• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

HOROSCOP-adunat de ici de colo

Prietenii Bucuriei

Mesajde Petrica » Dum Sep 23, 2007 5:31 pm

gabrielle scrie:Daca fiecare zodie si-ar alege un motto, care ar fi acesta?

Berbec - “SUNT PE FUGA!”

Berbec: Nu am facut eu asta. Am fost fortat sa fac asta. A fost doar un accident. Nu a fost nimic intentioanat. Fiecare dintre noi are dreptul sa faca ceea ce ii place.

Cum e zodia asta?

Berbec - Sincer, dinamic si direct, Berbecul nu e genul de om care sa se cantoneze in sabloane.

Cand face urat?

Berbec - Berbecul e spaima chelnerilor, a mecanicilor, a croitoreselor… ce mai! - a tuturor celor ce lucreaza in servicii, fiindca e obsedat de faptul ca trebuie sa fie servit pe loc si impecabil.

Ce “pasarele” are?

Berbec - Are, doua-trei fixuri. Unul e legat de timp: traieste cu senzatia ca lucrurile nu merg suficient de repede si ca nu-i ajunge timpul. Efectele? De la mania vitezei si graba cu care se repede cu capul inainte, ignorand pericolele, pana la noptile cand n-are chef sa se culce, spunandu-si ca somnul ar fi o pierdere de vreme.
Alt fix este cel conform caruia el stie intotdeauna ce e mai bine pentru ceilalti. Poate deveni enervant cu “directivele”, dar trebuie inteles ca e sincer si manat de cele mai bune intentii - e genul cavalerului sau eroinei care lupta pentru un scop nobil, care se simte dator sa puna umarul la bunul mers al planetei.


asa e ?mosking! Pt inceput: Intotdeauna is pe fuga, nu stiu ce voi face ion momentul urmator, totul vine de la sine, si ce zic, zic ca asa cred in momentul resp., desi dupaia poate voi regreta ?ceamuzant!

Imi place totul repede, repede, repede, imi place sa fie omul om cu mine. daca nu intervin altele ?hm! ... si fac urat cum scrie mai sus
Sincer, dinamic si direct, Berbecul nu e genul de om care sa se cantoneze in sabloane. Cam asa si sunt, dirext, sincer, si dinamic, fara discutii
Poate deveni enervant cu “directivele”, dar trebuie inteles ca e sincer si manat de cele mai bune intentii - e genul cavalerului sau eroinei care lupta pentru un scop nobil, ... Da defapt si aici e asa, devin enervant, prin fixurile mele.

"Nu vreau sa par patetic sau sa imi plang destinul, vreau sa fiu acceptat asa cum sunt, dar fara sa regrete ceilalti. Stiu ca sunt greu de suportat, multi o spun si stiu ca nici voi nu ma considerati mai bun ?toast! . "
?itsme!
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde malimai » Dum Sep 23, 2007 5:55 pm

Excelent gabrielle.
pe un picior sunt fecioara, pe altul balanta si ma regasesc in amandoua. va dati seama ce comlicata sunt?
Avatar utilizator
malimai
membru
membru
 
Mesaje: 2012
Membru din: Lun Dec 18, 2006 8:00 pm
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde drops » Lun Sep 24, 2007 3:33 pm

CLAUDIA scrie:Dragele mele sunt intr-o dilema mare de mai bine de 9 ani de zile.L-am nascut pe Valentin pe 20 ianuarie 1998 la ora 9 20 dimineata si inca nu am aflat cu certitudine ce zodie este in fiecare ziar sau revista pe care le citesc scrie diferit de exemplu acum am in fata revista LUMEA FEMEILORunde zodia capricorn incepe pe 22.12 si se incheie pe 20 .01 si in revista MAMI aceiasi zodie capricorn incepe pe 21 .12 si se termina pe 19 .01 deci in concluzie nu stiu nici azi in ce zodie este capricorn sau varsator?Trag sperante ca ma veti ajuta voi sa ma lamuresc odata .Pana atunci va pupicesc pe toti....


Claudia draga nu stiu daca ai primit vre-un raspuns in legatura cu dilema ta. Am gasit asta pentru tine:

Varsator

(20 ianuarie -18 Februarie)

Este semn de aer, masculin, fix, dominat de planetele Uranus si Saturn

Piatra pretioasa: granatul, ametistul

Ziua norocoasa: miercuri

Numere norocoase: 4 si 8

Culori: albastru, verde

Metal: uraniul

Locuri prielnice: cele aglomerate

Verb reprezentativ: "a sti"

sursa; horoscop.ele.ro

Incearca sa vezi daca-l regasesti la aceasta zodie pe micutzul tau.

Te tzuc ?pupasca!
ImagineImagineImagineImagine

" Bucuria este rugăciune. Bucuria este tărie. Bucuria este o plasă a dragostei cu care prinzi suflete. " Maica Teresa
Avatar utilizator
drops
membru
membru
 
Mesaje: 158
Membru din: Lun Oct 30, 2006 11:06 am
Localitate: Timisoara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde xen@ » Lun Oct 08, 2007 8:03 am

gabrielle scrie:.
Balanta - Balanta e un semn profund relational - pentru ea conteaza enorm sa fie placuta si acceptata de ceilalti.







Balanta - Maniile ei cele mai frecvente tin de nevoia de armonie: “face urat” daca-i e tulburata pacea interioara, daca ii strici ambianta sau daca o agresezi cu zgomote disonante, culori tipatoare ori cu manifestari de prost-gust.


e adevarat ....
.
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Oct 11, 2007 12:03 am

Ce spune fiecare zodie dupa ce face sex? Sau poate ca uneori nu spune, dar in mod sigur gandeste.


Berbec: Ok, hai sa o luam de la capat.

Taur: Mi s-a facut foame. Hai sa comandam o pizza!

Gemeni: Ai vazut cumva telecomanda? Ah, am primit 5 apeluri noi.

Rac: Vreau sa imi petrec toata viata alaturi de tine. Vrei sa ne casatorim?

