari din tot sufletul! ?116! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 2:29 pm

Adina scrie:O alta performanta vine din partea Cameliei Potec, care s-a calificat in finala probei de 800 m liber, finala ce va avea loc sambata! Felicitari ?116! si mult succes! ?134! Sa speram ca de data asta va urca pe podium! Chiar merita! ?116!


Camelia Potec s-a clasat a patra in finala de 800 m liber! A fost ceva de nedescris! Daca mai bine de 600 de metri a fost tot pe pozitia a doua, la mica distanta de Adlington care a castigat aurul, pe ultima lungime de bazin a fost devansata de alta inotatoare, iar la finish, cand inca mai speram la un bronz, i-a fost luat locul cu doar opt sutimi de secunda de inotatoarea daneza! Camelia Potec a iesit din competitie cu ochii in lacrimi si fara cuvinte!
Felicitari, Camelia Potec! ?116! ?116! Este oricum o mare campioana, iar locul patru in lume nu-i de ici de colo! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 2:30 pm

Acum incepe competitia la sol feminin, asa ca revin mai tarziu cu alte informatii! Sandra Izbasa este in concurs! Succes! ?134!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 3:02 pm

E AUUUUUUUUUR! ?116! ?116! ?116! Aur pentru Sandra Izbasa! ?116! Scriu cu ochii in lacrimi, tocmai s-a terminat competitia la sol! Sandra Izbasa a intrat ultima in concurs si a castigat primul loc, detronand-o pe Shawn Johnson care ia medalia de argint! Bravo, Sandra! Va spun cu mana pe inima ca a fost extraordinara, fara greseala! Nadia Comaneci, din tribuna, arata cu degetul catre comentatoare, semnul pentru locul I !! Bravo! Felicitari, Sandra Izbasa! ?116! Felicitari antrenorului Forminte! ?116! Sala a sarit in sus, la fel am sarit si eu in sus de bucurie!

Am sa stau cu ochii pe televizor ca sa vad festivitatea de premiere! Sunt extrem de emotionata! Sandra Izbasa, campioana olimpica! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 4:31 pm

Dupa astfel de performante, ramai pur si simplu fara cuvinte! Asa ca a fost nevoie de o mica pauza de respiro ?rade! si acum sa mai vedem ce s-a mai intamplat la Olimpiada cu sportivii romani!

Inca o medalie de aur pentru delegatia sportiva a Romaniei a fost castigata astazi de Constantina Dita Tomescu, la proba de maraton de 42 km ! ?116! La cei 38 de ani ai sai, performanta este de doua ori mai mare! Felicitari din tot sufletul! ?116! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 4:36 pm

Am urmarit si proba la individual masculin, de la sol, unde Marian Dragulescu a ocupat locul sapte! Din pacate, a avut o ratare la a doua diagonala si a obtinut o nota de 14,850! Oricum merita felicitari ?116! si sa speram ca maine la sarituri va obtine o medalie cat mai stralucitoare ?134!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 4:46 pm

In ordinea probelor de astazi, urmeaza handbalul feminin, Romania-Norvegia! A fost un meci foarte greu pentru ambele echipe, un meci interzis cardiacilor ?rade! ! Scorul era cand egal, cand un gol-doua diferenta! Marcau romancele, egalau norvegiencele, marcau norvegiencele, egalau romancele! A fost chinuitor jocul ?126! , urmarit din fata ecranului! Ca sa nu mai spun cum a fost pentru ele si pentru antrenori! Din pacate, arbitrii rusi, le-au favorizat pe norvegience! Sunt subiectiva? Poate! Insa daca si antrenorul, Tadici, a protestat de cateva ori, pana s-a ales cu un cartonas galben si aproape de finalul meciului chiar cu un cartonas rosu ?115! , inseamna ca am vazut si eu bine! Au fost faze de joc atat de clare si evidente, in care romancele ar fi obtinut lovitura de la sapte metri, pe care arbitrii rusi nu le-au acordat-o, incat iti venea sa-ti iei campii! Dar, c'est la vie, cum spune neamtul ?rade!
Scorul final a fost de 24-23 in favoarea Norvegiei, un scor la limita!

