• Reclame
 
Revista Teo: www.revistateo.ro

Revista presei

Discutii legate de TEO TRANDAFIR

Re: Revista presei

Mesajde adrian » Mar Apr 07, 2009 3:02 pm

Teo la catedra precum la televizor
Revista Story a fost la un curs sustinut de Teo Trandafir, in calitatea sa de profesoara, la scoala de televiziune deschisa recent de Vlad Ionescu, prezentatorul de la Antena 1 si au adus cu ei cateva impresii, pe care le gasiti in noul numar al revistei care este deja pe piata, despre cum preda Teo si ce incearca sa-i invete pe studentii ei.

Asa cum ati vazut-o pe Teo la Tv, asa o pot vedea si studentii la catedra. Rade, vorbeste mult, tipa dintr-o data si chiar canta pentru elevi. Toate acestea pentru...
Continuarea pe site. Click aici
Atentie: Fotografiile nu pot fi preluate pe alte site-uri/blog-uri fara acordul nostru, au fost furnizate prin amabilitatea doamnei Redactor Sef. Drepturi de autor:Revista Story.
Avatar utilizator
adrian
membru
membru
 
Mesaje: 7386
Membru din: Mar Sep 26, 2006 10:21 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Re: Revista presei

Mesajde gabrielle » Mar Apr 07, 2009 10:00 pm

ce frumoasa e ?8! se vede ca ii place ceea ce face :) mult succes Teo ?6!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0


Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Mie Mai 20, 2009 2:15 pm

Teo ii ia locul Mihaelei Radulescu
Imagine
Dupa ce Mihaela Radulescu si-a anuntat retragerea din televiziune, Teo se pregateste sa revina in lumina reflectoarelor. Informatia "a transpirat" catre presa din gura lui Mircea Badea, care a lasat sa se inteleaga acest lucru, luni seara, in cadrul emisiunii pe care o prezinta la Antena 3.
Imagine

Luni seara, in emisiunea "In gura presei" de la Antena 3, Mircea Badea a declarat ca este gata sa dea in scris faptul ca Teo Trandafir, colega si prietena lui de-o viata, se va intoarce in televiziune. Dupa ruperea contractului cu Prima TV, vedeta s-a retras din fata camerelor de luat vederi si s-a dedicat cresterii fiicei sale adoptive, Maia. Pentru a nu rupe definitiv contactul cu media, Teo a acceptat un post de dascal la scoala de televiziune a stiristului Vlad Ionescu si nu a mai dat semne ca ar vrea sa-si reia cariera pe sticla. Cu toate acestea, prietenul si confidentul ei, Mircea Badea, sustine cu tarie ca vedeta se va intoarce acolo unde ii este locul - pe micul ecran. Potrivit unor surse din Antena 1, in urma cu doua luni si jumatate au existat niste discutii la nivelul conducerii in care se lua in calcul recooptarea lui Teo Trandafir in echipa Antenelor. Mai mult, se pare ca vedeta ar fi depus un nou proiect de emisiune la Prima TV in speranta ca revenirea ii va aduce audienta multravnita de fostii ei sefi. Acum, dupa ce Mihaela Radulescu si-a anuntat plecarea, lasand vacant unul dintre cele mai bune spatii de emisie din grila, numele lui Teo a fost auzit din nou in Antene. In ciuda faptului ca prietena lui Badea a rupt-o nu o data, ci de doua ori, cu postul din Baneasa, de fiecare data in termeni destul de duri, revenirea ei nu este imposibila. Cu toate acestea, indiferent cu cine va semna, daca va fi Antena 1, Antena 2 sau oricare alta televizune, Badea este convins ca nu va mai trece mult pana ce Teo va reintra in paine. Cel mai probabil, aceasta va prinde grila de toamna.

Sursa: Cancan
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde hana » Mie Mai 20, 2009 3:46 pm

sa dea Domnul sa o revedem pe Teo pe sticla!caaaaaaat mai curand!
ma rog pentru ca Domnul sa ne ofere acest dar!E chiar un dar sa o ai pe Teo in fiecare zi in casa ta! ?131!
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde carmen » Mie Mai 20, 2009 6:10 pm

hana scrie:sa dea Domnul sa o revedem pe Teo pe sticla!caaaaaaat mai curand!
ma rog pentru ca Domnul sa ne ofere acest dar!E chiar un dar sa o ai pe Teo in fiecare zi in casa ta! ?131!


ai dreptate costina, este un dar TEO din nou pe sticla. Dar, oare ea stie ce spune presa? ?159!
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Adina » Joi Mai 21, 2009 8:51 am

ar fi prea frumos sa revina ?135!
eu sper in fiecare zi, dar nu am incredere in ce se scrie prin presa.