Leu: Ce parere ai? Nu-i asa ca sunt pur si simplu fantastic(a)?

Fecioara: Hmm, hai ca ma duc sa fac un dus. Cand ma intorc, pun si cearsafurile la spalat.

Balanta: Mie mi-a placut daca ti-a placut si tie. Si, ce ziceai, ti-a placut?

Scorpion: Poate ca ar fi cazul sa te dezleg acum. Stai linistita, si dezlegat(a) tot al meu/a mea esti.

Sagetator: Nu ma suna. Te voi suna eu pe tine.

Capricorn: Ai o carte de vizita? Cam care este salariul tau lunar? Si zici ca ai o cariera de viitor?

Varsator: Acum hai sa incercam si fara haine pe noi.

Pesti: Ah, cum spuneai ca te cheama?
_________________
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Joi Oct 11, 2007 12:04 am

Ce zodie te infioara?

Are un nu-stiu-ce care te face sa te simti in largul tau atunci cand esti alaturi de el. Sa fie farmecul personal, sa fie valabila explicatia "dragostea e oarba" sau faptul ca, la nasterea lui, planetele l-au daruit cu mult "lipici"?

Berbec
Adora ca partenerul sa fie... optimist, expansiv, cu spirit de aventura ca Sagetatorul plin de viata, inteligent, pus pe sotii ca Gemenii creativ, dinamic, curajos, hotarat ca Leul inventiv, inteligent, altruist ca Varsatorul Isi ascute cornitele cand partenerul este... arogant, posesiv, pesimist .

Taur
Adora ca partenerul sa fie... realist, increzator in sine, loial asa cum este Capricornul rafinat, sincer ca Fecioara amabil, creativ, original ca Pestii dragastos, tandru, materialist ca Racul Vede rosu in fata ochilor cand partenerul este... risipitor, sufocant, peste masura de familiar .

Gemenii
Adora ca partenerul sa fie... original, ingenios, fascinant ca Varsatorul diplomat, echilibrat, sociabil ca Balanta curajos, cu spirit de initiativa ca Berbecul creativ, expresiv, dinamic si teatral ca Leul Nu suporta ca partenerul sa fie... rigid, lipsit de spontaneitate, cusurgiu .

Rac
Adora ca partenerul sa fie... sensibil, intuitiv ca Scorpionul devotat, senzual, intelegator ca Pestii calm, loial, puternic ca Taurul loial, etic, reconfortant ca Fecioara Isi scoate clestii cand partenerul este... copilaros.

Leu
Adora ca partenerul sa fie... curajos, energic, optimist ca Berbecul expansiv, vesel, stralucitor ca Sagetatorul adaptabil, agreabil, energic ca Gemenii romantic, vesel, gratios ca Fecioara Torsul lui devine tot mai violent cand partenerul este... comod, superficial .

Fecioara
Adora ca partenerul sa fie... responsabil, practic, rational ca Taurul altruist, muncitor, precaut cum este Capricornul materialist, discret ca Racul puternic, convingator, bun strateg ca Scorpionul Devine o ... Fecioara de fier cand partenerul este... nerealist, lipsit de diplomatie, guraliv, instabil .

Balanta
Adora ca partenerul sa fie... rational, amabil si tandru ca Gemenii tolerant, altruist, inteligent si cult ca Varsatorul artist, teatral, modern, gratios ca Leul inteligent, sincer ca Sagetatorul Se ... "dezechilibreaza" cand partenerul este... lacom, dictatorial, rigid .

Scorpion
Adora ca partenerul sa fie... tandru, dragastos, sensibil si atent ca Racul original, senzual si misterios ca Pestii discret, realist, organizat ca Fecioara serios, optimist si ambitios cum e Capricornul Sarutul lui devine veninos cand partenerul este... rigid, neintelegator, prea teatral .

Sagetatorul
Adora ca partenerul sa fie... optimist, energic, hotarat ca Berbecul dinamic, puternic si sensibil ca Leul distrat, amuzant, energic ca Balanta excentric, neconventional, inventiv si fascinant ca Varsatorul Renunta la partener cand acesta e... fanatic, pesimist, rigid, rece si sarcastic .

Capricorn
Adora ca partenerul sa fie... practic, protectiv, responsabil ca Taurul organizat, discret si reconfortant ca Fecioara amabil, tandru, modest si adaptabil ca Pestii hotarat, ambitios si voluntar ca Scorpionul Da inapoi atunci cand partenerul e... comod, superficial, egoist .

Varsator
Adora ca partenerul sa fie... inventiv, inteligent, rational ca Gemenii distrat, frumos, tolerant si calm ca Balanta vital, original, energic si revolutionar ca Berbecul Se retrage din relatie cand partenerul e... intolerant, sufocant, dictatorial .

Pestii
Adora ca partenerul sa fie... intuitiv, protectiv, discret ca Racul mistic, sensibil si optimist ca Scorpionul frumos, creativ, calm si relaxat ca Taurul serios, loial, realist cum este Capricornul Isi iese din matca lui cand partenerul e... sarcastic, transant si certaret.
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Sâm Oct 20, 2007 9:39 am

Berbec
Perioada: 21 mar - 20 apr

Numere norocoase: 1, 10, 19, 28, 37, 46, 55
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: rubin, diamant
Culori favorite: rosu

Taur
Perioada: 21 apr - 21 mai

Numere norocoase: 2, 11, 20, 29, 37, 47, 56
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: turcoaz, safir
Culori favorite: albastru, verde, roz

Gemeni
Perioada: 22 mai - 21 iun

Numere norocoase: 3, 12, 21, 30, 48, 57
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: agate, carneol
Culori favorite: galben
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Sâm Oct 20, 2007 9:41 am

Rac
Perioada: 22 iun - 22 iul

Numere norocoase: 4, 13, 22, 31, 40, 49, 58
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: piatra lunii, perla
Culori favorite: argintiu, verde