Felicitari handbalistelor noastre, care au facut un meci extraordinar! ?116! ?116! Succes mai departe ?134! Merita sa ia aurul! ?134!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Dum Aug 17, 2008 6:54 pm

O lupta grea au purtat canotoarele romance, astazi, la proba de 8+1, unde au obtinut medalia de bronz! Felicitari ?116! Dupa o cursa destul de categoric condusa de americance, sportivele romance au pierdut argintul doar la linia de finish, la cateva sutimi de secunde! A fost dureros, dar in acelasi timp, ne-am bucurat ca au ramas pe podium! Felicitari inca o data ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde gabrielle » Dum Aug 17, 2008 9:43 pm

am vazut si eu gimnastica si maratonu am stat cu sufletu la gura si felicitari tuturor ?6!

adina multumesc ca ne ti la curent ?131! ?131!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde hana » Dum Aug 17, 2008 11:49 pm

Adina scrie:E AUUUUUUUUUR! ?116! ?116! ?116! Aur pentru Sandra Izbasa! ?116! Scriu cu ochii in lacrimi, tocmai s-a terminat competitia la sol! Sandra Izbasa a intrat ultima in concurs si a castigat primul loc, detronand-o pe Shawn Johnson care ia medalia de argint! Bravo, Sandra! Va spun cu mana pe inima ca a fost extraordinara, fara greseala! Nadia Comaneci, din tribuna, arata cu degetul catre comentatoare, semnul pentru locul I !! Bravo! Felicitari, Sandra Izbasa! ?116! Felicitari antrenorului Forminte! ?116! Sala a sarit in sus, la fel am sarit si eu in sus de bucurie!

Am sa stau cu ochii pe televizor ca sa vad festivitatea de premiere! Sunt extrem de emotionata! Sandra Izbasa, campioana olimpica! ?116!

Am plans cand am vazut!
extraordinar!Atatea emotii pe care le traiesti asa intens, cu asa placere incat iti doresti ca timpul sa mai stea un pic in loc!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde xen@ » Lun Aug 18, 2008 4:30 am

Am vzut si eu performanta Sandrei Izbasa ?134! Merita titlul, insa trebuie sa recunosc ca mi-a fost teama de arbitrii, pt ca Shawn Johnson(SUA)avea prima nota si credeam ca arbitrii asa vor lasa , dar au fost corecti. ?134!
Nu la fel de corecti au fost arbitrii rusi ca le-au dat meciul norvegiencelor (handbal ), niste hoti care ar trebui reclamati mai sus, la Federatie ?114! adica asa cum exista FIFA la fotbal cred ca exista si la handbal, sa reanalizeze jocul, si chiar daca rezultatul nu poate fi schimbat, macar vinovatii sa plateasca ?154!
Felicitari si pt Constantina Tomescu care a luat aurul la Maraton ?134!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde xen@ » Lun Aug 18, 2008 4:32 am

hana scrie:
Adina scrie:E AUUUUUUUUUR! ?116! ?116! ?116! Aur pentru Sandra Izbasa! ?116! Scriu cu ochii in lacrimi, tocmai s-a terminat competitia la sol! Sandra Izbasa a intrat ultima in concurs si a castigat primul loc, detronand-o pe Shawn Johnson care ia medalia de argint! Bravo, Sandra! Va spun cu mana pe inima ca a fost extraordinara, fara greseala! Nadia Comaneci, din tribuna, arata cu degetul catre comentatoare, semnul pentru locul I !! Bravo! Felicitari, Sandra Izbasa! ?116! Felicitari antrenorului Forminte! ?116! Sala a sarit in sus, la fel am sarit si eu in sus de bucurie!