Teo stie cel mai bine ce-si doreste si sunt sigura ca am fi primii care ar afla despre revenirea ei ;;) pana atunci continui sa sper ?135!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde xen@ » Dum Mai 24, 2009 7:28 am

eu nu inteleg de ce este permis presei ( de acest gen) sa vanda gogosi! astia sa scrie atunci cand stiu ceva sigur, nu asa....ca au visat azi noapte eu stiu ce... ?118!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Mar Mai 26, 2009 2:41 pm

Teo nu mai prezinta spectacolul in memoria sotiei lui Salam
Vedeta de televiziune a anuntat ca nu poate sa onoreze invitatia lui Florin Salam de a prezenta concertul pe care acesta il va sustine, pe 3 iunie, la Sala Palatului, in memoria sotiei sale.

Teo a primit oferta de a prezenta acest eveniment, imediat dupa ce au fost stabilite datele spectacolului. "Am fost usor uimita cand am fost contactata de organizatori. Insa, cand am auzit ca este vorba de un concert umanitar, iar banii obtinuti din vanzarea tichetelor vor merge catre o persoana diagnosticata la fel ca Stefania, am cerut timp de gandire. Ghinionul a facut insa sa fiu nevoita sa refuz jobul din cauza unor schimbari de ultim moment", ne-a declarat Teo Trandafir.

Sursa: Cancan
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Lun Iun 01, 2009 9:53 am

Teo a lansat "Povesti pentru Maia"
Imagine
Cu punctualitatea omului de televiziune care a facut emisiuni in direct, sambata, la ora 12.00, Teo Trandafir a urcat pe scena din parcul Cismigiu, impreuna cu Maia, fiica ei de cinci ani, pentru lansarea CD-ului "Povesti pentru Maia", produs de Roton. In stilul caracteristic, Teo si-a surprins audienta si de aceasta data, preferand sa citeasca o alta poveste decat una dintre cele incluse pe CD-ul proaspat lansat, respectiv povestea "Printesei Peruzea".
(A.O.)

Sursa: Cancan
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Lun Iun 01, 2009 9:59 am

Am gasit un articol mai bun

Imagine
Cu punctualitatea omului de televiziune care a facut emisiuni in direct, la ora 12:00 Teo Trandafir a urcat pe scena din parcul Cismigiu, impreuna cu Maia, fiica ei de cinci ani, pentru lansarea CD-ului “Povesti pentru Maia”. La fel de relaxate, mama si fiica si-au ocupat locurile pe scena, iar Teo a inceput sa vorbeasca copiilor si parintilor veniti la lansare cu naturaletea cu care ne-a obisnuit. Subiectul, de aceasta data, a fost unul inedit: povestile pe care parintii nu ar trebui sa uite sa le spuna copiilor lor. Maia, in timpul in care mama citea despre printesa Peruzea pentru ea si pentru ceilalti copiii, a fost cumintica, vrajita, ca si publicul, de povestea careia Teo ii dadea glas. Micuta, fragila ca orice copil de varsta ei, cu ochii atintiti catre povestitor, n-ai fi banuit dezinvoltura cu care a raspuns 'interviului' acordat propriei mame.


Mai mult pe Gardianul.ro
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Adina » Lun Iun 01, 2009 10:28 am

ce fericire pe cei care-au fost acolo, si cat de mult mi-as fi dorit sa fi fost si eu ?135! unde mai pui ca mi-ar placea si mie sa am cd-ul ;;)
cat de frumoase sunt, mama si fiica ?131! ?8!
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Adina » Mar Iul 07, 2009 8:09 am

Teo Trandafir si-a petrecut concediul in muntii Fagaras

"Maia s-a lasat cu greu convinsa sa mergem la munte si abia in etapa doi, la mare. Eu nu suport marea si caldura de acolo, iar ea este innebunita sa se balaceasca in apa si sa stea la plaja. Ma convinge repede, cand vine vorba de litoral, pentru ca stiu ca-i face bine clima si soarele de acolo. Insa, prima oara a trebuit sa ma asculte si sa mergem unde am vrut eu. Am ales o destinatie linistita, in zona Fagaras, cu aer curat si poienite in care ne jucam zilnic impreuna. Si tot acolo am experimentat pentru prima oara, de cand mi-am luat carnetul, sofatul la drum lung", ne-a povestit mandra soferita, care circula acum cu lamaia lipita pe luneta.