Leu
Perioada: 23 iul - 22 aug

Numere norocoase: 5, 14, 23, 32, 41, 50
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: sadonix, rubin, chihlimbar
Culori favorite: auriu, portocaliu, rosu

Fecioara
Perioada: 23 aug - 21 sept

Numere norocoase: 6, 15, 24, 33, 42, 51
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: agate
Culori favorite: indigo, violet
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Sâm Oct 20, 2007 9:42 am

Balanta
Perioada: 22 sept - 22 oct

Numere norocoase: 7, 16, 25, 34, 43, 52
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: diamant
Culori favorite: indigo, galben, albastru

Scorpion
Perioada: 23 oct - 21 nov

Numere norocoase: 8, 17, 26, 35, 44, 53
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: topaz, opal
Culori favorite: rosu, rosu aprins, maro

Sagetator
Perioada: 22 nov - 21 dec

Numere norocoase: 9, 18, 27, 36, 45, 54
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: ametist, turcoaz
Culori favorite: purpuriu, violet, albastru
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Sâm Oct 20, 2007 9:44 am

Capricorn
Perioada: 22 dec - 19 ian

Numere norocoase: 10, 28, 37, 46, 55
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: onix
Culori favorite: albastru inchis, indigo

Varsator
Perioada: 20 ian - 18 feb

Numere norocoase: 11, 29, 38, 47, 56
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: safir albastru
Culori favorite: albastru, azuriu, bleu

Pesti
Perioada: 19 feb - 20 mar

Numere norocoase: 12, 21, 39, 48, 57
Pietrele pretioase purtatoare de noroc: acvamarin
Culori favorite: verde, cyan
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde gabrielle » Mie Ian 16, 2008 12:01 am

ZODİİLE Sİ SFORAİTUL

Berbec - Sforaie tare si puternic, incat ii asurzeste pe cei din jurul sau cu intensitatea sforaiturilor sale. Este un adevarat sef al sforaiturilor.

Taur - Sforaie linistit si cu incapatanare, nu are nici un sens sa incerce cineva sa il trezeasca, deoarece nu va avea sorti de izbanda.

Gemeni - Sforaie pana cand incearca cineva sa il trezeasca. Apoi se razgandeste singur si se opreste de la sine. Asta doar ca sa inceapa din nou sa sforaie peste cateva momente.

Rac - Nu se poate simti in siguranta, daca nu sforaie sanatos. Daca incearca cineva sa ii spuna ca nu poate dormi din vina lui, va nega totul si se va si supara ca a indraznit sa le reproseze asa ceva.

Leo - Sforaie ca un adevarat leu. Se poate spune chiar ca rage. Daca ii face cineva observatie legat de sforaiturile lui, va lua totul in gluma, iar daca cineva il va inregistra sforaind pentru a ii demonstra ca nu poate dormi datorita sunetului asurzitor pe care il scoate, se va simti chiar mandru sa isi auda sforaiturile in direct.

Fecioara - Daca ii dai caseta pe care ai inregistrat-o cu sforaiturile Leului, va face o analiza pe ea si va gasi motivele psihologice pentru care i se intampla leului sa sforaie asa. Apoi isi va face o mie de griji ca si el sforaie la fel.

Balanta - Sforaie tare si frumos, aproape artistic. Cand te uiti la el si vezi cat de delicat si armonios pare, nu ai zice ca ar putea vreodata sa sforaie in halul asta.

Scorpion - Sforaie profund si intens, astfel incat reuseste sa iti patrunda in suflet. Oricine se simte neputincios pe langa el, dandu-si seama ca va trebui sa astepte pana cand se va hotari sa inceteze sa te mai tortureze.

Sagetator - Sforaie din ce in ce mai tare si daca il trezesti sa ii faci observatie, va incepe sa rada si te va intreba daca te-ai distrat ascultandu-l.

Capricorn - Sforaie ca un adevarat om de afaceri, este neclintit ca o stanca. Actiunile la sforait sunt puse deja in vanzare la bursa si toate apartin Capricornilor. Daca il vei deranja pentru a-I spune ca te cam deranjeaza, iti va raspunde ca un adevarat profesionist, iti va cere scuze si iti va promite ca nu se va mai repeta. Va adormi apoi la loc si o va lua de la capat.

Varsator - Este original pana si atunci cand sforaie. Sforai pe mai multe voci, imitand diferite sunete. Nimeni nu se va plictisi dormind alaturi de tine, sforai de fiecare data altfel.

Pesti - Doarme neclintit. Nu merge sa fii trezit prin nici un fel de metoda, nici macar prin datul jos din pat. Cand se trezeste, este uimit daca cineva ii spune ca sforaie
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Ian 20, 2008 9:18 am

Zice la horoscop ca duminica, 20 ianuarie 2008, influenteaza trasaturi precum speranta, bucuria, veselia, placerea de a trai, aroganta, superioritatea, mandria, faima, puterea, forta, autoritatea, activitatea, progresul, personalitatea, schimbarea.

E de bine pentru toata lumea in special pentru lansarea emisiunii TEO LIVE Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carmen » Dum Ian 20, 2008 9:21 am

Gemeni 2008: horoscopul carierei

De obicei, schimbarile majore se fac atunci cand nu merge bine ceva sau cand monotonia a devenit suparatoare. Pentru nativii Gemeni, monotonia oferita de astre in anul 2008 in domeniul afacerilor si a bunastarii materiale ar putea sa-i provoace sa faca o schimbare, ajutati fiind de prezenta planetei Uranus in casa afacerilor si a ierarhiei sociale pe tot parcursul anului.

Schimbarea ar putea fi doar de suprafata, cosmetizand acolo unde este nevoie, sau o schimbare de fond, incepand de la modul in care este conceputa afacerea pana la schimbari de structura. Daca doriti sa faceti schimbari radicale, incepeti in 2008, pentru ca astrele va favorizeaza in astfel de actiuni!