Am sa stau cu ochii pe televizor ca sa vad festivitatea de premiere! Sunt extrem de emotionata! Sandra Izbasa, campioana olimpica! ?116!


Am plans cand am vazut!
extraordinar!Atatea emotii pe care le traiesti asa intens, cu asa placere incat iti doresti ca timpul sa mai stea un pic in loc!
Cred ca e ceva de vis sa fi pe podium si sa iti cante imnul, cred ca intr-adevar acesti sportivi se simt impliniti si simt cu adevarat ca munca lor a fost rasplatita ?134! ?116!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 10:08 am

gabrielle scrie:am vazut si eu gimnastica si maratonu am stat cu sufletu la gura si felicitari tuturor ?6!

adina multumesc ca ne ti la curent ?131! ?131!


cu tot dragul, Gabita! ?131!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 10:11 am

hana scrie:
Adina scrie:E AUUUUUUUUUR! ?116! ?116! ?116! Aur pentru Sandra Izbasa! ?116!

Am sa stau cu ochii pe televizor ca sa vad festivitatea de premiere! Sunt extrem de emotionata! Sandra Izbasa, campioana olimpica! ?116!

Am plans cand am vazut!
extraordinar!Atatea emotii pe care le traiesti asa intens, cu asa placere incat iti doresti ca timpul sa mai stea un pic in loc!


asa este, Costina! emotii uriase pentru toti! si cata mandrie! nici macar nu mai este nevoie de cuvinte! am sa las cateva imagini pe care abia am fost in stare sa le surprind din timpul festivitatii de premiere!
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

imaginile vorbesc de la sine! FELICITARI, Sandra Izbasa ?116!

demn de mentionat este faptul ca gimnasta noastra a concurat cu 2 reprezentante ale SUA, 2 reprezentante ale Rusiei, 2 ale Chinei si o reprezentanta a Braziliei!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 10:20 am

xen@ scrie:Am vzut si eu performanta Sandrei Izbasa ?134! Merita titlul, insa trebuie sa recunosc ca mi-a fost teama de arbitrii, pt ca Shawn Johnson(SUA)avea prima nota si credeam ca arbitrii asa vor lasa , dar au fost corecti. ?134!
Nu la fel de corecti au fost arbitrii rusi ca le-au dat meciul norvegiencelor (handbal ), niste hoti care ar trebui reclamati mai sus, la Federatie ?114! adica asa cum exista FIFA la fotbal cred ca exista si la handbal, sa reanalizeze jocul, si chiar daca rezultatul nu poate fi schimbat, macar vinovatii sa plateasca ?154!
Felicitari si pt Constantina Tomescu care a luat aurul la Maraton ?134!


am avut si eu emotii ?150! , intr-adevar, pana au afisat nota Sandrei! dar m-am bucurat enorm ca au fost corecti! Dificultatea exercitiului ei a fost mult mai mare, iar in interviu Sandra a spus ca mai avea un exercitiu pregatit, si mai dificil, pentru care ar fi optat in cazul in care celelalte concurente prezentau exercitii mai dificile, insa nu a fost cazul!

cat despre handbal, sa stii ca si mie mi-a fost tare ciuda pe arbitrii rusi! ?156! au fost nedrepti, insa poate au ceva cu vecinii lor ?143! sper sa nu-i mai inatlnim ?123!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 10:32 am

carmen scrie:Publicitate

Din cand in cand sa ne aducem aminte si de frumusetea festivitatii de deschidere

[youtube]YiQu4gpoa6k&feature=related[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=YiQu4gpo ... re=related


asa este, surioara! a fost de-a dreptul GRANDIOS! nu cred ca poate fi egalata o astfel de festivitate!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 10:45 am

carmen scrie:felicitari tuturor sportivilor romani care scriu istoria olimpiadei si felicitari albastrico pentru rabdarea ta si pentru cat suflet pui ca sa ne ti la curent cu succesele lor ?131!