Sursa: Cancan
Imagine La multi ani, surioara! Imagine
Avatar utilizator
Adina
membru
membru
 
Mesaje: 17812
Membru din: Vin Oct 20, 2006 1:59 pm
Localitate: Alba Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde hana » Joi Iul 16, 2009 9:17 am

Mircea şi Teo se reîntâlnesc la Antena 1
...la emisiunea “Criza de râs”, de sâmbătă, de la ora 20.30, la Antena 1.


Sursa: Libertatea
Avatar utilizator
hana
membru
membru
 
Mesaje: 8701
Membru din: Joi Mar 29, 2007 3:16 pm
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde gabrielle » Joi Iul 16, 2009 9:04 pm

am vazut reclame la televizor ?113! cu emisiunea ?135!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Gabrielaa » Joi Iul 16, 2009 9:12 pm

Yupiiiiii ?148! Adica sambata avem regal????!!!!Imagine
Incremenesc la teveu ?135!
Avatar utilizator
Gabrielaa
membru
membru
 
Mesaje: 283
Membru din: Mar Iun 02, 2009 8:05 pm
Localitate: Iasi
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde gabrielle » Joi Iul 16, 2009 9:27 pm

?134! asa e ?148!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Vin Iul 17, 2009 9:17 pm

Teo: "M-aş întoarce doar pentru o ofertă pe placul meu"
„Nu, deocamdată nu mă întorc. Nu sunt în negocieri cu nimeni. Pe Corina Voicu (n.r. producătorul Mihaelei Rădulescu la "Duminica în familie") o cunosc şi este un om excepţional, dar nu lucrăm la niciun proiect. Nu o să revin în televiziune decât dacă o să primesc o ofertă care să-mi placă, nu mizerii şi porcării cum am primit până acum",
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde carmen » Sâm Iul 18, 2009 7:24 am

Teo Trandafir a pregatit un pilot pentru o emisiune care spera sa inlocuiasca "Duminica in familie" la Antena 1.

Vedeta, care acum cateva luni declara hotarata ca nu se mai intoarce la televiziune, a lucrat la noul format impreuna cu Corina Voicu, producatoarea care a colaborat cu Mihaela Radulescu la "Duminica in familie".


Sursa: acasa.ro
Imagine Imagine
Avatar utilizator
carmen
membru
membru
 
Mesaje: 27026
Membru din: Lun Oct 30, 2006 5:23 am
Localitate: Tg Mures
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Sâm Iul 18, 2009 12:31 pm

Doua articole care se contrazic intre ele :)) .

Libertatea zice " Nu sunt in negocieri (...) Pe Corina Voicu o cunosc şi este un om excepţional, dar nu lucrăm la niciun proiect", iar Acasa.ro zice "Teo a pregatit un pilot pentru o emisiune care spera sa inlocuiasca "Duminica in familie" (...) a lucrat la noul format impreuna cu Corina Voicu".

Deci pana la urma cum e?
Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Gabrielaa » Sâm Iul 18, 2009 1:04 pm

Sa dea Domnul ca Acasa.ro sa aibe dreptate ?135! Ar fi nemaipomenit sa o avem iar pe inegalabila TEO in casele noastre ?116! ?148! ?135!
Avatar utilizator
Gabrielaa
membru
membru
 
Mesaje: 283
Membru din: Mar Iun 02, 2009 8:05 pm
Localitate: Iasi
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde xen@ » Dum Iul 19, 2009 12:30 pm

Dovada clara ca presa inventeaza tot felul sau ca nu se informeaza suficient si scrie ce apuca ca sa sa fie cat mai senzational!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde Petrica » Joi Aug 06, 2009 8:37 pm

Imagine
Petrica
membru
membru
 
Mesaje: 8294
Membru din: Vin Sep 07, 2007 2:55 pm
Localitate: Sub acelasi cer cu voi, dar pe un alt orizont
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde gabrielle » Joi Aug 06, 2009 9:15 pm

?8! ce faine poze si fain faza cu salvamari ?rade!
Imagine
Cind viata ti se pare grea si daca vreai sa izbutesti trei arme trebuie sa ai: Sa lupti,Sa uiti si Sa iubesti
Avatar utilizator
gabrielle
membru
membru
 
Mesaje: 31980
Membru din: Vin Apr 13, 2007 3:52 pm
Localitate: in fata televizorului urmarind-o pe TEO
Puncte de reputaţie: 0

Re: Revista presei

Mesajde xen@ » Vin Aug 07, 2009 4:20 am

Ce frumos ?135! se vede cat de de bine se simte acolo..cu fetita ei.. ?135!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
xen@
membru
membru
 
Mesaje: 6638
Membru din: Vin Apr 20, 2007 4:57 am
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul

Înapoi la TEO TRANDAFIR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

  • Reclame
cron