Ca orice nativ Gemeni, sunteti dinamic, nu va place sa stati locului si urati monotonia pana la a da impresia de inconsecventa. Prin urmare, cu greu veti accepta rutina suparatoare (pentru Gemeni) de care aveti parte in afaceri in 2008. Sunteti tentat sa faceti schimbari chiar si numai de dragul schimbarii sau pentru a nu va plictisi.

Un singur lucru ar mai putea sa va intrerupa monotonia: posibilitatea de a primi o mostenire neasteptata, intrucat Jupiter se afla pe tot parcursul anului 2008 in casa mostenirilor nativilor Gemeni.

http://www.eastrolog.ro/horoscop-2008-a ... ariera.php Imagine
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde gabrielle » Vin Mar 28, 2008 10:31 pm

Poveste despre zodii

Intr-o buna dimineata, Dumnezeu si-a privit cei 12
copii, intrebandu-se ce le mai lipseste. Deodata,
dorinta de a-i inzestra cu vointa omeneasca I-a
luminat fata. Unul cate unul, fiii au pasit pentru a-si
primi darul divin.

„Tie, Berbecule, iti harazesc prima mea samanta, pe care o poti sadi cu
onoare. Pentru fiecare samanta care va rodi, inca un milion va rodi in
mana ta. Tu nu vei avea timp sa vezi crescand nici una dintre acestea,
pentru ca tot ce insamantezi va rodi cu prisosinta. Tu vei fi primul
care va sadi in mintea umana Ideea Mea. Dar nu este datoria ta sa
hranesti Ideea. Viata ta este actiune si sigurul tau scop este sa-l
faci constient pe om de Creatia Mea. Celui care isi indeplineste
menirea ii daruiesc virtutea respectului de sine!
Tacut, Berbecul a pasit spre locul sau.


„Pe tine, Taurule, te inzestrez cu puterea de a
preface samanta in substanta. Munca ta este mareata si are nevoie de
rabdare. Tu trebuie sa implinesti tot ce a fost inceput, altfel
semintele se vor risipi in vant. Nu te vei indoi niciodata de
puterea ta, nu-ti vei schimba gandul la mijlocul drumului si nu vei
depinde de altii pentru a-ti desavarsi opera. Iti ofer taria:
foloseste-o intelept!
Si Taurul reveni supus la locul sau.


„Tie, Geamanule, iti sunt sortite intrebarile fara
raspuns, ca sa poti arata tuturor ceea ce vede si
simte omul in jurul sau. Tu nu vei sti niciodata de ce
acesta vorbeste sau asculta, dar, in cautarea
intelesurilor adanci ale lumii, vei afla darul Meu:
cunoasterea!
Iar Geamanul, ingandurat, pleca.


„Pe tine, Racule, te investesc cu datoria de a-ti
invata semenii ce este emotia. Tu vei starni rasul sau
lacrimile; astfel, tot ceea ce ei vor vedea si vor
gandi le va trezi multumire si bucurie sufleteasca.
Pentru aceasta primeste in dar familia pe care tu o
poti inmulti!
Si Racul se retrase timid.


„Tu, Leule, ai menirea sa arati intregii lumi Creatia
Mea plina de stralucire. Dar sa te ingrijesti de
mandria ta si intotdeauna sa iti dai seama ca este
opera Mea, iar Creatorul este unic. Daca vei uita
aceasta, oamenii te vor dispretui. Tu vei indeplini
totul cu ardoare si orice vei face va fi spre binele
tuturor. Pentru aceasta, ai nevoie de nobletea cu care te inzestrez!
Leul pasi maiestuos spre locul sau.


„Tie, Fecioara, iti este dat sa cercetezi tot ceea ce
omul a faurit in lumea pe care I-am daruit-o. Tu vei
scruta patrunzatoare drumurile sale si-l vei preveni
cand greseste. Astfel, creatia poate atinge
desavarsirea prin tine. Pentru aceast,a vei primi
puritatea gandirii!
Fecioara pleca privind atent in jurul sau.


„Tu, Balanta, ai misiunea de a-l ajuta pe om sa fie
constient de indatoririle sale fata de ceilalti. Asa,
el poate invata sa traiasca sentimentul fraternitatii
si va capata deprinderea de a descoperi fata ascunsa a actiunilor
sale. Te voi trimite oriunde este dezbinare, iar pentru stradania ta infinita de a readuce semenilor ordinea si calmul, iti voi darui dragoste!
Si Balanta se retrase umila spre locul sau.


„Tu, Scorpionule, ai o insarcinare foarte dificila.
Vei avea iscusinta sa patrunzi in mintile oamenilor, dar nu iti va fi
permis sa vorbesti despre ceea ce inveti. De multe ori vei fi cuprins
de amaraciune din cauza celor pe care le descoperi. Aceasta te va
apropia insa de Mine si nu vei uita niciodata ca acolo unde nu sunt Eu
va fi doar pervertirea Ideii Mele… Tu vei vedea atat de multi oameni
traind asemeni animalelor si vei lupta atat de mult cu instinctele
lor, incat uneori vei pasi alaturi de cale... Totusi, mai devreme sau
mai tarziu, te vei reintoarce la Mine si de aceea primeste supremul dar
al hotararii!
Scorpionul pasi ferm spre locul sau.


„Sagetatorule, tu ai misiunea de a-i face pe oameni sa rada, caci,
atunci cand inteleg gresit Ideea Mea, devin posaci. Umorul tau le va
reda speranta si astfel isi vor intoarce privirea spre Mine. Vei trece
prin multe incercari si vei cunoaste neastamparul. Iti harazesc darul
infinitei abundente, pe care o vei raspandi pretutindeni, iradiind
lumina!
Sagetatorul se retrase jovial la locul sau.


„De la tine, Capricornule, vreau straduinta si
sudoarea fruntii, pentru ca tu ai menirea de a-i
invata pe oameni sa munceasca. Misiunea ta nu este
usoara, caci vei purta toata truda oamenilor pe umerii tai. Insa,
pentru jugul poverilor tale, eu iti daruiesc intreaga responsabilitate
a omului!
Iar Capricornul pleca devotat spre locul sau.