multumesc mult, surioara! ?131! intotdeauna m-a pasionat sportul si marile competitii! am facut si eu atletism si handbal, dar normal ca nu de performanta :)) insa ani de zile am respirat si am mancat sport! ?129! si tare bine mi-a prins!

sportul inseamna disciplina, sacrificii, multa munca, ambitie, incredere, bucurie dar si lacrimi de tristete! sunt de admirat toti acesti sportivi! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 10:47 am

carmen scrie:ceva ce m-a facut sa uit sa respir

[youtube]GCNIGc8PeoE[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=GCNIGc8PeoE


foarte adevarat ce spui, am uitat si sa clipesc! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 3:57 pm

Astazi n-a fost tocmai cea mai buna zi pentru sportivii romani, dar cred ca s-a acumulat si multa tensiune si multe emotii!

Steliana Nistor a prezentat un exercitiu foarte bun la paralale, dar n-a urcat pe podium, clasificandu-se pe locul sapte! Oricum, pentru noi este o mare gimnasta si o mare campioana! Felicitari, Steliana ?116! Primele trei locuri au fost ocupate de China, USA, China ?159!

Robert Stanescu, de asemenea locul sapte la proba de inele! nu-i pe podium, dar este o performanta! felicitari ?116!

La sarituri, Marian Dragulescu si Flavius Koczi n-au reusit nici ei sa urce pe podium, desi dupa prima evolutie a lui Dragulescu, pentru care a obtinut o nota de 16.800-cea mai mare din concurs, toata lumea vedea deja aurul. N-a fost sa fie, a doua saritura a ratat-o, din pacate! Felicitari pentru fiecare ?116! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Lun Aug 18, 2008 4:00 pm

Maine dimineata, handbalul intra din nou in atentia noastra! Echipa feminina a Romaniei lupta cu handbalistele din Ungaria pentru a intra in semifinale! Succes echipei ?134! sunt aproape sigura ca vor castiga handbalistele noastre! Hai, Romania ?134!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde xen@ » Lun Aug 18, 2008 6:39 pm

Felicitari Gimnastilor ca au ajuns aici si au obtinut si medalii ?116! iar data viitoare sa fie si mai buni sa nu mai cedeze medaliile altora ?134!
Felicitari tuturor olimpicilor romani ca ne-au reprezentat cu mandrie ?116!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Mar Aug 19, 2008 10:09 am

Incredibil! ?115! Handbalistele noastre parca nu au fost aceleasi din jocurile anterioare! Nu stiu ce le-a lipsit, concentrarea, increderea, dozajul, constructia jocului, chiar nu stiu! Dar au facut un meci slab, prea slab fata de ce au aratat pana acum! ?124! Am vazut doar cateva minute din repriza a doua, insa n-am avut putere sa ma uit mai departe! Au fost invinse de echipa Ungariei cu scorul de 34-30! Pacat, mare pacat! Stiu sigur ca puteau mult mai mult, dar ceva s-a rupt acolo si au fost eliminate din cursa spre semifinale!
Urmeaza sa lupte pentru locurile 5-8!

Chiar daca simt acum o mare amaraciune, le felicit pentru munca lor, pentru ca sunt acolo si pentru ca sunt, totusi, o echipa puternica! ?116! ?116! Le doresc mult succes mai departe ?134! Capul sus, fetelor! ?116!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Jocurile Olimpice-Beijing-2008

Mesajde Adina » Mar Aug 19, 2008 10:11 am

xen@ scrie:Felicitari Gimnastilor ca au ajuns aici si au obtinut si medalii ?116! iar data viitoare sa fie si mai buni sa nu mai cedeze medaliile altora ?134!
Felicitari tuturor olimpicilor romani ca ne-au reprezentat cu mandrie ?116!


asa este! merita aprecierile noastre si felicitari ?116! data viitoare sa fie si mai buni ?134!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taraba cu zarzavat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 42 vizitatori

  • Reclame
cron