„Tu, Varsatorule, esti vizionarul omenirii: privirea
ta desluseste toate posibilitatile glorioase. Vei trai
insa durerea singuratatii, pentru ca aceasta viziune
nu-ti permite sa personifici Dragostea Mea. Dar, pentru a-i intoarce pe
oameni catre noile sanse, primeste darul libertatii pentru a servi
omenirea oricand va avea nevoie de tine!
Varsatorul pasi increzator spre locul sau.


„Tu, Peste, ai cea mai grea misiune dintre toate: iti
cer sa ridici pe umerii tai toata suferinta omului.
Lacrimile tale sunt menite sa fie lacrimile Mele.
Durerea aceasta este rodul intelegerii gresite a Odei Mele, dar tu
existi ca sa-i aduci omului compasiunea. De aceea iti harazesc darul
cel mai de pret: vei fi singurul dintre cei 12 copii ai Mei care Ma va
intelege. Iar puterea cuprinderii divine este pentru tine felul in
care te vei apropia de oameni si vei raspandi credinta!
Si Pestele se retrase emotionat la locul sau.


Dumnezeu le-a spus:
„Fiecare dintre voi are o scanteie din Mine. Dar nu trebuie sa luati partea drept intregul, sa o nesocotiti ori sa o identificati cu Creatorul. Toti 12 laolalta sunteti Unul. Creatorul insa este mai mult decat aceasta."
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde fly » Sâm Mai 24, 2008 11:17 pm

Imagine
Imagine La multi ani pisicuta!!!
Avatar utilizator
fly
membru
membru
 
Mesaje: 6906
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:42 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde amika » Vin Sep 19, 2008 8:39 pm

LA MULTI ANI , TANTELU !

Fecioara, 13 septembrie - Ziua preocuparilor pasionale


Persoanele nascute pe data de 13 septembrie isi investesc toata energia pentru a reusi sa aiba succes in ceea ce fac. Acesti nativi sunt binecuvantati cu o putere de concentrare remarcabila si cu o vointa iesita din comun. Este posibil sa aiba parte de multe piedici in drumul lor spre succes, dar nimic nu va reusi sa ii faca sa aleaga alta cale. Intr-adevar, unii dintre cei nascuti in aceasta zi considera ca au o putere magica de a depasi orice obstacol intalnit. Nu sunt persoane superstitioase. Abordeaza lucrurile direct si fara complicatii inutile. Nativii dotati cu calitati exceptionale sunt capabili sa treaca peste orice dificultate. Ei vor indeplini sarcini complexe si variate. Reusita in aceasta privinta va fi evidenta, iar cei din jur vor fi surprinsi de felul in care nativii vor finaliza aceste indatoriri.

Deseori, nativii zilei de 13 septembrie sustin cu tarie anumite idei sau cauze, dar, intr-un tarziu, realizeaza ca au fost putin deplasati in aceste privinte. Datorita sinceritatii si devotamentului de care dau dovada, cei nascuti in aceasta zi castiga foarte repede respectul celorlalti. Ii vor cuceri chiar si pe cei care sunt opozanti vehementi. La un moment dat, viata celor nascuti in aceasta zi s-ar putea sa ia o intorsatura dramatica. Nativii vor avea parte de o lovitura care le va schimba radical orizonturile. Odata ce au inceput sa mearga pe acest nou drum, il vor parcurge pana la capat indiferent daca vor avea sau nu parte de fericire in final. Nimeni nu va putea sa ii convinga sa se razgandeasca daca au luat deja o hotarare. Nativii vor da impresia ca sunt deschisi la orice propunere, dar este ceva inselator. Ei dau dovada de diplomatie si nu doresc sa supere pe nimeni. In ciuda atitudinii tolerante isi vor pastra cu fermitate convingerile.

In cadrul familiei sau in grupul social din care fac parte, nativii zilei de 13 septembrie au un comportament inflexibil, aproape tiranic. In general, vor pune inainte de toate interesele profesionale, iar familiile acestor persoane vor suferi din cauza lipsei de atentie. Cu toate acestea, nu se poate spune in nici un caz ca nativii acestei zile sunt iresponsabili. Persoanele nascute pe data de 13 septembrie se considera indreptatite sa mearga pe drumul lor atata timp cat stiu ca sanatatea fizica a familiei si prietenilor nu este in pericol.

Nativii zilei de 13 septembrie trebuie sa se fereasca de tendinta de a-si neglija familia implicandu-se prea mult in proiectele lor, concentrandu-si toata atentia asupra activitatii desfasurate. Nu vor arata nici un fel de remuscari atunci cand trebuie sa compromita o responsabilitate particulara sau sa renunte definitiv la ea.

Persoanele nascute pe data de 13 septembrie au o vointa puternica si o mare capacitate de concentrare Pe de alta parte, au si dorinte fizice intense care trebuie satisfacute. Simt dorinta puternica de a-si imparti viata cu un partener sau prieten intelegator. Cel care va trai alaturi de acesti nativi va trebui sa ii accepte asa cum sunt, cu toate slabiciunile lor. Sunt capabili sa isi satisfaca partenerul de viata, dar, deseori, vor fi impartiti intre nevoia de a-si satisface propriile nevoi si devotamentul pe care il ofera celuilalt. Dupa o despartire, un divort sau un deces, nativii zilei de 13 septembrie (in special femeile) vor porni pe un nou drum cu o energie mult mai mare.

PUNCTE FORTE:
Intens
Devotat
Perseverent
Dragostea constă în dorinta de a da ce este al tău altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.

Emanuel Swdernborg
amika
membru
membru
 
Mesaje: 502
Membru din: Vin Oct 06, 2006 8:20 pm
Localitate: Constanţa
Puncte de reputaţie: 0

Re:

Mesajde xen@ » Dum Sep 21, 2008 8:22 am

gabrielle scrie:Balanta - Sforaie tare si frumos, aproape artistic. Cand te uiti la el si vezi cat de delicat si armonios pare, nu ai zice ca ar putea vreodata sa sforaie in halul asta.


Fals Domn'e...fals... ?24!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde xen@ » Dum Sep 21, 2008 8:23 am

gabrielle scrie:Poveste despre zodii

Intr-o buna dimineata, Dumnezeu si-a privit cei 12
copii, intrebandu-se ce le mai lipseste. Deodata,
dorinta de a-i inzestra cu vointa omeneasca I-a
luminat fata. Unul cate unul, fiii au pasit pentru a-si
primi darul divin.

„„Tu, Balanta, ai misiunea de a-l ajuta pe om sa fie
constient de indatoririle sale fata de ceilalti. Asa,
el poate invata sa traiasca sentimentul fraternitatii
si va capata deprinderea de a descoperi fata ascunsa a actiunilor
sale. Te voi trimite oriunde este dezbinare, iar pentru stradania ta infinita de a readuce semenilor ordinea si calmul, iti voi darui dragoste!
Si Balanta se retrase umila spre locul sau.



Nici ca se putea mai adevarat decat atat... ?170!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde regina_chocolate » Dum Sep 21, 2008 9:49 am

si la gemeni e adevarat ?rade! ?rade! ?rade! ?rade!
Imagine
Avatar utilizator
regina_chocolate
membru
membru
 
Mesaje: 2660
Membru din: Mie Sep 17, 2008 9:50 pm
Localitate: MICUL PARIS plin de caini comunitari
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde carmen » Sâm Sep 27, 2008 9:04 am

gabrielle scrie:
„Tie, Fecioara, iti este dat sa cercetezi tot ceea ce
omul a faurit in lumea pe care I-am daruit-o. Tu vei
scruta patrunzatoare drumurile sale si-l vei preveni
cand greseste. Astfel, creatia poate atinge
desavarsirea prin tine. Pentru aceast,a vei primi
puritatea gandirii!
Fecioara pleca privind atent in jurul sau.




asta-i valabil si pentru cei care nu vad bine? ?159!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde regina_chocolate » Sâm Noi 29, 2008 10:18 pm

BERBEC (ARIES) (21 martie - 20 aprilie)
Ziua norocoasa: Pastele cailor. Locul prielnic pentru implinirea profesionala este spatios, de cele mai multe ori constituit intr-un Megaloboschet ornamental. Verbul care caracterizeaza acest semn este “a fi”, urmat de oricare din adjectivele pe care acestia ar prefera sa nu le fie atribuite. Bolile cele mai frecvente sunt afectiuni cerebrale provocate exclusiv de bacilul fanului. Zona afectata intens a capului o constituie urechile, care sunt adesea brutalizate de informatii. Acestea circula liber de la dreapta la stanga, in cutia craniana, plictisindu- se din lipsa de companie. Este universal stiut ca atunci cand un neuron a patruns in capul lor a rostit: “Space, the final frontier…”

TAUR (TAURUS) 21 aprilie - 20 mai
Ziua norocoasa: vineri, 13. in ceea ce priveste piatra pretioasa,Taurii se ghideaza dupa principiul: Cand te lovesti de piatra de jos,iti dai seama de cele din cap. Verbul reprezentativ: “a avea” insusiri, pe care toti ceilalti le catalogheaza (pe buna dreptate) ca fiind defecte. Deoarece le prieste linistea si sunt de asemenea si exagerat de economi, Taurilor li se recomanda vacantele care au incluse in pret si vata de pus in urechi. Oricand se iveste ocazia, sunt dispusi sa sara in ajutor, dar, de cele mai multe ori, se impiedica maiestuos chiar inainte de final. Fiind un sofer prudent, Taurul ajunge mereu la timp… cand semaforul se face rosu. E o fire care se aprinde repede, deci este foarte probabil ca numarul de telefon sa inceapa cu 89…

GEMENI (GEMINI) (21 mai - 21 iunie)
Semn de aer (a se citi: mereu cu capul in nori). Ziua norocoasa: 30 februarie; numerele favorabile: 3 si 4 (evident, in catalog). Locul prielnic: pe Mont Blanc, ultima toaleta ecologica pe stanga. Culoare: argintiu, o ipostaza mai stralucita a prafului gri ce li s-a sedimentat pe creier. Luciul se datoreaza in exclusivitate lipsei circumvolutiunilor. Verbul reprezentativ: ” a gandi” intens, un mare inconvenient, intrucat poate fi fatal atunci cand poarta prea mult grija celorlalti. O problema frecventa in legatura cu zonele erogene este ca ii doare prea des in cot. Jocul preferat este de-a v-ati ascunselea cu inteligenta si, drept consecinta, nu se intalnesc niciodata.

RAC (CANCER) 22 iunie - 22 iulie
Ziua norocoasa: cand racul va depasi viteza luminii. Culoarea caracteristica, albul, este foarte sugestiva in ceea ce priveste capacitatea lor intelectuala (blank). Verbul care li se atribuie este “a simti”, desi oamenii de stiinta sustin si sunt pe cale de a dovedi contrariul. Desi racii sunt semne de apa, nu se obosesc sa o foloseasca prea des. Femeia-rac petrece foarte mult timp in fata oglinzii,drept pentru care este in permanenta inconjurata de cioburi, dar cum inteligenta nu-i permite, nu poate intelege instinctul de aparare al bietei oglinzi. Pentru ca nu sunt in stare sa invete din greseli, se bazeaza pe afirmatia: “Daca un lucru se face gre sit indeajuns de des, devine corect.”

LEU (LEO) (23 iulie - 22 august)
Fiind veritabile semne de foc, se inflacareaza repede; pana si inteligenta arde in ei, ce-i drept cam mocnit. Admira stralucirea auriului, dar nu le displace nici nuanta de alb-galbui care se asorteaza de minune cu dantura lor. Totusi, Leii sunt adepti ai “periutelor” , dar cu sensul de lingusiri, unele aproape jenante. Fraza preferata: “Arunc-o pe pat sau pune-o sub apa rece.” Filozofi innascuti, dintre frumusete si prostie aleg intotdeauna cea de-a doua varianta, pe motiv ca frumusetea e trecatoare. Fire razbunatoare, Leul se ghideaza dupa principiul “Razbunarea este arma prostului,dar prost este cel care nu se razbuna.” Din acest motiv, sunt absolut convinsi ca nici o fapta buna nu trebuie sa ramana nepedepsita.

FECIOARA (VIRGO) (23 august - 22 septembrie)
Ziua norocoasa: cand s-a descoperit metoda conceptiei “in vitro”. Culoare: gri, probabil datorita legii compensatiei, intrucat Fecioare le au lipsa de materie cenusie. Nativul acestui semn nu este croit pentru a fi diplomat ci, mai degraba,… poseta. Pentru ca ii place luxul, dar ii priesc orasele mici, i s-ar potrivi cel mai bine macheta Las Vegas-ului. in ceea ce priveste reputatia lor, desi sunt considerati a reprezenta Zodia Longevivilor, tot mai putine sunt Fecioarele care ating pragul de 20 de ani fara a-si dezminti titlul. Nu intamplator, Fecioarele sunt responsabile de abdomen; acestea pot fi acuzate deseori de indispozitii create de “diareea” lor verbala sau de ideile lor nedigerabile. Deviza lor este: “fii atent si fa-te ca nu observi nimic.”

BALANTA (LIBRA) (23 septembrie - 22 octombrie)
Motto: “Daca-ti dai toata osteneala, cu siguranta reusesti sa-ti tragi un sut in fund.”Ziua norocoasa: cand s-a inaugurat cantarul electronic. Fiind responsabile de spatele Marelui Om, piatra norocoasa este cea de la rinichi. Lenea lor este binecunoscuta si, probabil se referea la o Balanta cel care a spus: “Pentru matura lenesa, gunoiul nu se termina niciodata.” Printre idealurile lor in viata se numara si elucidarea misterelor, motiv pentru care ii puteti gasi adesea cu buletinul de identitate deschis invers, incercand (nu fara dificultati) sa-si afle numele. De cele mai multe ori, daca la o petrecere aproape toata lumea s-a simtit bine… atunci cuvantul “aproape” a trebuit inclus in propozitie numai pentru a substitui o Balanta.

SCORPION (SCORPIO)(23 octombrie - 21 noiembrie)
Ziua norocoasa: cand vor fi declarati specie ocrotita prin lege. Cand nu reusesc sa se faca intelesi prin cunostintele lor… de karate, judo, arte martiale, culoarea lor norocoasa devine cea de camuflaj. Li se recomanda sa se inconjoare de oameni care “transpira” de mult ce muncesc, deoarece le priesc zonele din preajma apelor. Verbul care ii reprezinta este “a dori”, deoarece nu au niciodata strictul necesar din nici un punct de vedere. Profesia pe care multi si-o aleg este in domeniul medicinii, p e motiv ca doctorii isi pot ingropa oricand greselile. Doresc sa se impuna cu orice pret, pentru ei fiind valabila regula: “Cel care tipa cel mai tare are cuvantul.”

SAGETATORUL (SAGITTARIUS) (22 noiembrie - 20 decembrie)
Dupa cum le spune si numele, nativii acestei zodii merg din “teapa” in “teapa”. Paradoxul lor este ca nu prea nimeresc tinta (nu au simtul gaurii). Sunt foarte ambitiosi si perseverenti in “a taia frunze la caini”. Lenesi din obisnuinta, motto-ul lor este: “Nu exista un moment mai prielnic ca acum, pentru a amana ceea ce trebuie sa faci.” Culoarea norocoasa este cea a degetului mic de la picior, atunci cand este prins in usa. intr-un moment de sinceritate cu ei insisi, au descoperit ca atunci cand toate automobilele vin spre ei, se afla pe banda gresita. Fiind mai neindemanatici din fire, Sagetatorii au fost primii care s-au convins ca mersul cu picioarele goale magnetizeaza obiectele ascutite, de metal, ridicandu-le cu varful in sus pe podea, in special pe intuneric.

CAPRICORNUL (CAPER) 21 decembrie - 19 ianuarie)
Ziua norocoasa: cand vor reusi sa-si numere firele de par de pe picioare inarmati cu manusi de box. Foarte recunoscator, un Capricorn pe care l-ai ajutat la nevoie o data, cu siguranta isi va aduce aminte de tine cu prima ocazie… cand are nevoie din nou. Marea lor dilema este: “Ce se intampla gaurii cand svaiterul s-a terminat?” Pentru majoritatea Capricornilor (cei care isi iubesc familia), scoala este cea de-a doua casa, iar locuinta - cea de-a treia. Atunci cand lucrurile merg rau, singurul care isi permite sa zambeasca este un Capricorn care s-a gandit la cineva pe care sa poata da vina. Regula lor de baza este: “Orice prost poate sa scrie o regula, si orice prost o va respecta.”

VARSATOR (AQUARIUS) 20 ianuarie - 18 februarie)
Sunt foarte activi, dar zelul nu le este apreciat pentru ca singurul moment al zilei in care se aseaza comod si se relaxeaza este momentul in care superiorul trece pe langa masa lor de lucru. Ei considera ca un loc este cu adevarat aglomerat doar atunci cand sunt nevoiti sa-si cedeze si locul in picioare. Legea de baza este: “Pastilele care trebuie luate cate doua, ies din flacon cate trei.” Cum zona erogena o constituie picioarele, de multe ori le folosesc pentru a gandi. Astfel, au reusit sa descopere ca intotdeauna, inainte de a se stinge luminile, este intuneric. Curiozitatea lor excesiva le determina motto-ul, si anume: “Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil.”

PESTI (PISCES) 19 februarie - 20 martie
Acest reprezentant acvatic utilizeaza apa, de obicei, pentru a-si spala pacatele. Zona erogena este cea a labelor picioarelor si, din acest motiv, sunt cei mai indreptatiti sa afirme: “inainte de a atinge podeaua, orice obiect masiv in cadere se va opri mai intai pe degetele de la picioare.” Din obisnuinta, se lasa “agatati” oricand si de oricine, indiferent de undita. Avand fire artistica, nativii acestui semn considera copiatul - arta desavarsita. Marea lor dilema o constituie imposibilitatea de a sterge toate petele de pe gresie. in final, declara enervati ca petele simetrice pe care le freaca sunt pe partea cealalta, fara a mai lua in considerare faptul ca majoritatea placilor au model. Pesimismul lor este cel mai bine ilustrat de motto-ul: “Castigi sau pierzi, tot pierzi.”

sursa:RAZELTA.WORDPRESS.COM
Ultima oară modificat de regina_chocolate pe Sâm Noi 29, 2008 10:48 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
regina_chocolate
membru
membru
 
Mesaje: 2660
Membru din: Mie Sep 17, 2008 9:50 pm
Localitate: MICUL PARIS plin de caini comunitari
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde adrian » Sâm Noi 29, 2008 10:43 pm

Va rog frumos sa precizati sursa horoscopului, incepand cu postarea viitoare.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde regina_chocolate » Sâm Noi 29, 2008 10:46 pm

sorry ?9! ?9! ?9! .
acum intru pe horoscopul respectiv si-i scriu sursa.
Imagine
Avatar utilizator
regina_chocolate
membru
membru
 
Mesaje: 2660
Membru din: Mie Sep 17, 2008 9:50 pm
Localitate: MICUL PARIS plin de caini comunitari
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde carmen » Dum Mar 01, 2009 9:19 pm

Zodia Berbec
Nascut sub semnul focului, Berbecul este o zodie ce emana curaj si incredere in fortele proprii. Dinamic si plin de energie cotagioasa, cel nascut sub acest semn zodiacal este o persoana care preia conducerea, ia initiativa in toate activitatile inedite si este oricand dornic de aventura, preferand sa calatoreasca mai ales pe teritorii necunoscute.

Florile zodiei Berbec
Firea entuziasta a Berbecilor se potriveste cu flori in culoriile pasiunii, precum minunatele lalele. Rapitori si plini de energie, Berbecii iubesc gesturile indraznete si apreciaza elementul surpriza.


Zodia Taur
Cu toate ca Taurii sunt recunoscuti pentru indrazneala si seriozitatea lor, exista si o latura romantica, sensibila si calda a personalitatii acestora. Nascuti sub semn de pamant, Taurii sunt foarte realisti, practici si muncitori, dar emana si o afinitate pentru lucrurile frumoase, placerea lucrurilor marunte si rasfat de sine.

Florile zodiei Taur
Potrivite aprecierii pentru frumusetea naturii, florile precum un buchet elegant de crini apeleaza la intreaga gama de simturi a Taurilor. Simbolismul purtat de crini face referire la respectul Taurilor pentru traditie si istorie, iar parfumul si forma delicata sunt reprezentative pentru firea lor romantica si senzuala.


Zodia Gemeni
Cu o capacitate extraordinara de a se adapta, versatili si cu o imaginatie bogata, Gemenii sunt una dintre cele mai creative zodii. Gemenii, asociati cu semnele de aer poseda de obicei o personalitate duala foarte sociabila si jucausa. Sunt foarte expresivi, inteligenti si reprezinta niste prieteni amuzanti si de nadejde.


Florile zodiei Gemeni
Surprinde un nativ al zodiei Gemenilor cu un buchet de trandafiri ? flori ce simbolizeaza esenta semnului lor: dragoste si prietenie. Existand intr-o gama variata de culori, trandafirii reusesc sa trimita mesajul corect in functie de acestea. Trandafirii se potrivesc de minune acestei zodii multi-dimensionale si pot exprima prietenie si pasiune, sofisticare si jovialitate.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: HOROSCOP-adunat de ici de colo

Mesajde carmen » Dum Mar 01, 2009 9:20 pm

Zodia Rac
De cele mai multe ori Racul este considerat cel mai emotiv dintre toate zodiile. De aceea nu putem fi surprinsi cand descoperim ca majoritatea romanticilor incurabili sunt Raci. Se spune ca Racii pot fi caracterizati intr-un singur cuvant: sensibilitatea. Alaturi de aceasta, Racul mai este caracterizat de rabdare, calm si este o fire afectiva si sociabila.

Florile Zodiei Rac
Daca oferi flori celor nascuti in zodia Rac, semn de apa, trebuie sa iei in considerare un aranjament floral de flori de camp, precum florile de delfinium. Este o alegere perfecta pentru acest semn de apa. Simbolistica acestor flori face referirela inima mereu deschisa a Racilor, atasamentul si sensibilitatea de care dau dovada fata de cei din jurul lor.


Zodia Leu
Cea mai dominanta, spontana, creativa si extrovertita zodie din zodiac, Leul este foarte generos si sensibil. Leii iubesc sa fie in centrul atentiei, sunt puternici si au mare incredere in fortele proprii.

Florile Zodiei Leu
Pentru Lei trebuie alese niste flori caracteristici care sa se potriveasca cu personalitatea marinimoasa a acestora, precum un buchet de floarea-soarelui. Fiind niste flori mari, cu proportii considerabile simbolizeaza caldura cu referire la spiritul increzator al Leilor.


Zodia Fecioara
Cu o inclinatie catre detaliu, Fecioarele sunt cunoscute ca fiind meticuloase si pedante. De obicei, persoanele nascute sub acest semn par modeste si timide, sub aceste aparente, ele sunt foarte intelepte si inteleg comportamentul oamenilor din jur.

Florile zodiei Fecioara
Surprinde persoanele aflate sub acest semn de pamant cu un aranjament floral care sa le provoace latura sensibila. Margaretele, sau orice flori sub forma de stea, florile de camp reprezinta un motiv pentru a starni imaginatia Fecioarelor si le vor atinge latura iubitoare de distractie.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Prietenii bucuriei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

  • Reclame
cron